Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Semeko zbuduje kolejne bloki

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

mi tam szkoda przyrody...tzn. fakt faktem... jest ona raczej uboga w gatunki... zwłaszcza wna tym terenie, ale takie zageszczenie bloków.... hmm może spowodowac ciekawe skutki podczas zimowych odwilży (o ile wczesniej spadnie troche sniegu..:P).
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

no, albo jak spadnie więcej deszczu^^ może być ciekawie;) i zgadzam się z resztą troche za dużo bloków na tak mały terenie.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2876 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Artur pisze:no, albo jak spadnie więcej deszczu^^ może być ciekawie;) i zgadzam się z resztą troche za dużo bloków na tak mały terenie.
Na szczęście nie będą one wysokie. W galerii Semeko można obejrzeć wizualizacje. Nie powiem, całkiem ładne i zgrabne. Martwi mnie tylko ten gigantyczny parking tuż nad samą rzeką, który widać na tym planie zamieszczonym w naszej galerii.

Jedna z wizualizacji:
http://semeko.pl/u/adv/gallery/106.jpg
Awatar użytkownika
darus
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Usytuowanie parkingu, jak i jego wielkość, spowodowana jest chyba przebiegającymi w tym miejscu liniami wysokiego napięcia. Nie można w tym miejscu wybudować dwupiętrowych budynków, a miejsca parkingowe i tak deweloper musi zapewnić.
Oczywiście w tym miejscu możnaby wymyślić jeszcze jakieś inne obiekty, jak boisko czy duży plac zabaw. Ale to wszystko kosztuje i SEMEKO samo z siebie tego nie zrobi. Obawiam się, że UM poza gratisowym przekwalifikowaniem terenu nie miał wpływu na to, co na tym terenie powinno się znaleźć.

Natomiast pytanie jak SEMEKO zamierza zabezpieczyć rzekę przed wylaniem wydaje się słuszne. Samo podniesienie terenu może nic nie dać bez zabezpieczenia samego koryta rzeki.
Oby tylko samochody nie popłyneły kiedyś z tego parkingu.
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Zobaczymy za kilka lat;) jak to powstanie;) i ktoś się tam wprowadzi;)
Jedno jest jasne, jak wybudują tam bubel, to oni będą przegranymi, bo stracą potencjalnych klientów w przyszłości;)
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Do tej pory raczej bubli nie budowali.
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

to sie okaze za pare lat
Awatar użytkownika
Glider
Częsty Bywalec
420 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Gajos pisze:Do tej pory raczej bubli nie budowali.
A co to jest bubel w przypadku mieszkania ? Abstrahuję od krzywych ścian, nie domykających się okien i odpadających kafelek. Ale czy mieszkanie bez miejsca na postawienie samochodu, bez miejsca na zabawy dla dzieci, bez piwnicy na przechowanie roweru, z widokiem na bliźniacze mieszkanie w sąsiednim bloku nie jest bublem ?
Łatwo jest krytykować, ale chyba warto ustalić minimalne kryteria, jakie powinno spełniać mieszkanie.
Awatar użytkownika
adam
Prawie Lider
657 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Przy okazji tematu Inwestycje w Redzie pojawił sie ostatnio projekt "Ochrona wód Zatoki Gdańskiej". Jest tam mowa o budowie zbiorników retencyjnych, mających chronić miasta (MTK) przed wiosennymi przyborami rzek. Czyli jak wnioskuję, problem ewentualnego podtopienia terenu istnieje. Nie wiem jak jest w Redzie, ale mieszkając w Wejherowie często bywałem w rejonie rzeki Redy w okolicy szpitala. Pamiętam sytuacje, że rzeka po zimie potrafiła wylać naprawdę szeeeeeroko.
Awatar użytkownika
darus
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Obawiam się, że będzie tak, że do czasu wykonania wspomnianych zbiorników retencyjnych teren parkingu będzie stał niezabudowany, a mieszkańcy osiedla będą stawiać samochody gdzie się da.
Takie są realia.
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

w Redzie pod tym wzgledem jest niewiele lepiej.... podtapiane sa teez nieruchomosci przy samej ulicy wejherowskiej... wlasciwie woda podchodzi prawie pod główna...
z kolei patrzac na problem od strony osiedla, to rzeka parokrotnie wylewala na jakies parenascie, paredziasiat metrow wszerz.... zalewajac przetwornie ryb, do blokow nie dochodzac, ale gwarantuje, ze jedna zima z polmetrowym sniegiem i mega roztopy pozniej i wszyscy przeskakujemy na canoe zamiast aut i rowerow
Awatar użytkownika
adam
Prawie Lider
657 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Z tego co mi wiadomo, odprowadzanie wody deszczowej z parkingu nie jest sprawą prostą. Takie ścieki traktuje się chyba jako zanieczyszczone substancjami ropopochodnymi i w związku z tym nie można tego odprowadzić do sąsiedniej rzeki. Są różne sposoby na zagospodarowanie deszczówki, najłatwiej chyba jest odprowadzić do kanalizacji deszczowej (burzowej), ale należy mieć zgodę na takie podłączenie ze starostwa powiatowego. Wg mojej (niefachowej) wiedzy tak to wygląda. Ale jaka jest praktyka w Redzie - nie wiem :?: :scratch:
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Glider pisze:
Gajos pisze:Do tej pory raczej bubli nie budowali.
A co to jest bubel w przypadku mieszkania ? Abstrahuję od krzywych ścian, nie domykających się okien i odpadających kafelek. Ale czy mieszkanie bez miejsca na postawienie samochodu, bez miejsca na zabawy dla dzieci, bez piwnicy na przechowanie roweru, z widokiem na bliźniacze mieszkanie w sąsiednim bloku nie jest bublem ?
Łatwo jest krytykować, ale chyba warto ustalić minimalne kryteria, jakie powinno spełniać mieszkanie.
Bublem jest np. mieszkanie, które jest całe zagrzybione, bo ziemia nie była wystarczająco osuszona, a bloki nie mają piwnic.
Awatar użytkownika
adam
Prawie Lider
657 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Do galerii wrzuciłem dwa zdjęcia w temacie bloków Semeko na ul.Szkolnej.
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

[quote="adam"]Z tego co mi wiadomo, odprowadzanie wody deszczowej z parkingu nie jest sprawą prostą. Takie ścieki traktuje się chyba jako zanieczyszczone substancjami ropopochodnymi i w związku z tym nie można tego odprowadzić do sąsiedniej rzeki.
Faktycznie nie można. W dzisiejszych czasach, w takich przypadkach stosuje się separatory związków ropopochodnych.
Zablokowany