Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Osiedle Turus - Bud i przeprowadzka do Redy

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
sebek1
Nowy/a na forum
4 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

Witam wszystkich. To mój 1 post na forum, proszę o radę na temat osiedla które powstaje na ulicy 12 marca/Ogińskiego, firmy Turus Bud. Jestem mieszkańcem Malborka, nie znam Redy ani okolic, tylko właściwie raz do roku wybieram się na półwysep i znam główną trasę.
Odwiedziłem miejsce budowy osiedla, ale nie wiem co sądzic o tej okolicy, podoba mi się mnóstwo zieleni i brak blokowisk, ale też brak drogi asfaltowej i dość kawałek do komunikacji miejskiej. Okolica chyba spokojna, tylko czy tam warto się przeprowadzić, ceny dość atrakcyjne i ładny blok, czy uważacie, że tamte strony to dobre miejsce do zamieszkania i w ogóle czy polecacie miasto Reda do zaczynania czegoś od nowa? Dzięki za wszystkie uwagi. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2876 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Witaj sebek1 na forum :) Jeden post na ten sam temat wystarczy ;)
Co do ulicy 12 marca, to uważam, że to bardzo ciekawa i rozwojowa okolica. Jedyną wadą wydaje się być dość znacząca odległość do stacji SKM, ale w przyszłości z pewnością powstaną stamtąd jakieś linie autobusowe. Jakaś przyzwoita nawierzchnia na tej ulicy to moim zdaniem kwestia czasu.
A co do samej Redy, to zaletą tego miasta jest bliskość do Trójmiasta (głównie Gdyni), a latem, w drugą stronę, na półwysep helski. Ja się przeprowadziłem kilka lat temu do Redy z Gdańska i uważam, że było warto ;) choć brakuje mi trochę kin, pubów i ogólnie rozumianej kultury i rozrywki, której w Gdańsku jest duużo więcej. Ale do Gdańska w sumie też nie jest daleko i dojazd w miarę łatwy i szybki, więc nie ma problemu.
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Zgadzam się z Zigim. Okolica, w której chcesz zamieszkać jest dość spokojna. A co do rozrywki to pozostaje tylko 3city.
sebek1
Nowy/a na forum
4 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

Dzięki za krótkie info. Przede wszystkim szukam spokojnej okolicy, dlatego po wizycie na ul.12 marca, poczułem się, jak na wsi, super powietrze, spokój, las i nawet jak słyszałem od przypadkowej osoby, grzyby i dzika zwierzyna w lesie, lisy i sarny. Spacer do komunikacji miejskiej(pętla) troche zajął czasu, ale frajda moim zdaniem przejść się tamtędy, no gorzej może być zimą, nie wiadomo czy ta droga jest odśnieżana? W pobliżu zauważyłem tylko 1 sklep, ale tym sie nie sugeruję, bo w centrum jest sklepów dużo i tam można zrobic większe zakupy. Przyznam wam, że Reda mnie zauroczyła, uważam, to ładne miasto, super położone i blisko też do Władysławowa. Mieszkam w szarym i brudnym Malborku, nie ma tu pracy, nie ma tu nic dosłownie poza zamkiem, który coraz bardziej wprawia mnie w depresję. Jestem zmęczony i zrezygnowany życiem, chciałbym w Redzie poczuć się lepiej, znaleść w okolicy pracę i jakoś żyć. Wydaje mi się, że tam życie jest może nie idealne, ale napewno większe perspektywy niż u mnie obecnie w Malborku. Będe wdzięczny jak ktoś jeszcze doda swoją opinię, ale chyba na 95% chciałbym mieszkać w Redzie. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

To zapraszamy. :D
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2876 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Dodam jeszcze na podkreślenie, że sytuacja na 12 marca rozwija się bardzo dynamicznie. Powstają tam nowe domy i bloki. Teraz jest tam jeden sklep, ale za 3 lata będzie ich 10. Teraz nie ma asfaltu, a do pętli autobusowej trzeba się przejść, ale za kilka lat może to się zmienić. Miasto ma także w planach przebudowę połączenia 12 Marca z ul. Gdańską na bardziej cywilizowane - myślę, że warto przejść się do Urzędu Miasta i obejrzeć plany.
sebek1
Nowy/a na forum
4 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

Ta dzika zwierzyna w lesie chyba jest bezpieczna, jak się pójdzie na grzyby? Przypadkowy mieszkaniec na spacerze z psem mi powiedział, że tam jest dużo różnych zwierząt które podchodzą pod tereny zamieszkane przez ludzi ale dzików tam chyba nie ma?
Pytanie mam do was jeszcze jedno, ale proszę o powagę i serio potraktujcie odpowiedż: czy w Redzie są ładne dziewczyny?
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2876 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

sebek1 pisze:Pytanie mam do was jeszcze jedno, ale proszę o powagę i serio potraktujcie odpowiedż: czy w Redzie są ładne dziewczyny?
Oo, mnóstwo :) A w Malborku nie ma? ;)
Ania Frania
Prawie Lider
770 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

...a w jakim wieku;)?....te dziewczyny oczywiście... bo zwierzyna to się cofa do lasu proporcjonalnie do ilości powstających domów. Wiem co piszę...nasz dom stoi jedną stroną w lesie... :lol:
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

oj Redzianki są najładniejsze:) co do samego wyboru miasta to.... hmm 1. jest tu na ogół bezpiecznie, nawet na blokowisku...pomimo sporych grup młodych osób:)
2. dojazd dla niezmotoryzowanych do takiego dworca przykladowo pewnie nieco komplikuje zycie mieszkancow polnocnych krancow miasta, ale nie narzekajmy nie jest najgorzej... nie jezdzimy zdezelowanymi pksami:)
3. okolicę masz super... ps. swego czasu w tym rejonie psy zagryzły na smierc dziewczynkę, o czym bylo sporo w tv, ale takie przypadki zdarzaja sie niestety wszedzie
4. z kazdym rokiem szanse na kostkę czy asfalt na 12 marca rosną... w koncu juz nawet w niedalekim Ciechocinie remontuje się drogi
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Mieszkam w bocznej ulicy od 12 marca - okolica jest fajna, osiedle rozwija sie dynamicznie. Ulica 12 marca jest w planach budowy miasta. do 15 grudnia ma zostać wykonany projekt techniczny tej ulicy. Prace budowlane pewnie ruszą w drugiej połowie 2009 roku. Cała ulica ma być zrobiona do 2011. Są plany również na linię autobusową ale do dopiero po zobieniu ulicy. Zwierząt jest dużo i póki na razie jest spokojnie to podchodzą do domów. To się pewnie z czasem zmieni . Zapraszamy do Redy :-)
Awatar użytkownika
herring
Częsty Bywalec
340 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

A jest jakaś strona z planami osiedla i informacjami o cenie itp??
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Nie sądzę aby były plany - Jeżeli dobrze kojarzę to TURUS-BUD buduje jeden blok na osiedlu 12 marca, który jest aktualnie w stanie wykończenia. A w planach obok tego bloku o ile dobrze pamiętam mają stanąć jescze 2-3 bloki. Szczerze te bloki wogóle nie pasują do osiedla domków jednorodzinnych :-) Ale to tylko moje zdanie :-). Plany można obejrzeć w Urzędzie Miasta, ale nie dotyczą one całego osiedla 12 marca
sebek1
Nowy/a na forum
4 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

Dziękuje za wszystkie info o okolicy itp. Co do osiedla Turus Bud, docelowo 4 bloki, a w jednym z nich, ma być sieć sklepów,spożywcze,warzywa,jakieś punkty usługowe. Wszystko powstanie po ukończeniu osiedla. Droga rzeczywiście ma powstać do 2011r i autobusy miejskie do Wejherowa. Co do cen mieszkań, dziś cena metra to 4100, czyli np.mieszkanie 35m 2 pokoje - 145 tys.
Dzięki za info, że Redzianki są ładne :D
Awatar użytkownika
adam
Prawie Lider
657 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Kolega mieszkający bliżej lasu w tym rejonie, w okolicy lata znalazł w ogródku całkiem sporą żmiję zygzakowatą wygrzewającą się na słońcu. Ale jak na taką nie nadepniesz to nic się nie stanie. Właściwie codziennie jest w lesie i w sumie kilka żmijek w tym roku widział.
ODPOWIEDZ