Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Remont ul. Puckiej

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Gregory
Znam to forum
111 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

adam pisze:
Znaleziono przyczynę dziur w polskich drogach
Polski asfalt, pod względem używanych materiałów, w żadnym przypadku nie różni się od stosowanego na Zachodzie, twierdzi na łamach dziennika "Metro" dr. inż. Paweł Mieczkowski z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. Według niego dziurom na naszych drogach winny jest... kalendarz.
- Problem nie w tym, co się na drogi kładzie, ale kiedy, wyjaśnia naukowiec. - Z grubsza polski kalendarz robót drogowych wygląda tak: wiosną rozpoczyna się procedurę przetargową, która kończy się późnym latem. Zleceniodawca naciska na firmę, by roboty rozpoczęła jak najszybciej, więc prace ruszają jesienią, zaś warstwę ścieralną asfaltu kończy się kłaść przy pierwszych mrozach. I to jest właśnie przepis na dziury.

- Warstwa ścieralna asfaltu powinna być kładziona wiosną lub latem, bezwzględnie przy dodatnich temperaturach i przy bezwietrznej i bezdeszczowej pogodzie - mówi Mieczkowski.
źródło: http://wiadomosci.onet.pl/1945502,11,item.html

a jak to się ma do remontu Puckiej :?:
To na wyspach nie mogli by wcale kłaść asfaltu, bo tam cały czas leje i wieje. A jakoś drogi mają przyzwoite.
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Jest kwiecień - wrócił wakoz na plac budowy (przypominam - zakończenie budowy miało być na gwiazdkę 2008 ;) ) - wróciły też dawne problemy - brak organizacji, brak toalet i skandaliczna jakość. W tej chwili poprawiają źle wykonane elementy, np za małe łuki na wjazdach - dziś zauważyłem jak poprawiają wjazd na 12 marca używając - uwaga - krawężników z demontażu !!! Krawężniki zdemontowane - obszarpane, wysmarowane bitumem, obłamane są montowane na nowo - jeśli ktoś odbierze taką robotę to naprawdę będzie to skandal.
Awatar użytkownika
adam
Prawie Lider
657 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Damian pisze:W tej chwili poprawiają źle wykonane elementy, np za małe łuki na wjazdach
To jakaś norma w naszym rejonie (niestety pewnie i kraju). Jeżeli ktoś jeździ przez Rumię ul. Dębogórską, to zna nowe skrzyżowanie z ul. Derdowskiego - coś jakby jajowate rondo. Robiono je w ekspresowym tempie (moje przypuszczenia), aby udrożnić drogę na 1 listopada 2008 (droga na cmentarz). Poruszając się nawet małym samochodem zauważyłem od razu, że albo był kiepski projektant, albo skopane wykonanie, bo właśnie min. łuki na wjazdach/wyjazdach były za małe. Do tego wysokie krawężniki wykonane w sposób jednoznacznie wskazujący, że czyhają na uszkodzenie koła albo nawet zawieszenia. I raczej nie myliłem się w moich przypuszczeniach, bo kilka dni po przerwie "pierwszolistopadowej" pojawiła się znowu ekipa budowlańców i przerabiała łuki oraz część krawężników. Przedwczoraj (we wtorek) wymalowano nawet pasy ruchu na tym skrzyżowaniu - tylko czy naprawdę czyścić nawierzchnię i malować pasy ruchu trzeba robić o godzinie tak "nieżyciowej" dla kierowców porze :?: Przejeżdżałem tamtędy ok. 14.30, a do końca prac na moje "lajkonika" oko, jeszcze było daleko.
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

Tak też wygląda wyjazd z Lipowej.
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Wymagać porządnego wykonania od polskich firm. Marzenie. Dobrze chociaż, że Wakoz czy BA nie odwala fuszerki.
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

Ale Wakoz jest podwykonawcą Baltic Arena.
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Jest wykonawcą I etapu. Hydrobudowa będzie wykonywać 2 etap.

A co do podwykonawców to Wakoz wynajął firmę z Redy a mianowicie Met Trans.
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Gajos pisze:Wymagać porządnego wykonania od polskich firm. Marzenie. Dobrze chociaż, że Wakoz czy BA nie odwala fuszerki.
Drogi Gajosie, nie można w ten sposób formułować swoich marzeń - są w Polsce dobre firmy i nie trzeba się bardzo daleko rozglądać. Jednak firma wykonująca remont Puckiej przekracza wszelkie granice niekompetencji i niefachowości - skandal to najlepsze określenie. W normalnych warunkach przekroczenie umownego terminu w takim wymiarze na jaki pozwoliła sobie ta firma to ogromne kary powodujące nieopłacalność przedsięwzięcia.
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Damian pisze: W normalnych warunkach przekroczenie umownego terminu w takim wymiarze na jaki pozwoliła sobie ta firma to ogromne kary powodujące nieopłacalność przedsięwzięcia.
Kary mówisz. Gdańsk i Sopot zarobiliby wtedy grube miliony na hali. Jednak wykonawca nie musi zapłacić ani grosza za opóźnienia.
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

Co będzie jak Wakoz opózni prace przy Baltic Arena.Kary muszą byc.
dexrafi
Znam to forum
85 postów
Znam to forum
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

Gajos pisze: Kary mówisz. Gdańsk i Sopot zarobiliby wtedy grube miliony na hali. Jednak wykonawca nie musi zapłacić ani grosza za opóźnienia.
po ekspertyzach związanych z pękaniem dachu:
1. za którą zapłacił projektant
2. za którą zapłacił Urząd miasta Sopotu

ustalono termin oddania hali na grudzień 2009, niemniej według ekspertyz to wykonawca zastosował nieodpowiednią technologię niezgodną z projektem, więc wykonawca ponosi koszty naprawy "fuszerki"
grzechulecki
Ja tu zaglądam
32 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Zaczeli coś robić przy wyjeździe z Lipowej. Na moje oko to wysepka (tylko czy to jest potrzebne). . Banda partaczy i leni. Dwa dni kuli taki mały kawałek asfaltu. A nasze darmozjady z Urzedu Miasta dalej nie widzą problemu w remoncie tej drogi. Szkoda gadać i pisać. Może zrobimy zakład czy zdążą do lata.
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Jak dla mnie mogą nie zdazyć;) przynajmniej Warszawka postoi w korkach;)
kangurek
Forumowicz
42 postów
Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Pan Burmistrz zadeklarował się, że do końca maja (bieżącego roku !) ukoczą ten remont. No, pożyjemy zobaczymy, bo jak narazie mój samochód wykańcza sobie na tych dziurach resorki.
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

Warszawka straci parę minut, my tracimy więcej.Wakoz powinien zapłacic dużą karę to by więcej się nie brał za taką robotę.
ODPOWIEDZ