Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Protest przeciwko wyniesieniom w jezdni ulic

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
gnysek
Znam to forum
103 postów
Znam to forum
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

Johny Bravo pisze:a żadne pomalowanie ulicy nawet na wściekle różowo nic nie da!
Zwłaszcza zimą. Ale widocznie pani Daniela nie jeździ samochodem i nie wie. Albo kupiła prawo jazdy na stadionie X-Lecia gdy jeszcze istniał stąd problem z interpretacją przepisów.
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

Jako, że zostałem wywołany do tablicy. Tak strfibur, przeczytałem więcej artykułów z tego portalu. Odnośnie jeżdżenia rowerem po alkoholu. Nie jestem zwolennikiem wprowadzenia przepisów pozwalających na jeżdżenie po nim.

Dalej
No i drugi podobny cytat. Też mam pytanie Co trzeba zrobić aby zmusić żeby kierowca zwolnił. No bo chyba nie te śmieszne wyniesienia. Można je spokojnie przejechać na dość sporej prędkości.
Piszesz, że można je przejechać na dłużej prędkości. Testowałeś sam czy widziałeś jak inni to robią?

Kolejna sprawa
A tak ogólnie to was sposób myślenia ogranicza się do myślenia - jeśli choćby tylko jedna osoba postąpi nieprawidłowo to należy ukarać wszystkich
strfibur, to nie jest jedna osoba tak jak piszesz. Wielu forumowiczów miało niebezpieczne przygody na skrzyżowaniu Mickiewicza/Szkolna. To nie był jednostkowy przypadek.

To nie jest tak, że chcemy utrudniać życie kierowców. Jakby wszyscy jeździli przepisowo, przepuszczali pieszych na przejściach, ograniczenia nie byłyby potrzebne.
gnysek
Znam to forum
103 postów
Znam to forum
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

Nawet pod głupim Lidlem trzeba uważać, żeby kierowca nas nie przejechał bo niektórzy lubią się tam rozpędzać. Jeszcze gorsze miejsce - przejście dla pieszych na granicy Rumii i Redy, wjazd na Obwodową. Co z tego, że masz zielone jako pieszy, jak kierowcy skręcający w prawo próbują Cię przejechać - na sygnalizacji !!! Nie jeżdżę obecnie samochodem, tylko SKM, więc praktycznie trzymam się z dala od ulic, a mimo to codzienne przynajmniej kilku do kilkunastu baranów którzy łamią przepisy zauważam. Naprawdę nasi kierowcy robią się coraz gorsi, niedługo będzie tu drugi Egipt.
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

strfibur pisze: No i drugi podobny cytat. Też mam pytanie Co trzeba zrobić aby zmusić żeby kierowca zwolnił. No bo chyba nie te śmieszne wyniesienia. Można je spokojnie przejechać na dość sporej prędkości. Tak na marginesie to w strefach ograniczonej prędkości to wyniesione skrzyżowania i garby są po prostu brednią.
hehe... takie wypowiedzi mnie śmieszą Przejdź z prędkością większą niż 30km/h przez wyniesienie na Łąkowej i nie przerysuj sobie zderzaka przedniego i tylnego. Ale idąc dalej twoim tokiem rozumienia to można wywnioskować, że poruszasz się starym, zdezelowanym autem, któremu już nic nie zaszkodzi, ani wzniesienie, ani większa dziura... więc wciskasz gaz i jedziesz....
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

10 lat temu

Ad listów, są durne, listy protestacyjne, nie napisałem że ludzie je piszący są durni, nikogo nie obrażam.
Btw dlaczego w Szwajcarii i innych krajach zachodu jest inaczej niż w Polsce..
Obrazek
Wyciąg mandatów za przekroczenia prędkości w Szwajcarii http://translate.google.pl/translate?sl ... hp&act=url
Przy czym za przekroczenie o 20km/h w terenie zabudowanym sprawa trafia z automatu do sądu.
Tam nie mają problemu z zrozumieniem co oznaczają znaki drogowe.
Artur
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

Jakby się komuś w link nie chciało wchodzić:
Speeding at 30 kph zone

16 bis 17 km / h 400 CHF - warning
18 bis 19 km / h 600 CHF - warning
20 up to 24 km / h 10 daily rate fine + 1 month driving ban
25 to 29 km / h 15 daily rate fine + 3 months driving ban
30 to 34 km / h 20 daily rate fine + 3 months driving ban
from 35 km / h from 30 daily fine +> 3 months driving ban

Speeding in town:

16 up to 20km / H CHF 400 - warning
21 bis 24 km / h 600 CHF - + 1 month driving ban
25 to 29 km / h 10 daily rate fine + 3 months driving ban
30 to 34 km / h 15 daily rate fine + 3 months driving ban
35 to 39 km / h 20 daily rate fine + 3 months driving ban
from 40 km / h from 30 daily fine +> 3 months driving ban

Speeding on the highway:

21 25 km / H CHF 400 - warning
26 bis 29 km / h 600 CHF - + 1 month driving ban
30 to 34 km / h 10 daily rate fine + 3 months driving ban
35 to 39 km / h 15 daily rate fine + 3 months driving ban
40 to 44 km / h 20 daily rate fine + 3 months driving ban
from 45 km / h from 30 daily fine +> 3 months driving ban

Speeding on highways:

26 30 km / H CHF 400 - warning
31 bis 34 km / h 600 CHF - + 1 month driving ban
35 to 39 km / h 10 daily rate fine + 3 months driving ban
40 to 44 km / h 15 daily rate fine + 3 months driving ban
45 to 49 km / h 20 daily rate fine + 3 months driving ban
from 50 km / h from 30 daily fine +> 3 months driving ban

Wystarczy przekroczyć prędkość od 20-30km/h w zależności od miejsca i już nie możesz prowadzić przez miesiąc.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

strfibur pisze:
A tak ogólnie to was sposób myślenia ogranicza się do myślenia - jeśli choćby tylko jedna osoba postąpi nieprawidłowo to należy ukarać wszystkich
Bo jakoś nie słyszę tutaj twierdzeń że należy karać winnych wykroczeń.
Gdzieś już napisałem
są napady na bank - zamknąć banki
kradną w sklepach - zamknąć sklepy
znieczyszczają powietrze - zabronić oddychać


A tak ogólnie to gdyby problem dotyczył jednej , no powiedzmy nawet 20 osób, to nie byłoby o czym gadac. Ale sam z pewnościa wiesz, że kierowców łobuziaków jest multum...no chyba, ze nie wiesz.

Te przykłady ze sklepami i bankami są w/g mnie lekko chybione. To własnie tam są jednostkowe przypadki naruszenia prawa, zas na drogach...jak wyzej.
strfibur
Znam to forum
106 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Ponieważ nie wiem czy uda się umieścić coś na foru to napiszę na raty. Wczoraj były 4 próby negatywne.

Redziaczki jeśli chcesz być dokładny to na Łąkowej jest 40km/h
przed samym skrzyżowaniem jest znak 20km/h
nigdy nie pisałem że jestem święty
kiedyś się zagapiłem i przejechałem skrzyżowanie z maksymalną dopuszczalną czyli 40km/h
i jakoś nic mi się nie stało , samochodowi również
o nic nie zawadziłem ani niczego nie zarysowałem
może dlatego że moje stare zdezolowane auto jest sprawne technicznie
i teraz mam konkretne pytanie i proszę o odpowiedź
Po ilu dniach od zakupu wymieniasz samochód?
Pewnie najpóźniej po miesiącu
Bo po roku to już stare i zdezolowane
Tananger
Ja tu zaglądam
19 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Jak się hamuje przed samym garbem, to wtedy mamy porysowane zderzaki lub gubimy misę olejową. A jak dodamy gazu, przód auta ładnie się unosi i nie ma problemów. Wyjątek: skrzyżowanie ulic Nowa i Brzozowa. No ale to pytanie do Inspektora Nadzoru, dlaczego coś takiego w ogóle odebrał i podpisał.
strfibur
Znam to forum
106 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Rozmowa na tym forum jest taka trochę bez sensu.
Jeśli ośmielasz się mieć inne zdanie niż kółko wzajemnej adoracji
To jesteś durny, na dodatek łapówkarz kupujący prawo jazdy i śmieszny w starym zdezolowanym samochodzie.
Gajos jeśli chodzi o testowanie samochodu to wyobraź sobie że można to zrobić i nie musi to odbywać się na ulicy. Są obiekty na których można to robić legalnie i pod nadzorem fachowców.

ArturB czy to pismo zamieszczone to mandat? Jeśli tak to nie jesteś tak święty jakiego udajesz.
przepraszam jeśli coś nie tak,ale dawniej uczyli tylko jednego języka
Gajos a ta tabela z tymi prędkościami to o czym ma świadczyć?
Że są ograniczenia i kary ?
U nas też są. nie da się ukryć że kary niższe, ale dostosowane do naszych zarobków.
Już wcześniej przywoływano jakieś kary w innych państwach.
Chciałbym tylko zauważyć że żyjemy tu i teraz czyli w Polsce w roku 2013
A nie w Szwajcarii czy Japonii albo jakich innych Niemcach
Też jestem za karaniem za wykroczenia
tylko jak karać to wszystkich
prominentów i celebrytów i ich rodziny również
bo jakoś nikt nie grzmi ta tych co sobie robią wyścigi na motocyklach po Łąkowej
ale na nich jeżdżą ci lepsi a na dodatek to jednoślady jak rowery

A na zakończenie to w ramach poprawy bezpieczeństwa to proponuję
przed każdym skrzyżowaniem zamontować takie kolce wysuwane z jezdni
takie jak na wjeździe na niektóre parkingi
opuszczanie kolców uzależnić od woli pieszego, rowerzysty i motocyklisty
no i wtedy może będzie bezpieczniej
a najbardziej by się niektórym podobało gdyby nakazać wszystkim samochody oddać na złom
zlikwidować ulice i zostawić tylko ścieżki rowerowe
wszak samochód to intruz jak twierdzą rowerzyści

No i to by było tyle na koniec
Żegnam
strfibur
Znam to forum
106 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Tananger pisze:Jak się hamuje przed samym garbem, to wtedy mamy porysowane zderzaki lub gubimy misę olejową. A jak dodamy gazu, przód auta ładnie się unosi i nie ma problemów. Wyjątek: skrzyżowanie ulic Nowa i Brzozowa. No ale to pytanie do Inspektora Nadzoru, dlaczego coś takiego w ogóle odebrał i podpisał.
Brawo
Wreszcie jeden co wie jak się jeździ
bo niektórzy to właśnie nie znają podstawowych zasad
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1795 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

10 lat temu

strfibur pisze:a najbardziej by się niektórym podobało gdyby nakazać wszystkim samochody oddać na złom
zlikwidować ulice i zostawić tylko ścieżki rowerowe
wszak samochód to intruz jak twierdzą rowerzyści
Gdzieś to już słyszałem
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

strfibur zobacz dokładnie na stawki, mi nie chodzi o wysokość w porównaniu do Polski. Tylko najmniejsze są określone kwotowo. Pozostałe to wielokrotność stawki dziennej plus zakaz prowadzenia pojazdów.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1795 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

10 lat temu

Gajos, ja też jestem za wprowadzeniem takich stawek, nawet dwa razy wyższych, niech policja w końcu zacznie je egzekwować, a nie budować za to kolejne garby!
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
gnysek
Znam to forum
103 postów
Znam to forum
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

I tu dochodzimy do meritum - gdzie jest drogówka? Nawet tak duże miasta jak Gdańsk i Gdynia mają po 2-3 radiowozy na cały dzień. Nie ma się co dziwić, że nikt nie egzekwuje przepisów, skoro drogówka nie ma nawet czasu każdego wypadku obsłużyć i często ostatnia dojeżdża na miejsca zdarzeń. Może zamiast na komplikacje na jezdni lepiej by było wyłożyć pieniądze na kogoś, kto skutecznie nauczy ludzi żeby jeździli wolniej?
ODPOWIEDZ