Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Protest przeciwko wyniesieniom w jezdni ulic

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

10 lat temu

strfibur pisze: ArturB czy to pismo zamieszczone to mandat? Jeśli tak to nie jesteś tak święty jakiego udajesz.
Skąd u Ciebie założenie iż on jest mój ?
Co do ograniczeń prędkości to ich przestrzegam, nie dalej jak w niedziele jechałem w kierunku na Gdynie samochodem i absolutnie 100% kierujących na głównej wyprzedzało mnie, różnili się tylko tym o ile szybciej jechali czy 10,20 czy 50km/h.
Artur
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1795 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

10 lat temu

Więc dlaczego nie budują tam garbów?
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
gnysek
Znam to forum
103 postów
Znam to forum
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

Bo jest sygnalizacja która pozwala pieszym spokojnie przejść. Zazwyczaj po to są budowane progi zwalniające - z dala od osiedli ich nie widziałem. Próg jest tańszy i nadaje się tam, gdzie ruch pieszy jest zbyt nieregularny, by tamować ruch samochodowy światłami.
strfibur
Znam to forum
106 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

ArturzeB a co można sądzić , przecież to twój post

Ja bym się nie ośmielił publikować dokumentu innej osoby,

Mnie też dużo samochodów wyprzedza ale czy na pewno mógłbym użyć Twojego określenia że -"absolutnie 100%" - raczej nie
Tak wogóle to za często używa się określeń tego typu - wszędzie, zawsze, wszyscy -
Przy takich określeniach wychodzi że tylko Ty jeździsz zgodnie z przepisami a wszyscy inni to przestępcy drogowi,
strfibur
Znam to forum
106 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

gnysek pisze:Bo jest sygnalizacja która pozwala pieszym spokojnie przejść. Zazwyczaj po to są budowane progi zwalniające - z dala od osiedli ich nie widziałem. Próg jest tańszy i nadaje się tam, gdzie ruch pieszy jest zbyt nieregularny, by tamować ruch samochodowy światłami.
Proponuję poczytać starsze posty i inne wątki dotyczące ruchu drogowego
Nie mam w tej chwili czasu szukać cytatów wypowiedzi ale ogólnie chodziło o to że - "ani znaki, ani ograniczenia ani sygnalizacja świetlna nie są wstanie zmusić kierowcy do zwolnienia ani do zatrzymania, jedynym skutecznym środkiem są wniesione skrzyżowania i progi zwalniające" -
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1795 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

10 lat temu

No i na leśnej ponoć wybudowali próg spowalniający ... a mógł stanąć fotoradar i na siebie zarabiać, a teraz leży garb za którego istnienie płacimy wszyscy ...
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
gnysek
Znam to forum
103 postów
Znam to forum
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

strfibur pisze:Proponuję poczytać starsze posty i inne wątki dotyczące ruchu drogowego
Nie mam w tej chwili czasu szukać cytatów wypowiedzi ale ogólnie chodziło o to że - "ani znaki, ani ograniczenia ani sygnalizacja świetlna nie są wstanie zmusić kierowcy do zwolnienia ani do zatrzymania, jedynym skutecznym środkiem są wniesione skrzyżowania i progi zwalniające" -
Jeśli kogoś nie zatrzyma żadna sygnalizacja, skuteczna jest jedynie betonowa ściana.
Awatar użytkownika
Kindermajster
Znam to forum
133 postów
Znam to forum
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

Tak czytam i czytam wypowiedzi niektórych osób i się zastanawiam... Dla takiego uzytkownika 'ArturB', to chyba by się przydała narodowa zmiana miejsca zamieszkania. Najlepiej bezludna wyspa na oceanie z chodnikami i ścieżkami rowerowymi. A do tego ograniczenia prędkości, fotoradary i szybko egzekwująca 'milicja' wysokie mandaty na tych chodnikach i ścieżkach. U nas jest Polska. Jest jak jest. Trzeba się przyzwyczaić (dziwi mnie fakt, że co niektórzy jeszcze się nie przyzwyczaili) do tego jak działają różne organy, instytucje i inni obywatele.
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

To nie ArturB ma wyjechać gdzieś na bezludną wyspę tylko Polacy mają się nauczyć przestrzegać przepisów.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2876 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

Kindermajster pisze:...przydała narodowa zmiana miejsca zamieszkania. Najlepiej bezludna wyspa na oceanie z chodnikami i ścieżkami rowerowymi. A do tego ograniczenia prędkości, fotoradary i szybko egzekwująca 'milicja' wysokie mandaty na tych chodnikach i ścieżkach. U nas jest Polska. Jest jak jest. Trzeba się przyzwyczaić..
U nas jest Polska i jest jak jest - czyli jak? W mojej ocenie zupełnie inaczej niż jeszcze 10 lat temu. Zmieniają się nie tylko wymagania społeczeństwa, ale pewne aspekty wymusza też rozwój motoryzacji.
Ciekawe, jak na to wszystko wpłynie jeszcze rozwój telekomunikacji - już teraz zainstalowanie czarnej skrzynki w samochodzie to żaden problem. Tylko czekać, aż stawki ubezpieczeń wymuszą instalowanie tego typu urządzeń.
Awatar użytkownika
Kindermajster
Znam to forum
133 postów
Znam to forum
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

Z tego co pisze szanowny ArturB, to nawet przestrzeganie przepisów, przez tych co powinni, ma się nijak do jego poglądów na kierowców samochodów, rowerzystów itp. Nawet gdyby każdy (KAŻDY!!) przestrzegał przepisów, to szanowny, wyżej wymieniony forumowicz, miałby coś przeciwko. Może się mylę. Ale z Jego wypowiedzi tak wynika. Moja subiektywna opinia.
ODPOWIEDZ