Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Droga za Auchan czyli Obwodowa Reda - Kosynierów Rumia.

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Podobno radni czytają to forum - może byśmy ładnie poprosili o wyjaśnienia
Marcin
Prawie Lider
521 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

tym bardziej, że w czerwcu na sąsiednim forum Burmistrz Rumi zasugerowała, że :
Szanowni Państwo
Niestety nie ma jeszcze porozumienia z Redą, a bez tego Auchan nie może wybudować tej drogi, chociaż bardzo im na tym zależy.
ERK,
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

często jest tak, że w ramach jakiejś inwestycji deweloper jest zobowiązany do budowy odcinka ulicy przy jego inwestycji... wcale bym się nie zdziwił jakby się okazało, że przy tej ulicy Kosynierów ( od granicy Rumi ) jakieś prace będzie musiało wykonać SEMEKO.

Być może planowana jest jakaś pętla autobusowa przy aquaparku :D - ale to już tylko moje domysły
Awatar użytkownika
HarrY
Częsty Bywalec
407 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

pentla autobusowa to spora zachęta dla nowo kupujacych tam mieszkania :P
doktor.t
Bywalec
153 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Wicek pisze:często jest tak, że w ramach jakiejś inwestycji deweloper jest zobowiązany do budowy odcinka ulicy przy jego inwestycji... wcale bym się nie zdziwił jakby się okazało, że przy tej ulicy Kosynierów ( od granicy Rumi ) jakieś prace będzie musiało wykonać SEMEKO.

Być może planowana jest jakaś pętla autobusowa przy aquaparku :D - ale to już tylko moje domysły
To raczej sie tyczy infrastruktury w ścisłym obrębie inwestycji. Fajnie jak się Semeko dołączy ale tez nie można się tak wyręczać. Co sie stanie jak semek-u skończą się tereny inwestycyjne i wyniesie się do innego miasta to raptem sie stanie że Reda jako miasto nie jest wstanie samodzielnie funkcjonować bo nie będzie komu wybudować infraastruktury, zoorganizować koncertu itd.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

HarrY pisze:pentla autobusowa to spora zachęta dla nowo kupujacych tam mieszkania :P
To prawda, ale chyba większa dla przyszłych klientów Aquaparku. Mieszkańcy Aquasfery w większości pewnie będa korzystać z kolejki SKM lub własnych aut... natomiast autobus z Gdyni jadacy przez Rumie pod sam Aqwuapark byłby dośc dużym dostarczycielem klientów dla kompleksu rekreacyjno-sportowego... no ale to dopiero rok 2014... mam nadzieje, że tą ulice zrobią szybciej :D
zrazik.wolowy
Bywalec
156 postów
Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Wicek pisze:mam nadzieje, że tą ulice zrobią szybciej :D
a ja mam nadzieję, że jej nie zrobią wcale. :twisted:

już w tej chwili przejść przez obwodową lub skręcić w lewo z młyńskiej to jakiś kosmos w godzinach natężonego ruchu. jak udrożnią jeszcze ruch z Rumii to na obwodowej będzie jeden niekończący się sznur samochodów.

semeko ma co prawda przebudowywać skrzyżowanie młyńska/obwodowa/aquasfera ale nie zmienia to faktu, że natężenie ruchu na obwodowej (mimo, że i tak jest duże), to jeszcze wzrośnie.

trzymam kciuki za kosynierów, żeby im się nie udało :twisted:
Awatar użytkownika
kula65
Częsty Bywalec
311 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Dbasz tylko o własne ego a nie widzisz drugiej strony, do Redy nie ma alternatywy dojazdu od strony Rumi-jedynie za torami, gdzie ja osobiście nie pojadę ze względu na stan nawierzchni.
Semeko przebuduje skrzyżowanie na rondo i będzie o wiele prościej, zarówno dla aut jak i dla pieszych. Prędkości na rondzie są nie wielkie w porównaniu z tym co jest teraz więc jako pieszy łatwiej będzie Nam nawet "wymusić" wejście na pasy
Oby im się udało jak najszybciej
zrazik.wolowy
Bywalec
156 postów
Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Po pierwsze forumowiczu Kula65 to co napisałem nie ma nic wspólnego z ego.

Po drugie widzę, że nie złapałeś kontekstu wypowiedzi. Nie chodzi o to, żeby MI było dobrze tylko o brak jakiejkolwiek koncepcji rozwoju ruchu ulicznego. Zauważ, że jeżeli będzie dokończona kosynierów (nie wiadomo gdzie będzie wlot w obwodową) to ruch z Rumi będzie przypominał jednostajną procesję - prosta droga bez świateł/skrzyżowań itd. Idealny kanał o niezłej przepustowości.

Po trzecie nie wiadomo kto dokończy kosynierów, a jeżeli będzie to semeko to jak będzie wyglądało połączenie z obwodową (no chyba, że macie jakieś plany). A jeżeli tak, to nowa droga na pewno będzie łączona z aquasferą. Może być też tak, że kosynierów będzie przelatywać przez aquasfere i wówczas wszystkie drogi będą się spotykać na wspomnianym przez Ciebie rondzie. Samo rondo również niewiele da, co zresztą widać np przy stacji Neste w Rumi przy Hutniczej. Rondo jest - ok ale kompletnie zapchane.

Bez przebudowy obwodowej, zbudowania porządnych chodników po obu stronach jezdni na całej jej długości, bez bezpiecznych przejść dla pieszych ze światłami, poszerzeniu jej wraz z wybudowaniem lewoskrętów itd. będzie dramat. Bo chyba nie zaprzeczysz, że połączenie kosynierów z obwodową spowoduje lawinowy wzrost samochodów na obwodowej i permanentne korki na tej, bądź co bądź, uliczce miejskiej.

Każdy ma prawo do własnej opinii na każdy temat. Ja szanuję Twoją to i Ty uszanuj moją i z egami mi tu nie wyjeżdżaj, proszę ;)

Jeszcze jedno. Nie mam nic przeciwko poprawianiu ruchu drogowego, budowie nowych dróg itd., chodzi mi jedynie o to, że w obecnym kształcie obwodowa nie nadaje się na przyjęcie dodatkowego obciążenia ruchem drogowym. Podejrzewam, że po wybudowaniu połączenia w oryginalnym kształcie, tak jak to miało być (wlot koło zakrętu) z obwodowej zrobiłaby się druga krajowa 6.
HAns
Znam to forum
117 postów
Znam to forum
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

rondo przy neste jest zapchane bo debile - inczej ludzi nie mozna nazwac nie umieja jezdzic, kazdy zderzak w zderzak i sie czeka jak sie zrobi luz. jak by jechali na zamek to z kazdego wyjazdu by plynnie sie wlaczlo do ruchu i lekko bylo by spowolnione . a tak mamy co mamy...
Awatar użytkownika
kula65
Częsty Bywalec
311 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Może źle to ująłem, przepraszam za "ego" bardziej pasuje "widzi mi się"
W jednym poście piszesz
trzymam kciuki za kosynierów, żeby im się nie udało :twisted:
a zaraz w drugim
Jeszcze jedno. Nie mam nic przeciwko poprawianiu ruchu drogowego, budowie nowych dróg itd., chodzi mi jedynie o to, że w obecnym kształcie obwodowa nie nadaje się na przyjęcie dodatkowego obciążenia ruchem drogowym. Podejrzewam, że po wybudowaniu połączenia w oryginalnym kształcie, tak jak to miało być (wlot koło zakrętu) z obwodowej zrobiłaby się druga krajowa 6.
to się nazywa hipokryzja.

Złapałem kontekst Twojej wypowiedzi w taki oto sposób, mieszkasz nie daleko Obwodowej i przeszkadza Ci zwiększający się ruch uliczny a wraz z nim wzmożony hałas, dlatego też nie chcesz połączenia z Kosynierów-proste

Może i obwodowa nie spełnia wymogów i nadaje się do generalnego remontu ale alternatywa dla DK6 musi powstać, nie wyobrażam sobie,że będę co roku wracał w czasie wakacji z pracy Cisowej do Redy 1,5 godziny co zdarzało się nie raz w tym roku.
A już w ogóle nie wyobrażam sobie nagłego wypadku, gdzie musiałbym się szybko przedostać z Gdyni do Wejherowa samochodem-bez koguta nie mam szans.

Nie zabronimy nikomu jeździć na wczasy na półwysep, tego nie zmienimy a Redy też nie przeniesiesz w inne miejsce, więc pogódźmy się z tym,że ruch w naszym mieście raczej nie zmaleje.
Do wybudowania OPAT-u jest dłuższa droga niż do Kosynierów i póki co odkorkowałaby trochę DK6 a z czasem OPAT przejąłby resztę- tak to widzę z całym szacunkiem do Twojej wypowiedzi
Awatar użytkownika
kula65
Częsty Bywalec
311 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

HAns pisze:rondo przy neste jest zapchane bo debile - inczej ludzi nie mozna nazwac nie umieja jezdzic, kazdy zderzak w zderzak i sie czeka jak sie zrobi luz. jak by jechali na zamek to z kazdego wyjazdu by plynnie sie wlaczlo do ruchu i lekko bylo by spowolnione . a tak mamy co mamy...
Jest dokładnie tak jak piszesz, jeżdżę tam codziennie i nie raz wychodzę na chama,który się wpycha, gdyż próbując wjechać "na zamek" ktoś na rondzie specjalnie przyspiesza,brak kultury jazdy robi swoje dlatego zamiast "wolniejszej płynności" mamy korki.
zrazik.wolowy
Bywalec
156 postów
Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

kula65 pisze:to się nazywa hipokryzja.
to napisane było w sposób żartobliwy (co miała obrazować emotka), no ale chyba niezbyt wyraźnie to zaznaczyłem ;)
nie chcesz połączenia z Kosynierów-proste
Nie do końca takie proste. Chcę mieć fajne połączenie z Redy z Gdynią, pracuję w centrum, przy czym nie wierzę, że wybudowanie połączenia będzie panaceum na korki na dk6. Zapcha tylko obwodową nie dając nic w zamian. To takie rozwiązanie systemowe bez pakietu osłonowego ;)

Problem alternatywnego połączenia Redy z trójmiastem jest duży, tu się zgadzam. Jednak nie wierzę, że połączenie kosynierów z obwodową ten problem rozwiąże. Ruch na obwodowej wzrośnie i to bardzo, a miejsc odebrania tego wzmożonego ruchu nie przybędzie. Dodatkowo na kierowców czekają miłe niespodzianki w postaci skrętów na Młyńską, na działki itd., które też powodować będą przestoje. Już teraz ciężko jest przejść przez jezdnię,przeprowadzić rower nie mówiąc o przejściu z wózkiem dziecięcym (!!!) przez obwodową, a rano robią się tam korki. Wyobraź sobie co będzie jak ruch wzrośnie tam 2-3 krotnie.
Do wybudowania OPAT-u jest dłuższa droga niż do Kosynierów i póki co odkorkowałaby trochę DK6 a z czasem OPAT przejąłby resztę- tak to widzę z całym szacunkiem do Twojej wypowiedzi
Ok, tu też się zgadzam, tylko obawiam się, że obwodowa odkorkowując dk6 sama zapcha się strasznie.

Połączenie - jak najbardziej, ale tylko wraz z przebudową obwodowej.

Co do ronda przy neste - nie po to ktoś nadrabiał drogi jadąc dębogórską, żeby teraz łosi (co na ten wspaniały pomysł nie wpadli) jadących od strony centrum rumi wpuszczać na rondzie ;) :twisted: (to był żart) - ot polska mentalność ;)
Awatar użytkownika
kula65
Częsty Bywalec
311 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

dobra doszliśmy do względnego" porozumienia :wink:
Co do ronda przy neste - nie po to ktoś nadrabiał drogi jadąc dębogórską, żeby teraz łosi (co na ten wspaniały pomysł nie wpadli) jadących od strony centrum rumi wpuszczać na rondzie (to był żart) - ot polska mentalność
dokładnie wczoraj wyjeżdżałem z neste w pomorską i Pani w swoim Hundai-u przyspieszyła złośliwie więc gaz i rura aby dzwona uniknąć, a z centrum Rumi w Hutniczą to przyznam,że czasem to się sam boję wepchnąć i wolę poczekać-niestety :?
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Mam małe pytanko...może ktoś się orientuje

na planie zagospodarowania przestrzennego okolic Aquasfery ( ze strony http://reda-aquasfera.mojeosiedle.pl/vi ... a142d56aba ) widać "Węzeł Reda" czy wiadomo kiedy będzie realizowany i gdzie ta droga ma prowadzić?
ODPOWIEDZ