Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Protest przeciwko wyniesieniom w jezdni ulic

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Pienio o jakiej ty każe mówisz, jeżdzę samochodem od kilkunastu lat i przejazd przez próg zwalniający nie jest dla mnie karą. Sam nie raz lubię przycisnąć gaz i właśnie takie miejsca zmuszają mnie bym przystopował. Ale trzeba też spojrzeć na to z drugiej strony.... ja się cieszę, że tyle jest tych progów i jak będzie miało powstać kolejne 30 to nie będę miał nic przeciwko bo wiem, że dzięki nim chodź trochę będę spokojniejszy puszczając swoje dziecko do szkoły.

W Redzie na prawdę jest sporo narwanych kierowców, obok w bloku mieszka chłopaczek co BMKą pomyka, a jego jazda polega na ruszanie z piskiem, potem gaz w deche, po cheblach na krzyżówce, znów rusza z piskiem i gaz w deche.... niech mu dziecko wybiegnie.... sądzę że nie zdąży nawet zareagować.... Tak samo ul. Łąkowa w jedno i drugą stronę co nie którzy jadą... gaz w dechę, hamuje na wzniesieniu i znów rura.....
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Grzesznik
Ja tu zaglądam
20 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Witam. Mieszkam przy ulicy Nowej nie daleko szkoły i dopóki nie było podniesionego skrzyżowania na ul. Nowa-Brzozowa co jakoś czas dochodziło do stłuczek a całą Nową traktowali jak pas startowy oczywiście nie wszyscy teraz gdy jest podniesione tez się zdarzają ale dużo mniej sam bylem światkiem gdy mój syn wracał ze sklepu i w momencie kiedy przechodził przez przejcie akurat miała miejsce stłuczka. Niestety nasza kultura jazdy nie jest na wysokim poziomie ciekawe kto jeździ przepisowo po mieście i stosuje się zwykłych znaków może 1 na 10 jadąc do pracy przejeżdżam przez 3 skrzyżowania podniesione w redzie ok muszę zwolnic ale wystarczy wyjechać minute szybciej i nie ma problemu. Do puki nie nauczymy się przestrzegać przepisów to pomagają tylko drastyczne środki i jeśli to ma uratować kiedyś chodź jedno życie to jestem za.
Pienio
Prawie Lider
674 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

10 lat temu

redziaczki pisze:Pienio o jakiej ty każe mówisz, jeżdzę samochodem od kilkunastu lat i przejazd przez próg zwalniający nie jest dla mnie karą. Sam nie raz lubię przycisnąć gaz i właśnie takie miejsca zmuszają mnie bym przystopował. Ale trzeba też spojrzeć na to z drugiej strony.... ja się cieszę, że tyle jest tych progów i jak będzie miało powstać kolejne 30 to nie będę miał nic przeciwko bo wiem, że dzięki nim chodź trochę będę spokojniejszy puszczając swoje dziecko do szkoły.

W Redzie na prawdę jest sporo narwanych kierowców, obok w bloku mieszka chłopaczek co BMKą pomyka, a jego jazda polega na ruszanie z piskiem, potem gaz w deche, po cheblach na krzyżówce, znów rusza z piskiem i gaz w deche.... niech mu dziecko wybiegnie.... sądzę że nie zdąży nawet zareagować.... Tak samo ul. Łąkowa w jedno i drugą stronę co nie którzy jadą... gaz w dechę, hamuje na wzniesieniu i znów rura.....
Nie podejmę dyskusji na temat tego, że progi są zbawieniem jeśli chodzi o bezpieczeństwo na drogach, bo to dla mnie sprawa zbyt abstrakcyjna. Progi o takiej jakości to w wielu miejscach absurd. Wybacz.

Jak ktoś jeździ schematem gaz-hamulec-gaz-hamulec, a do tego ma BMKę to progi absolutnie na niego nie działają, bo między jednym a drugim progiem spokojnie zdąży się rozpędzić i stworzy zagrożenie.
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Pienio pisze: Nie podejmę dyskusji na temat tego, że progi są zbawieniem jeśli chodzi o bezpieczeństwo na drogach, bo to dla mnie sprawa zbyt abstrakcyjna. Progi o takiej jakości to w wielu miejscach absurd. Wybacz.
Ja nie twierdzę, że progi które są budowane w Redzie są dobrze wykonane czy źle, bo jak dobrze wiadomo każdy próg jest z innej bajki.

Ale trzeba to powiedzieć i to GŁOŚNO, że każde przejście dla pieszych znajdujące się na wzniesieniu lub między progami zwalniającymi jest bezpieczniejsze od tego które jest na prostej drodze! Koniec i kropka.
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Grzesznik
Ja tu zaglądam
20 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Jak ktoś jeździ schematem gaz-hamulec-gaz-hamulec, a do tego ma BMKę to progi absolutnie na niego nie działają, bo między jednym a drugim progiem spokojnie zdąży się rozpędzić i stworzy zagrożenie.


Tak ale nigdy takie jak by ich nie było progi to przeważnie podniesione skrzyżowanie lub przejście a wiec musi na nim zwolnic. A to że są różnej wysokości trudno ale jeśli będziesz jechał 20 km/h przez próg tak jak na znakach to nic ci się w aucie nie stanie.
Awatar użytkownika
mika
Bywalec
168 postów
Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Przez niektóre z tych progów trzeba naprawdę wolno przejeżdzać, no chyba że ma sie dobre i wysokie zawieszenie. Mnie osobiście one powoli zaczynaja wkurzać. Jadąc Łąkową, Obwodową, Kazimierską, Brzozową i dalej Aleja Lipową poprostu wściec się mozna, tyle tego jest.
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

Pani Danielo Wikipedia nie jest dla mnie wiarygodnym źródłem informacji. Jak jest tam źródło to mogła Pani podać link.

A co do sposobów ograniczania ruchu, to wolałaby Pani sygnalizację świetlną w tym miejscu?
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

mika pisze:Przez niektóre z tych progów trzeba naprawdę wolno przejeżdzać, no chyba że ma sie dobre i wysokie zawieszenie. Mnie osobiście one powoli zaczynaja wkurzać. Jadąc Łąkową, Obwodową, Kazimierską, Brzozową i dalej Aleja Lipową poprostu wściec się mozna, tyle tego jest.
Wściekają się ludzie którzy między tymi progami jadą ponad 50km/h. Jadąc przepisowo 30-50km/h nie jest denerwujące przyhamowanie o 10-20km by przejechać przez próg. Ale większość zaraz po przejechaniu progu wciska gaz... 2... 3....4.... i potem ostre hamowanie bo kolejny próg.... to jest wkurzające. Ale w mieście, w terenie zabudowanym warto poświęcić te kilka minut więcej na przejazd i jechać PRZEPISOWO!
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Awatar użytkownika
Johny Bravo
Częsty Bywalec
312 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

redziaczki pisze: W Redzie na prawdę jest sporo narwanych kierowców, obok w bloku mieszka chłopaczek co BMKą pomyka, a jego jazda polega na ruszanie z piskiem, potem gaz w deche, po cheblach na krzyżówce, znów rusza z piskiem i gaz w deche.... niech mu dziecko wybiegnie.... sądzę że nie zdąży nawet zareagować.... Tak samo ul. Łąkowa w jedno i drugą stronę co nie którzy jadą... gaz w dechę, hamuje na wzniesieniu i znów rura.....
No to jest prawdziwy dramat! i niestety ale wiele razy widziałem czy też słyszałem np. w nocy przez otwarte okno taki styl jazdy..
A później tylko się słyszy przez takich gamoni, że z blachami GWE to tylko debile jeżdżą! Niestety ale takie zachowanie jak przedstawił @Redziaczki to tylko na wioskach pod pseudo dyskotekami widziałem!
Więc albo tymi progami nauczymy baranów z tych BeEMek jak się jeździ w mieście - albo na stałe przylgnie łatka o kierowcy z GWE....
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Johny Bravo pisze: No to jest prawdziwy dramat! i niestety ale wiele razy widziałem czy też słyszałem np. w nocy przez otwarte okno taki styl jazdy..
W nocy to jest najbardziej uciążliwe.... O ile mnie ten hałas obudzi na chwilę to problem mam z dzieckiem, które nieraz parę razy w nocy zostaje wybudzone przez takich DEBILI, bo inaczej ich nazwać nie można.

Zgadzam się z Tobą, że takie zachowanie można raczej spotkać pod wiejską dyskoteką.... ale widać, że część młodego pokolenia z Redy bawi się na takich imprezach i przyswaja pewne zachowania...
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Awatar użytkownika
mika
Bywalec
168 postów
Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Jeżdzę przepisowo i mnie to wkurza, kilkanaście progów na tak krótkim odcinku, do tego codziennie slalom na spokojnej w kierunku Gdańskiej bo sie wieśniakom nie chce samochodu na podwórku zostawić. Czemu nie ma policji na ulicach tylko sie pakuje kase w spowalniacze które w niektórych miejscach sa poprostu zbyteczne.
Jarek

10 lat temu

Johny Bravo pisze:... później tylko się słyszy przez takich gamoni, że z blachami GWE to tylko debile jeżdżą! Niestety ale takie zachowanie jak przedstawił @Redziaczki to tylko na wioskach pod pseudo dyskotekami widziałem! Więc albo tymi progami nauczymy baranów z tych BeEMek jak się jeździ w mieście - albo na stałe przylgnie łatka o kierowcy z GWE....
Nie wiem co ma piernik do wiatraka. I co wspólnego mają blachy z kulturą kierującego? Skoro rzecz dzieje się w Redzie, nie powinno dziwić, że wiekszość blach jest wejherowskich, prawda? Także tych, którzy są..... Uciążliwi - delikatnie mówiąc.

Sam mam blachy GWE, staram się jeździć przepisowo i nikogo nie budzić wrzaskami z samochodowych głośników. Nie widzę więc sensu budowania kolejnych garbów. Bo kto miał jeździć przepisowo będzie tak czynił nadal. A kto szaleje też będzie to robił... miedzy garbami, hałasując pewnie jeszcze bardziej. A już zupełnie nie widzę wpływu progów zwalniających na natężenie dźwięków z głośników przejeżdżającego auta Ani na tych piratów drogowych, którzy w autach terenowych z dużym prześwitem i tak zwalniać przed garbami nie muszą.

Reasumując;
1. Debil pozostanie debilem dopóki sam nie poczuje dolegliwości - patrz pkt 4.
2. Są lepsze sposoby wydawania publicznych pieniędzy niż fundowanie kolejnych, coraz mniej skutecznych progrów. Odsyłam np. do opracowań Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
3. W celu wymuszenia uspokojenia ruchu skuteczniejsze od progów są: asymetryczne wysepki, szykany, słupki zwalniające, przewężenia, a nawet bariery z... żywopłotu. Przy swojej wysokiej efektywności te rozwiazania nie generują ponadto kolejnych uciążliwości dla okolicznych mieszkanców.
4. To nie my mamy uczyć "baranów" przestrzegania przepisów - powołano do tego system prawny i policję.
Daniela Joćko
Nowy/a na forum
9 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

Rozwinięte cywilizacje podwyższają średnią prędkość przejazdu, a nie obniżają...

Po co budować drogi szybkiego ruchu, jak w terenie zabudowanym każdy ważny ograniczy prędkość do 20 km/h? Jaki sens mają wyniesienia na Kazimierskiej, gdy pas drogowy szeroki na ok. 12 m, jest miejsce na chodnik, parkingi? Jaki sens na 12 Marca? Zdążył zdażyć się tam wypadek? Z powodu prędkości?
Przyjrzymy się, jak Przewodniczący, Pan O. będzie po tym nowym progu przejeżdżał, bo na razie wszyscy go omijają jadąc pod górę.
brzezins
Bywalec
207 postów
Bywalec
Rejestracja: 15 lat temu

10 lat temu

Daniela Joćko pisze:Jaki sens na 12 Marca? Zdążył zdażyć się tam wypadek? Z powodu prędkości
Ulica 12 Marca w Redzie to porażka całego programu schetynówek - przykład książkowy. Polecam przejechać się rowerem albo poskakać w autobusie jak przejeżdża po progach.

Za dużo tych poprawek w Redzie:
Poprawa kątów na Łąkowej
Poprawa kątów na 12 Marca
Poprawa azylu dla pieszych na Łąkowej
Likwidacja szykan na Spokojnej
Likwidacja szykan na 3 Maja

Zgodnie z tokiem myślenia jak prezentują tutaj niektórzy użytkownicy tego forum progi trzeba by stawiać co 50-60 m. A kto i zachce pojechać więcej i tak to zrobi. Ale tu chyba nie o to chodzi. Dziwi mnie, że żaden radny nie ma odwagi aby przeciwstawić się tej drogowej głupocie...
bo na razie wszyscy go omijają jadąc pod górę.
Zaraz chłopaki albo jakiś domorosły projektant się obudzą się i zrobią wyspę kanalizującą na jarej (skądinąd sama wyspa by się przydała, ale bez wyniesienia)
Ostatnio zmieniony |14 Wrz 2013|, o 00:24 przez brzezins, łącznie zmieniany 3 razy.
Zapraszam na bloga o finansach - http://wnioseknabiznes.blox.pl/
Daniela Joćko
Nowy/a na forum
9 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

Ciekawe, co powiedzą, jak im dzieci wyrosną
ODPOWIEDZ