Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Osiedle Krokusowe - Orlex Invest

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

rozszalał się ostatnio Orlex w Redzie

42 mieszkania, czyli ok. 100 nowych mieszkańców na Betlejem
Osiedle Krokusowe w Redzie od maja w sprzedaży. Nasza najnowsza propozycja obejmuje 42 komfortowe mieszkania, o powierzchni 31-52 m2. Spokojna lokalizacja, jednocześnie miejsce dobrze skomunikowane zarówno własnym środkiem transportu jak i komunikacją miejską. Dodatkowym atutem, będzie możliwość nabycia komórki lokatorskiej (pomieszczenia gospodarczego). Bliskość terenów zielonych a w szczególności lasu, to możliwość aktywnego spędzania wolnego czasu. Szkoły, przedszkola oraz sklepy, również w niedalekiej odległości. Jesteśmy pewni, że Osiedle Krokusowe będzie cieszyło się dużym zainteresowaniem ze względu na połączenie wysokiej jakości i fukcjonalności z atrakcyjną ceną.
http://www.orlexinvest.pl/oferta/12.html
Załączniki
krokusowe-3.jpg
http://www.orlexinvest.pl/oferta/12.html
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

To nie jest Orlex tylko Orlex Invest, zupełnie inna firma
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

8 lat temu

Salamandra pisze:To nie jest Orlex tylko Orlex Invest, zupełnie inna firma
firma inna, ale kapitał ten sam - czyli tak naprawdę Państwo "G"
i dla jasności - nie mam nic przeciwko Państwu "G", bo takie podawanie inicjałów trąca trochę kroniką kryminalną (wręcz przeciwnie - wspaniale, że są w naszej okolicy tak przedsiębiorczy ludzie), ale po prostu może nie każdy życzyłby sobie wymieniania nazwiska na forum
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

A widzisz, tego nie wiedziałam, myślałam, że może OI ukradł pomysł nazwy od O
Wiesz z jakiego powodu państwo G. rozdzielili obie firmy?
antek
Bywalec
167 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

7 lat temu

Orlex... mega słaby developer. A czemu rozdzielili firmy? Z pewnością opłacało im się podatkowo
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

7 lat temu

Salamandra pisze:A widzisz, tego nie wiedziałam, myślałam, że może OI ukradł pomysł nazwy od O
Wiesz z jakiego powodu państwo G. rozdzielili obie firmy?
nie - nie znam szczegółów, ale sądzę, że Antek może mieć rację z tymi podatkami (bo jeśli chodzi o słabość jako deweloper to chętnie bym się dowiedział o co chodzi, bo z zewnątrz wydają się solidną firmą - może Antek rozwinie temat) - w mojej branży są ludzie, którzy co roku zakładają nową działalność i kręcą dalej pod innym szyldem - więc może faktycznie jest coś na rzeczy , niekoniecznie nielegalnego oczywiście - tutaj jakaś księgowa lub księgowy by się przydali z opinią na forum - człowiek by się czegoś może nauczył od mądrzejszego
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

Salamandra pisze:To nie jest Orlex tylko Orlex Invest, zupełnie inna firma
w tytule napisałem Orlex Invest, a we wiadomości napisałem w skrócie Orlex

Tak samo jak o Semeko mówimy/piszemy Semeko, a nie SEMEKO Grupa Inwestycyjna S.A
zresztą Semeko to ciekawsza sprawa bo Aquasfere realizuje spółka celowa Semeko Aquasfera Sp. z o.o.
Aquapark realizuje spółka celowa Zespół Basenów Rekreacyjnych w Redzie Sp. z o.o.

i podobnie jest z innymi inwestycjami Semeko (m.in. Aquatower, Międzytorze itd.). Każda ta inwestycja to "zupełnie inna firma" bo ma inny numer KRS, ale ostatecznie i tak wszystko wychodzi i wchodzi do jednego portfela

takie tworzenie spółek, spółeczek jest całkowicie normalne. Robi to np. Media Markt, którego każdy sklep jest inną firmą (o innym numerze KRS), a jednak mówisz, że lodówkę kupiłaś w Media Markt a nie w Media Markt Gdynia Chylonia
antek
Bywalec
167 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

7 lat temu

Temat jest bardzo głęboki i przyczyn takiego powstawania "spółek córek" jest dużo. Generalnie wszystkie firmy to jedna grupa kapitałowa. Opłaca się to podatkowo, tak jak pisałem, ale przede wszystkim zabezpiecza majątek spółki matki, np. gdyby nie wyszedł projekt to bankrutuje tylko spółka córka. Natomiast tutaj przypuszczam, że mogło chodzić np. o uzyskanie dofinansowania bądź kredytu. Firma główna jest bardzo obciążona i nie ma zdolności, więc zakłada się kolejną firmę, która otrzymuje kredyt, ale wówczas poręczycielem jest główna spółka. Kolejne aspekty zakładania kolejnych spółek w ramach jednej grupy kapitałowej (z pewnością orlexu to nie dotyczy) to wypompowywanie majątku z jeden firmy do drugiej. Np. spółka córka sprzedaje spółce matce składniki majątkowe po cenie niższej niż rynkowa albo spółka matka wykonuje projekty inwestycyjne albo ekspertyzy dla córki po cenach dużo wyższych niż rynkowe, spółka matka udziela fikcyjnej pożyczki córce, za co pobiera odsetki. Natomiast jeśli firma może upaść, to zakłada spółkę córkę, przenosi do niej aportem majątek, otrzymując w zamian akcje, ale kupione po dużo niższej cenie. Inną potrzebą założenia spółki córki jest np. taka sytuacja. Spółka matka przyjmuje zlecenie. Zakłada spółkę córkę, spółka córka zleca podwykonawcom. Oni wykonują swoją robotę, spółka córka im nie płaci. Ale majątek matki jest zabezpieczony. Tych przykładów naprawdę jest wiele. Wracając do tematu orlexu myślę, że opłaca im się to podatkowo i pewnie też chodziło o finansowanie.
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

7 lat temu

antek pisze:Temat jest bardzo głęboki i przyczyn takiego powstawania "spółek córek" jest dużo. Generalnie wszystkie firmy to jedna grupa kapitałowa. Opłaca się to podatkowo, tak jak pisałem, ale przede wszystkim zabezpiecza majątek spółki matki, np. gdyby nie wyszedł projekt to bankrutuje tylko spółka córka. Natomiast tutaj przypuszczam, że mogło chodzić np. o uzyskanie dofinansowania bądź kredytu. Firma główna jest bardzo obciążona i nie ma zdolności, więc zakłada się kolejną firmę, która otrzymuje kredyt, ale wówczas poręczycielem jest główna spółka. Kolejne aspekty zakładania kolejnych spółek w ramach jednej grupy kapitałowej (z pewnością orlexu to nie dotyczy) to wypompowywanie majątku z jeden firmy do drugiej. Np. spółka córka sprzedaje spółce matce składniki majątkowe po cenie niższej niż rynkowa albo spółka matka wykonuje projekty inwestycyjne albo ekspertyzy dla córki po cenach dużo wyższych niż rynkowe, spółka matka udziela fikcyjnej pożyczki córce, za co pobiera odsetki. Natomiast jeśli firma może upaść, to zakłada spółkę córkę, przenosi do niej aportem majątek, otrzymując w zamian akcje, ale kupione po dużo niższej cenie. Inną potrzebą założenia spółki córki jest np. taka sytuacja. Spółka matka przyjmuje zlecenie. Zakłada spółkę córkę, spółka córka zleca podwykonawcom. Oni wykonują swoją robotę, spółka córka im nie płaci. Ale majątek matki jest zabezpieczony. Tych przykładów naprawdę jest wiele. Wracając do tematu orlexu myślę, że opłaca im się to podatkowo i pewnie też chodziło o finansowanie.
piknieś temata rozwinął
antek
Bywalec
167 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

7 lat temu

Chciałeś masz
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

w tytule napisałem Orlex Invest, a we wiadomości napisałem w skrócie Orlex
Tak samo jak o Semeko mówimy/piszemy Semeko, a nie SEMEKO Grupa Inwestycyjna S.A
Chodziło mi o to, że są dwie oddzielne firmy: Orlex (ten stary, bardziej znany) i Orlex Invest (nowszy, ma raptem kilka realizacji na swoim koncie), a nie, że niepoprawnie napisałeś nazwę
Ale tak czy siak okazuje się, że firmy wprawdzie są dwie, ale kapitałowo jakoś powiązane ze sobą.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

Orlex Invest otrzymał pozwolenie na budowę kolejnego etapu Osiedla Krokusowego przy ulicy Krokusowej
Dojdzie kolejnych ponad 100 mieszkańców

http://www.orlexinvest.pl/inwestycje/re ... owe-etap-2
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

Ze strony "W pobliżu planowana jest budowa nowoczesnego centrum handlowego"
Hę? Ciekawe o jakież to nowoczesne centrum chodzi
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

Myślę, że ten opis jest jeszcze z pierwszego etapu kiedy zaczynano budować pierwsze bloki a w planach była budowa centrum przy ul. Polnej
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
ODPOWIEDZ