Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Protest przeciwko wyniesieniom w jezdni ulic

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

10 lat temu

Tylko trzeba się zatrzymać i zawołać policję.Inaczej ubezpieczyciel drogi odrzuci wniosek o odszkodowanie.
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

Kolejny artykuł na temat trendów na zachodzie

http://trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/ ... _Beda.html
Jedrek
Ja tu zaglądam
16 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

jest źle bo ludzie na drogach są sfrustrowani i brak im czasu to myślą że jak zignorują innych i wcisną to coś zyskają a do tego kolesie w autach jak czołgi wiedzą że jak coś się stanie to im się nic złego nie wydarzy więc mają innych wiadomo gdzie...
gnysek
Znam to forum
103 postów
Znam to forum
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

Ruch samochodowy jest tam sukcesywnie ograniczany, nowych ulic się nie buduje, a niektóre stare się burzy, by w ich miejscu położyć ścieżki rowerowe czy skwery dla pieszych.
Tak więc jak już mówiłem, to zdanie:
Daniela Joćko pisze:Rozwinięte cywilizacje podwyższają średnią prędkość przejazdu, a nie obniżają...
ma się nijak do rzeczywistości.
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

Jestem nudny, ale tu jest kolejny dowód, że na zachodzie jest inaczej niż Pani Daniela mówi.

http://ibikekrakow.com/2013/09/26/niewi ... n_ref_map=[]
strfibur
Znam to forum
106 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Chciałbym tylko zwrócić uwagę że te artykuły które proponujesz to są pisane przez rowerzystów -fanatyków
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1796 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

10 lat temu

Gajos, to wsiądź za kółko i zapraszam na Świętojańską do Gdyni. Tam jest tak, że jak samochód przed Tobą stanie przepuścić pieszych to wystarczy że on przejedzie pojawiają się następni piesi którzy wchodzą wprost pod koła ruszających samochodów. To nie jest przejście przez ulicę z jednego chodnika na drugi - to są dwie ulice przedzielone "pasiastym deptakiem". Nikt nie pomyśli, że stajesz trzeci raz na tym samym przejściu dla pieszych, ważne że jemu się nie chce poczekać nawet zakichanych 20 sekund i przepuścić kilku samochodów.

Nie neguję tylko i wyłącznie pieszych, ale próbuję się postawić na miejscu kierowcy (kilka razy w tygodniu przejeżdżam Świętojańską właśnie) który jak ma stanąć pod 2 razy na każdym przejściu dla pieszych i uważać na wychodzących pieszych to nie dziwię się, że na następnym przejściu zignoruje czekających na przejściu pieszych.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

10 lat temu

Huherko pisze:kilka razy w tygodniu przejeżdżam Świętojańską właśnie)
Po Co ?
Władyslawa IV z 3 - 4 pasami ruchu jest za wąska ?
Swietojasnka leddwo zipie z powodu samochodow, w calej europie zachopdniej jest multum miast w ktorych takie swietojasnkie maja ograniczony ruchu do pieszych, rowerow i ew komunikacji publicznej.
I im te ulice prosperuja i ludzie chca na nich przebywac, ja na swietojanskiej nie lubie bywac bo śmierdzi spalinami, jest hałas, mało miejsca i nie da sie wygodnie przejsc z jednej na druga strony ulicy tylko trzeba drałować po kilkadziesiat metrów do przejść.
Artur
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1796 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

10 lat temu

ArturB pisze:
Huherko pisze:kilka razy w tygodniu przejeżdżam Świętojańską właśnie)
Po Co ?
Władyslawa IV z 3 - 4 pasami ruchu jest za wąska ?
Z kilku prostych przyczyn. Po pierwsze właśnie na tę ulicę dojeżdżam, po drugie Władysława IV jest w pewnym momencie jednokierunkowa więc dojazd do niej wiąże się z jazdą ul. Morską (która jest jeszcze bardziej zakorkowana niż Władka IV) lub przedzieraniem się przez kolejne skrzyżowania gdzie spalę 2 razy więcej paliwa niż normalnie a czas dojazdu będę mieć taki sam.

ArturB pisze:w calej europie zachopdniej jest multum miast w ktorych takie swietojasnkie maja ograniczony ruchu do pieszych, rowerow i ew komunikacji publicznej.
Owszem, wokoło tych uliczek jest także wiele bezpłatnych parkingów na których można samochód zostawić i się przejść. Ja Ci nie zostawię samochodu kilka skrzyżowań dalej skoro pół godziny parkowania kosztuje kilka złotych.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

10 lat temu

Huherko pisze: Owszem, wokoło tych uliczek jest także wiele bezpłatnych parkingów na których można samochód zostawić i się przejść. Ja Ci nie zostawię samochodu kilka skrzyżowań dalej skoro pół godziny parkowania kosztuje kilka złotych.
Ta, np w Amsterdamie bezpłatność to >4E za pierwsza h i 80E za dobe.
Podobnie w Berlinie, Hamburgu, Kopenhadze, itd itp ...
Artur
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1796 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

10 lat temu

Zapraszam więc do Amsterdamu, bo widać, że nigdy nie byłeś. Po pierwsze do ścisłego centrum Amsterdamu spokojnie dojedziesz samochodem wyłączenie z ruch obowiązuje na kilku uliczkach (są to tereny gdzie jest tyle turystów że nie sposób przejechać wózkiem dziecięcym czy rowerem a co dopiero samochodem).
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

10 lat temu

Huherko pisze:Zapraszam więc do Amsterdamu, bo widać, że nigdy nie byłeś.
Po pierwsze do ścisłego centrum Amsterdamu spokojnie dojedziesz samochodem wyłączenie z ruch obowiązuje na kilku uliczkach (są to tereny gdzie jest tyle turystów że nie sposób przejechać wózkiem dziecięcym czy rowerem a co dopiero samochodem).
byłem, fizycznie i spędziłem min w Amsterdamie trochę czasu podróżując również samochodem po nim.
Dojedziesz tylko przed centrum a do ścisłego centrum są ograniczenia wjazdu a opłaty za parkowanie są ogromne.
I bierze się to z tego
Obrazek

centrum nie może funkcjnowoać gdy duża libcza osób pragnie doń wjechać prywatnym transportem, bo nie starczy na to miejsca fizycznie. A jeśli wjeżdżają to takie centrum _umiera_ gospodarczo bo od jeżdzenia samcohodów zysku nie ma.
I Zauważ , piszesz o uliczkach pełnych turystów. One są pełne ludzi idących pieszo od sklepu do sklepu z jednej na drugą stronę jezdni bo nie ma na nie wjazdu samochodem, a czasami nawet rowerem.
W Gdyni pieszy na głwonej handlowej ulicy jest _intruzem_ bo mu nie wolno przejść od sklepu do sklepu z jednej na drugą strone ulicy w lini prostej, faworyzuje się transport mechaniczny, a to nonsens bo po co ktoś ma tam jechać jak pójdzie do galerii w której wśrodku NIE jeżdżą samochody i może chodzić od sklepu do sklepu bez dylania do przejść dla pieszyych.
Artur
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1796 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

10 lat temu

ArturB pisze:W Gdyni pieszy na głwonej handlowej ulicy jest _intruzem_ bo mu nie wolno przejść od sklepu do sklepu z jednej na drugą strone ulicy w lini prostej, faworyzuje się transport mechaniczny
Nie rozumiem, dla mnie zawsze normalne było przechodzenie przez ulicę przez przejście dla pieszych, dla mnie nie było problemem przepuścić samochód, a zawsze uczono mnie że pod samochód się nie wchodzi. Przeczytałeś artykuł który zalinkował Gajos? Dokładnie przeczytaj jakie "grzechy" popełniają polscy piesi i rowerzyści i dlaczego w Polsce nie będzie wzajemnego szacunku między ludźmi.
ArturB pisze:po co ktoś ma tam jechać jak pójdzie do galerii w której wśrodku NIE jeżdżą samochody i może chodzić od sklepu do sklepu bez dylania do przejść dla pieszyych.
Wiele galerii ma swoje własne prywatne parkingi DARMOWE, (wyjątkiem jest np.: Batory) A jeżeli nie chcesz "dylać" między sklepami to idziesz do Galerii gdzie sklepy są obok siebie, dla mnie nie ma problemu.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

Ulica Świętojańska w Gdynia od dawna planowana jest jako deptak z wyłączeniem ruchu samochodowego. W momencie kiedy zamiast banków pojawiły by się kawiarnie stała by się dużo bardziej atrakcyjna dla ludzi. Samochody na niej są nie potrzebne.
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

10 lat temu

Nie jest planowana, i nie będzie już ruszana przez obecną władze. Obecna władza jest z siebie zadowolona w zakresie Świętojańskiej. Tyle wiem na chwilę obecną od osób które zajmują się tymi sprawami w Gdyni.
Artur
ODPOWIEDZ