Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

osiedle Bocianie Gniazdo

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
użytkownik_bbb
Początkujący
13 postów
Początkujący
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

Nie dość że nie oddają mieszkań na czas to w okresie między świątecznym kiedy można by coś w mieszkaniu porobić to osiedle jest zamknięte do 5.01.2009 . Pozdrawiam WASKO
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

czyli banda papudraków
Ostryś
Początkujący
14 postów
Początkujący
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

Przed świętami rozmawiałem z hydraulikiem i dowiedziałem się od niego, że maja już zgodę na podłączenie się do kanalizacji. Oczywiście to jest nieoficjalna wiadomość. W najbliższą srodę wybieram się do biura Wasko i może dowiem się czegoś wiecej.
Ostryś
Początkujący
14 postów
Początkujący
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

Kanaliza jest już podłączona :)
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

ooo a to ci niespodzianka
użytkownik_bbb
Początkujący
13 postów
Początkujący
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

No to odbiór chyba na dniach - po pół roku spóźnienia. Czekam na wiadomość z Wasko o odbiorze.
lolo
Ja tu zaglądam
31 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

9 I rozmawiałem z biurem i dowiedziałem sie, że w najbliższy wtorek będzie podpisywany akt notarialny z Energą w związku z postawieniem trafostacji na naszym osiedlu. Od tego czasu za ok. 2-3 tyg ma już ona stać. Jeśli chodzi o kanalizację, to była ona podłączona przez PEWiK 31 XII, ale PEWiK nie przysłał jeszcze dokumentów do WASKO, potrzebnych do złożenia do Nadzoru. My mamy budynek nr 4 i wiemy, że na początku tego tygodnia mają zacząć w nim grzać, czyli zostanie podłączony gaz. WASKO twierdzi, że złoży wszystkie dokumenty do Nadzoru na początku lutego, więc odbiór naszych mieszkań będzie w marcu... Jeśli ktoś z Was jest w takiej sytuacji jak my, czyli dopiero po odbiorze mieszkania mógłby dostać z banku kasę na wykończenie, to jest dobra wiadomość, bo przynajmniej nasz bank (Polbank) zaakceptował dokument, jak dał nam WASKO- "protokół przekazania mieszkania w trakcie realizowania inwestycji". Dzięki temu możemy wykańczać już mieszkanie za pieniądze, jakie myśleliśmy, że możemy dostać z banku dopiero w marcu.
Ostryś
Początkujący
14 postów
Początkujący
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

Nasze mieszkanie w budynku IX ma być oddane w marcu, wiec liczę na to, że do tego czasu wszelkie formalności zwiaząne z Pewik, Energą, czy gazem będą załatwione. Tak się zastanawiam jak jest rozwiązana sprawa z budynkami, w których już ktoś mieszka. Mam tutaj na myśli budynki i, II, III.
Ostryś
Początkujący
14 postów
Początkujący
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

A tak na marginesie, są osoby na forum, które mają mieszkania w budynku IX?
użytkownik_bbb
Początkujący
13 postów
Początkujący
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

W budynkach I II i III nikt jeszcze nie mieszka bo nie ma odbioru. Czekamy na odbiór już od lipca więc przeciąga się sprawa. Całe szczęście że mamy już liczniki prądu, gazu i wody - to dobrze wróży. Mam nadzieje że w lutym nam przekażą te budynki do użytku. Co do pozostałych to niebyłbym taki pewny, że zostaną oddane do marca bo nie ma transformatora. Transformator jest warunkiem podłączenia prądu do pozostałych budynków, bo I II i III mają prąd po istniejącej sieci. Z tego co wiem to transformator nieprędko stanie na osiedlu, a raczej nie stanie się to do lutego, co warunkowałoby odbiór w marcu. Niemniej ja już jestem zmęczony tą sytuacją. Szkoda, że WASKO nie potrafi dotrzymać swojej części umowy. Życzę wszystkim i sobie jak najszybszego ukończenia osiedla bo ja mam już dosyć tego czekania - to juz pół roku.
użytkownik_bbb
Początkujący
13 postów
Początkujący
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

Czy wie ktoś może jak tam idzie z odbiorami w WASKO - koniec stycznia a tu o odbiorach ani widu ani słychu. Obiecanki macanki - wściec się można!!!
lolo
Ja tu zaglądam
31 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Wasko cały czas podtrzymuje wersję, że odbiór będzie w marcu. A czy na początku, czy pod koniec, to tego nie wiadomo. Mają być oddawane budynki I, II, III i IV. Aby był odbiór musi być trafostacja, a więc Energa musi ją wreszcie postawić na podwórku. Dopiero wtedy wszystkie dokumenty będą wysłane do Powiatowego Inspektoratu Budowlanego.
użytkownik_bbb
Początkujący
13 postów
Początkujący
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

Oj kolego, z tego co ustaliłem to budynki I, II i III są zasilane z istniejącej linii - bez trafostacji. A IV będzie odbierany jak stanie transformator - co potrwa jeszcze troche. Dowiadywałem się w Enerdze i jak się okazuje jeszcze to potrwa trochę.
Ostryś
Początkujący
14 postów
Początkujący
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

Ja również dzwoniłem do Energi. Niestety bardzo niechętnie podają jakiekolwiek informacje. Z tego, co się dowiedziałem to postawienie stacji transformatorowej do marca jest raczej niemożliwe, dlatego, że Energa ma 12 m-cy na rozbudowanie sieci elektrycznej licząc od daty złożenia projektu. Podobno to jest wersja optymistyczna :). Pytanie, na jakiej zasadzie powstał projekt? Jeżeli poprzez przetarg to powstanie stacji może trwać znacznie dłużej niż byśmy tego chcieli.
Mam nadzieje, że projekt już jest przekazany do Energi, bo w przeciwnym wypadku możemy jedynie pomarzyć o odbiorze mieszkań w tym roku :/.
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

Jak wasze domy już stały to dali prąd do dużej stolarni i postawili sporo skrzynek na nowo dzielonych działkach
ODPOWIEDZ