Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

AQUATOWER - nowa inwestycja Semeko w Redzie obok Aquaparku

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
adameq
Znam to forum
95 postów
Znam to forum
Rejestracja: 14 lat temu

8 lat temu

światowo się zrobi w przy tej naszej nowej ul. Morskiej:

http://www.semeko.pl/oferta/AquaTower-Reda

ObrazekObrazekObrazek
Ostatnio zmieniony |15 Sie 2015|, o 08:14 przez adameq, łącznie zmieniany 1 raz.
Michał
Prawie Lider
915 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

8 lat temu

wow prezentuje się nieźle, podoba mi się ciekawa tam okolica się zrobi
Redzianin od urodzenia
dario1
Ja tu zaglądam
35 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

Zdjęcia na wizualizacji super, lecz w rzeczywistości na każdym balkonie będzie dodatkowo antena SAT i wtedy już nie wygląda to tak super.
kapelusznik
Bywalec
183 postów
Bywalec
Rejestracja: 11 lat temu

8 lat temu

Jak się wspólnota zgodzi, to będzie, a jak mają mózgi, to nie będzie anten.
adameq
Znam to forum
95 postów
Znam to forum
Rejestracja: 14 lat temu

8 lat temu

dario1 pisze:Zdjęcia na wizualizacji super, lecz w rzeczywistości na każdym balkonie będzie dodatkowo antena SAT i wtedy już nie wygląda to tak super.
Teraz Semeko zaczęło np. w Horyzontach Gdyni robić tak, że udostępniają miejsce na wszytskie anteny na dachu budynku i swoim pionem kominowym można tam puścić swój kabelek do dowolnej swojej antenki sat czy cyfrowej naziemnej...
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

blisko 20 kondygnacyjny budynek w Redzie?

Jeśli to faktycznie kiedyś zbudują, to naprawdę będzie wyglądało nowocześnie.

Ładnie rozwija się ta część miasta, żeby tylko miasto pomyślało o terenach rekreacyjnych i zapisało w planie miejsce na jakiś park, albo teren rekreacyjny, bo wprawdzie SEMEKO zrobi (przynajmniej tak wynika z wizualizacji) trzy spacerniaki, ale potrzeba czegoś większego i bardziej swobodnego, niż spacerowanie komuś pod oknem
maniek
Ja tu zaglądam
15 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 10 lat temu

8 lat temu

Jeżeli chodzi o anteny satelitarne na balkonach to w tej chwili obowiązuje już ustawa,która nakazuje deweloperom montaż jednej zbiorczej anteny i rozprowadzenie okablowania do mieszkań wystarczy podpiąć dekoder nc+ lub polsatu i sprawa załatwiona.
Awatar użytkownika
Mazur
Prawie Lider
520 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

8 lat temu

Ciekawym jestem jak to zalatwia bez anteny dla kazdego... Cos tu nie tak,, ale... Wizualizacja wiezowca wrazenie robi;)
Mamo.... bo się potnę !!!
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

ciekawe jak dalej będzie się rozwijać ta cześć miasta.
Mam nadzieje, że jest dla tego terenu sensowny plan zagospodarowania - jest szansa, na stworzenie naprawdę ładnej nowoczesnej dzielnicy - jeśli zakończona zostanie Aquasfera, Aquapark i ten Aquatower to będzie to wyglądało lepiej niż w nie jednym dużo, dużo większym mieście.

Tylko żeby miasto pomyślało o jakimś parku, terenie rekreacyjnym dostępnym dla wszystkich, żeby nie była to ładniejsza sypialnia, ale miejsce w którym ludzie będą spędzać czas.
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

8 lat temu

Miasto nie ma pieniędzy na wykup ziemi pod park.O zieleń i rekreacje w tym miejscu powinien deweloper.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

przecież ja nie kazałem miastu kupować ziemi, a jedynie sugerowałem by stworzyć w planie zagospodarowania taki zapis, że ma tu powstać park, lub teren rekreacji.

Deweloper nie ma w tym żadnego interesu. Semeko i tak jest pod tym względem bardzo ok, że tworzy przestrzeń miejską, a nie jak np. Orlex, Lamex czy Mat Bud buduje same bloki i nic poza tym.
kapelusznik
Bywalec
183 postów
Bywalec
Rejestracja: 11 lat temu

8 lat temu

Sam sobie odpowiedziałeś - deweloper nie ma w tym żadnego interesu. Więc miasto robi wszystko zgodnie z życzeniami dewelopera. Nie pytam dlaczego Przykład: osiedle Leśne Tarasy, czyli bloki jeden przy drugim wciśnięte pomiędzy domy jednorodzinne. Zasada dobrego sąsiedztwa, ciągłość zabudowy, spójność urbanistyczna....a nie, pomyliłem się: kasa, kasa, kasa...
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

8 lat temu

Niestety w kwestii urbanistycznej mamy straszne tyły. Na dodatek nie dzieje się nic, żeby ten stan rzeczy poprawić. Rozumiem kwestie rozwoju miasta, rozumiem miasto, że chce zagęszczać zabudowę z powodu infrastruktury. To wszystko można jednak robić z głową i poczuciem estetyki. Obecne wciskanie osiedli pomiędzy domki nie ma z tym nic wspólnego, a już to co dzieje się na dziewiczym do niedawna terenie ul. 12 Marca woła o pomstę do nieba. Puste pola zabudowano wszystkim co jest możliwe. Domy jednorodzinne stawiane są wedle widzimisię inwestorów co daje efekt opłakany (mistrzostwo świata to domy z bali pomiędzy tradycyjnie budowanymi) a do tego ktoś postanowił zdominować piękną okolicę kilkoma szkaradnymi blokami wielorodzinnymi. Płakać się chce.
Kwestia wieżowca budzi moje nieśmiałe nadzieje, że deweloper semeko przemyślał zabudowę pustych pól i połączy Redę z Rumią w sposób godny tych dwóch miast. Nie wspomnę, jakie funkcje widziałbym w tym spajaniu, ale będę zadowolony jeśli ostateczny efekt będzie spójny architektonicznie.
DAVIDOFF
Ja tu zaglądam
30 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 17 lat temu

8 lat temu

Tak w Redzie może zrobi się światowo, ale na pewno nie zrobi się światowo na dworcu SKM, skąd ci wszyscy kredytowicze ruszą do pracy. Te dodatkowe 20 pięter spowoduje znaczny przypływ mieszkańców, z tego ponad połowa będzie dojeżdzać SKM-kami, nie dosyć że już teraz żeby usiąść jak człowiek, to wkrótce będziemy dojeżdzać do Gdańska na stojąco. Podsumowując ja bym się tak nie cieszył z tego "świata", na dzień dzisiejszy obecna infrastruktura nie jest przystosowana na takie molochy.
Czasem tu bywam
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

8 lat temu

Rozwój miasta wiąże się z wieloma problemami. Szkoły, przedszkola, żłobki, przychodnie itp Aby powstał teren rekreacyjny musi to być zapisane i namalowane w planie zagospodarowania. Jest taki? Nie wiem. Jeśli jest i jeśli tam zarezerwowano miejsce na zieleń, to nic innego powstac nie może. Tylko że żaden deweloper nie kupi sobie ziemii z przeznaczeniem na park. To raczej miasto, czyli my musimy wziąć "na klatę" urządzanie obiektów sportowych i rekreacyjnych.
ODPOWIEDZ