Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

osiedle Bocianie Gniazdo

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
epiria
Nowy/a na forum
4 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

Witam.
Mam pytanie... Interesuje mnie czy mieszkancy ostatnich kondygnacji, posiadajacy poddaszowe mieszkania nie maja wrazenia, ze im ciepelko wylatuje z mieszkania w blyskawicznym tempie...?
Jakie macie zuzycie gazu? Ja mam wrazenie jak stoje przy veluxach, ze az wieje po twarzy... jak jest u was?
dexrafi
Znam to forum
85 postów
Znam to forum
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

Hej,
ja na szczęście nie mieszkam na ostatnim piętrze, jednak coś w tym co mówisz jest, bo piętro niżej też wieje przy oknach (wydaje mi się, że osadzanie okien nie było zbyt udane).

ps. zastanawia mnie jak odśnieżacie okna, czy po prostu macie ciemno w pokojach?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

Ja nie mieszkam tam gdzie wy, ale mam mieszkanie szczytowe i jeszcze narożne i jest strasznie zimno. Cały czas kaloryfer na "4" włączony i mało co czuć. A latem skolei za gorąco bo od dachu grzeje. Tak to jest w takich mieszkaniach. Wtedy tego niewiedziałam, ale teraz już bym nie brała takiego.
alex
Ja tu zaglądam
19 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

a niemaja wam zrobione rozszczelnien(wyciete uszczelki)tak robia w nowym budownictwie wielorodzinnym
pi
Prawie Lider
538 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

Dużo zależy od parametrów materiałów użytych do ocieplenia ścian i dachu. Temperatury są teraz ekstremalne i w moim domu też trudno dogrzać poddasze. Jedyna rada to większe kaloryfery, co się niestyty równa większej ilości zużytej energii. A co do tego wiania przy zwykłych oknach, to sprawdźcie, czy macie zamknięte wywietrzaki /takie specjalne otworki na niektórych ramach okiennych/. Przy tak niskich temperaturach nic się nie stanie jak je dodatkowo zakleicie taśmą.
dexrafi
Znam to forum
85 postów
Znam to forum
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

O wywietrzakach to wiem :), w sumie u mnie nie jest źle.
U mnie aż tak mocno nie wieje jak u Epiria.
Może rzeczywiście tam u góry jest gorzej?
epiria
Nowy/a na forum
4 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

hehe ... te wywietrzaki mam zamkniete... po prostu mam wrazenie ze wogole od scian zewnetrznych i w rejonie okien "troche ciagnie", no a przy oknach bardziej. Nie wiem... moze to tez normalne, ze w nowych budynkach ktore przez poprzednia zime staly niegrzane to sciany sa tak wymarzniete ze jeszcze oddaja zimno ktorego sie nachapaly poprzedniej zimy... w koncu ponoc ta pierwsza zima jest najgorsza...
Ja sie tylko zastanawiam... bo mieszkam pod 8-mka czyli srodkowe mieszkanie... i mam 2 pokoje identyczne... jedno od ulicy, drogie od lasu... i w tym od lasu jest taki "wieczny chlod" do 19stopni ciezko dogrzac... a w tym od ulicy, slonecznym taki nawet zaduch jest... i cieplej duzo a temperatura niby taka sama jak w tym chlodnym...
juz paranoje lapie... czy wogole nam docieplili to poddasze i porzadnie okna osadzili. Zastanawiamy sie czy nie zrobic badan termozizyjnych aby okreslic gdzie ulatuje cieplo konkretnie... Robil to ktos z was?
No i z ciekawostek ostatnie 2 noce poszlo nam gazu do utrzymania 19stopni - 18 i dzis 12 metrow gazu... jak u was?
dexrafi
Znam to forum
85 postów
Znam to forum
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

Epiria wprowadzili się już wszyscy twoi sąsiedzi (czy dogrzewają cię od spodu i boków)?
Ja mieszkam pod 6 i zużycie gazu wynosi 90m/m-c.
Gdzie mam sąsiada tylko od spodu który grzeje.

Przy czym suszyłem mieszkanie puki był na to czas.
pozdrawiam
epiria
Nowy/a na forum
4 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

no od spodu sa wszyscy... a po bokach puste mieszkania jeszcze.... tzn jedno dogrzewa na minimum wasko a drugie juz sprzedane ale wlasciciele raczej nie grzeja w nim bo zuzycie gazu u nich "stoi". Poprzednie dwa miesiace pazdziernik i listopad mialam 160m na miesiac
pi
Prawie Lider
538 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

Może niekonieczne są badania termowizyjne. Jest takie niewielkie urządzenie laserowe do pomiaru temperatury na odległość. W zeszłym roku w zimie przez tydzien w Redzie potwornie wiało i sciany tak się na poddaszu wyziębiły, że mój mąż zaczął wątpić w ocieplenie naszego domu i przy pomocy tego urządzenia mierzył temperaturę na ścianach wewnątrz domu i szukał mostków cieplnych.
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

To jest pirometr.
Ostryś
Początkujący
14 postów
Początkujący
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

Epiria, nasze mieszkanie jest ogrzewane zgodnie z regulaminem.
Nie będziemy dogrzewać całego budynku ;)
Pozdrawiamy.

P.S. pod oknami dachowymi w naszym mieszkaniu nie ma izolacji, co stwierdzili pracownicy Wasko, jak zgłosiliśmy problem przemrażania karton-gipsu pod oknami...
Sprawdźcie, jak została wykonana izolacja w Waszych mieszkaniach.
epiria
Nowy/a na forum
4 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

Ostrys - chodzi mi jedynie o to, ze jak bedziecie mieszkac na dobre - to temperatura u was bedzie zapewne komfortowa i stala - co i dla nas bedzie korzyscia :) Na razie w takich niezamieszkalych mieszkaniach roznie bywa z temperatura i to na pewno tez ma wplyw na nasz komfort z temperatura... nastepna zima bedzie na bank cieplejsza ;)

No a co do naszych okien - zapewne mamy podobnie jak i Ty wiec zimnica w rejonie okien dopiero sie skonczy jak poprawia docieplenie....
proterius
Nowy/a na forum
6 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

szukam opinii osob MIESZKAJACYCH na tym osiedlu. mam zamiar kupic mieszkanie na 2 pietrze. jak sie wogole mieszka na tym osiedlu? Jakie sa koszta utrzymania (czynsz, ogrzewanie) mieszkania ~70metrowego lub ~50 metrowego (zeby miec chociaz jakies pojecie o cenach). z gory dziekuje za wszystkie informacje. pozdrawiam i zycze milego dlugiego weekendu.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Wasko znów zaczęło sprzedawać mieszkania?

Czyżby stanęli na nogi?
ODPOWIEDZ