Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

remont ulicy Wiśniowej

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

8 lat temu

piszę, bo od paru dni ulica Wiśniowa wzorowo rozkopana i zagrodzona z każdej strony zakazami wjazdu - a praca wre..... obecnie 4 panów coś tam łopatami przy koparce sobie dłubie i tak można powiedzieć jest codziennie.... w tym tempie skończymy w listopadzie
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

8 lat temu

Cena, cena, cena. Taką mamy filozofię udzielania zamówień publicznych w tym kraju. Takich mądrali wybieramy do władz, takie ustawy nam piszą, a my potem na to marudzimy..... Cały kraj budujemy w oparciu o tę zasadę, więc takie mamy efekty. Pytanie - kto prowadzi nadzór ze strony inwestora nad takimi pracami. Też najtańszy ..... ? Wg. zasady tak, więc jego usługi też są na najniższym poziomie. Tak się kółko zamyka ...... Pozostaje mieć nadzieję, że mimo najniższej ceny trafi się na rzetelnego wykonawcę, który mimo wszystko będzie dobry i sprawny.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

8 lat temu

Zastanawiam się właśnie jakie kryteria kierują takimi przetargami a potem pracami. Ciekawy jestem, jakie niezgodności z projektem są dopuszczalne przy budowie rzeczy zleconych przez miasto. Czy firma "ja ze szwagrem" też moglibyśmy stanąć do takiego przetargu? Damy dwa razy niższą cenę ale jakość wykonania też będzie kijowa, a ktoś to potem sprawdzi?
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
basta
Znam to forum
114 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

Pierwszy odcinek zrobili w terminie, a to robi chyba ten sam wykonawca. Więc można domniemywać, że się wyrobią.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

8 lat temu

W przetargach istnieje możliwość dopuszczenia innych kryteriów, poza ceną. Problem w tym, że cena jest kryterium najbardziej obiektywnym, a że żyjemy niemal w państwie policyjnym, to wszyscy się boją, że wparuje CBA i wskaże nieprawidłowości w sposobie przeprowadzenia przetargu. To się tyczy samorządów, jak i spółek skarbu państwa...
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

7 lat temu

muszę uderzyć się w pierś i odszczekać to co napisałem poprzednio - prace na Wiśniowej zasuwają tak szybko, że po każdym oka mrugnięciu mam inny widok chyba będzie premia za skończenie przed terminem ..... oby
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

7 lat temu

muszę uderzyć się w pierś i odszczekać to co napisałem poprzednio - prace na Wiśniowej zasuwają tak szybko, że po każdym oka mrugnięciu mam inny widok chyba będzie premia za skończenie przed terminem ..... oby
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

7 lat temu

RECIECH pisze:muszę uderzyć się w pierś i odszczekać to co napisałem poprzednio - prace na Wiśniowej zasuwają tak szybko, że po każdym oka mrugnięciu mam inny widok chyba będzie premia za skończenie przed terminem ..... oby
byłbym zapomniał ! : "Hau Hau"
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

7 lat temu

remont zakończony - oczywiście uwijali się aby zdążyć przed procesją , teraz czekam cierpliwie na tragedię - ludzie zap..ją teraz Wiśniową przecinając ulice bez zwolnienia - choć skrzyżowania nie mają oznaczeń i są równorzędne - i nie pomoże wymalowanie znaków na jezdni - dziś zwracałem na to uwagę i nikt na nie nie zwraca uwagi może trzeba faktycznie jakiegoś dramatu, żeby odpowiedzialni za bezpieczeństwo na drogach w mieście pomyśleli...
Jerzyk
Nowy/a na forum
3 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 7 lat temu

7 lat temu

Reciech - masz rację. Po co mieszkańcom nowe i dobre nawierzchnie ulic. Skoro uważasz że oznakowanie ulicy nic nie da, to ja też uważam ze remont ulicy Wisniowej był błędem i powinna być zaorana. Tak bardzo kochamy narzekać i pluć na innych. Czekaj na tragedię powodzenia
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

RECIECH pisze:remont zakończony - oczywiście uwijali się aby zdążyć przed procesją , teraz czekam cierpliwie na tragedię - ludzie zap..ją teraz Wiśniową przecinając ulice bez zwolnienia - choć skrzyżowania nie mają oznaczeń i są równorzędne
O których konkretnie skrzyżowaniach z Wiśniową mówisz?
basta
Znam to forum
114 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

niektórym to trzeba zabrać prawo jazdy, jeden deb***il prawie mi dzieciaka rozjechał na wisniowej, zapie***ał chyba z 100km/h niebieską mazdą, musiał zrobić unik. I jak tu nie budować "leżących policjantów"? Jedni się wkurzają na te spowalniacze, inni dziękują za uratowanie życia...
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

7 lat temu

Jerzyk pisze:Reciech - masz rację. Po co mieszkańcom nowe i dobre nawierzchnie ulic. Skoro uważasz że oznakowanie ulicy nic nie da, to ja też uważam ze remont ulicy Wisniowej był błędem i powinna być zaorana. Tak bardzo kochamy narzekać i pluć na innych. Czekaj na tragedię powodzenia
człowieku, czytaj ze zrozumieniem zanim coś napiszesz..... napisałem, że oznakowanie wymalowane na ulicy to za mało - potrzebne są tutaj albo konkretne znaki o organizacji ruchu -np. STOP lub zmiana na ulice podporządkowane lub też zbudowanie progów zwalniających ponieważ banda debili zap...la teraz po tej nowej ulicy nie zwalniając na skrzyżowaniach sądząc, że jak jest asfalt, a na bocznych płyty to mają pierwszeństwo... i tak, w tej sytuacji pozostaje czekać na tragedię - bo ta musi się zdarzyć jeśli zarządca drogi nie zmieni oznakowania lub budowy skrzyżowań
Ostatnio zmieniony |14 Cze 2016|, o 13:46 przez RECIECH, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

7 lat temu

Salamandra pisze:
RECIECH pisze:remont zakończony - oczywiście uwijali się aby zdążyć przed procesją , teraz czekam cierpliwie na tragedię - ludzie zap..ją teraz Wiśniową przecinając ulice bez zwolnienia - choć skrzyżowania nie mają oznaczeń i są równorzędne
O których konkretnie skrzyżowaniach z Wiśniową mówisz?
Morelowa, Topolowa, Parkowa, Kasztanowa, Jodłowa
ODPOWIEDZ