Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Droga za Auchan czyli Obwodowa Reda - Kosynierów Rumia.

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

8 lat temu

No więc powiedz mi gdzie Ty w Redzie widzisz możliwość stworzenia deptaku lub dróg współdzielonych ?? łatwo pisać z czapy, że coś jest dobre, fajne i napędza biznes - ale tego w Redzie nie ma i raczej nie będzie bo nie ma gdzie, mnie też korki nie bawią bo codziennie muszę przebijać się do 3miasta, nie widzę również rozwoju Redy w tym, że jest tranzyt (jak niektórzy trolle chcą sugerować powyżej) - jest to jeden z elementów, który w okresie sezonu - chcesz czy nie, przynosi dodatkowe obroty przedsiębiorcom (nie Twoim znajomym oczywiście, ponieważ muszą mieć profil działalności taki, że jest nieatrakcyjny dla przejeżdżających - no chyba, że każdy sobie kupi cegłę przy trasie na pamiątkę...).
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

Dla mnie oczywiste jest, że część osób/firm zarabia na dużym natłoku turystów (m.in. wspomniany Burger King, Hotel Ibis, restauracje na trasie, w przyszłości w deszczowe dni spodziewamy się turystów w Aquaparku oraz ich pracownicy), ale równie oczywiste jest, że większość na tym traci (korki, spaliny, hałas), więc średnio rozumiem ten spór.

Deptak w Redzie to świetny pomysł, ale po co zamykać ulice?
Ja bym wolał, zamiast zmiany ulicy na deptak, żeby powstała trasa spacerowa brzegiem rzeki Reda, aż do Rewy - to byłby fajny deptak, a nie spacerowanie po ulicy.
Jakoś Monciaka w Redzie nie widzę
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

8 lat temu

Wicek pisze:
Deptak w Redzie to świetny pomysł, ale po co zamykać ulice?
Ja bym wolał, zamiast zmiany ulicy na deptak, żeby powstała trasa spacerowa brzegiem rzeki Reda, aż do Rewy - to byłby fajny deptak, a nie spacerowanie po ulicy.
Świetny pomysł. Może nie aż do Rewy, choć właściwie czemu nie. Ten istniejący w parku bulwar nad rzeką jest bardzo ładny. Można go przedłużyć i w górę i w dół rzeki
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

8 lat temu

a mi się spór podoba - bo nie każdy musi mieć takie samo zdanie - chodzi tylko o to, żeby nie wrzucać sobie np. tekstów na zasadzie "naiwniacy", "żenua", itp. bzdur - można się różnić, ale nie obrażać
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

8 lat temu

Romek pisze:
Wicek pisze:
Deptak w Redzie to świetny pomysł, ale po co zamykać ulice?
Ja bym wolał, zamiast zmiany ulicy na deptak, żeby powstała trasa spacerowa brzegiem rzeki Reda, aż do Rewy - to byłby fajny deptak, a nie spacerowanie po ulicy.
Świetny pomysł. Może nie aż do Rewy, choć właściwie czemu nie. Ten istniejący w parku bulwar nad rzeką jest bardzo ładny. Można go przedłużyć i w górę i w dół rzeki
Tylko, że nad tym, trzeba pomyśleć już teraz. Odpowiednie zapisy w planie zagospodarowania itd, bo jak za dwa lata jakiś deweloper zabuduje te tereny wtedy będzie ... no jo, drogi nowej nie będzie, deptaka też nie i będzie tak jak teraz.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
kapelusznik
Bywalec
183 postów
Bywalec
Rejestracja: 11 lat temu

8 lat temu

Deweloper nie zabuduje, jak mu rada miasta (burmistrz) nie pozwoli. A na razie pozwala na wszystko: wciskanie bloków na działkach pomiędzy domami jednorodzinnymi (Leśne Tarasy, pomiędzy nimi same domy, a w środku osiedle na 30 bloków naciapanych w odległości rzutu kasztanem), budowę bloków jak w kołchozie (przy młynie i okolice) itd. Nikt nie myśli o niczym innym, niż drogi i bloki. Macie przecież park i stadion. No i nie ma gdzie zrobić deptaka, bo wszystko zabudujemy. Deweloperzy robią co chcą i taki jest efekt - niektórzy cieszą się, że co 200 samochód się zatrzyma i kupi w sklepie wodę i dwa rożki. To jest smutne, mili państwo. Bo będziemy mieli taki biznes, jakie możliwości się dla niego stworzy.
ODPOWIEDZ