Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Osiedle Reda Park a dojazd przez Sportową

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Awatar użytkownika
reda29
Bywalec
246 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

http://trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/ ... wiaja.html


Moim zdaniem bezpieczny i wygodny dojazd do osiedla powinien zapewnić budujący osiedle .
reda29
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

w TTM mowili juz o tym w pazdzierniku

http://www.telewizjattm.pl/serwis-infor ... -drog.html
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1979 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Paranoja to mało powiedziane. Czy to jest czyjaś prywatna droga, że dochodzi do takich absurdów, jak jej zamykanie, bo komuś przeszkadza ruch?
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Przypomina mi sie historia postawienia szlabanu za Biedronka przy Jana Pawła.
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Binka
Bywalec
283 postów
Bywalec
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

Trochę się nie dziwię,bo niektórzy jeździli tam jak rajdowcy,nie zwracając uwagi na pieszych-sama dosyć często chodzę tam z dzieckiem i naprawdę nie było fajnie jak tuż koło nas przemknął wariat wzbijając tumany kurzu i piachu!Wg mnie powinni na osiedlówkach porobić takie wysepki jak na 3Maja-spowalnia ruch,a jednocześnie nie zmusza do nagłego hamowania,co wiąże się z hałasem,przed "leżącym policjantem"
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2876 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

Ja akurat jestem poniekąd stroną tego konfliktu. Rozumiem rozżalenie mieszkańców Reda Park, bo ich zasadnicza droga do osiedla, od strony ul. Obwodowej, nie jest jeszcze całkowicie gotowa. Być może słupki zostały postawione zbyt wcześnie, ale w mojej ocenie są one niezbędne.
Zasadniczy powód jest taki, że ul. Sportowa nie została zaprojektowana jako droga dojazdowa do dużego osiedla. Co zresztą widać, bo nawet teraz, jak słupki są, przejazd tą drogą jest bardzo utrudniony. Wprowadzenie rozwiązań ograniczających prędkość niewiele zmieni, bo problemem byłoby głównie natężenie ruchu. Już teraz samochody mijają się wahadłowo.
Moim zdaniem w tej sprawie potrzeba nieco cierpliwości. Rozmawiamy w sytuacji, gdy budowa osiedla nie została jeszcze zakończona. Docelowo droga dojazdowa od ul. Obwodowej będzie wyglądała inaczej i jestem przekonany, że inwestor dołoży starań, by była ona i bezpieczna, i wygodna.
Binka
Bywalec
283 postów
Bywalec
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

Mnie ta sprawa bezpośrednio nie dotyczy,ale z tego co znajomi mówili to Semeko od samego początku zaznaczało,że dojazd będzie od Obwodowej,a Sportowa to dojazd tymczasowy
Awatar użytkownika
alanis
Forumowicz
75 postów
Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

Dziwi mnie trochę argument: "Droga ta jest obłocona, brakuje oświetlenia. Gdy jest już ciemno mieszkańcom trudno dojść nawet na przystanek." Miedzy słupkami chyba zmieści się pieszy? Zresztą pieszych dojść na Łąkową jest w tej okolicy kilka...

Mieszkam w tej okolicy i rzeczywiście przejazd ulicą Sportową jest w tej chwili (nawet pomimo słupków) bardzo trudny. W zasadzie od kiosku na Łąkowej do końca Sportowej to jest praktycznie droga jednokierunkowa. Konieczne są mijanki za każdym razem, jak przejeżdżają tam 2 samochody. Nie mogę się nadziwić, że mieszkańcy Reda Park mają ochotę tędy jeździć. Nie chcę nawet myśleć, co byłoby w przypadku ostrej zimy i hałd śniegu na poboczu. Chyba trzeba by się przesiąść na rower

Droga na pewno nie była przewidziana na taki ruch, jaki pojawi się w przypadku włączenia Reda Parku. Kiedy była budowana (a pamiętam te czasy ) Sportową przejeżdżało maksymalnie kilka-kilkanaście samochodów dziennie A ile samochodów "mieszka" w Reda Parku? Jak zwiększy się ruch na tym odcinku?
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Mnie takze ta sprawa nie dotyczy bo nie jestem ani mieszkancem Reda Park ani nie mieszkam na Sportowej.

Na mapce Semeko widac ze jest pokazany dojazd od ul. Sportowej
http://e-reda.pl/galeria/albums/userpic ... a_Park.jpg
Ale moim zdaniem ludzie ktorzy kupowali tam mieszkanie, wybierajac lokalizacje nie sugierowali sie czy do osiedla bedzie prowadzila jedna droga czy 2, czy bedzie wjazd od Obwodowej czy od Sportowej. Tym bardziej teraz gdy zamkneli im jedna z drog nie powinni roscic zadnych zalen itp. a jak najszybciej wystosowac pismo do Semeko zeby uporzadkowali im jedyna droge do Obwodowej.

Natomiast patrzac od strony mieszkancow ul Sportowej, nie dziwie im sie podjecia takiej decyzji o zamknieciu, sam gdybym tam mieszkal, pierwszym wyszedl bym z tak propozycja. Droga tak gdy byla budowana na pewno nie byla przygotowana pod takie natezenie ruchu. Poza tym niechcialbym zeby pod oknami mojego domu, gdzie przez ostatnie powiedzmy to 15-20lat przejezdzal tylko samochod sasiada i byla cisza i spokol nagle przejezdzalo 100-200 samochodow powodujac halas i zwiekszonie zanieczyszczenia powietrza spalinami...
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1794 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

redziaczki pisze:gdzie przez ostatnie powiedzmy to 15-20lat przejezdzal tylko samochod sasiada i byla cisza i spokol nagle przejezdzalo 100-200 samochodow powodujac halas i zwiekszonie zanieczyszczenia powietrza spalinami...
Szczerze? Co to kogo obchodzi? Wg mnie, zrobili sobie samowolkę i tyle. Jak chcą mieć ciszę i spokój, to poleciłbym się wyprowadzić na wieś, bo w tym momencie mieszkają prawie w centrum Redy. Drugą sprawą jest fakt, że droga od ul. Obwodowej, to droga "robocza" tak jak jest w artykule napisane, jak Semeko dobrze to rozegra, to do końca życia będą tymi kaflami jeździć, bo nie będzie jak tej drogi zamknąć, bo innej drogi nie ma. Gdzie wtedy będą mieszkańcy ul. Sportowej?
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2876 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

Dla jasności - to nie mieszkańcy postawili słupki, a droga od zawsze była "ślepa", więc o żadnej samowolce nie może być mowy. I aktualna droga dojazdowa od ul. Obwodowej jest faktycznie drogą roboczą, ale docelowo taką nie będzie.
Awatar użytkownika
alanis
Forumowicz
75 postów
Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

A propos przeprowadzki na wieś. Jedna z sąsiadek wspominała, że przeprowadziła się te dwadzieścia kilka lat temu do Redy (na Sportową) z Gdańska - wtedy myślała, że na wieś A przez wiele lat władze miasta ponoć utrzymywały, że tereny za Sportową (nad rzeką) to tereny zalewowe i nic tam nigdy nie zostanie wybudowane... Wybudowanie obok Twojego domu dużego osiedla (z punktu widzenia starszych osiedli) w porównaniu z zamknięciem jednej z dróg dojazdowych (z punktu widzenia Reda Parku) to chyba istotna różnica? Można by uznać, że nowe osiedle powstało również niezgodnie z planami, a przynajmniej z obietnicami. Gdyby nie powstało, nie byłoby również problemu z drogą Co nie zmienia faktu, że osiedle samo w sobie mi w ogóle nie przeszkadza, nawet pomimo hałaśliwych niekiedy nowych sąsiadów
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1794 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

Zigi pisze:Dla jasności - to nie mieszkańcy postawili słupki, a droga od zawsze była "ślepa", więc o żadnej samowolce nie może być mowy. I aktualna droga dojazdowa od ul. Obwodowej jest faktycznie drogą roboczą, ale docelowo taką nie będzie.
Tak wiem, że to nie mieszkańcy, tylko pewnie UM na ich prośbę, droga była ślepa, bo tam w sumie nic nie był, a teraz jest osiedle. To tak jakby na Fenikowskiego na wysokości Pizzeri Lusi postawili słupki, bo to kiedyś była ślepa ulica i mieszkańcy bloków Ceynowy 5 i Fenikowskiego 1 nie życzą sobie żeby całe osiedle Semeko jeździło im pod oknami.
alanis pisze:A propos przeprowadzki na wieś. Jedna z sąsiadek wspominała, że przeprowadziła się te dwadzieścia kilka lat temu do Redy (na Sportową) z Gdańska - wtedy myślała, że na wieś
Przeprowadziła się prawie pod sam stadion i myślała że wylądowała na wsi ?
alanis pisze:A przez wiele lat władze miasta ponoć utrzymywały, że tereny za Sportową (nad rzeką) to tereny zalewowe i nic tam nigdy nie zostanie wybudowane... [...] Można by uznać, że nowe osiedle powstało również niezgodnie z planami, a przynajmniej z obietnicami.
Obiecano im, obiecano wam, nasze władze są znane z tego, że dużo obiecywały a robiły coś zupełnie innego. Spójrz sobie na tą mapkę którą ktoś wkleił tym mieszkańcom też obiecano, że tam będzie droga. Dalej, na stronie starostwa ta droga dalej istnieje jako jedna całość.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2876 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

Huherko pisze: Spójrz sobie na tą mapkę którą ktoś wkleił tym mieszkańcom też obiecano, że tam będzie droga. Dalej, na stronie starostwa ta droga dalej istnieje jako jedna całość.
Nie wiem co deweloper obiecał mieszkańcom.
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

11 lat temu

Niedługo wszystkie ulice zamkną bo komuś to przeszkadza.Niech wszyscy sprzedadzą samochody i problem będzie rozwiązany.Obwodowa też nie jest przygotowana na taką ilosc samochodów.Pucka , Lipowa, Nowa, Łąkowa też nie są przgotowane do takiego ruchu.A tam też mieszkają ludzie.A może to druga kategoria społeczeństwa.Myslenie tylko o sobie jest wysoce niemoralne.
ODPOWIEDZ