Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

osiedle Bocianie Gniazdo

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
dexrafi
Znam to forum
86 postów
Znam to forum
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

Hmm, jestem ciekawy firma Wasko10, przy przesuwaniu terminu oddania mieszkania powołała się na punkt z umowy który jest niemal identyczny z wpisami: 1252 oraz 1382 z rejestru klauzur niedozwolonych, na razie nie jestem jeszcze aż tak zdenerwowany żeby ten fakt wykorzystać, ale jeżeli przesuną odbiór na kwiecień (co ostatnio mi sugerowali w biurze) to chyba wystąpię na drogę opisywaną na stronie www.uokik.gov.pl
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

Jeżeli prywatnie chcesz postawic dom to UM żąda zezwoleń od zak. energ. od Wpwiku a Wasko chyba nie potrzebowało i dlatego teraz macie problem.A teraz jest zajęte budową hotelu przy Puckiej .
tola
Znam to forum
128 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Często sprawy biurokratyczne ciągną się tak długo, że ręce opadają. Na każdy dokument czeka się tydzień, dwa, a jeśli uda się go dostać szybciej to i tak musi się uprawomocnić i swoje odleżeć. I tak w każdym urzędzie.
nice
Nowy/a na forum
2 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

Ja również byłam zainteresowana zakupem mieszkania na tym osiedlu, zaczęłam od skonsultowania umowy z prawnikiem. Prawnik po przejrzeniu umwoy stwierdził, że nigdy by takiej umowy nie podpisał i zaproponował wprowadzenie wielu zmian do umowy. Z przygotowanymi porawaki udałam się do Pani Borysiuk - Pani Dyrektor Wasko (zresztą bardzo niemiłą, nie lubiącą niewygodnych klientów), oczywiśćie nie było mowy o wprowadzeniu żadnych zmian do umowy, jak się dowiedziałam ,umowa jest jednakowa dla wszystkich. Umowa jest tak skonstruowana, że Wasko od wszystkiego umywa ręce... Zrezygnowałam z zakupu mieszkania ... i chyba dobrze, że tak się stało.. A Pania Borysiuk "serdecznie pozdrawiam"
Ostryś
Początkujący
14 postów
Początkujący
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

Umowa jest rzeczywiście skonstruowana niekorzystnie dla klientów. Z zapisów w umowie wynika, że data oddania mieszkania nie ma żadnego znaczenia, bo wyklucza ją paragraf, który mówi o tym, że Wasko nie odpowiada za opóźnienia spowodowane przez takie firmy jak PEWiK czy Energa. Zakładając, że te firmy będą ociągać się z realizacją rozbudowy sieci kanalizacyjnej czy energetycznej 3 lata to o tyle samo później dostaniemy mieszkania. Oczywiście nie mamy najmniejszych szans, żeby to zmienić, bo zapis w umowie nam na to nie pozwala.
nice
Nowy/a na forum
2 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

Z warunków umowy wynika, że nawet padający śnieg może być przyczyną opóźnienia odbioru mieszkań... Szkoda, że wszystko to dzieje się kosztem uczciwych ludzi, którzy wywiązują się z podpisanej umowy, w przeciwieństwie do dewelopera
użytkownik_bbb
Początkujący
13 postów
Początkujący
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

Nie wiem jak w waszych umowach, ale w mojej umowie jest zapis że Wasko nie odpowiada za opóźnienia w odbiorach przez takie instytucje jak ENERGA, Pewik itp. Sprawa wygląda jednak tak, każda z instytucji ma 2 tygodnie czasu na odbiór od momentu zgłoszenia do odbioru. Jeśli Wasko zgłosiło do odbioru w terminie to nie ma o czym mówić, jeśli nie zgłosiło (a tak się stało) to też nie ma opóźnienia. W dodatku w ostatnim piśmie informującym o kolejnym przesunięciu terminu odbioru dołączyli pismo z PEWIKU mówiące jasno, że w uzgodnieniu dokumentacji projektowej osiedla napisano, że podłączenie nowych odbiorców do sieci kanalizacji sanitarnej możliwe będzie dopiero na koniec grudnia 2008. Musieli więc to wiedzieć, chyba że co gorsza nie czytają uzgodnień w dokumentacji. Wg mnie wystarczy zrobić fotki na osiedlu i widać, że to oni się nie wyrobili z budową - budynki nie są skończone i nie czekają tylko na transformator. Także umowa nie do końca chroni Wasko. Poza tym kolega dexrafi słusznie zauważył, że Wasko w swojej umowie używa klauzul niedozwolonych z rejestru prowadzonego przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
lolo
Ja tu zaglądam
31 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

1. Rozmawiałem z panem z nadzoru budowlanego w Wejherowie i powiedział, że w zeszłym tygodniu Wasko złożyło dokumenty do odbioru 3 budynków (nasz jest niestety w 4:( a jeszcze w październiku Pani Borysiuk twierdziła, że nasz budynek tak jak trzy pierwsze będzie zgłoszony do obioru warunkowo jeśli chodzi o prąd, a teraz okazało się, że nie - bez komentarza). W związku z tym odgrodzono je w poniedziałek od pozostałych. Wynika z tego, że mieszkańcy trzech pierwszych budynków zamieszkają w swoich mieszkaniach na początku marca.
2. PEWIK jest już załatwiony ale czekamy na trafostację. W Enerdze powiedzieli mi, że w poniedziałek został wybrany wykonawca robót energo-budowlanych, do którego wczoraj dzwoniłem. Dowiedziałem się od Pana, że wg umowy, która na dniach ma zostać podpisana firma ta ma czas do końca czerwca na wykonanie budowy. Od razu mnie jednak uspokoił i powiedział, że oni zawsze to robią szybciej. Za mniej więcej dwa tygodnie po papierkowych sprawach wchodzą na budowę i robią swoje przez następne trzy. Potem znowu jakaś papierologia i odbiór trafostacji będzie za 2 miesiące licząc od dziś. Potem jeszcze odbiór budowlany i około 10 maja oddane będą następne budynki. To wszystko zakłada, że nie powróci sroga zima.
3. Jeśli chodzi o odszkodowanie za opóźnienia to po podpisaniu aktu notarialnego (jest to ważne ponieważ wcześniej nie ma się żadnych roszczeń ani praw do tego mieszkania, bo zwykła umowa tego nie daje) można się ubiegać nawet w sądzie o zwrot strat z tego tytułu (udokumentowany najem innego mieszkania od czasu planowanego odbioru do odbioru swojego mieszkania i inne). Ja tak napewno zrobię.
Ostryś
Początkujący
14 postów
Początkujący
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

Nie wiem jak wy, ale ja twierdzę, że Pani Borysiuk jest osobą niekompetentną albo kłamie. Cały czas twierdzi, że Wasko wywiąże się z umowy, a wnioskując po tym co napisał Lolo nie ma na to najmniejszych szans.
Ostryś
Początkujący
14 postów
Początkujący
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

Byłem dzisiaj na budowie i zauważyłem niepokojącą rzecz w mieszkaniu 6 budynek IX. Na suficie zaraz pod balkonem mieszkania 9 jest jeden wielki przeciek. Warto tam pojechać i zrobić parę fotek, żeby mieć dowód w przypadku reklamowania. Także jeśli na forum są właściciele tego mieszkania to radzę im szybko działać, zanim sprawa będzie zatuszowana.
basma4
Ja tu zaglądam
26 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

Witam wszystkich przyszłych mieszkańców osiedla Bocianie Gniazdo w Redzie.Jestem ciekawa co obecnie dzieje sie na tym osiedlu bowiem nie mam możliwości sprawdzic teraz tego osobiście, czy ktoś zna wiecej szczegółów...Ja i moja rodzinaka czekamy na odbiór mieszkanka w bud. nr 5 ...ktory mial nastąpic pod koniec grudnia zeszłego roku, potem padła data koniec marca 2009 ale czytająć Państwa posty...zaczynam w to wątpić, poza tym p.Borysiuk...bardzo szorstaka, zakłamana osoba dała nam do zrozumienia ze ten termin sie moze przedłużyc.Chyba tzreba bedzie zasięgnąć porady dobrego prawnika.Cała ta sytuacja jest juz małośnieszna i niepoważna, wrecz męcząca psychicznie. Nieprofesjonalne, bezczelne olewanie klientów.
Martek
Ja tu zaglądam
30 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

witam.Ja czekam na mieszkanie w budynku nr 7.Dawno nie bylam na budowie.Sprawa naszego osiedla niepokoi mnie od momentu gdy sie zorientowalam ze nie zdaza oddac go zgodnie z terminem.Gdy okazalo sie ze Wasko nie zdazy zaproponowano pokrycie kosztow wynajmu mieszkania do momentu oddania osiedla.Takie postawienie sprawy uspokoilo mnie ale tylko do momentu gdy zobaczylam tresc umowy jaka dostalismy do podpisania aby Wasko pokrywalo koszty wynajmu.W umowie mielismy zrzec sie jakichkolwiek roszczen od Wasko dot.obecnego stanu mieszkania a takze roszczen jakie mialyby wystapic w przyszlosci.Nie podpisalismy tej umowy.Placimy za wynajem z wlasnej kieszeni.Najbardziej niepokoi mnie fakt iz z tego co czytam na forum to oddanie osiedla zgodnie z zapewnieniami Wasko do konca marca jest raczej watpliwe.Boje sie ze Wasko moze miec powazne problemy finansowe, co sie stanie jesli zadluzy osiedle i splajtuje tak jak wielu deweloperow w obecnej trudnej sytuacji na rynku nieruchomosci?
dexrafi
Znam to forum
86 postów
Znam to forum
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

Co do budynku nr 5, możliwe jest już w nim dokonanie odbioru technicznego, kanalizacja jest podłączona woda jest, jednak martwi sprawa stacji transformatorowej, bo prąd niby jest w budynku ale odbiór całego budynku na razie nie widać.

Co do ewentualnych problemów firmy Wasko, ostatnio pracownicy budowy skarżyli się że dostają pensje z opóźnieniem więc coś jest na rzeczy.
basma4
Ja tu zaglądam
26 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

Czy ktoś z Panstwa orientuje sie jak wygląda sytuacja z budynkiem nr 10 ? Odbiór jego ma byc pod koniec marca lecz p.Borysiuk juz dała nam do zrozumienia ze raczej to nie nastąpi! Ostatnio zauważyłam,ze na budowie nie bylo zadnych robotników, juz wcześniej mówili że firma nie dostarcza im materiałów na budowe i wykonczenie budynkow a teraz okazuje sie ze Wasko ma zaległości w opłacaniu pracownikow....obawiam sie ze firma Wasko moze miec poważne problemy finansowe lub chce złapac wszystkie wrony za jeden ogon i nie skończywszy jednej inwestycji...w tym przypadku Osiedla Bocianie Gniazdo...inwestuje w jakieś kolejne. Te zagrywki sa bardzo niepoważne, nieprofesjonalne.Mysle ze nas...przyszłych mieszkancow ta sytuacja juz mećzy i niepokoi, jesli sprawy sie nie unormuja nie wiem czy nie bedzie trzeba skorzystac moze wspolnymi siłami z pomocy prawnika.
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

Wasko może przeciągac oddanie mieszkań bo muszą kończyc hotel przy urzędzie.
ODPOWIEDZ