Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Park na Ciechocinie.

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
MarcinGTD
Częsty Bywalec
498 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

8 lat temu

Od paru dni budują chodniki.
Czy ktoś ma jakieś dokładniejsze informacje na temat tego co tam będzie ?
Jak na razie zapowiada się ciekawie.

Kiedyś doszły mnie słuchy że mają też wyremontować ul. Jodłową i Wiśniową.

Może ktoś ma lub wie gdzie dostać jakieś szczegóły inwestycji ?
Przy okazji tego całego bałaganu jak by robili też Wiśniową i Jodłową bym się zajął swoim ogrodzeniem itp.
Awatar użytkownika
słoneczko
Forumowicz
53 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

W parku w pierwszym etapie będą główne ścieżki ( te co są robione teraz) będzie siłownia zewnętrzna i nowy plac zabaw dla dzieci. Będzie jeszcze poprawione boisko do gry. Myślę że uda się zrobić fajne miejsce do odpoczynku. Wprawdzie nie będzie stawów i fontanny ale będzie gdzie pójść z dziećmi na spacer. W późniejszym etapie przybędzie alejek i park będzie oświetlony. Górka pozostanie tak aby zimą małe dzieci mogły zjeżdża na saneczkach. Kamera będzie umiejscowiona tak aby policja widziała cały park. A Wiśniowa ma być wyremontowana też etapami - najpierw od Wiejskiej do Nowej.
W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca.
MarcinGTD
Częsty Bywalec
498 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

8 lat temu

Jak narazie to na wszystkich ławkach chleją i nie bardzo jest jak z dzieckiem pospacerować bo ciągle pyta czemu oni piją tu piwo.
A czy wiadomo coś na temat remontu Jodłowej ?
Bo żadnego spełniającego nawet minimalne standardy chodnika niema.
I mam nadzieje że poznika jakaś część drzew w parku bo nawet niema zbytnio miejsca na tą siłownie i plac zabaw.
A co do Wiśniowej to najwyższy czas ten łącznik od Jodłowej do Wiejskiej to gorzej niż tragedia.
Brak chodnika i te drzewa zamiast chodnika, sam je przycinałem bo by był busz a nie drzewka przy drodze.
Przydało by się też usunąć tego krzaka na skrzyżowaniu Jodłowa Wiśniowa bo jadąc od Wiejskiej nic nie widać w prawą stronę.
Qiuz
Początkujący
11 postów
Początkujący
Rejestracja: 10 lat temu

8 lat temu

Co do parku dla dzieci to macie park w Redzie ja nie widzę problemu z dziećmi, ja z kolegami od 4 roku życia do dziś chodzę do parku, problemu żadnego nie ma, przyjść można, nikt nikogo nie zgwałci i raczej nie pobije. Co do remontu super, ja się cieszę.
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

8 lat temu

Qiuz pisze:Co do parku dla dzieci to macie park w Redzie ja nie widzę problemu z dziećmi, ja z kolegami od 4 roku życia do dziś chodzę do parku, problemu żadnego nie ma, przyjść można, nikt nikogo nie zgwałci i raczej nie pobije. Co do remontu super, ja się cieszę.
fajnie - "macie park w Redzie" a jak zlikwidują przystanki MZK w całej Redzie to też powiesz - spoko, przecież macie w Rumi ??
MarcinGTD
Częsty Bywalec
498 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

8 lat temu

Qiuz pisze: nikt nikogo nie zgwałci i raczej nie pobije.
Z tym pobije to bym się poważnie zastanowił.
W poprzednie wakacje był u mnie kuzyn z Warszawy a że ubrany jak to dzisiejsza młodzież ( nie pedalsko ale wg mnie dziwnie ) to sebixy już miały problem , skoro mieli problem i się jeszcze po ich słowach do nich odwrócił to odrazu następna okazja na texty " Na co się patrzysz wpier.... chcesz " itp.

Co do parku na Ciechocinie to trzeba będzie zacząć robić porządek z pijącymi bez przerwy.
Śmietniki pełne butelek a co najmniej 2-gie tyle butelek itp wala się dookoła śmietnika bo już dawno pełne.

Rozumiem wyjść sobie na piwko ale nie okupacja ławki i chlanie przez pół dnia i jeszcze cały wieczór.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

8 lat temu

Mieszkam w Ciechocinie wiele lat i w tym parku odkąd pamietam były zawsze "imprezki" Krzyki, bluzgi, śpiewy do późnych godzin nocnych. Strach tam iść, to i nie chodzę. Podobnie jest w tym nowym parku (z fontannami) po zapadnieciu zmroku pojawiaja się amatorzy mocnych (nocnych) wrazeń. Słychac ich do 2 - 3 w nocy. I w jednym i w drugim parku repertuar jest podobny.

Nie mam nic przeciw temu, aby w letnie wieczory ludzie sie spotykali, wypili jeden czy dwa browarki, pozartowali, pospiewali. Ale oni tak jak w piosence ....'siedzą na ławeczkach i rycza do siebie"...
MarcinGTD
Częsty Bywalec
498 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

8 lat temu

Coś wolno idzie im ta budowa.
basta
Znam to forum
114 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

Już kończą, całkiem ładnie wyszło. Ktoś tu pisał, że ma być oświetlenie, bardzo by się przydało, ale nic nie wskazuje by się pojawiło przynajmniej na obecnym etapie. Gdyby tak jeszcze wyremontowali chodniki na ul. Parkowej od skrzyżowania z Brzozową to było by idealnie.
Napisali dziś o tym parku na http://mtk.pl/artykul/wiadomosci/reda-p ... iechocinie
MarcinGTD
Częsty Bywalec
498 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

8 lat temu

Oko kamery odstrasza amatorów napojów wyskokowych ? Bardzo w to wątpię , nie odstrasza również amatorów skuterów i pseudo motorów którzy notorycznie tam przesiadują zamiast zaparkować obok i podejść 20-30metrów.
Gdzie jest ten plac zabaw? To ta dziura obok górki ?

Brakuje chodnika na Wiśniowej - Łącznik Jodłowa Wiejska. Chodnik na całości ulicy Jodłowej nadaje się do ........
Skrzyżowanie Ul Jodłowa Wiśniowa powinno zostać poprawione poprzez wycięcie tego krzaka który zasłania widoczność oraz wycięte te drzewka w miejscu gdzie powinien znajdować się chodnik.
Mógłbym napisać więcej ale niech zrobią najpierw to.
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

8 lat temu

Romek pisze:Mieszkam w Ciechocinie wiele lat i w tym parku odkąd pamietam były zawsze "imprezki" Krzyki, bluzgi, śpiewy do późnych godzin nocnych. Strach tam iść, to i nie chodzę. Podobnie jest w tym nowym parku (z fontannami) po zapadnieciu zmroku pojawiaja się amatorzy mocnych (nocnych) wrazeń. Słychac ich do 2 - 3 w nocy. I w jednym i w drugim parku repertuar jest podobny.

Nie mam nic przeciw temu, aby w letnie wieczory ludzie sie spotykali, wypili jeden czy dwa browarki, pozartowali, pospiewali. Ale oni tak jak w piosence ....'siedzą na ławeczkach i rycza do siebie"...
Dlaczego tak jest? Brak kultury imprezowania to odpowiedź oczywista, ale wszystko da się zrobić. Nawet poprawić kulturę. Gdyby tylko instytucje odpowiedzialne za stan bezpieczeństwa dały wyraźny sygnał - tyle tolerujemy, a tyle to już za dużo i reagujemy, a następnie to zastosowały - efekt musiałby nastąpić.
ODPOWIEDZ