Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Będzie drugi tor SKM do Wejherowa?

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Awatar użytkownika
Mazur
Prawie Lider
520 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

Ależ ja pozbawiony stresu. Oczko widziałem, ale skomentować nie zaszkodzi. Uważam jednak, iż Reda jest za mała na trzeci przystanek SKM.
Mamo.... bo się potnę !!!
gnysek
Znam to forum
103 postów
Znam to forum
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

Z tego artykułu również wynika, że mowa o "dodatkowych" przystankach, a więc w Redzie i Rumi byłyby po trzy:

http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Spa ... 76587.html (ostatni akapit).
Awatar użytkownika
Mazur
Prawie Lider
520 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

Tez to właśnie przeczytałem. Hmm... Nie tak dawno był pomysł na przystanek Gdynia Centrum, który miał być chyba gdzieś w okolicy pogotowia. Co za dużo, to niezdrowo. Będziemy do Rumi zamiast 5, 10 minut jechać... Oby nie.
Mamo.... bo się potnę !!!
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

czas - czasem i na pewno wydłuży to przejazd kolejki, ale postaw się w sytuacji ludzi mieszkających na osiedlu Buczka i w okolicy - ja im współczuję : zero autobusu, przystanek PKP daleko - wszędzie muszą dojść, może czasem warto spojrzeć poza czubek własnego nosa..
szym911
Znam to forum
90 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Mogli by najpierw zabrać się za remont peronów, praktycznie każdy od Gdyni głównej do Wejherowa wymaga gruntownego remontu pomijając walory estetyczne to są one kompletnie niedostosowane do przewozu niepełnosprawnych, seniorow oraz matek z wózkami, przy okazji wymienić tabor na szybszy który by skrócił czas przejazdu pomiędzy poszczególnymi przystankami i pozbyć sie meneli z przedziałów rowerowych a dopiero pozniej snuć plany o nowych przystankach...jeśli to zrobią to wówczas nowe przystanki mają sens ale znajac zycie to wybudują nowe przystanki a reszta jak była tak bedzie przez kolejne 20 lat bo dotacje unijne sie wkoncu tez skonczą.
gnysek
Znam to forum
103 postów
Znam to forum
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

No właśnie o tym też mowa, że niestety ale nie wszystkie z tych peronów (lub tory przy nich) należą do SKM.
A przy takich odległościach szybszy tabor niewiele da - zanim się rozpędzi, musi hamować i jest to nieekonomiczne.
Co do wydłużenia czasu przejazdu - nie wiem jak wy, ale ja bardzo często w Rumi stoję i czekam 5 minut na jakieś pospieszne do Gdyni zanim ruszymy dalej, a czasem pociąg staje też na wysokości Auchan na 2-3 minuty aż kolejny z naprzeciwka przejedzie. Więc na jedno wyjdzie jak zamiast ustępowania i czekania SKM zatrzyma się na peronie. Ba, może nawet dojedzie 2-3 minuty szybciej mimo dwóch nowych przystanków, bo nikt nie będzie zakłócał jazdy nowym torem...
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

RECIECH pisze:czas - czasem i na pewno wydłuży to przejazd kolejki, ale postaw się w sytuacji ludzi mieszkających na osiedlu Buczka i w okolicy - ja im współczuję : zero autobusu, przystanek PKP daleko - wszędzie muszą dojść, może czasem warto spojrzeć poza czubek własnego nosa..
ale przecież nikt nie mówił, że tam ma nie jeździć autobus. Chodzi o to, żeby SKM nie musiała stawać co 500 metrów - według mnie właśnie logiczne by było, żeby z miejsc z których jest daleko do kolejki jeździły autobusy skomunikowane z kolejką - zresztą jeszcze w tym roku ma wystartować linia autobusowa na Buczka.
Zasada powinna być taka, że SKM zatrzymuje się rzadko, ale jest świetnie skomunikowana z autobusami, które ludzi dowożą do peronów i tak powinien wyglądać dobrze zorganizowany transport.
gnysek
Znam to forum
103 postów
Znam to forum
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

Jak dobrze liczę, to obecnie między stacjami SKM jest średnio 1.6 kilometra i w sumie tylko między Rumią a Redą jest jakaś taka dziwnie długa przerwa. Między Redą a Pieleszewem jest prawie 3km - więc nie wydaje mi się, żeby to było jakoś szczególnie blisko - między Chylonią a Cisową jest tak mała odległość, że z jednej stacji widać praktycznie drugą (ok. 800m), zresztą podobnie jest między Oliwą a Przymorzem (700m). Nowe przystanki rekordów by raczej nie biły. Spora część mieszkańców Ciechocina, czy nawet Ci z okolic Łąkowej mogłoby zrezygnować z jazdy samochodem praktycznie całkowicie - to naprawdę mogą być dla naszych portfeli duże oszczędności (ja wyliczyłem, że oszczędzam jakieś 600 złotych jeżdżąc SKM do Redłowa). Więc o te dwie albo cztery minuty nie ma co płakać, zwłaszcza, że jak wspomniałem - one i tak obecnie są tracone. Tak czy siak, mieszkańcom powinno się to kalkulować.
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Wicek, dojazd autobusem na kolejkę to nie rozwiązanie. Policz sobie np. takie koszta, bilet zkm w Redzie plus bilet SKM i np. jeszcze bilet zkm w Gdańsku, tak wiem są bilety Metropolitarne ale zobacz jakie są to koszta.

Wszyscy piszą tutaj, że czas przejazdu się wydłuży. Moim zdaniem on się bardziej już wydłużyć nie może Już teraz kolejki jeźdzą jak chcą, przepuszczając uprzywilejowane pociągi PKP. Jakby SKM miało swoje tory to nawet z 2-3 peronami więcej kolejki jeździłyby szybciej niż teraz!
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

W ciągu roku dwóch będzie jeden bilet na całą metropolię.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

redziaczki dojazd autobusem na kolejkę to właśnie jest rozwiązanie i to bardzo dobre
Zobacz jak to funkcjonuje w większych miastach - autobusy z Karwin,Pogórza, Oksywia, Ujeściska itd zjeżdżają pod stacje SKM tam ludzie się przesiadają i jadą dalej
I to jest sensowne rozwiązanie...a nie zatrzymywanie się co pół minuty...
Na stronie SKM http://www.skm.pkp.pl/ jest ankieta co jest najważniejsze dla podróżnych w przypadku korzystania z SKM.
Na pierwszym miejscu jest częstotliwość na drugim miejscu jest czas podróży...a na ostatnim niewielka odległość od przystanków.

Ja rozumiem, że nowe tory mogłyby przyśpieszyć przejazd kolejki - oby tak było...ale po co ten czas znów wydłużać... to tak jakby teraz PKP modernizowało trasę Gdynia - Warszawa...żeby skrócić czas podróży.. ale ponieważ się udało...to zbudują jeszcze 5 stacji po drodze...a czas będzie taki jak teraz,więc w sumie nie ma problemu - dla mnie bez sensu. Inna sprawa, że też przesadzacie z tymi postojami, aby przepuścić inne pociągi. Z Waszych opinii można wysnuć jakby to było w przypadku 90 % kursów... a przynajmniej mi nie zdarza się to codziennie - choć oczywiście jest to wkurzające

Nie zrozumcie mnie źle... mi to tak na prawdę za dużo nie zmieni, ale zaraz inne dzielnice i obiekty handlowe będą chciały swoje stacje - już Fenikowskiego w Wejherowie domaga się swojej stacji... za chwilkę podróż SKMką z Wejherowa do Gdyni będzie zajmować ponad godzinę...a chyba nie to jest celem SZYBKIEJ Kolei Miejskiej
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Sam mieszkałem na Pogórzu Przedstawiłeś dzielnice Gdyni gdzie nie ma możliwości pociągnięcia linii SKM a co za tym idzie ludzie z tych dzielnic muszą dojeżdzać autobusami do przystanków kolejowych.

Widzę, że największym problemem tutaj jest wydłużony czas przejazdu SKM. A spójrzmy na to z drugiej strony.

Przykład Reda obecnie

Opcja 1 - dojazd autobusem do kolejki (ok 5-6min), kolejne 5-10 minut czekania na pociąg i podróż pociągiem (powiedzmy 30min) // Koszta Bilet ZKM + SKM // Czas 40-45min

Opcja 2 - dojście na kolejkę (ok 15-20min), max 2-3min czekania, bo wychodzimy tak by nie stać na peronie; podróż pociągiem (30min) // Koszta Bilet SKM // Czas 45-55min

Przykład Reda 2016r mamy dwa nowe przystanki

Opcja 1 - dojscie na kolejke (5-10min) max 2-3min czekania, bo wychodzimy tak by nie stać na peronie; podróż pociągiem (36min dodałem 6 min bo wkoncu mamy 2 nowe stacje ale nie odjalem minut bo mamy tez nowy tor, tylko dla skm) // Koszta Bilet SKM // Czas 42-50min

Wnioski:
Może być szybciej i taniej....
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

hehe ale ponaginałeś fakty
redziaczki, źle się rozumiemy
Dla mieszkańców Buczka to oczywiste, że nowa stacja będzie korzystna - tutaj nie ma dwóch zdań... ale dla tych co wsiadają w Wejherowie, Nanicach, Śmiechowie i Pieleszewie już nie...bo im jak wyliczyłeś czas się wydłuża o 6 min...a w zamian nie dostają nic...
Inaczej zadam pytanie... gdyby Fenikowskiego, Galeria Rumia, Kaufland na Grabówku, Gdynia Śródmieście, Gdynia Arena, Gdynia Wielkopolska, Gdynia Adventure Park zgłosiły prośbę do SKM o wybudowanie nowego przystanku to wszędzie odpowiadałbyś ok - budujmy, bo ludziom będzie wygodniej niż z przesiadką co z tego, że będziemy jechać kolejne 20 minut dłużej
ale ok, jeśli chodzi o mnie to ja w referendum poparłbym budowę przystanku na Buczka z sympatii do ludzi tam mieszkających... tylko, czy przez to się Wejherowo nie zdenerwuje to ja już nie wiem
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Dlatego trzeba mieć nadzieje, że razem z powstawaniem nowych stacji będą powstawać nowe tory, a stare będą modyfikowane, kolejki będą odnawiane i summa summarum będziemy jeździć szybciej...
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
gnysek
Znam to forum
103 postów
Znam to forum
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

No właśnie dla tych w Wejherowie niekoniecznie się czas wydłuży, jeśli SKM nie będzie musiała ustępować innym spółkom PKP na swoich torach. Powinien pozostać bez zmian. Poza tym, jest duża szansa, że wtedy te pociągi co jadą do Cisowej pojadą jednak do Wejherowa (bo będzie w końcu wolny tor), więc ja widzę same korzyści - o ile oczywiście SKM na swoich torach będzie mieć priorytet, a nie czekanie po 10 minut.
ODPOWIEDZ