Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

REMODA - nowa inwestycja SEMEKO w Redzie

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Ania Frania
Prawie Lider
770 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

9 lat temu

To jest zdecydowanie Ciechocino, Rekowo zaczyna się od ulicy Granicznej.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

9 lat temu

adameq pisze:To że są tam teraz dwie hale to nie znaczy, że całe Ciechocino przestało być dzielnicą willową...
Nie powiedziałem, że całe cała dzielnica nie ważne czy jest to Rekowo, czy Ciechocino przestało być dzielnicą willową, tylko że w sąsiedztwie są hale przemysłowe które nie zostały uwzględnione na wizualizacjach.

A swoją drogą według mnie kilka ładniejszych domów w okolicy nie czyni dzielnicy willowej, bo zaraz obok kurnik z kurami stoi
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
cli1
Znam to forum
134 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

Kurników jest już coraz mniej, za to ładnych, mniejszych lub większych domków/willi coraz więcej Pamiętam jak na tym polu jeszcze jakieś 10 lat temu rosły ziemniaki, a dziś będzie "rosło" osiedle. Dookoła z resztą też były same pola i niewiele domków.
Przypominam, że Osiedle Willowa tego samego dewelopera też znajduje się w "willowej dzielnicy redy" - a jak się nie mylę to ta sama dzielnica.

Wczoraj widziałem, że zaczęli stawiać płot i pokazała się budka strażnika, który puki co pilnuje krzaków i wspomnianego płotu.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

Huherko pisze:

A swoją drogą według mnie kilka ładniejszych domów w okolicy nie czyni dzielnicy willowej, bo zaraz obok kurnik z kurami stoi
Otóż to, otóż to.
Dzielnice willowe można zobaczyć np w górnym Sopocie, we Wrzeszczu, Oliwie, Orłowie. Willa, to wg mnie duży, wybudowany ze smakiem dom z zadbanym sporym ogrodem.
Nie widziałem oczywiście wszystkich domów w Redzie, lecz te, które widziałem, to prawie żaden nie zasługuje na miano willi. No, duże to są...
Dzielnicy willowej, w Redzie i w najbliższej okilicy z pewnością nie ma. Choć znam wielu ludzi, którzy na domek jednorodzinny mówia willa.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

9 lat temu

Romek - coś takiego też myślę. Idąc tokiem myślenia niektórych naszych forumowiczów dzielnica willowa jest w momencie kiedy stoi na niej willa. Ale jak Rekowo jest dzielnicą willową bo jest kilka ładniejszych domów i jest to dzielnica willowa to w takim razie Centrum Redy też zasługuje na miano dzielnicy willowej, bo kilka ładniejszych domków jednorodzinnych tam znajdziemy, nie mówiąc już o Buczka/Marianowie bo tam też kilka takich domów jest.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
cli1
Znam to forum
134 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

Podsumowując stwierdzam ... Reda willami stoi

Jedno dość niefortunne sformułowanie marketingowców semeko, a ile szumu i zabawy

A na budowie nic się nie zmieniło - stróż nadal wytrwale pilnuje betoniarki i 50 metrów ogrodzenia.
suchysuszi
Znam to forum
89 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

a gdzie w redzie jest centrum - padło tu takie stwierdzenie i bardzo mnie zaciekawiło
Awatar użytkownika
grabula
Forumowicz
40 postów
Forumowicz
Rejestracja: 10 lat temu

9 lat temu

suchysuszi pisze:a gdzie w redzie jest centrum - padło tu takie stwierdzenie i bardzo mnie zaciekawiło
A to jest dobre pytanie. A wracając do Semeko to zaczyna mnie to przerażać, zresztą dotyczy to również innych deweloperów, jak to jest możliwe ze miasto pozwala na budowę takich osiedli lub bloków wśród domów jednorodzinnych. Ja jako właściciel domu nie chciałbym żeby za moim płotem stanął blok. Człowiek budując sie i wydając 800-900 tys a czasem więcej na dom własnie ucieka od bloków a nasze miasto kochane pozwala deweloperom na wszystko. Strach się budować gdziekolwiek. Nic nie mam do bloków ale niech powstają w jednym obszarze a zabudowy jednorodzinne w innym. A wracając do Rekowa jaka to dzielnica willowa?? Mieszkam w tych rejonach i willi żadnej nie widziałem.
Ostatnio zmieniony |22 Paź 2014|, o 12:45 przez grabula, łącznie zmieniany 1 raz.
figaro
Bywalec
262 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

Też nad tym ubolewam, ładne kameralne miasteczko zamieniono w blokowisko...a gawiedź, nie wiem dlaczego jeszcze się z tego cieszy.
stefcio1985
Znam to forum
129 postów
Znam to forum
Rejestracja: 15 lat temu

9 lat temu

figaro pisze:Też nad tym ubolewam, ładne kameralne miasteczko zamieniono w blokowisko...a gawiedź, nie wiem dlaczego jeszcze się z tego cieszy.
Kiedy Reda miała taki status? Jak się sprowadzałem do tego miasta, były tylko szare bloki na Łąkowej, na Mariana Buczka i trochę domków. Wielki błąd popełnili włodarze Redy, którzy po nadaniu praw miejskich, nie potrafili doprowadzić do powstania centrum z deptakiem, rynkiem i ratuszem. Miejsca na to, w latach 1967- 1984 było naprawdę dużo. Szkoda zaprzepaszczonej szansy....
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

ale taka szansa jest dalej

Reda się dynamicznie rozwija, więc spokojnie można jeszcze taki deptak czy mini rynek zrobić
Tylko, że znów będzie zaprzepaszczona szansa, bo nikt chyba nawet o tym nie myśli

Chyba, że jakiś deweloper z własnej inicjatywy coś takiego wykombinuje
cli1
Znam to forum
134 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

nie ma litości dla sąsiadów inwestycji dziś jak przechodziłem tamtędy o 6.40 to już koparka ostro pracowała
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

Dołączę się do głosów za inwestycjami. Nie ma innej drogi dla tego miasta, bo jest częścią aglomeracji - gdańskiej, trójmiejskiej - jak zwał tak zwał. Problem polega na typowych przywarach naszego narodu - brak szerszej myśli, planowania i konsekwentnej realizacji. Jest radosna rozbudowa w ramach - szerokich planów zagospodarowania, które są delikatnie mówiąc - niespójne. Dlatego brak wytyczenia centrum miasta i dążenia do jego stworzenia. Oczywiście problemów jest cała masa - od dużego rozdrobnienia i zróżnicowania własności działek począwszy. Jeśli jednak byłaby dalsza myśl jestem przekonany, że z czasem dałoby się coś z tym zrobić. Cieszy mnie rozbudowa miasta, ale taki sposób zabudowy jaki omawiamy w tej chwili jest nie do zaakceptowania. Ludzie wybudowali swoje domy w dzielnicy domków jednorodzinnych. Tymczasem ni z tego ni z owego jakiś deweloper kupuje kilka działek, i ładuje maksymalnie ściśnięte osiedle pomiędzy te domki. Beznadzieja !
PeterSolberg
Nowy/a na forum
1 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 7 lat temu

7 lat temu

Witam.
Jezeli ktos z obecnych/przyszlych mieszkanców osiedla szuka skanalizowanego punktu wymiany informacji na temat osiedla to istnieje forum pod adresem remoda(kropka)fora(kropka)pl
ODPOWIEDZ