Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Droga za Auchan czyli Obwodowa Reda - Kosynierów Rumia.

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1979 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

jarekm pisze: Może i przejaskrawiam. No ale Ty też przejaskrawiłaś.
Takie coś co proponujesz jest nierealne.
Nierealne?
Znajdź wyżej post "msn" i zdjęcie ścieżki, które wkleił.
O coś takiego mi chodziło.
Ścieżka oddzielona od chodnika i jezdni.
jarekm
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 10 lat temu

8 lat temu

Ale na to na zdjęciu jest i możliwość wjazdu i możliwość wejścia i możliwość spacerowania.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1979 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

jarekm pisze:Ale na to na zdjęciu jest i możliwość wjazdu i możliwość wejścia i możliwość spacerowania.
Ale trzeba się naprawdę MOCNO postarać, żeby niechcący wejść na tę ścieżkę. W sytuacji, gdy ścieżka i chodnik to jednolita całość, niczym od siebie nie oddzielona, praktycznie jest to nie do uniknięcia, bo ludzie nie zwracają uwagi na to czy idą po kolorze czerwonym czy szarym.
msn
Ja tu zaglądam
18 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 9 lat temu

8 lat temu

jarekm pisze: Nie wiem tylko jak to się ma do wychwalanego chwilę wcześniej tego co pokazano na zdjęciach, brak jakiegokolwiek wydzielenia i wszystko na jednym poziomie. (wspaniale bo z Holandii?)
To, co tam widzimy to wydzielony z jezdni pas ruchu dla rowerów. Nie jest lepszy/gorszy od drogi dla rowerów, jest inny.
U nas też się takie rozwiązanie stosuje.
Obrazek
Na pewno słyszałeś o kontrapasie dla rowerów na Starowiejskiej. To właśnie coś ten deseń
jarekm
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 10 lat temu

8 lat temu

Salamandra pisze:
jarekm pisze:Ale na to na zdjęciu jest i możliwość wjazdu i możliwość wejścia i możliwość spacerowania.
Ale trzeba się naprawdę MOCNO postarać, żeby niechcący wejść na tę ścieżkę. W sytuacji, gdy ścieżka i chodnik to jednolita całość, niczym od siebie nie oddzielona, praktycznie jest to nie do uniknięcia, bo ludzie nie zwracają uwagi na to czy idą po kolorze czerwonym czy szarym.
Ciekawe jak MOCNO starała się ostatnio rodzinka - mama, tata i trójka dzieci w tym jedno w wózku spacerując po trójmiejskiej obwodnicy.
msn pisze: Na pewno słyszałeś o kontrapasie dla rowerów na Starowiejskiej. To właśnie coś ten deseń
Ostatnio to mało bywam w Gdyni , w rejonie Starowiejskiej to naprawdę dawno.
A jak oni tam zmieścili kontrapas, no chyba że nie wolno już parkować po obu stronach.
jarekm
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 10 lat temu

8 lat temu

Salamandra pisze:
herring pisze:Jednak nie polecam jeżdżenia samochodem do czasu otwarcia drogi bo dziś panowie policjanci za taki pomysł wręczali mandaty po 100 zlotych

Wysłane z mojego ASUS_T00G przy użyciu Tapatalka
A na jakiej podstawie jeśli można wiedzieć? Bo znaków zakazu wjazdu lub zakazu ruchu od strony Redy nie ma.
specjalnie pojechałem sprawdzić
od strony Redy jest znak B-1 "Zakaz Ruchu"
i na dodatek nie ma tabliczki że nie dotyczy rowerów
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1979 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

jarekm pisze: specjalnie pojechałem sprawdzić
od strony Redy jest znak B-1 "Zakaz Ruchu"
i na dodatek nie ma tabliczki że nie dotyczy rowerów
Najwyraźniej postawili, może dlatego, że zbyt wiele osób zaczęło sobie skracać drogę.
W dniu, w którym jechałam znaku nie było na 100%.
Potwierdziła to zresztą inna osoba na forum.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

odkąd wylali asfalt znak był w tym samym miejscu przez cały czas i jest dalej
Jest trochę mało widoczny, dlatego nie zauważyłaś. To stary lekko zużyty już znak (widać, że to jego nie pierwsza budowa) i postawili go pomiędzy Aquaparkiem, a 3 budynkiem (w budowie) Aquasfery, a Ty pewnie znaku spodziewałaś się na początku ulicy, albo tuż za wjazdem do Aquasfery.

HarrY skąd pewność, że to Redzka policja a nie Rumska? Mandaty wystawiali już po Rumskiej stronie

Wracając do ścieżki rowerowej / chodnika o dopuszczonym ruchu rowerowym, to skoro problemem jest tylko to, że nie ma tam takich barierek jak na fotce msn stronę wcześniej to może wystarczyłoby napisać do miasta, aby rozważyli takie barierki. Miejsce jest bo przecież pomiędzy czerwoną a szarą kostką są dwie grafitowe kostki, a barierki z pewnością majątku nie kosztują - choć dla mnie dobrze jest jak jest, to gdyby dostawili barierki też byłoby ok.

Droga miała być gotowa do końca czerwca, więc spodziewam się jutro księdza, burmistrza Redy i Rumi, przedstawiciela Auchan, nożyczek i ciach... można jeździć
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1795 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

8 lat temu

Wicek pisze:Wracając do ścieżki rowerowej / chodnika o dopuszczonym ruchu rowerowym, to skoro problemem jest tylko to, że nie ma tam takich barierek jak na fotce msn stronę wcześniej to może wystarczyłoby napisać do miasta, aby rozważyli takie barierki.
Wicek, ale jaki sens ma wydawanie pieniędzy na barierki skoro można postawić znak zakaz zatrzymywania się (B-36) i raz na jakiś czas wysyłać tam patrol policji, żeby powlepiali kilka mandatów. Jeden, drugi z trzecim mandaty dostaną i się oduczą parkować w miejscu niedozwolonym. Druga sprawa to stawianie wszędzie barierek też powoduje to, że np straż pożarna czy karetka w razie potrzeby nie mogą wjechać i nawet jechać chodnikiem czy dojechać na skróty do jakiejś klatki jeżeli wszędzie stoją barierki. a z drogami pożarowymi to tam już jest cienko z przejazdem.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

mi te barierki do niczego nie są potrzebne - żeby było jasne

tylko odniosłem wrażenie, że gdyby postawić barierki między chodnikiem a ścieżką rowerową to wtedy rowerzyści byliby bardziej zadowoleni, bo nikt nie wchodziłby im z zaskoczenia na ścieżkę rowerową - co faktycznie zdarza się nie rzadko i jest groźne - ale żebym przypadkiem nie stał się inicjatorem pomysłu

dla mnie bez barierek jest super, z barierkami też będzie ok, najważniejsze, żeby już ksiądz i polityk przecięli tę wstęgę, zdjęli znaki zakazu i ruszajmy do Auchan
kapelusznik
Bywalec
185 postów
Bywalec
Rejestracja: 11 lat temu

8 lat temu

Nie stać nas na drogę rowerową? Ale pasy rowerowe w jezdni - jednokierunkowe, po metrze z każdej strony - są ZNACZNIE tańsze, niż budowanie szerszego o dwa metry chodnika. Bezpieczniejsze, wygodniejsze etc.

Więc nie o pieniądze tu chodzi. A może właśnie o pieniądze - dla wykonawcy
hanns
Ja tu zaglądam
30 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 8 lat temu

8 lat temu

Na tej drodze do auchan za aquaparkiem jest zatoczka i przystanek autobusowy. Ktoś się orientuje jaki tamtędy będzie kursował autobus ? Czy w ogóle będzie ?
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

Na razie nic nie wiadomo o żadnych autobusach
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Awatar użytkownika
herring
Częsty Bywalec
340 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

8 lat temu

I ktoś wie moze kiedy nasza autostradę otwierają?bo korki juz coraz większe w stronę Redy

Wysłane z mojego ASUS_T00G przy użyciu Tapatalka
vibra_bober
Forumowicz
78 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

herring pisze:I ktoś wie moze kiedy nasza autostradę otwierają?bo korki juz coraz większe w stronę Redy
Podłączam sie do pytania. Na stornie UM nic nie piszą w tej sprawie a żona codziennie piłuje na Babie Doły i skrót jak marzenie...
ODPOWIEDZ