Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Mieszkanie w Semeko- os. Przy Młynie

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Też jestem ciekawa ile to wychodzi na mieszkańca. Jeśli to jest parę złotych to myślę, że nie powinno by problemu, ale jeśli więcej to może niektórzy z bloku nie chcą płaci za fontannę, z której korzystają wszyscy na osiedlu ( ostatnio widziałam jak kąpią się w niej dzieci - nie wiadomo z którego bloku).
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2876 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Są to raczej grosze, jak napisał ArturB, a nie kwoty w złotych. Koszt zużycia prądu to pewnie jakieś do 50zł miesięcznie i to trzebaby przeliczyć na liczbę mieszkańców.
Marcin
Prawie Lider
520 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Ale o czym wy mówicie - jak to "korzystają wszyscy na osiedlu". Ja - jako mieszkaniec TEGO osiedla "korzystam" z niej dokładnie tak samo jak mieszkaniec Łąkowej czy Buczka, jeśli zwrócę na to uwagę i spojrzę - jak akurat obok przejdę albo przejadę! Nikt mnie nie pytał czy chcę płacić za prąd tam żużywany, w ogóle prawdopodobnie problem może dotyczyć wspólnoty na której terenie znajduje się ów instalacja... Ale pytanie - jeśli to może poprawić wizerunek miasta - czy nie powinno za to płacić miasto? Ludzie mają prawo nie chcieć płacić za takie dobro wszystkich - nawet jeśli to kilka groszy i już - tym bardziej, że jak domniemywam - nie wiedzieli o tym przy kupnie mieszkania :)
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

może poprośmy Caritas by ubogich mieszkańców Semeko, których nie stać na kilka groszy miesięcznie, wsparł 1 kg mąki miesięcznie. Zaoszczędzicie wystarczająco na tak duży wydatek:)
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Mi się wydaje, ze im nie chodzi o kilka groszy tylko o zasadę, że oni muszą płacic a inni, którzy korzystaja - nie. Typowa polska cecha ;)
Marcin
Prawie Lider
520 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Ale kto z tego korzysta??? Toż to jest ozdoba bloku! Korzysta się z placu zabaw, z chodnika i z samochodu a nie z ozdoby budynku. Chyba, że masz na myśli wspomniane dzieciaki kąpiące się w tej wodzie :) Polską cechą jest ignorancja - dlaczego ktoś im kazał za to płacić? Może niech inwestor płaci, jeśli coś takiego postawił... Mnie nikt nie pytał czy chcę płacić za te rurki, jakby zapytał - i byłoby to kilka, kilkanascie, kilkadzieciąt groszy miesięcznie - to czemu nie? Czemu szanowna Dormo, Ryszardzie - nie zgłosicie się na ochotnika i nie zrzucicie się na te koszty. A jak się coś popsuje to wynajmiecie "majstra" i też się zrzucicie... A zresztą, mnie w zasadzie sprawa nie dotyczy, nie wiem po co to piszę :) Moim zdaniem, takie coś wpływa na wizerunek miasta, osiedla i to albo miasto albo Semeko powinno pokryć koszty pracy "fontanny"...
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Marcin pisze:Ale kto z tego korzysta??? Toż to jest ozdoba bloku! Korzysta się z placu zabaw, z chodnika i z samochodu a nie z ozdoby budynku. Chyba, że masz na myśli wspomniane dzieciaki kąpiące się w tej wodzie :)
Tak właśnie o to mi chodziło
Marcin pisze: Polską cechą jest ignorancja - dlaczego ktoś im kazał za to płacić? Może niech inwestor płaci, jeśli coś takiego postawił... Mnie nikt nie pytał czy chcę płacić za te rurki, jakby zapytał - i byłoby to kilka, kilkanascie, kilkadzieciąt groszy miesięcznie - to czemu nie? Czemu szanowna Dormo, Ryszardzie - nie zgłosicie się na ochotnika i nie zrzucicie się na te koszty. A jak się coś popsuje to wynajmiecie "majstra" i też się zrzucicie... A zresztą, mnie w zasadzie sprawa nie dotyczy, nie wiem po co to piszę :) Moim zdaniem, takie coś wpływa na wizerunek miasta, osiedla i to albo miasto albo Semeko powinno pokryć koszty pracy "fontanny"...
Ale ja nigdzie nie napisałam, że uważam, że mieszkańcy tego bloku powinni za to płacic, szybciej jestem za tym by płaciło za to Semeko, choc z drugiej strony niby czemu? sama się zastanawiam kto powinien za to płacic. Właśnie dlatego wspomniałam o innych którzy korzystają z fontanny czy oczka czy jak to nazwac, bo to nie jest tylko ozdoba jak napisałeś. Skoro już pozawala się tam bawic dzieciom to znaczy ze nie jest to tylko do patrzenia, w przeciwnym razie byłoby zagrodzone.
Ostatnio zmieniony |9 Cze 2011|, o 15:57 przez Dorma, łącznie zmieniany 2 razy.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

ale z tym SEMEKO to żartujecie prawda?
Na prawdę sądzicie, że fontannę osiedlową powinien utrzymywać deweloper?

Przecież idąc tym tokiem rozumowania zmusza się poniekąd deweloperów to stawiania zwykłego prostego bloku, bez żadnych dodatkowych bajerów… bez żadnych upiększaczy osiedla czy miasta.
Bo jaki interes ma deweloper w utrzymywaniu obiektu/atrakcji nie przynoszącej mu zysku?
Deweloper czy to Semeko, czy Orlex czy inny Invest Komfort to nie instytucja charytatywna, jakby na każdym osiedlu które buduje miał płacić za utrzymanie fontanny, piaskownicy, boiska do piłki czy ścieżki rowerowej… to by zwyczajnie zbankrutował… nawet nie chodzi o koszty bieżącej działalności… musiałby zatrudnić sztab administracji ogarniającej co się dzieje na którym osiedlu…

Co raz częściej na forum widzę, że każdą sprawę gdzie trzeba pokryć jakieś koszty próbuje się zepchnąć na SEMEKO :D Trochę to zabawne… drogę do Rumi powinno zbudować SEMEKO, oni też powinni utrzymywać fontannę na osiedlu przy Młynie, Oni także powinni budować parkingi miejskie itd., bo to wszystko w ich interesie… kurcze trochę chyba za dużo wymagacie… myślę, że w tej firmie są ludzie, którzy wiedzą co jest w ich interesie :D
Marcin
Prawie Lider
520 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

dobrze powiedziane - w interesie... :)

Otóż w ich interesie było też wybudowanie po najmniejszych kosztach fundamentów budynków tak, by po 2 latach mieszkańcy pływali w piwnicach... Oczywiście - naprawili (mój blok - choć odbioru jeszcze nie ma) ale za obsługę pomp drenażowych, za prąd już mają płacić mieszkańcy! Także jeśli o Semeko chodzi - masz rację - oni wiedzą co jest w ich interesie. A co do zarzutów powyżej - ja nie żartuję - nie wiem jak jest gdzieś indziej, w analogicznej sytuacji - ale jeśli rzeczywiście postawionym oczkiem obarczona jest tylko ta wspólnota, to jest to w miarę logiczne, ale niesprawiedliwe. I tyle :) No chyba, że było z góry powiedziane, że będzie tam oczko z przepływem wody i że bedą za to płacić. Ale nadal opieramy się na plotkach, bo ktoś napisał, że pojawiają się głosył, że tam jest bunt. Ja takich głosów nie słyszałem a w oczku wczoraj chyba woda płynęła, dziś nie zwróciłem uwagi.
g63361pd
Bywalec
239 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Wicek pisze:ale z tym SEMEKO to żartujecie prawda?
Na prawdę sądzicie, że fontannę osiedlową powinien utrzymywać deweloper?

Przecież idąc tym tokiem rozumowania zmusza się poniekąd deweloperów to stawiania zwykłego prostego bloku, bez żadnych dodatkowych bajerów… bez żadnych upiększaczy osiedla czy miasta.
Bo jaki interes ma deweloper w utrzymywaniu obiektu/atrakcji nie przynoszącej mu zysku?
Deweloper czy to Semeko, czy Orlex czy inny Invest Komfort to nie instytucja charytatywna, jakby na każdym osiedlu które buduje miał płacić za utrzymanie fontanny, piaskownicy, boiska do piłki czy ścieżki rowerowej… to by zwyczajnie zbankrutował… nawet nie chodzi o koszty bieżącej działalności… musiałby zatrudnić sztab administracji ogarniającej co się dzieje na którym osiedlu…

Co raz częściej na forum widzę, że każdą sprawę gdzie trzeba pokryć jakieś koszty próbuje się zepchnąć na SEMEKO :D Trochę to zabawne… drogę do Rumi powinno zbudować SEMEKO, oni też powinni utrzymywać fontannę na osiedlu przy Młynie, Oni także powinni budować parkingi miejskie itd., bo to wszystko w ich interesie… kurcze trochę chyba za dużo wymagacie… myślę, że w tej firmie są ludzie, którzy wiedzą co jest w ich interesie :D
Wicek ale sprzedawać mieszkania podpierając się super wizualizacjami z bajerkami takimi jak fontanna to już jest w ich interesie. Niech więc te bajerki utrzymują.
Klienci Semeko też mając do wyboru ofertę bez bajerków i ofertę z bajerkami wybierają to drugie. Niech więc za to płacą lub wymagają od sprzedawcy jeśli raz już za to zapłacili.
Miasto? Chyba ktoś sobie zażartował. Dlaczego miasto ma płacić cokolwiek na utrzymanie prywatnego osiedla. Ja mam u siebie trochę zniszczoną elewację więc też się zgłoszę o sfinansowanie remontu przez miasto, żeby przechodnie mogli podziwiać. Z tego co widzę sprawa zakończy się smutną, suchą na wieki fontanną.
DORCIA
Nowy/a na forum
10 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Coś czuję że skończy się tak samo jak z Młynem na środku ronda, może tam mieszkańcy też mieli płacić za prąd, wodę i konserwacje. Teraz w oczku jest "tylko" woda ale jak sie zepsuje pompa to już koniec z atrakcyjną fontanną.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Marcin / g63361pd w swoich wypowiedziach nie odnoszę się do standardu wykończenia budynków przez SEMEKO… to nie ten wątek, poza tym nie mam doświadczeń z tym związanych.
Chodzi mi tylko o to, że od tej firmy tutaj wymaga się rzeczy, których nie oferuje żaden inny znany mi deweloper (jak np. utrzymywanie fontanny po zakończeniu budowy).
Według mnie to akurat dobrze, że SEMEKO w odróżnieniu od innych deweloperów dba nie tylko o postawienie prostych budynków, ale przy okazji o fajny wygląd osiedla. Mi osobiście fontanna się bardzo podoba, Młyn tez jest spoko… ale okazuje się, ze dla kogoś jest to problem… czyli lepiej, jakby strzelili jak za komuny zwykły prostokątny blok upchali jak najwięcej mieszkań i ok i wtedy deweloper jest spoko… ale jak zrobi jakiś upiększasz osiedlowy to już deweloper be… a później wszyscy się dziwimy, że w miastach nie ma gdzie iść na spacer, bo same betonowe klocki stoją

Nie odnoszę się bezpośrednio do mieszkańców osiedla przy Młynie… że nie chcą płacić, bo po pierwsze sam tego nie słyszałem/czytałem, a po drugie nie wiem o jakich kosztach na osobę mówimy, ale rozbraja mnie hasło, ze płacić ma za to prywatna firma (deweloper)… któremu to zupełnie nie leży w interesie…

U nas niestety (w Polsce) jest tak, że wszyscy by chcieli żeby było ładnie, czysto i pachnąco… ale niech płaci za to sąsiad… a to komuś się nie podoba Fontana bo trzeba za to płacić (ale jak już Kowalski za to zapłaci to Nowak samemu na spacer koło fontanny chętnie pójdzie, mimo tego, ze sam nie chciał fontanny), a innemu winda (bo korzysta z niej 3 razy w roku, a Malinowski płaci tyle samo choć korzysta 3 razy dziennie), bo też za darmo nie jeździ, jeszcze innemu przeszkadza, że mieszkańcy innego osiedla mogą chodzić swobodnie po drugim osiedlu (ale samemu chętnie na spacer na „cudze” osiedle się wybierze), a innemu nie podoba się, ze jest trawnik w miejscu gdzie powinien być parking… tyle, że ten parking niech powstanie pod oknami Kowalczyka a nie pod moimi… pod moimi oknami to trawniczek ma być :)

Sorrki za przydługi wykład
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Jest w tym wykładzie dużo racji niestety.W starych blokach ,nawet za utrzymanie byle jakiego placu zabaw płacą mieszkańcy w czynszu.są to groszowe sprawy, więc nikt w to nie wnika,a bawią się nierzadko dzieci z całej okolicy.
diorka
Bywalec
230 postów
Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Zgadzam się z Wickiem.Mam pod balkonem plac zabaw z którego najczęściej korzystają mieszkańcy prywatnych domków lub innych osiedli.''Nasi mieszkańcy"" mniej bo poprostu juz wyrosli.Natomiast moje pociechy chetnie korzystają z fontanny i innych atrakcji sąsiednich osiedli. Generalizując mam ,,dorosłe,, dzieci to co plac zabaw nie powinien mnie obchodzić?Jeżeli chcemy mieszkać w ładnej okolicy to płaćmy za te atrakcje.Każdy lub prawie każdy ma dzieci,miał lub będzie je miał.
Awatar użytkownika
HarrY
Częsty Bywalec
407 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Z tego co pamiętam to w rachunku miesięcznym z opłatami jest pozycja części wspólne czy coś takiego, gdzie wchodzi koszt oswietlenia osiedla i takie tam... gdzie wszyscy mieszkańcy OSIEDLA wrzucają po 1 zł na takie kolorowanki :P
Przy okazji, nie żałujmy dzieciom fontanny, czy "zasady" są aż tak ważne?
idąc tą droga wytnijmy wszystkie drzewa, krzewy, kwiaty, bo ktoś musi się nimi zajmować i trzeba za to zapłacic parę groszy.
Mam wrażenie, że niektórzy mają alergię na dzieci..., a przecież każdy nim kiedyś był, może ma swoje, może nie, ale dajmy tez pożyć innym.
ODPOWIEDZ