Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Park handlowy w Redzie

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

redziaczki pisze:Na 90% z tajnych informacji będzie tam też KAufland
No właśnie, mam nadzieję, że będzie jakiś ogólnospożywczy, bo bez takiego sklepu cały ten park to nie ma większego sensu.
A skąd masz te tajne informacje?
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

8 lat temu

Szczerze ? Wg mnie o wiele lepszym rozwiązaniem byłoby postawienie tam np Biedry - bo tam najbliższa (optymalnie) bierda jest na Obwodowej, bez samochodu, ani rusz. Może ja mam jakieś dziwne przekonania co do gospodarowania przestrzenią miasta, ale w takich miejscach wg mnie lepiej wybudować jakiegoś rodzaju sklep wielkogabarytowy (lub średnio) bo nie ma w tym miejscu konkurencji, a nie wystawiać park handlowy ... no sorki, jako mieszkaniec Redy, jak chcę pozwiedzać sklepy z markowymi ciuchami, to jade autem do Auchana, a jak potrzebuję czipsy, chlebek czy inne rzeczy pierwszej potrzeby, to lecę do Biedry - z mojej perspektywy, gdybym był mieszkańcem Rekowa/Betlejem to gdyby tam wybudowano Biedrę, to wpadałbym tam 2-3 razy w tygodniu, a do "Parku handlowego" Reda-Długa, to raczej średnio będę zajeżdżał.
Ostatnio zmieniony |3 Kwi 2016|, o 21:38 przez Huherko, łącznie zmieniany 2 razy.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

8 lat temu

Salamandra też o tym pomyślałem, ale byłaś kilka minut szybsza xD
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

Nie mogę zdradzić swojego źródła ale ptaszki tam ćwierkają
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

w Porcie Handlowym Rumia to za wiele tych sklepów z markowymi ciuchami nie pozwiedzasz

Jeśli prawdą jest ten Kaufland to bardzo ciekawa opcja i przyznam, że lekko mnie to zaskoczyło. Wcześniej była mowa o Tesco, albo Stokrotce, co uważałem za bardziej prawdopodobne.

Ten Park Handlowy byłby dobrze położony. W sezonie pewnie wielu turystów zrobiłoby tam sobie przerwę na "rozprostowanie kości"

Mam tylko nadzieję, ze wraz z tą inwestycją poprawi się tam komunikacja miejska - chyba, że w najbliższych latach realne stanie się zbudowanie przystanku SKM Reda Ciechocino

nie mniej jednak informacja na plus
Zawsze trochę miejsc pracy i trochę wpływu do budżetu miasta.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

8 lat temu

Z wyników dotychczasowych realizacji tego dewelopera, można wnioskować że będzie to wyglądało raczej jak Centrum Janowo, czyli kolejna Biedronka i Pepco... Obym się mylił...

Ze strony dewelopera:
Park handlowy w Redzie

Projekt w Redzie, na Pomorzu, zlokalizowany będzie w sąsiedztwie centrum miasta, przy drodze krajowej nr 216 (ul. Pucka) prowadzącej na Półwysep Helski. Koncept adresowany jest zarówno do mieszkańców miasta, jak również turystów podróżujących tą drogą w kierunku Wybrzeża. Rocznie jest to blisko milion turystów.

Powierzchnia parku to ok. 7 000 mkw. Znajdzie się szereg dużych, sieciowych najemców z takich branż jak: spożywcza, moda rodzinna, sport i hobby, zdrowie i uroda, wyposażenie domu/elektronika. Planowane są również mniejsze, lokalne sklepy, usługi i szeroka oferta gastronomiczna. Otwarcie centrum przewidziane jest na koniec 2017 roku.
Awatar użytkownika
Geniodekt
Forumowicz
54 postów
Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

8 lat temu

No jakże.. Oczywiście kolejne handełesowskie centrum z jak sądzę - 90-cioma procentami niepolskich sklepów (albo jeszcze więcej). A tubylcy cieszą się jak głupi do sera i biegną do nowo otwartej Biedronki by skonsumować tą swoją najniższą krajową, a potem podczas zwyczajowych dyskusji o polityce przy świątecznym stole zwalają winę za swój marny żywot na żydów, masonów i zagraniczne banki. Szkoda gadać.. Zebrali by się w końcu ludzie i zamiast pięćdziesięciu kolejnych centrów handlowych o debilnych nazwach (w Gdańsku na Przymorzu budują teraz niejaką Alchemię - jak już się otworzy, to przejdę się tam i poproszę o retortę próżniową z tubusem odprowadzającym). Może by jakąś porządną fabrykę wybudowali, jak w dwudziestoleciu międzywojennym albo chociaż strzelnicę postawili i nauczyli swoje dzieci jak trzymać flintę, by palca nie przyciąć i równo strzelać.
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

8 lat temu

Jakże piękny tekst się pojawił. Prawda, że sklepy nie są raczej nasze, ale co zrobić skoro sami nie umiemy i nie chcemy bronić swego. Dowodem podejście nowych u władzy, którzy planują niszczyć nasze sieci (stąd np. protest lewiatana) Nasi południowi sąsiedzi bronią swego, starają się to robić. My zgodnie ze narodową naturą w pierwszej kolejności niszczymy ..... swoich. Mam jednak nadzieję, że jak wyczekane centrum powstanie, to lokalni konsumenci będą z niego korzystać i nie pozwolą na jego upadek. A tak przy okazji jest fajna apka, dzięki której na zakupach można stwierdzić czy kupuje się produkt naszej produkcji czy nie.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

8 lat temu

Stwarzajmy dobre warunki do rozwoju biznesu, to polskie firmy będą się rozwijać. A nie boczymy się, że innym krajom jakoś się udaje i chcą inwestować u nas. W Wielkiej Brytani można prowadzić własną firmę przez kilka pierwszych miesięcy w ogóle bez rejestracji. U nas VATy, PITy,ZUSy, itp... To dlatego, nawet wiele polskich firm rejestruje się za granicą.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

Po pierwsze: Skąd pewność, że tam nie będzie Polskich marek... jak nawet nie wiemy co tam będzie?
Po drugie: Był tu już na forum ktoś, kto planował budowę targowiska... chyba pomysł padł
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

8 lat temu

Robin pisze:Nasi południowi sąsiedzi bronią swego, starają się to robić. My zgodnie ze narodową naturą w pierwszej kolejności niszczymy ..... swoich.
To jest akurat po części efekt tego, że jesteśmy w UE - Państwo Polskie nie ma prawa faworyzować polskich firm bo jak się Bruksela o tym dowie, to zapłacimy wysokie kary, a że naszą narodową naturą ostatnio jest klękanie przed UE i merdanie ogonkiem raczej się nie zanosi na to, że zaczniemy jednak wspierać Polaka - przedsiębiorcę.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

8 lat temu

Huherko pisze:To jest akurat po części efekt tego, że jesteśmy w UE - Państwo Polskie nie ma prawa faworyzować polskich firm...
Ależ można faworyzować. Chociażby ułatwiając zakładanie i prowadzenie działalności.
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

8 lat temu

Różnimy się nieco w ocenie narodowych cech. Jedną z najgorszych naszych cech jest gnębienie swoich. To powszechnie wiadome. Nawet piosenki się o tym pisze, a każdy kto zetknął się z tym zjawiskiem zwłaszcza za granicą, przytaknie. O traktowaniu siebie nawzajem w kraju też można pisać godzinami - niestety głównie negatywnie. Nie widzę tu problemu z UE, ponieważ kraje UE dbają o swoje w najróżniejszy sposób. Dla mnie dobrym przykładem są bardzo podobne do nas Czechy. Tam o swoje dbają. Przykład: my swoje sklepy GS załatwiliśmy już dawno, teraz mamy piękne markety - głównie zagraniczne, gdzie na najlepszych miejscach stoją ich produkty. Oni swoje sklepy typu GS zostawili. Może nie wyglądają cudownie, ale są pełne, w miarę tanie, a na eksponowanych miejscach stoją czeskie produkty. Jakoś UE ich nie goni..... Ja póki co kupuję nasze i nikt mi nie zabroni. Teraz będę kupował w Ciechocinie
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

8 lat temu

Robin pisze: Tam o swoje dbają. Przykład: my swoje sklepy GS załatwiliśmy już dawno, teraz mamy piękne markety - głównie zagraniczne, gdzie na najlepszych miejscach stoją ich produkty. Oni swoje sklepy typu GS zostawili. Może nie wyglądają cudownie, ale są pełne, w miarę tanie, a na eksponowanych miejscach stoją czeskie produkty. Jakoś UE ich nie goni..... Ja póki co kupuję nasze i nikt mi nie zabroni. Teraz będę kupował w Ciechocinie
Zgadzam się. Dobrym przykładem jest Reda. W połozonej w idealnym miejscu restauracji "Jubilatka" jest "Bedrona", A nieopodal powstała inna restauracja. Podobnie ze sklepami na Gniewowskiej, czy na Łąkowej (tam był WSS) Gdzie się podziała potęzna sieć sklepów i restauracji oraz barów WSS? Zostały nędzne resztki, a co z pozostałymi? Niektóre funkcjonowały w cudzych lokalach, ale wiele w swoich. No i co?
Komuś na etapie transformacji ustrojowej zabrakło wyobraźni....a może wrecz przeciwnie. ale nie, chyba to byłoby niemożliwe, żeby az tak.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

8 lat temu

Romek pisze:No i co?
Komuś na etapie transformacji ustrojowej zabrakło wyobraźni....a może wrecz przeciwnie. ale nie, chyba to byłoby niemożliwe, żeby aż tak.
Przede wszystkim zabrakło wiedzy. Mamy raptem 25 lat gospodarki wolnorynkowej, podczas gdy na Zachodzie kapitał miał możliwość rozwoju od dziesięcioleci. U nas edukacja, nawet ta na studiach, dotycząca ekonomii i przedsiębiorczości jest na bardzo słabym poziomie (wiem z autopsji). Wykładowcy w dużej części nie mają żadnej praktyki. Dzisiaj rozwijają się te sklepy, które mają przede wszystkim pomysł na biznes.

Ale widać od jakiegoś czasu, że sytuacja się zmienia. Wchodzi młode pokolenie, które zjeździło wiele rejonów Świata i nie boi się zakładać własnego biznesu. Dobrym przykładem jest gdański Clipster - miejsce, gdzie z pomocą doradców, samorządowych pieniędzy, jak i wsparcia ze strony prywatnych funduszy inwestycyjnych młodzi ludzie mogą się uczyć jak rozwijać własne pomysły, a także zdobyć na ten cel środki. O Machinarium, które tam się narodziło, już jest głośno.
ODPOWIEDZ