Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

osiedle Bocianie Gniazdo

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Ania Frania
Prawie Lider
770 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

No to więcej nas liczy na cud!!
tola
Znam to forum
128 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Ja mam kanalizację w ulicy już półtora roku, ale odbiór PEWiK będzie do końca lipca, bo zlewnia jeszcze jest nie gotowa. W sierpniu można się będzie podłączać. A odbiór PEWiKu okolic ul. Długiej ma iść etapami. Mam nadzieję, że nie nie potrwa to już za długo.
Awatar użytkownika
adam
Prawie Lider
657 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Ania Frania pisze:Co z tego, ze mieszkania będą wykończone jeśli nie ma czynnej kanalizacji ( bo nikt nie widział aby budowano szambo dla 90 rodzin!!)....
I tu się mylisz - Bolszewo - ul.Szkolna - bloki Orlexu 8), ale nie wiem ile mieszkań. Zdaje się, że szambo było tymczasowo (tylko ten tymczas trwał dosyć długo) do czasu podłączenia kanalizacji. Kiedyś mieszkał tam kolega i nie wiem jak to teraz wygląda.
tola
Znam to forum
128 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Tylko, że w Redzie widoczne nie dostali w pozwoleniu na budowę opcji szamba. Kanalizacja miała być oddana do końca kwietnia. A wczoraj jak dzwoniłam do PEWiK termin odbioru od firmy wod-kan znowu się przesunął. Mam dzwonić za trzy tygodnie...........Zobaczymy
Martek
Ja tu zaglądam
30 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Czesc.Dlugo sie nie odzywalam i nie bylam na budowie a zjada mnie ciekawosc co tam sie dzieje.Moze ktos wie, doglada jak idzie budowa?oddadza do konca grudnia??dzieki za informacje.pozdrawiam
lolo
Ja tu zaglądam
31 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Cześć. My mamy mieszkanie nr 6 w budynku nr 4. Jak bylismy na budowie około 3 tyg temu to już mieliśmy drzwi. Potem zadzwoniłem do Pani z biura, która powiedziała, że na przełomie października i listopada mają klatkę wykończyć i wpuścić ludzi do mieszkań, żeby powoli sobie wykańczali. Jeśli chodzi o sławny PEWIK to po tym jak też mniej więcej 3 tygodnie temu dzwoniłem do UM Redy i do samego PEWIK'u sprawa wygląda tak, że chodzi o samo przyłącze do kanalizacji a tego na razie PEWIK nie robi bo muszą zmodernizować jakąś przepompownie. W PEWIK'u i UM mówili to samo - do końca roku będzie. Pani z Wasko twierdzi oczywiście, że będzie to szybciej - miesiąc temu mówiła, że październik:) Ale ja niestety wierzę bardziej w termin podany przez PEWIK. W Wasko pytałem się też na okoliczność afery w Orlexie z energą i Pani powiedziała, że na naszym osiedlu jest już wszystko załatwione.
Ania Frania
Prawie Lider
770 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

...no to jednak kanalizacja....;)
Martek
Ja tu zaglądam
30 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Super że już macie prawie wykończone mieszkanko.U nas w bloku nr 7 nie ma jeszcze nic:( Ja miałam nadzieję że nas też wpuszczą już w listopadzie żeby sobie wykańczać w środku ale teraz w to wątpię. Do PWIK też dzwoniliśmy jakiś miesiąc temu to nam mówili że kanalizę podłączą na początku listopada. Oni ciągle zmieniają zdanie, chyba sami nie wiedzą na czym stoją.
Ania Frania
Prawie Lider
770 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Hej! Hej! Przyszli mieszkańcy osiedla! To ono było ostatnio bohaterem w TVN....a nie wierzyliście, że i tak sprawa rozbije się o brak kanalizacji.....
Awatar użytkownika
herring
Częsty Bywalec
340 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

W TVN to ostatnio było o osiedlu Fenikowskiego w Wejherowie, gdzie mieszkańcy mogli przebywać u siebie w godzinach 7:00-20:00 bodajże, bo ciągle nie ma trafostacji.
lolo
Ja tu zaglądam
31 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Dzisiaj byłem na budowie i miałem okazję rozmawiać z Panem Dawidowskim - właścicielem Wasko10. Powiedział, że PEWIK napisał, że kanalizacja będzie podłączona 30 grudnia i w związku z tym dla budynków 1-5 odbiór nadzoru powiatowego będzie do połowu lutego. My już od poniedziałku będziemy wykańczać mieszkanie więc jego wykończenie mam nadzieję zbiegnie się z odbiorem i jeszcze w lutym zamieszkamy w Redzie:) A że nasze osiedle było ostatnio bohaterem TVN, to prawda, choć sam nie widziałem, ale przyznał się do tego sam kierownik budowy i właściciel Wasko10.
użytkownik_bbb
Początkujący
13 postów
Początkujący
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

Otóż jestem oburzony tym faktem gdyż czekam na mieszkanie praktycznie od świąt wielkanocnych. Taki termin podawało Wasko kiedy kupowałem mieszkanie. Ostateczny termin minął 31 lipca 2008. A tu ponad pół roku obsunięcia. Mam nadzieje że jak najszybciej się uporają z tym odbiorem, bo moja cierpliwość jest już znacznie nadszarpnięta. A jest może gdzieś w internecie ten reportaż tvnu o naszym osiedlu?? Pozdrawiam wszystkich nowych zniecierpliwionych mieszkańców.
Przegląd Mediów
Site Admin
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Nie mogą zamieszkać w swoich mieszkaniach

Mieszkańcy osiedla Bocianie Gniazdo w Redzie wciąż nie mogą wprowadzić się do swoich mieszkań. Powód - brak kanalizacji. Co gorsze, deweloper nie potrafi odpowiedzieć, kiedy lokale w końcu zostaną przekazane ich właścicielom. - Ale zaczniemy pokrywać koszty wynajmu, jakie ponoszą nasi klienci - zapowiada firma

Bocianie Gniazdo składa się z 10 budynków. W każdym czeka dziewięć mieszkań. Pierwsze trzy domy miały zostać oddane do użytku w lipcu, pozostałe siedem w grudniu.

- Na klucze do swojego 65-metrowego lokalu czekam od wakacji - mówi Paweł Kitowski, którego spotykamy na terenie budowy. - Wszystko wskazuje na to, że zbliżające się święta spędzimy z rodziną w wynajmowanym w Rumi mieszkaniu. Najbardziej cierpi trójka naszych dzieci. Od tego roku szkolnego uczęszczają do nowej szkoły w Redzie i codziennie muszą dojeżdżać 12 km.

Firma Wasko o tym, że przesuwa odbiór mieszkań na październik, poinformowała swoich klientów pod koniec lipca. Deweloper tłumaczył wtedy, że winne opóźnień jest gdyńskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, które nie zdążyło na czas skanalizować osiedla. Tymczasem zbliża się połowa grudnia, a lokatorzy Bocianiego Gniazda wciąż nie otrzymali kluczy do swoich mieszkań.

- Tak jak ustaliliśmy na początku z deweloperem, kanalizacja zostanie oddana do użytku 15 grudnia - mówi Andrzej Tomasik, kierownik ds. inwestycji unijnych w PEWiK. - Nie możemy natomiast odpowiadać za terminy, które ustaliła ze swoimi klientami firma Wasko.

Z kolei deweloper zapewnia, że nie ponosi winy za opóźnienia.

- PEWiK przesunął termin odbioru jednej z przepompowni, dlatego nie oddaliśmy mieszkań - mówi Małgorzata Borysiuk z Wasko. - Kiedy dowiedzieliśmy się, że kanalizacja nie zostanie na czas uruchomiona, postanowiliśmy wybudować szambo, ale starostwo nie wyraziło zgody. Nie ponosimy zatem winy za to całe zamieszanie.

PEWiK i Wasko przerzucają się odpowiedzialnością, a lokatorzy są bezsilni. Bo umowa z deweloperem nie przewiduje rekompensaty w takiej sytuacji.

- Odszkodowanie przysługuje mieszkańcom tylko wtedy, gdy odstąpimy od umowy - dodaje Borysiuk. - A tak się nie stało. Postanowiliśmy jednak pomóc naszym klientom. Od stycznia będziemy pokrywać koszty wynajmu mieszkań. Wystarczy się do nas zgłosić, a jako firma zawrzemy umowę najmu.

Kiedy lokatorzy nowego osiedla w końcu wprowadzą się do swoich mieszkań? Nie wiadomo. Kanalizacja ma być gotowa w poniedziałek. Pozostaje jednak jeszcze podłączenie jej do budynków, sporządzenie dokumentacji i odbiór budowlany, co zajmie kolejne tygodnie. Firma Wasko nie mówi o żadnych terminach.

Jowita Kiwnik
Źródło: Gazeta Wyborcza Trójmiasto
Ania Frania
Prawie Lider
770 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Ania Frania pisze:...no to jednak kanalizacja....;)

....i to jest REDA właśnie!!
Żal mi strasznie ludzi, którzy pokupowali tam mieszkania- ale czytając artykuł to myślę, że tak prędko się tam nie wprowadzą...
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

też im nie zazdroszczę... pewnie kredyty już muszą spłacać, wynajmować inne lokale... porażka...:|
ODPOWIEDZ