Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

osiedle Bocianie Gniazdo

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
lolo
Ja tu zaglądam
31 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

My mamy mieszkanie w budynku nr 4. Naszym zdaniem jest on już wykończony. Ściany na klatce dawno gotowe, światło jest, domofony działają, drzwi w piwnicach pozakładane, drzwiczki do liczników na każdym piętrze też od dawna już są. A co do włączników na klatce, to niestety, jak zapali się światło, to bardzo długo się świeci, a przecież są to tylko 2 piętra, więc chyba później trzeba będzie to zmienić, żeby nie wydawać niepotrzebnie kasy na to. Co do placu zabaw, to tak sobie myślę, że może być problem o tyle, że w żadnej umowie Wasko chyba nie zobowiązało się do tego. Podobno jest o tym mowa w zagospodarowaniu terenu, ale jak to jest z Wasko, każdy wie. W najgorszym wypadku po założeniu wspólnoty mieszkaniowej, będziemy musieli o tym pomyśleć.
Martek
Ja tu zaglądam
30 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

A co z Energą?zrobili już ten odbiór?Z tego co wiem to we wtorek robotnicy z budowy się zwijają.Czy to oznacza, że już wszystko gotowe i działa?Jest weekend więc przypuszczam, że ktoś pojechał na osiedle zobaczyć jak tam wygląda, napiszcie jaka jest sytuacja.Ja niestety nie mam na razie możliwości tam jechać.Pozdrawiam wszystkich :)
dexrafi
Znam to forum
86 postów
Znam to forum
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

w Sobotę Energa robiła pomiary włączali i wyłączali prąd, więc najprawdopodobniej już kończą.
basma4
Ja tu zaglądam
26 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

Nurtuje mnie pytnie dlaczego zatem Wasko wyslalo do nas kolejny listy z przeprosinami i nowym terminem odbioru na maj? Przeciez podobno winna calego zamieszania i opoznien byl Energia a jak widac teraz wyraznie tylko Wasko naje ciala .......
Martek
Ja tu zaglądam
30 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Wasko daje ciała od początku tylko zasłania się a to PWIK a teraz Energą.Nawet jak powiecie że przecież Energa i Pwik już swoje zrobiły to oni powiedzą że np. teraz to instalacja gazowa albo powiedzą że winna jest biurokracja urzędowa.Że Energa zrobiła odbiór ale dokumentów nie dostarczyła itd.Zawsze znajdą winnego.Ja już nawet nie pytam.Już nie chce słuchać kolejnych wymówek.
MichalM
Nowy/a na forum
2 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

Mi się wydaje, że dopiero po oddaniu przez Energę, pewik itd można złożyć papiery do nadzoru, który to ma na odbiór ok. miesiąc czasu. Stąd majowy termin. Klucze pewnie dostaniemy na dniach :)
basma4
Ja tu zaglądam
26 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

Jedno jest pewne .Nie kupowałam w Wasko pary butów za 250 zl tylko mieszkanie a obsluga klienta, podejscie jest w Wasko niemalze zerowe. Na początku łapałam się na te uprzejmości i obiecanki. Teraz jest to po prostu juz bardzo irytujące i widać niewiele maja panie w biurze konkretów do powiedzenia. Nieładnie tak zwalać wine na wszystkich dookoła, mieć klientów za bandę debili, którzy łykną każde kłamstwo jak ryba haczyk .... Nieładnie też i bardzo nielojalnie podsuwać pod nos jakieś z nieba wziete umowy i klauzury ktore mijaja sie z prawem ...Ja osobiscie juz stracilam do nich i cierpliwość i zaufanie, jedyne czego chce to swojego mieszkania, nawet w stanie do tzw. wykonczenia we wlasnym zakresie ....wiecej nie napisze bo moze mnie jeszce bardziej ponieśc hahaha....
lolo
Ja tu zaglądam
31 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Dostaliśmy dziś telefon z Wasko, żeby przyjechać i podpisać umowę z Energą na prąd. Może wreszcie wszystko zbliża się ku końcowi...
gizmol

15 lat temu

Ciekawe dlaczego mamy podpisywać umowę z energą przed odbiorami? To sie nigdzie indziej nie zdaża. Wszystko jest od dupy strony. Kto im dał zezwolenie na taka działalność? Prawie jak dom wariatów to Wasko. Mam ich po dziurki....
Martek
Ja tu zaglądam
30 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

No wlasnie o co chodzi z tą umową?dlaczego mamy ją teraz podpisać a nie po odbiorze mieszkania?przeciez my tam jeszcze nie mieszkamy a chyba stany liczników trzeba będzie spisać itd. o ile już są zamontowane.Nie wiem czy tak się robi czy nie.Trzeba się dowiedzieć.
lolo
Ja tu zaglądam
31 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

W Orlexie też tak było. Umowy podpisywane z Energą były przed odbiorami. Między podpisaniem umowy a założeniem licznika mija trochę czasu, nie jest to na pewno w ten sam dzień.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2884 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Samo wykonanie przyłącza przez ENERGĘ nie oznacza, że będzie Wam wysyłana już faktura za energię. Trzeba rozróżnić kilka rzeczy. Jest umowa przyłączenia z ENERGA-OPERATOR, umowa dystrybucji z ENERGA-OPERATOR, umowa sprzedaży z ENERGA-OBRÓT lub tzw. umowa kompleksowa (obejmująca sprzedaż i dystrybucję) z ENERGA-OBRÓT. Dopiero po podpisaniu umowy sprzedaży lub umowy kompleksowej są spisywane liczniki. Więc przede wszystkim dowiedźcie się co macie podpisać...

Na marginesie, nie wiele osób wie, że umowę sprzedaży możecie podpisać z dowolnym sprzedawcą z kraju, np. PGE, RWEStoen, Enea, czy Vattenfall i żaden deweloper nie może tego narzucić.
misia_1985x
Znam to forum
84 postów
Znam to forum
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

hmm. albo mi sie wydaje albo nasz plac zabaw zaczynaja stawiac... duzo pracownikow w tej czesci naszego osiedla rownaja teren.. moze to juz czas? :)
dexrafi
Znam to forum
86 postów
Znam to forum
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

Słyszałem, że w piątek dostali plany placu zabaw i do środy mają skończyć bo w środę mają wstępny odbór budynków i bez tego placu zabaw się nie uda
Ostryś
Początkujący
14 postów
Początkujący
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

Trzeba będzie jutro tam podjechać i zobaczyć jak Wasko wywiązuje się z umowy postawienia palcu zabaw.
ODPOWIEDZ