Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Będzie drugi tor SKM do Wejherowa?

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

10 lat temu

Przystanek Reda Gniewoska nalezy odczytywać IMHO tak że nie będzie SKM Reda główna (Tory PKP) tylko Reda Gniewoska (indywidualna inwestycja SKM) , ... z powodu braku miejsca obok peronu PKP w głównej ?
Artur
szym911
Znam to forum
90 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Gniewowska to ma być dodatkowy peron a nie zamiast Reda główna, to by była kompletna bzdura tak patrząc to by musieli budować wszystkie swoje perony do samego Wejherowa.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

najgorsze, że to chyba nie jest żart
Przerażające jest to jak obecne władze SKM robią wszystko, żeby nikt tym nie jeździł.
Siłą kolei miejskiej powinien być jej czas przejazdu i częstotliwość... a aktualnie choć SKM już jeździ średnio wolniej niż 40 km na godzinę, planowane są 3 dodatkowe stacje (SKM Auchan, SKM Gdynia Śródmieście, SKM Gniewowska)... każdy przystanek to dodatkowe 2 minuty (co najmniej), więc zamiast 39 km w godzinę, SKM będzie robić 30 - rewelacja... aż czekać aż powstaną kolejne świetne projekty nowych stacji - na pewno nie jedno centrum handlowe zgłosi takie zapotrzebowanie i SKM chętnie przystanie na taką propozycje... zapominając, ze to kiedyś miała być SZYBKA kolej miejska...

Artur - skąd taki szalony pomysł, że SKM nie będzie stawać w Redzie Głównej, a zamiast tego na Gniewoskiej... przecież to jest dopiero wariactwo... Stacja Reda to przestanek przesiadkowy na Hel... i teraz ludzie z Wejherowa będą musieli jechać do Rumi, żeby się przesiąść? Albo ludzie z Helu, żeby dojechać do Słupska...będą jeździć do Rumi... dla mnie to nie logiczne jest, ale w SKM nic mnie nie zdziwi
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

10 lat temu

Oczywiście, że mówili o dodatkowym przystanku Reda Gniewowska, a nie zamiast obecnego
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

10 lat temu

Skąd takie domysły u mnie ?
- ~560m (odległości między stacjami SKM to jest nonsens którego na pewno nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie realizować przecierz to jest odległość ~ 2 długości kolejki złożonej z 3 skladów...
- brakuje miejsca na indywidualny peron SKM w Reda "Główna" a PKP nie sądzę aby oddała swoje perony. Swoją drogą ciekawe gdzie zamierzają wciskać 2 dodatkowe tory ? (domniemamnizje ze zlikwiduja srodkowy peron)
- SKM wpadło zapewne na pomysł przy Gniewoskiej bo chcą mieć swoje stacje aby puścićczęściej SKM oraz mają tam dopiero co zrealizowany tunel więc wsyatrczy się podłaczyć z wejściami na peron.
- SKM nie jest zboligowane do łaczenia swoich usług z PKP (przesiadki) podobnie jak nie musi brać pod uwagę usług PKS czy Taksówek. Głownym celem rzeowzów SKM jest transport ludzi do Pracy a nie punkt przesiadkowy na Hel. Istnienie stacji PKP Reda głowna IMHO jest całkowcie obojętne dla społki SKM.
Spodziewałbym się likwidacji peronu obecnego PKP/SKM na srodku i w to wmiejsce wpakowania 4 torów 2 SKM i 2 PKP., PKP nie korzysta prawie w ogole z peronu srodkowego

BTW IMHO Lokalizacja przy Gniewowskiej SKM jest niegłupia, obecna lokalizacja to obrzeża miasta a przy Gniewowskiej będzie bardziej centralnie i bliżej dla większości mieszkańców Redy. Z poczatku wydaowało mi się to szalone ale IMHO to bardzo racjonalne podjscie po namysle ...
Artur
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

10 lat temu

goya pisze:Oczywiście, że mówili o dodatkowym przystanku Reda Gniewowska, a nie zamiast obecnego
Ja wyczytałem iż SKM zamierza zbudować swój peron Reda Gniewowska ( w domyśle aby zrezygnować z usług PKP torów i peronów PKP )
Artur
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Artur w Redzie Głównej jest rezerwa pod dwa tory, bo planowano to jeszcze za komuny. Nawet jak zrobisz sobie mocnego zuma z googla to zobaczysz że jak się tory przybliży do siebie, to dwa dodatkowe tory wejdą pomijając, ze jest tu już jeden tor bez dostępu do peronu - ale mniejsza o to...
Co do tego, że nikt nie wpadnie na to żeby budować dwie stacje obok siebie oddzielone dwoma długościami kolejki, to jeszcze 2 lata temu bym się z Tobą zgodził...ale odkąd na serio rozpoczęto prace nad SKM Gdynia Śródmieście, która zarówno do Gdyni Głównej jak i Wzgórza będzie miała 0,5 km uważam, ze to całkiem realne.
Wbrew temu co Ci się wydaje to SKM jest zobligowane o myśleniu o przesiadkach na Hel, a nawet o PKSach, dlatego, że SKM nie jest tylko po to, żeby było, ale ma tworzyć wraz z PKSem, Przewozami Regionalnymi i ZKMami / MZK tzw. zintegrowany transport publiczny... wszystkie te instytucje utrzymywane i dofinansowane są przez samorządy wojewódzkie (m.in. to Województwo zleca przewozy do Slupska i Lęborka - SKMce i do Władka, na Hel -PRom, a na jednm bilecie metropolitalnym, można jeździć i tym i tym)...
Nie wierze w to, że zlikwidują środkowy peron, przecież Reda to stacja węzłowa... Nie wiem skąd Ty masz takie pomysły - ale mam nadzieje, że w SKMce nikt nie ma tak katastroficznej wizji jak Ty
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

ArturB pisze:Ja wyczytałem iż SKM zamierza zbudować swój peron Reda Gniewowska ( w domyśle aby zrezygnować z usług PKP torów i peronów PKP )
Tylko, ze w tym artykule przedstawiciel PLK wypowiadał się, że będzie modernizowany szlak Chylonia - Słupsk i że chcieliby w tym samym czasie robić (mieć wiedze) co do planów SKM, aby móc już przy tej modernizacji to robić...
Ja to zrozumiałem tak, że będą modernizując szlak Chylonia - Słupsk działać tak, aby upchnąć dodatkowe tory SKM -dokładnie tak jak zrobili w zeszłym roku w Chyloni - przesunęli trochę tory SKM i wcisnęli dodatkowy tor PKP.
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

Budowanie dodatkowych stacji bez podniesienia prędkości szlakowej do 90km/h nie jest do końca dobrym pomysłem.

Po pierwsze SKM jak wynika z nazwy ma być szybka. Wybudowanie tych 3 stacji wydłuży podróż o kilka dodatkowych minut.

Po drugie żeby zwiększyć prędkość szlakową trzeba zwiększyć przyspieszenie SKM, to akurat jest realizowane w modernizowanych składach. W obecnych en57 i en71 wynosi ona 0,8m/s2, jedynie ta SKM z fotelami jak w metrze ma więcej 1 albo 1,1m/s2.

Po trzecie żeby zwiększyć prędkość szlakową trzeba bodajże zmienić odległości pomiędzy semaforami czy innymi urządzeniami sterującymi ruchem.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

Reda Gniewowska to dobry pomysł z perspektywy budowy węzła przesiadkowego dla mieszkańców powiatu puckiego. Podejrzewam, że przemawiają za tym względy biznesowe. Mnie się ten pomysł podoba. Nie sądzę by ktokolwiek rozważał rezygnację ze stacji Reda Główna. Ponownie, z perspektywy biznesu nie byłby to dobry pomysł.
icc2009
Bywalec
203 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

10 lat temu

Jak widać pomysł z przed blisko 20 lat, aby zbudować peron SKM na międzytorzu w okolicy osiedla Mariana Buczka Powrócił, nic tylko kibicować.
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Jestem Za! Obecna stacja powinna się nazywać Reda Semeco z Łąkowej byłoby o wiele bliżej na Gniewowska niż na obecną stację.
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Awatar użytkownika
Mazur
Prawie Lider
520 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

Chory plan. Heh i nazwa... Reda Semeko. Może od razu Reda Lidl? A następna stacja Reda Biedronka?
Mamo.... bo się potnę !!!
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

Mazur pisze:Chory plan. Heh i nazwa... Reda Semeko. Może od razu Reda Lidl? A następna stacja Reda Biedronka?
Mazur... bez stresu... nie widzisz "puszczonego oka" przy tej wypowiedzi ?? a może zazdrość przez Ciebie przemawia bo nikt nie zaproponował Reda Mazur ??
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Cały Mazur Ale taka jest prawda, obecna stacja jest na obrzeżach Redy i biorąc za centrum okolice Łąkowej to daleko jest od centrum. Ale patrząc jak rozwija się ta okolica, jak powstanie aquapark itd. to może ta dzielnica będzie centrum Redy
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
ODPOWIEDZ