Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Nowa linia autobusowa na Marianowo

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
figaro
Bywalec
262 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

To proponuje zakład, obstawiam że pojedzie mniej niż 12 autobusów dziennie, w dni robocze. Jak otworzą linię, będziemy oblewać, przegrany płaci:) Wicek, wchodzisz w to?
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

wygrałbym

MZK Wejherowo ogłosił przetarg na przewozy http://mzkwejherowo.pl/uploads/docs/201 ... -nr-17.pdf

Z dokumentu dowiedzieć się można, ze będzie w dzień powszedni 13 kursów na trasie Cmentarz - Dworzec i 12 na trasie Dworzec - Cmentarz + ewentualnie poranny dojazdowy i wieczorny zjazdowy.

Kursować będą co godzinę.
W relacji Dworzec - Cmentarz od 7.05 do 18.05 w relacji Cmentarz - Dworzec od 6.25 do 18.25

w soboty 9 kursów na trasie Cmentarz - Dworzec i 8 na trasie Dworzec - Cmentarz + ewentualnie poranny dojazdowy i wieczorny zjazdowy.

Kursować będą co godzinę.
W relacji Dworzec - Cmentarz od 8.05 do 15.05 w relacji Cmentarz - Dworzec od 7.25 do 15.25

w niedziele i święta
8 kursów na trasie Cmentarz - Dworzec i 7 na trasie Dworzec - Cmentarz + ewentualnie poranny dojazdowy i wieczorny zjazdowy.

Kursować będą co godzinę.
W relacji Dworzec - Cmentarz od 9.05 do 15.05 w relacji Cmentarz - Dworzec od 8.25 do 15.25

Linia obsługiwana będzie prawdopodobnie przez minibus niskopodłogowy i ma kursować od 5 stycznia 2015 przynajmniej do 31 stycznia 2017
figaro
Bywalec
262 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

No, to słowo się rzekło, po nowym roku zapraszam na małe conieco, jak toto ruszy
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

Przystanek Młyńska będzie pomiędzy wulkanizacją, a pierwszym blokiem Aquasfery. Robią go już drugi dzień

Tylko tak się zastanawiam Robią z kostki przystanek...ale nie ma do niego żadnego chodnika
Ciekawe czy tak zostanie do przyszłego roku (kiedy to ma być modernizowana cała ulica), czy jednak zrobią jakiś chodnik do tego przystanku?

Autobus będzie zatrzymywał się na ulicy... nie widać, żeby zatoczkę robili
Binka
Bywalec
283 postów
Bywalec
Rejestracja: 11 lat temu

9 lat temu

Przy ulicy Gniewowskiej tuż obok przedszkola wyłożyli dziś kawałek trawnika kostką czerwoną,więc szykuje się kolejny przystanek.
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

9 lat temu

Też mnie to dziwi Wicek, co z tego że kostka na przystanku, jak dojście do najbliższego przejścia dla pieszych będzie możliwe faktycznie tylko trawnikiem przy bloku Aquasfery
,przecież to nie przystanek PKS-u w szczerym polu,tylko centrum miasta.
Wypadało by go połączyć z chodnikiem przy rondzie
Gorzej tylko będzie jak ludzie będą przebiegać przez ulicę.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

9 lat temu

Ale przystanki przy Rolniczej i Mostowej wyglądają tak samo a jednak ludzie z nich korzystają.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Awatar użytkownika
sad1
Bywalec
164 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

pewnie ze korzystają, a maja inne wyjście ?
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

Jak na tak małe miasto, to trzeba przyznać, że komunikacja jest b. dobrze rozwinieta. Brawo!
Awatar użytkownika
sad1
Bywalec
164 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

Tak to trzeba przyznać, ale Marianowo jest tak jakby odciete od Redy, chociażby z tego wzgledu ze nie ma tu należytej komunikacji, a ten bus co godzinę to dla kogo ? wózek dzieciecy zapewne się nie zmieści, wózek inwalidzki też ? sklepu normalnego tu nie ma, mamy żabkę w budynku, który jet niewykorzystany w całosci jest tak duży że z powodzeniem zmieściła by się w nim jakaś sieciówka, dalej na gniewowskiej jest lewiatam, w którym jest tak ciasno że problem jest się w nim poruszać, no i przy Gniewowskiej przy wjeżdzie na Buczka jest perywatny sklep w którym byłam ze dwa razy i na tym koniec, tak więc po zakupy musimy biegać za tory do Redy.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

Huherko pisze:Ale przystanki przy Rolniczej i Mostowej wyglądają tak samo a jednak ludzie z nich korzystają.
a na wyspach w Grecji ludzie nie wrzucają papieru toaletowego do muszli tylko do śmietnika... ale czy to znaczy, że my nie możemy inaczej - żarcik

Ja uważam, że to jest bez sensu. Tak jak napisał Major - w centrum miasta taki numer... że wysiadasz sobie z autobusu i co... i po trawniku.
Już pal licho jak będzie wyglądał ten trawnik za chwilę, ale wyobraź sobie ludzi zimą... przecież nikt nie odśnieży trawnika... albo latem ludzi chodzących w butach z odkrytymi palcami... po lekkim letnim deszczyku całe stopy będą od błota Nie znam się, ale zakładam, ze chodzenie w butach na obcasie po trawniku też nie należy do najprzyjemniejszych

Dla mnie to śmieszne, ale mam nadzieje, że to rozwiązanie tymczasowe i najdalej przy okazji modernizacji Obwodowej zostanie to poprawione
sad1 pisze:...a ten bus co godzinę to dla kogo ? wózek dzieciecy zapewne się nie zmieści, wózek inwalidzki też ?...
już nie przesadzajmy Co ile miałby ten busik jeździć? Co 15 min?

Co do wózka to w specyfikacji przetargowej zapisano, że minibus niskopodłogowy ma mieć "miejsce na co najmniej jeden wózek, rower"

http://mzkwejherowo.pl/uploads/docs/201 ... -nr-17.pdf str. 5
Awatar użytkownika
sad1
Bywalec
164 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

nie pzesadzam i nie napisałam że ma jeździć co 15 minut, a co do reszty wszyscy sie przekonamy, jak będzie jeździł.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

to 15 min to ja napisałem
Ale wracając do pytania, to wg. Ciebie co ile miałby jeździć, żeby było ok?

Już wiem, że nie co godzinę i nie co 15 min

Myślę, że jak będzie doża frekwencja (w co wątpię) to puszczą go częściej
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

9 lat temu

Wicek, te przystanki o których pisałem nie mają dostępu do chodnika, bo tam chodników nie ma Wysiadający na nich ludzie idą albo do osiedla Reda Park - gdzie wystarczy tylko przejść przez ulicę, a osiedle dalej jest w budowie, a w drugą stronę idą na moście błota a tam już w ogóle nie ma chodników.

Wracając do 17-stki, to myślę że takt cogodzinny będzie absolutnie wystarczający, dla mnie ważniejszą kwestią będzie że będą jeździć w weekendy i do której godziny będą one kursowały.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

Huherko pisze:...Wracając do 17-stki, to myślę że takt cogodzinny będzie absolutnie wystarczający, dla mnie ważniejszą kwestią będzie że będą jeździć w weekendy i do której godziny będą one kursowały.
Też myślę, że raz na godzinę na początku jest ok, tym bardziej, że dzięki temu może być obsługiwana tylko jednym autobusem. Jak okaże się, że linia jest bardzo popularna (w co wątpię) to co za problem rozpisać przetarg na drugi autobus?

Co do weekendów to będą jeździć w weekendy - pisałem o tym 12 postów wyżej
w sobotę, niedziele i święta ostatni kurs z dworca na cmentarz o 15.05, a ostatni z cmentarza na Dworzec o 15.25... możliwy jest jeszcze jeden kurs z dworca (o 15.44) w ramach zjazdu do bazy... ale na pewno nie przez Buczka i Cmentarz bo tam raczej, żadna firma przewozowa nie ma bazy

rozkłady są od strony 43 http://mzkwejherowo.pl/uploads/docs/201 ... -nr-17.pdf
ODPOWIEDZ