Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Działka w Redzie

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Awatar użytkownika
aisne
Moderator
Rejestracja: 17 lat temu

17 lat temu

Post przeniesiony:
Ada pisze:Szukam w tej chwili miejsca na dom. Czy w Redzie znajdę jakaś ładnie położona działkę budowlaną (700-1000m2) Jakie ceny ?Jak dojazd do Trójmiasta? Dzięki
Ania Frania
Prawie Lider
770 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

17 lat temu

Musisz przyjechać i zobaczyć :shock: :shock: -WARTO!!!!
Red

17 lat temu

W zależności od tego co się Tobie podoba. Mnie spodobała się pięknie wyrzeźbiona przez lodowiec dolina, rzeka, cisza, normalni sąsiedzi i cena. Tak niskich cen na działki, domy, mieszkania nie znajdziesz nigdzie. Np. na mojej ulicy sprzedawano dom-bliźniak z 1990 w dobym stanie (mozna było od razu sie wprowadzić i mieszkać) w lutym za 220 tys. Mieszkania w Semeko np. 35-39 m możesz kupic za 90 -100 tys. Gdzie są jeszcze takie ceny? A połączenie z Wejherowem, Rumią, Gdynią Sopotem i Gdańskiem bezproblemowe. Nieoceniona SKM która jeździ szybciej niż samochodem, komunikacja miejska Gdynii (J i 83) i Wejherowa (8 i 9), PKS (650, 652, 654, 850) pozwalają w miare sprawnie się poruszać. Ja pracuję w Gdynii i codziennie jeżdżę samochodem, mój przejazd zajmuje okło 20 minut a moich kolegów z Dąbrówki 30-50 w zależności od korków. Jak wybudują obwodnicę północna o już będzie wogóle bajka. A naprawdę to warto przyjechać i obejrzeć zwłaszcza wiosną, latem i jesienią są tu wspaniałe tereny do jazdy na rowerze (zwlaszcza tereny po starym PGR ), co prawda nie ma jeszcze tras rowerowych, ale w ostatnich wyborach co niektórxy obiecali że je wybudują (zobaczymy czy dotrzymają słowa).
Awatar użytkownika
aisne
Moderator
Rejestracja: 17 lat temu

17 lat temu

Tylko niestety z tego co wiem, jest teraz duży problem ze znalezieniem WOLNEJ działki...
Awatar użytkownika
alanis
Forumowicz
75 postów
Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

17 lat temu

Ada, Reda to naprawde fajne miejsce do mieszkania. Jedyne co moze odstraszac to odleglosc od Trojmiasta, ale to prawda, ze czesto dojazd z Redy do Sopotu trwa krocej niz np z Gdanska do Gdanska :D Porownywalam z kolezankami. Ja bym nie zamienila mieszkania w Redzie na Gdynie czy Gdansk, naprawde. Aktualnie Reda sie rozwija, ma niezla infrastrukture, uslugi, sklepy, przychodnie, komunikacja tez bardzo dobra (Bogu dzieki za SKMke, ktora nie zna korkow :) ), poza tym MZK Wejherowo, ZKM Gdynia, jakies PKSy.

A teraz minusy. Jesli szukasz dzialki w Redzie to lepiej sie pospiesz, bo niestety sie koncza. Sama szukalam niedawno i w jednej z agencji nieruchomosci podsluchalam rozmowe pracownikow, ktos bardziej doswiadczony tlumaczyl kolezance, ze "w Redzie to juz wszystko wykupione". Wiem, ze aktualnie Urzad Miasta sprzedaje 1 dzialke (1200m2) w bardzo fajnej, rozwojowej i popularnej (co znajduje odzwierciedlenie w cenach) czesci Redy. Poszukaj na stronie miasta. A a propos cen to rzeczywiscie duzo nizsze niz w Trojmiescie czy Rumi, ale niestety przez ostatnie pol roku potwornie podrozaly.

Pozdrawiam i zycze owocnych poszukiwan. A do Redy zachecam, bo warto tu mieszkac :)
Ania Frania
Prawie Lider
770 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

17 lat temu

Wbrew pozorom jeszcze jest dużo wolnych działek budowlanych w Redzie -ale nie w posiadaniu miasta lecz prywatnych właścicieli.
Jeśli szukasz ciszy i spokoju zachęcam do poszukiwań w rejonie Ciechocina w drodze do Rekowa. Nawet te najładniejsze pod samym lasem są do sprzedania!!!
Ada

17 lat temu

bardzo dziękuję za Wasze opinie, sa dla mnie bardzo cenne.. Ja pracuję w Gdynia wiec dojazd nie byłby trudny, ale narzeczony pracuje w Gdańsku więc 1,5 musiałby przeznaczyć na dojazd (samochodem). Mi bardzo zalezy żeby mieć spokój spokój i jeszcze raz spokój, chce miec gdzie biegać i jezdzić na rowerze. Wiec z tego co tu napisaliście Reda wydaje się być prawie idealna...tylko te dojazdy... A czy ktoś z Was orientuje się czy kupię taka małą działkę 600-1000m2, uzbrojoną za ok 50 tys zł? W ta sobote jedziemy na przeszpiegi i do Redy na pewno zajedziemy :)) Musimy sie spieszyc bo ceny rosna, działek ubywa, a jeszcze kredyt musimy załatwić...
Ania Frania
Prawie Lider
770 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

17 lat temu

kupisz, kupisz..tylko trzeba dobrze poszukać!!!!
Ja też mieszkam pod lasem (po 30 latach w Gdyni!!!)
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2878 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

17 lat temu

Moim zdaniem już nie kupisz. W Rekowie Górnym są działki od 80 do 95 zł za m2, czyli działki w Twoim przedziale kosztowałyby od 48 tys. do 95 tys. A Rekowo Górne jest już kawałek za Redą. W samej Redzie, w niezłych lokalizacjach ceny za metr to około 120 zł, ale cały czas cena rośnie.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Awatar użytkownika
kwlj
Znam to forum
105 postów
Znam to forum
Rejestracja: 17 lat temu

17 lat temu

Witam
Też uważam że będzie ciężko znaleźć działkę z tą cene, w okolicach ciechocina w stronę rekowa na 100%zdrożeją bo wydoprowadzana jest właśnie kanalizacja do wszystkic działek przy Długiej. Przypuszczam że przy 12 Marca też ciężko będzie znaleźć działkę za tą kwotę. Tak mi się wydaje, jest to moje skromne zdanie, możliwe że się mylę.
Napewno trzeba szukać i się w miarę możliwości śpieszyć.
Pozdrawiam
Jacek
Gość

17 lat temu

Potwierdzam na osiedlu 12 marca praktycznie nie ma działek do kupienia, z tego co wiem nawet od prywatnych właścicieli. Ostatnie ceny o jakich słyszałem przekraczały 100 zł za 1m2 a było to jesienią 2006, więc teraz na pewno jest drożej
A jeszcze rok - temu można było kupić sporo działek - ale ten świat się zmienia, za to teraz dużo ludzi zaczyna budowę domów
gość

17 lat temu

Sytuacja zmienia się dość szybko. Kupowałem pod koniec 2006 działkę za 150/m2 (co prawda bardzo ładna i uzbrojona).
Teraz w necie krąży seria działek (j.b.nieruchomosci) chyba z rekowa dln,po 180-200 zl/m2 oraz jakies przy torach,chyba na polnej po 120,ale ma niedaleko byc OPAT. W praktyce trzeba miec szczęście i dobrze szukać aby coś znaleźć.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1979 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Gość pisze:Potwierdzam na osiedlu 12 marca praktycznie nie ma działek do kupienia, z tego co wiem nawet od prywatnych właścicieli. Ostatnie ceny o jakich słyszałem przekraczały 100 zł za 1m2 a było to jesienią 2006, więc teraz na pewno jest drożej. A jeszcze rok - temu można było kupić sporo działek - ale ten świat się zmienia, za to teraz dużo ludzi zaczyna budowę domów
Jak to się proporcje zmieniły w ciągu zaledwie 5 lat ...
Tak sobie nostalgicznie wspominam czytając stare i jakże nieaktualne dziś wątki ;-)
Wtedy problemem było znaleźć sprzedającego, dzisiaj znalezienie kupca graniczy z cudem. A w okolicach 12 Marca działek na sprzedaż jest od zatrzęsienia. Cud jakiś? Rozmnożyły się przez pączkowanie czy po deszczu nowe wyrosły? ;-)
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

Ada pisze:bardzo dziękuję za Wasze opinie, sa dla mnie bardzo cenne.. Ja pracuję w Gdynia wiec dojazd nie byłby trudny, ale narzeczony pracuje w Gdańsku więc 1,5 musiałby przeznaczyć na dojazd (samochodem). ..............
Nie przesadzałbym z dojazdem. Wiele lat dojeżdżałem do Gdańska i 1,5 h to duża przesada. Miałem dużo lepszy czas niż mieszkańców niektórych dzielnic Gdyni.
Działki w Redzie średnio oscylowały w granicach 300zł/m2. Może obecny kryzys nieco obniżył ceny.
ODPOWIEDZ