Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Droga za Auchan czyli Obwodowa Reda - Kosynierów Rumia.

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Ciekawy artykuł pod linkiem http://expresspowiatu.pl/index.php/wyda ... rumia,3702 można przeczytać

Jeśli dobrze zrozumiałem artykuł :) to Auchan miał zbudować tą drogę... ale się wycofał... dlatego Rumia w porozumieniu z Redą (która głównie dlatego nie weszła w spór sądowy z marketem) nie zgadzała się na rozbudowe Auchan...

Jednak teraz Rumia zmieniła zdanie i zgodziła się na rozbudowe...

nie jest jednak jednoznaczne... czy sąsiad olał Rede i postanowił patrzeć tylko na swoją kieszeń... czy jednak będą tą drogę robić... bo pewnie w jakimś celu w październiku przedstawiciele Auchan gościli na Redzkiej ziemi
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

No cóż podatki dla Rumii są też ważne, podejrzewam że dlatego Rumia nie chce dalej czekać. W tej sytuacji nie ma dobrego rozwiązania dla Redy. Centrum handlowe nie lezy w Redzie tylko w Rumii, umowa zostala "zlana" przez Auchan (choć wiadomo, że była też źle spisana), budowa tej drogi jak wcześniej pisaliśmy kosztuje niemało, sprawy sądowe toczą się w Polsce latami a i efekt może być różny. Wydaje się że to co zaproponwał burmitrz czyli próba negocjacji wydaje się najbardziej sensownym rozwiązaniem, tylko jak to się skończy też nie wiadomo.
Marcin
Prawie Lider
520 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Aby negocjować, trzeba mieć argumenty. A jakie ma burmistrz Redy argumenty wobec Auchana?
robertg
Nowy/a na forum
1 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

coś mi się wydaje że sprawa wygląda następująco, semeko skończy budować te wieżowce nazwane aqua-sfera i zbliży się ze swoja drogą bliżej tamtej niedokończonej i wtedy miasto dokończy jej budowy z uwagi na zdecydowanie niższy koszt.
commando
Nowy/a na forum
4 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

oby ta droga niepowstała nigdy. już teraz przed wybudowaniem aquasfery obwodowa jest zapchana, jakby jeszcze hordy mistrzów kierownicy spod znaku rejestracji GPU zaczęło tamtędy wracać z auchana to leżymy.
Awatar użytkownika
Buba
Częsty Bywalec
473 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Przepustowość Obwodowej przy mostku jest praktycznie żadna,w sezonie są problemy a jak dojdą auta jadące na skróty przez Auchan czyli hipotetyczną nową drogą to mamy klops-korki na głównej-Gdańskiej i korki na Obwodowej,pozostanie przerzucić się na robinsony(helikoptery)
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

wydaje mi się, że jeśli ta droga nie powstanie to dopiero się Obwodowa zakorkuje...

ta droga jest potrzebna, by skutecznie wyprowadzić ruch z Aquaparku (tak mi się wydaje)... jeśli nie powstanie, wszyscy jadący do Aquaparku będą jechać Obwodową... łatwo sobie wyobrazić, że w godzinach szczytowych 16-18 oraz w weekendy... przejazd przez tą część Redy, będzie przypominał przejazd przez Warszawę w czasie demonstracji niezadowolonych grup społecznych :)
Pomijając już fakt, że w samej Aquasferze ma mieszkać około 1500 ludzi

ale mogę się mylić i może faktycznie ta droga jest niepotrzebna :)
Ja jednak mimo wszystko na chwile obecną jestem zwolennikiem tej drogi
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2881 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

commando pisze:...jakby hordy mistrzów kierownicy spod znaku rejestracji GPU zaczęło tamtędy wracać z auchana to leżymy.
Zupełnie jakby kierowcy samochodów GWE mieli dobrą opinię. Denerwuje mnie takie szufladkowanie, szczególnie w czasach, gdy wiele samochodów jest w leasingu i rejestracje odnoszą się do firmy leasingowej a nie do adresu właściciela...

Ale poza tym, w zasadzie się zgadzam. Trudno ocenić, czy więcej z tego połączenia będzie pożytku, czy szkody.
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

NO realnie wszyscy kierowcy przyczyniają się do aktualnego stanu rzeczy, nie tylko GPU również i innie, Codziennie na "naszej autostradzie" dobrze widać sposób poruszania się kierowców a szczególnie nadużywanie lewego pasa. Każda nowo wybudowana droga łącząca miasta jest potrzebna. Kiedyś już pisałem, że dla poprawnego wyprowadzenia ruchu z ulicy Obwodowej potzebne byłoby przedłużęnie tej ulicy z pominięciem Ciechocina wprost na ul. Pucką - i byłaby to namiastka OPAT, którego powstanie jest nieprzewidywalne
marcinromanowski.eu
Ja tu zaglądam
15 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

robertg pisze:coś mi się wydaje że sprawa wygląda następująco, semeko skończy budować te wieżowce nazwane aqua-sfera i zbliży się ze swoja drogą bliżej tamtej niedokończonej i wtedy miasto dokończy jej budowy z uwagi na zdecydowanie niższy koszt.
Zostanie do wybudowania 400 m drogi bez której moim zdaniem Obwodowa zostanie kompletnie zatloczona przez mieszkańców Aquasfery. To 600 nowych lokali czyli lekko 1500 osób plus lokale usługowe, czyli dostawy itd.
Mam jeszcze nadzieję na negocjacje z Auchan który planuje wybudować Decathlon. Zarówno im jak i Rumi powinno również zależeć na budowie tej drogi. Na razie jesteśmy na etapie zmianu MPZP dla tych terenów w Rumi. Zobaczymy co wniosą nasze uwagi do niego.

Pozdrawiam
Obrazek
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Uploaded with ImageShack.us
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Podoba mi się to rondo na obwodowej będzie o wiele łatwiej skręcić w lewo bez ryzyka bycia staranowanym i gwałtownych hamowań za sobą mimo wczesnego sygnalizowania zamiaru skrętu. No i się uspokoi trochę ruch na obwodowej, podobne rondo powinno być co najmniej skrzyżowaniu z łąkową.
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Roboty nad rondem miały ruszyć na wiosnę.
Awatar użytkownika
Artur75
Prawie Lider
559 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Czy są jakieś plany dotyczące działek ogrodniczych?
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Póki co zostają.
brzezins
Bywalec
207 postów
Bywalec
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Jeśli dobrze zrozumiałem artykuł Smile to Auchan miał zbudować tą drogę... ale się wycofał... dlatego Rumia w porozumieniu z Redą (która głównie dlatego nie weszła w spór sądowy z marketem) nie zgadzała się na rozbudowe Auchan...

Jednak teraz Rumia zmieniła zdanie i zgodziła się na rozbudowe...
Wniosek nasuwa się jeden, otóż spisano umowę z Auchan, która w ogóle nie gwarantowała zabezpieczenia roszczeń ze strony miasta!. Brak "wejścia w spór sądowy" jest błędem (oczywiście gdy umowa została spisana korzystnie dla Redy, a zapewne ktoś tego nie dopilnował), gdyż prowadzić negocjacje z Auchan, a sprawa równolegle toczy się w sądzie. Tym bardziej, że sądy ciągle myślą kategoriami skarbu państwa i mogłyby zasądzić korzystny wyrok (jeśli tak jak podkreśliłem, takie uwarunkowanie Reda-Auchan powstało). Chciałbym bardzo zobaczyć to "porozumienie" z Auchan. Poza tym Rumia nie pierwszy raz robi nam taki numer. Zapewniano nas, że ta droga powstanie. Być może też porozumienie to nie ma żadnej mocy prawnej, albo warunki jakie przedstawiło Auchan były od razu sprawiały, że inwestycja nie powstanie. Co obstawiam. Dopóki tego porozumienia nie zobaczymy do póty nie będziemy wiedzieć o co tak naprawdę chodzi.

http://www.telewizjattm.pl/index.php/se ... 9-12-10,01
Zapraszam na bloga o finansach - http://wnioseknabiznes.blox.pl/
ODPOWIEDZ