Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Droga za Auchan czyli Obwodowa Reda - Kosynierów Rumia.

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
figaro
Bywalec
262 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

Oj za 5-6 lat będzie wysyp mieszkań do sprzedania w tych atlanticach pacyfikach, latem będą tam dantejskie sceny się dziać.
vibra_bober
Forumowicz
78 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

I zapewne nowa arteria komunikacyjna stanie się naturalnym przyczółkiem dla deweloperskich zapędów SEMEKO. Wszystko ok, ale należałoby pomyśleć o jakiś terenach rekreacji, jakiś park, oczywiście miejski a nie żaden "z łaski deweloperski", który przy pierwszej okazji zamieni się w parking.

Na wizualizacjach AQUASFERY widać takie obszary zieleni ze ścieżkami po lewej stronie inwestycji, ale zdaje się, że tam są teraz ogródki działkowe.
Stanisław Żółkiewski
Znam to forum
120 postów
Znam to forum
Rejestracja: 9 lat temu

9 lat temu

figaro pisze:Oj za 5-6 lat będzie wysyp mieszkań do sprzedania w tych atlanticach pacyfikach, latem będą tam dantejskie sceny się dziać.
Dlaczego?
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

też nie bardzo zrozumiałem dlaczego Póki co mieszkania sprzedają się tam bardzo dobrze
vibra_bober pisze:I zapewne nowa arteria komunikacyjna stanie się naturalnym przyczółkiem dla deweloperskich zapędów SEMEKO. Wszystko ok, ale należałoby pomyśleć o jakiś terenach rekreacji, jakiś park, oczywiście miejski a nie żaden "z łaski deweloperski", który przy pierwszej okazji zamieni się w parking.

Na wizualizacjach AQUASFERY widać takie obszary zieleni ze ścieżkami po lewej stronie inwestycji, ale zdaje się, że tam są teraz ogródki działkowe.
to akurat normalne, że dobre skomunikowanie bardziej zachęca deweloperów/klientów niż środek pola, do którego trzeba doprowadzić drogi
ale myślę, że te tereny już dawno są przez kogoś zajęte

również uważam, że MIASTO powinno pomyśleć o terenach rekreacji i zabezpieczać pod nie miejsca w planach zagospodarowania przestrzennego, lub wymagać na inwestorach żeby tworzyli także miejsca rekreacji, ale akurat do SEMEKO adresowanie pretensji o strefy rekreacji to zupełnie nie w porządku.

Ten deweloper wyróżnia się pod tym względem wśród innych. Nawet przy Aquasferze (pomijając płatny Aquapark) zobacz, że pomiędzy budynkami 2 i 3 oraz budynkami 3 i 4 powstaną ogólnodostępne place rekreacji.
figaro
Bywalec
262 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

Dlaczego? Bo jak dwa tysiące luda siedzi na kupie, a po sąsiedzku ma taki kompleks, który przyjechało odwiedzić kolejne dwa tysiące turystów, i trwa to dwa miesiące każdego roku, to robi się grubo. Bo przecież ma tam być 600 mieszkań łącznie, nie? 10% mieszkańców Redy. Obyw podstawówce lekcje były tylko na dwie zmiany, bo przecież obowiązuje w Redzie rejonizacja.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

oficjalnie ma być 560 mieszkań
z czego ponad 300 już powstało, ale nie sądzę, żeby to był problem dla tych co tam kupili mieszkania, bo przecież decydując się wiedzieli jak duże to będzie osiedle i wiedzieli, że będzie tam Aquapark. Nie sądzę też, aby stylem życia większości mieszkańców było siedzenie "na kupie". Myślę, że właśnie po to kupili mieszkania przy Aquaparku, bo chcą żyć aktywnie, ale mogę się mylić

Mnie ciekawi czy działki wzdłuż Morskiej - Kosynierów należą już do jakiegoś dewelopera czy nie
Ciekawe jak miasto będzie dalej się rozwijać w tym regionie. Po rondzie na tej ulicy widać, ze w planach jest dalszy rozwój miasta w kierunku Kazimierza, bo zrobiono tam zjazd
figaro
Bywalec
262 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

Doprawdy nie widze związku miedzy aktywnym życiem a mieszkaniem płot w płot z aquaparkiem. Oczywiście można się łudzić, że codziennie basenik, sauna te sprawy, można nawet w mieszkaniu z łazienki zrezygnować! Ale jak się pojawią dzieci i lekcje będą na 13 ... TO będzie prawdziwe aktywne życie Bo nowej szkoły nikt nie zbuduje chyba ?
pi
Prawie Lider
538 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

9 lat temu

figaro pisze: Obyw podstawówce lekcje były tylko na dwie zmiany, bo przecież obowiązuje w Redzie rejonizacja.
W Redzie obowiązuje rejonizacja, ale to nie oznacza, że rodzic nie może zapisać dziecka do sąsiedniej szkoły, jeśli są w niej miejsca.
pi
vibra_bober
Forumowicz
78 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

Wicek pisze:
również uważam, że MIASTO powinno pomyśleć o terenach rekreacji i zabezpieczać pod nie miejsca w planach zagospodarowania przestrzennego, lub wymagać na inwestorach żeby tworzyli także miejsca rekreacji, ale akurat do SEMEKO adresowanie pretensji o strefy rekreacji to zupełnie nie w porządku.
Chyba nie do końca wyraziłem się jasno sądząc po Twojej interpretacji mojej wypowiedzi. Nie adresuję żadnych pretensji do developera, nie mam też żadnych oczekiwań dotyczących zagospodarowania publicznych miejsc rekreacji. To rola miasta i do naszych włodarzy kieruję swoje oczekiwania w tym zakresie. Póki jest jeszcze na to czas powinni pomyśleć o zabezpieczeniu jakiegoś sensownego obszaru w okolicach Aquasfery na park, pomyśleć o tzw ścieżce zdrowia wzdłuż ul. Obwodowej itp.

A wracając jeszcze do SEMEKO to ta firma odegrała decydującą rolę dla rozwoju społ-gosp miasta w ostatniej dekadzie. Do Redy napływają młodzi ludzie, którzy w głowach mają wiele pomysłów. Problem tylko, żeby przestali traktować nowe osiedla jak swoje sypialnie. Do tej pory oferta spędzania wolnego czasu w Redzie była niezwykle uboga i w żaden sposób nie mogła konkurować z Trójmiastem. Dlatego cieszy mnie budowa Aquaparku bo w końcu reda ma szanse podnieść swoją atrakcyjność osiedleńczą o kilka oczek wyżej.
figaro
Bywalec
262 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

szkoła ma obowiązek przyjąc dzieci ze swojego rejonu, z tego co wiem podstawówki są przepełnione, chetnie się dowiem czy komuś udało się zapisać dziecko do szkoły w innym rejonie. A z aquaparku też się cieszę, i będę mam nadzieję stałym gościem, mimo iż mam trochę dalej. Tak jak napisała vibra_bober ważny jest zrównowazony rozwój, bo rola dla miasta tylko sypialni to raczej degradacja, niż rozwój. Zresztą już teraz, mimo ciągłego napływu nowych mieszkańców usługi w Redzie ledwo ledwo - wnioskując z rozmów z przedsiębiorcami i rotacji w lokalach do wynajecia.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1983 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

Wicek pisze:
Mnie ciekawi czy działki wzdłuż Morskiej - Kosynierów należą już do jakiegoś dewelopera czy nie
Ciekawe jak miasto będzie dalej się rozwijać w tym regionie. Po rondzie na tej ulicy widać, ze w planach jest dalszy rozwój miasta w kierunku Kazimierza, bo zrobiono tam zjazd
Semeko buduje aktualnie dwa bloki o szumnej nazwie Porto Bianco niejako na przedłużeniu Morskiej jadąc w stronę Rumi i skręcając w lewo - ulica nazywa się Jeziorna. Wygląda to na razie tak, jakby stały w szczerym polu Nie wiem czy administracyjnie to jeszcze Reda czy już Rumia.
Niezależnie od tego, możliwe, że właśnie oni mają wykupione tereny w tym rejonie.
Stanisław Żółkiewski
Znam to forum
120 postów
Znam to forum
Rejestracja: 9 lat temu

9 lat temu

Rumia.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

vibra_bober - w pełni się z Tobą zgadzam. Miasto powinno zabezpieczać tereny pod strefy rekreacji. Brakuje w Redzie też siłowni zewnętrznych, w innych miastach aż przyjemnie się patrzy jak ludzie w średnim wieku korzystają z takich siłowni.
figaro pisze:Doprawdy nie widze związku miedzy aktywnym życiem a mieszkaniem płot w płot z aquaparkiem. Oczywiście można się łudzić, że codziennie basenik, sauna te sprawy, można nawet w mieszkaniu z łazienki zrezygnować! Ale jak się pojawią dzieci i lekcje będą na 13 ... TO będzie prawdziwe aktywne życie Bo nowej szkoły nikt nie zbuduje chyba ?
Nie sądzę, aby Ci co tam mieszkają / będą mieszkać siedzieli na "kupie". Myślę, ze to w większości młodzi ludzie, którzy czas spędzają aktywnie. Nie chodziło mi tylko o siedzenie w Aquaparku. Raczej o to, że Ci ludzie pracują, chodzą na zakupy, odwiedzają lokale gastronomiczne, a nie siedzą w mieszkaniach i się denerwują, że im dużo ludzi chodzi pod oknem.
Gdyby wszyscy myśleli tak jak Ty to Nowy Jork, albo chociaż Gdynia nigdy by nie powstały, bo przecież, gdy budowali kolejne bloki/domki to co działo się z podstawówkami? Przecież jak będzie brakować miejsc w szkole, to chyba będzie można otworzyć kolejną prawda?
Czy jest ustawowy zakaz otwierania kolejnych szkół?
Salamandra pisze:Semeko buduje aktualnie dwa bloki o szumnej nazwie Porto Bianco niejako na przedłużeniu Morskiej jadąc w stronę Rumi i skręcając w lewo - ulica nazywa się Jeziorna. Wygląda to na razie tak, jakby stały w szczerym polu Nie wiem czy administracyjnie to jeszcze Reda czy już Rumia.
Niezależnie od tego, możliwe, że właśnie oni mają wykupione tereny w tym rejonie.
aktualnie to SEMEKO buduje tam 4 bloki a docelowo ma być ich 8
Znając SEMEKO to na pewno będą chcieli tam doprowadzić jakaś drogę z kostki, ale ciekawe czy pozostałe działki też są ich - bo to Porto Bianco to tylko taki pas jeden.
Załączniki
porto bianco.JPG
figaro
Bywalec
262 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

Tia, jasne, młodzi aktywiści 90%czasu spędzaja poza domem , knajpy w Redzie pękają w szwach a na podwórkach słychać radosny gwar dzieci. W domu nie siedzi nikt, tylko czemu jako podstawowy zakup do nowego M traktują telewizor, przy którym siedzą potem kamieniem.
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

9 lat temu

Na planie osiedlowym Aquasfery jest pokazane rondo przy samym Aquaparku, plan trochę stary,
ale projektant drogi chyba początkowo dobrze myślał by usprawnić ruch samochodowy w rejonie Aquaparku
dziś jak wiemy tego ronda nie ma i już raczej nie będzie,
bo 3 ronda na odcinku ok.700 m. to trochę dużo
ale dobrym rozwiązaniem byłoby wybudowanie dodatkowych pasów wjazdu do Aquaparku,
czyli pas do lewoskrętu od Obwodowej, i prawoskrętu od strony Rumi, tak by nie korkować ulicy.
Przecież na ul.Morskiej ruch samochodowy będzie dość duży, nie wykluczone że większy
niż na ul.Leśnej - Cegielnianej,
więc dlaczego nie zdecydowano się na takie rozwiązanie, by ułatwić kierowcom

http://www.semeko.pl/oferta/aquasfera/plan-osiedla
ODPOWIEDZ