Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Elektrownia wiatrowa "Redzki Wiatr"

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

W Rumi afera, że ma powstać u nich elektrownia wiatrowa
Na obrzeżach miasta mogą stanąć elektrownie wiatrowe – wynika z informacji przekazanych nam przez jednego z mieszkańców Rumi. Potwierdzają to radni miasta, z których część jest przeciwnych tej inwestycji. - Uważam, że tereny powinny być przeznaczone pod działalność gospodarczą, może pod cele magazynowe, ale z pewnością nie jest to dobre miejsce na wiatraki – uważa Michał Pasieczny, przewodniczący Rady Miejskiej Rumi i jednocześnie kandydat na burmistrza miasta.
całość: http://gwe24.pl/Elektrownie-wiatrowe-w-Rumi,16397.html

tymczasem wydaje się, że ta elektrownia w znacznie większej części powstanie w Redzie - na Mościch Błotach
Mam nadzieje, ze przynajmniej podatki będą w Redzie płacić

inwestorem jest Pro Eko Energia Sp. z o.o. z Warszawy

wykaz działek na których ma powstać oraz na których odczuwany może być hałas: http://www.pomorskie.eu/res/BIP/Reda/OB ... _wiatr.pdf

Wiecie może, czy można w internecie zobaczyć, gdzie leżą te działki (czy jest mapa z numerami działek)?
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

9 lat temu

geoportal.gov.pl

Podatek w przypadku wiatraków to 2% wartości budowli.

Ale z tego co słyszałem to raczej nie powstanie. Rada Miasta Rumi nie wyraziła zgody na powstanie u nich wiatraków, jest więc prawdopodobne że Reda postąpi podobnie.
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

9 lat temu

to jest właśnie jedna z takich spraw, które się załatwia po cichutku... tylnymi drzwiami.... żeby tylko wziąć w łapę i postawić wszystkich przed faktem - a kto potem będzie łaził po sądach ? sprawa przyschnie i po sprawie... dobrze, że nagłośnione - dzięki za post Wicek !!
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1795 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

9 lat temu

Przyjrzałem się odległościom, od strony Redy nie jest jeszcze tak źle, od Rumi trochę gorzej:

Odległość od działki z wiatrakami do najbliższych zabudowań (Sorki, obrazek za szeroki nie zmieścił się w ramach strony)

Tak samo w Rumi

W Redzie to jest 850m a w Rumi 450m. Trudno powiedzieć, czy chciałbym mieszkaćw takiej odległości od wiatraków, aczkolwiek wiele razy byłem pod wiatrakami w okolicach Łebcza i jakoś wielkich hałasów one nie wytwarzały.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
ODPOWIEDZ