Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Protest przeciwko wyniesieniom w jezdni ulic

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

10 lat temu

Huherko
Ad część a) w polsce nie będzie szacunku między ludzmi bo ludzie nie traktują innych jak ludzi a nie przez jakieś grzechy. W Polsce masz nienawiść w życiu społecznym a to się przekłada na wszystkie strefy życia.

Ad b) Sam potwierdzasz to co pisze, wygodniej iść do Galerii bo ona przejęła role gospodarczą miasta i jego ulic. Co oznacza że ulice upadają gospodarczo i dobrze to widać na przykładzie Świętojańskiej.
Artur
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1795 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

10 lat temu

ArturB pisze:Ad b)wygodniej iść do Galerii bo ona przejęła role gospodarczą miasta i jego ulic. Co oznacza że ulice upadają gospodarczo i dobrze to widać na przykładzie Świętojańskiej.
Arturze, to że wygodniej iść do Galerii to jest tylko leniwość ludzka, kiedyś jak się chciało iść do sklepu, szło się tutaj, szło się tam itd, teraz masz Galerię gdzie wszystko w jednym miejscu. (mała strefa ekonomiczna - to też się stosuje na zachodzie) W dzisiejszym świecie nikomu nie chce się "chodzić" bo społeczeństwo jest zbyt leniwe, nikt nie poczeka na przejściu każdy się śpieszy. Za 20 lat galerie zbankrutują, bo wejdzie system zakupów przez internet, ludzie będą kupować ubrania, jedzenie itd nie wychodząc z domu. Nadal uważasz że to nadal wina niezamkniętej ulicy?
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Daniela Joćko
Nowy/a na forum
9 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

Dzisiaj dostarczam pismo wo poniższej treści:

Zbychowo 2013-10-04
STAROSTWO POWIATOWE W WEJHEROWIE

URZĄD MIASTA REDY

W ślad za moim protestem wyrażonym w piśmie z dnia 12.09.2013 uprzejmie proszę o informację, jakie działania zostaną podjęte w celu usunięcia progów zwalniających na głównych ulicach miasta:
-dróg powiatowych: Łąkowej, Kazimierskiej, 12 Marca, Gniewowskiej,
- zbiorczych: Spokojnej i Mickiewicza,
ograniczających prędkość do 20 lub 30 km/h.
Ponieważ budowa tych progów – wyniesień w jezdni jest sprzeczna z prawem: Ustawą o drogach publicznych i pochodnych występuje tutaj przypadek nadużycia władzy, który może zostać osądzony.
Wyniesienia te są w interesie wąskiej grupy ludzi posiadających małe dzieci, jednak ich nadopiekuńczość nie może skutkować łamaniem prawa. Nawet przy prędkości ok. 30 km/h zdarzył się wypadek śmiertelny na ulicy Łąkowej, a przyczyną była nieuwaga i brak dostatecznych umiejętności kierowcy. Żadne wyniesienie nie uchroni przed wypadkiem, jeżeli pieszy nie zastosuje wpojonych od przedszkola zasad upewnienia się przed przejściem o bezpiecznej odległości od jadących samochodów.
W palecie środków poprawiających bezpieczeństwo na drogach są m.in. jaskrawe farby w kolorze żółtym i czerwonym, które z powodzeniem mogą zastąpić wybudowane wyniesienia przy szkołach.
Życie przeciętnego człowieka w Polsce jest dostatecznie trudne, a kolejny garb na drodze do i z pracy jeszcze to potęguje. Pieniądze powinny być przeznaczone na likwidację dziur i uzupełnienie poboczy na drodze do Zbychowa, co zapewne spotka się z wdzięcznością użytkowników drogi.
Ponadto proszę o podanie projektanta wprowadzonych zmian organizacji ruchu w rejonie ulic Spokojna, Szkolna, Św. Wojciecha, gdyż mam szereg uwag, które powinny zostać przedyskutowane.
Moim zdaniem zmianę ustalonej od dawna organizacji ruchu wprowadza się w wyjątkowych przypadkach wyczerpawszy wcześniej dostępne środki poprawiające bezpieczeństwo.
Wcześniej nie zastosowano wystarczająco czytelnego oznakowania pionowego i poziomego, co byłoby wystarczającym środkiem do poprawy bezpieczeństwa. Zdążyłam zarchiwizować zużyty, prawie nieczytelny znak stopu na ulicy Szkolnej od strony Obwodowej.
Aby zachować wprowadzony tutaj schemat ulic równorzędnych, na każdym skrzyżowaniu i z każdej strony muszą znajdować się znaki informujące o skrzyżowaniu równorzędnym A-5, gdyż po ulicach publicznych poruszają się przecież również osoby zagraniczne oraz nie umiejące biegle czytać. Swoją drogą tablica informująca o wjeździe w strefę skrzyżowań równorzędnych jest chyba tablicą nieformalną, gdyż nie znalazłam jej w wykazie obowiązujących znaków drogowych. Aktualnie nie można na tym terenie odróżnić skrzyżowania drogi publicznej z drogą wewnętrzną.
Uważam, że należy przywrócić poprzedni stan, gdyż obecnie jeździ się po tym terenie wyjątkowo niekomfortowo.

Z poważaniem
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1795 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

10 lat temu

Jestem za
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

ja jako kierowca i rowerzysta zarazem zupełnie nie rozumiem tych argumentów. Żadne jaskrawy farby nie ujarzmią polskiej rządzy emocji za kółkiem... skrzyżowania muszą być wyniesione i dobrze, że tak jest.
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

Dokładnie, zgadzam się z Ryszardem. Co z tego, że wymalujemy coś na jaskrawo na ulicy? W jaki sposób spowoduje to, że kierowca zwolni?
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1795 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

10 lat temu

Gajos pisze:kierowca zwolni?
Dlaczego kierowca ma zwalniać? Czyżby jechał za szybko? Gdyby jechał przepisowo też by musiał zwolnić, bo przejechanie 40-50 km/h przez nasze kochane progi może się zakończyć źle dla autka.

Co z tego, że przez próg przejedziemy z prędkością 10km/h jak 50 metrów dalej niejeden ma już "siedemdziesiątkę" na liczniku.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

Choćby dlatego Huherko, żeby przepuścić pieszego na przejściu dla pieszych. Nie pamiętasz już czasów jak byłeś pieszym i musiałeś czekać bo nikt nie chciał się zatrzymać? Właśnie dlatego te skrzyżowania są wynoszone.
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

10 lat temu

Ja będę za gdy:
- 95% nauczy się respektować ogranicenia prędkości 40 na łąkowej i kazimierskiej, 30km/h w centrum.
- ~80% zacznie zgodnie z prawem ustępować pierwszeństwa pieszym naprzejściach w tym dzieciom idącym do i z szkoły.
Ogólnie gdy znikną przesłanki do ich stosowania.
Jak na razie co dzień tam gdzie nie ma uspokojenia architektoncznego jest popis chamstwa i głupoty 70-80km/h na Szkolnej z rana gdy moje dzieci idą do szkoły to norma.
I jescze jedno jeżdżący samochodami stanowią <10% użytkowników dróg w centrum z 70% (ilościowo) użytkowników np na ul Mickiewicza to dzieci z rana.
Czas byscie jako ludzie dorośli dostosowali się do większości.
Huherko , ty tu nawet nie mieszkasz ... prawda ?
Ostatnio zmieniony |5 Paź 2013|, o 00:32 przez ArturB, łącznie zmieniany 1 raz.
Artur
Awatar użytkownika
Johny Bravo
Częsty Bywalec
312 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

ArturzeB - w większości zgadzam się z Tobą!
Oj popis chamstwa i głupoty można dostrzec też w innych rejonach..
Ale na Szkolnej sam kiedyś widziałem niebezpieczne zdarzenie i tylko cud uratował dzieciaka!!! Uważam, że tam - między Mickiewicza a Gdańską powinien jeszcze pojawić się próg zwalniający!

Za to kompletnie nie rozumiem Danieli Joćko - kim ona jest by pisać jakieś protesty za wszystkich?!
Uważam, że akurat w Redzie jest bardzo dużo młodych rodziców i całe mnóstwo dzieci - a żadne pomalowanie ulicy nawet na wściekle różowo nic nie da!
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Gajos pisze:Dokładnie, zgadzam się z Ryszardem. Co z tego, że wymalujemy coś na jaskrawo na ulicy? W jaki sposób spowoduje to, że kierowca zwolni?
I ja sie zgadzam.
Mnie te wyniesienia nie przeszkadzają. Przecież tu chodzi o bezpieczeństwo nasze i naszych dzieci. Lepiej lub gorzej, ale poskramiają one (te garby) zapedy kierowców szaleńców
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

10 lat temu

Johny Bravo pisze: Ale na Szkolnej sam kiedyś widziałem niebezpieczne zdarzenie i tylko cud uratował dzieciaka!!!
Całkiem niedawno w lipcu nowi Panowie z Remodis obsługujący rejon dużą śmieciarką popuścili fantazji i rozwinęli ~50km/h tą śmieciarką na Szkolnej. Kierowca prawi stracił panowanie w momencie gdy z parkingu wyjeżdżała abrdzo powoli kobieta, nadal widać ślady hamowania tej śmieciarki ~ 2m. Wcisnał gwałtownie hamulce, przypalił gume rzuciło go na bok w miejsce najezdni w którym 10s wcześniej jechałem razem z synem rowerami z przedszkola.
Miał szczęście on ja , mój syn i ta kobieta 10s wcześniej by jechał i musiał by wybierać kogo zabije.
Zmroził mnie facet, bo to że osobówkami dają ludzie rury się trochę przyzwyczaiłem ale takim pudłem na takiej uliczce to pierwszy raz pokaz takiej głupoty widziałem.

Fajnie jest oceniać bezpieczeństwo z punktu widzenia kierowcy osobówki która się rano i po południu tylko jedzie i pisać durne listy protestacyjne bo komuś się marzy przejazd 70km/h po Mickiewicza.
Ale wystarczy pobyć przez chwile pieszym, rowerzystą aby zobaczyć że jet coś nie tak jest z psychiką dorosłych osób z a kółkiem.
Ja to uważam za chorobą psychiczną na która pozwala społeczeństwo. Dziwi mnie ciągle tylko fakt że te wszystkie kobiety i faceci bez mózgu przeciez mają swoje dzieci a zachowują się tak jakby ich nie mieli bez empatii.
Te wyniesienia skrzyżowań choć trochę wymuszają na nich normalne zachowanie.
I podkreślę, marzy mi się dzień w którym będę mógł przychylić się do prośby o ich likwidację bo będą zbędne, ale to raczej nie za mojego życia.
Artur
Michał
Prawie Lider
915 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

10 lat temu

już ktoś zniszczył znak na tym wzniesieniu, jak się zjeżdża z ulicy Jarej
Redzianin od urodzenia
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1795 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

10 lat temu

Gajos pisze:Choćby dlatego Huherko, żeby przepuścić pieszego na przejściu dla pieszych. Nie pamiętasz już czasów jak byłeś pieszym i musiałeś czekać bo nikt nie chciał się zatrzymać?
ArturB pisze:- ~80% zacznie zgodnie z prawem ustępować pierwszeństwa pieszym naprzejściach w tym dzieciom idącym do i z szkoły.
Pamiętam jak mnie uczyli rodzice przechodzić przez ulicę: "Patrzymy w lewo, w prawo a potem jeszcze raz w lewo i jak nic nie jedzie, to można przejść". Dzisiaj 95% pieszych nawet nie spojrzy a co dopiero przejdzie przez ulicę na przejściu.
ArturB pisze:Huherko , ty tu nawet nie mieszkasz ... prawda ?
Błąd - jestem mieszkańcem Redy, prawie w centrum mieszkam

Ja ostatnio jadąc samochodem o mało nie rąbnąłem kolesia, który idąc chodnikiem w ostatnim momencie skręcił na przejście dla pieszych, nie spojrzał się a na dodatek miał słuchawki na uszach. nie jechałem więcej niż 30km/h stąd awaryjnego hamowania prawie słychać nie było, za to jak już raczył mnie ujrzeć to minę miał taką jakbym mu matkę zabić ... odnosiłem wrażanie jakbym miał wyjść z samochodu i go przeprosić.


Tak jak to było napisane w tym artykule - przede wszystkim kontakt wzrokowy pieszego z kierowcą, kierowca musi jakoś dostrzec, że pieszy ma zamiar przejść, bo dwie baby stojące na przejściu i gadające nie koniecznie chcą przez to przejście przejść.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
strfibur
Znam to forum
106 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

A tak naprawdę to o co wam chodzi?
np Gajos podaje link do artykułu pisanego nie przez fachowca lecz jakiegoś fizyka od kwantów, ciekawe Gajos czy czytałeś coś więcej na tym portalu, bo ja sobie poczytałem no i okazuje się że rowerzystom marzy się jeżdżenie po pijaku, a argumentacja w stylu - przez kogo wolisz być potrącony, przez pijanego kierowcę czy przez rowerzystę - naprawdę jest wspaniała.
Nie neguję całego portalu. Bo CYKLOAKADEMIA jest pomysłem bardzo dobrym. No i właśnie to powinien obejrzeć np. ArturB bo akurat jest porada o o jeździe ulicą jednokierunkową pod prąd czyli o kontrapasach
Ryszard pisze:ja jako kierowca i rowerzysta zarazem zupełnie nie rozumiem tych argumentów. Żadne jaskrawy farby nie ujarzmią polskiej rządzy emocji za kółkiem... skrzyżowania muszą być wyniesione i dobrze, że tak jest.
Pytanie Ryszardzie do ciebie. To znaczy że Ciebie ponoszą takie emocje że nic nie jest wstanie powstrzymać Cię przed łamaniem prawa?
Polska rządza emocji za kółkiem - no chyba że nie jesteś Polakiem
Gajos pisze:Dokładnie, zgadzam się z Ryszardem. Co z tego, że wymalujemy coś na jaskrawo na ulicy? W jaki sposób spowoduje to, że kierowca zwolni?
No i drugi podobny cytat. Też mam pytanie Co trzeba zrobić aby zmusić żeby kierowca zwolnił. No bo chyba nie te śmieszne wyniesienia. Można je spokojnie przejechać na dość sporej prędkości. Tak na marginesie to w strefach ograniczonej prędkości to wyniesione skrzyżowania i garby są po prostu brednią.

A tak ogólnie to was sposób myślenia ogranicza się do myślenia - jeśli choćby tylko jedna osoba postąpi nieprawidłowo to należy ukarać wszystkich
Bo jakoś nie słyszę tutaj twierdzeń że należy karać winnych wykroczeń.
Gdzieś już napisałem
są napady na bank - zamknąć banki
kradną w sklepach - zamknąć sklepy
znieczyszczają powietrze - zabronić oddychać

ArurzeB niedawno pisałeś ze nikogo nie obrażasz to o czym świadzy Twoje sformułowanie - durne listy protestacyjne.

Szkoda tylko że nie widzicie cyrków odstawianych przez pieszych i rowerzystów. No ale Ci uczestnicy maja prawo. No i ostatnia inicjatywa środowisk rowerowych aby wszystkie odszkodowania były płacone z OC kierowcy samochodu nawet w sytuacji kiedy kierowca samochodu nie ponosi winy . BRAWO. Wspaniały pomysł
Cześć Huherko. Jeden logicznie myślący człowiek w tym wątku
ODPOWIEDZ