Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Nowy dworzec w Redzie?

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
rozwoj
Znam to forum
107 postów
Znam to forum
Rejestracja: 7 lat temu

6 lat temu

A ktos cos wie na czym stanely konsultacje w sprawie lokalizacji nowego przystanku? Byla ankieta , spotkania...w UM na holu byla pokazana jakas koncepcja Nowego Dworca. i co jakies wnioski?
MIASTO to MIESZKANCY
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

Romek pisze:
6 lat temu
Zbyt wielu pochlebnych opinii na temat komunikacji (wszelkiej) nie pamiętam. Albo za mało, albo zły rozkład, albo zła trasa. To już chyba tak musi być :)
Nie uważam, że jest idealnie, lecz nie jest tez źle.

W Pucku maja od niedawna jedna, czy dwie linie. Z Karwi czy Jastrzębiej w świeta
musisz sie zwijać juz po 18:00. Później nic nie jedzie. Podobnie w kierunku Kostkowa -Gniewina. Nic nie jedzie (święta)
Romek moim zdaniem jest źle. Nie beznadziejnie, ale źle.
Jasne, że zawsze można jako przykład podać Czeczewo Wielkie, gdzie nic nie jeździ... ale powinniśmy chyba patrzeć w kierunku rozwoju, a nie wioski po peegierowskiej :)

Prosty przykład :)
Zbudowano Aquapark.
Rumia - puszcza dla swoich mieszkańców autobus miejski, żeby mogli sobie dojeżdżać na basen
Reda - a piechota można dla zdrowotności :)

mi nie chodzi o tworzenie nowych linii, ale można te co są tak poustawiać, aby komunikacyjnie wyglądało to lepiej... ale wiem lepiej będzie jak powstanie Węzeł integracyjny przy dworcu (Wejherowo buduje, Rumia buduje, Gdynia i Reda planują :P )
Romek pisze:
7 lat temu
...gdy jeszcze wybuduja przystanek Biała Rzeka, to już bedzie pełnia szczęścia...
Chyba będziesz miał pełnie szczęścia :)
...Dzięki pozyskanym środkom planowane są kolejne inwestycje, które przyczynią się do większego rozwoju miasta.

– Jesteśmy w trakcie podpisywania porozumienia z PKP PLK, aby powstał kolejny dworzec kolejowy w Rumi - Rumia Biała Rzeka. Dzięki inwestycji powstanie także tunel kolejowy i przejście dla pieszych pod torami. W ramach tej inwestycji nastąpi zamknięcie bardzo niebezpiecznego przejazdu kolejowego na ulicy Zbychowskiej i powstanie tunel na ulicy Hodowlanej - dodaje burmistrz Rumi
http://www.nadmorski24.pl/wiadomosci/34 ... encji.html

Ładnie Rumia ostatnio wykorzystuje środki zewnętrzne. Aż miło patrzeć :)
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

6 lat temu

Wicek, moze wiesz co zrobić, żeby te autobusy jeździły tak, aby było lepiej? Jeśli tak, to powiedz.
Do przystanku przy PKP dojeżdżają wszystkie (8, 9, 17, 18, 19, J) linie autobusów miejskich. Mało? No to już nie jest daleko do wymarzonej wody z rekinami :-)
Inna sprawa ile dzieciaków stać na taki wypad? No, ale to już inny watek
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

Romek mi nie chodzi konkretnie o autobus do Aquaparku - mi akurat ten autobus w ogóle nie jest potrzebny, ale ja to nie całe miasto.

Chodzi mi o ogólne podejście miasta do komunikacji.
Kluczem powinny być autobusy dowożące mieszkańców z każdej dzielnicy do SKM - i to jak zauważyłeś jest w miarę ok
ale nie samą pracą człowiek żyje.

Dla mnie to absurd, że na granicy miasta jest duże Centrum Handlowe i duży kompleks sportowo rekreacyjny... i nie dojeżdża tam żadna linia autobusowa.

Uważam, że mieszkańcy Ciechocina, Betlejem, Rekowa powinni mieć autobus który dowiezie ich do Auchan przez Aquapark.

Mógłby to być autobus 8 jadący do Dworca i dalej przez Młyńską do Auchan przez Aquapark, mógłby to być 17...

ale to nie powinno być tak, że ja mam wymyślać. To powinno być poprzedzone konsultacjami z mieszkańcami dzielnic słabo skomunikowanych. Trzeba by się wsłuchać w ich potrzeby. Im zapewnić dojazd do kina, basenu, zakupów, lekarza itd.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

6 lat temu

Wicek, zgadzam się z tobą. Generalnie masz rację. Różnimy sie tylko w szczegółach.
Wydłużono linie 8, która wjeżdża w osiedle Fenikowskiego w Wejherowie. nie lubię jeździć tą linią, bo za długo to trwa. Śmigam "J" Na dojazd do Auchan wykorzystuje czasem linię 656 PKS, do Rumi jeżdżę 9 (przystanek mam prawie pod nosem), zas do dworca mam (i inni mieszkańcy Ciechocina, Rekowa i Betlejem) jeszcze dodatkowo 8, 18, 19.
Nie mam zielonego pojęcia jak zrobiC, aby mieszkańcy Rekowa czy Betlejem mogli dojechac do Auchan. Nie wiem, która linie wydłużyć lub zmienić trasę. Nie wiem, czy to bedzie mozliwe bez dodatkowego autobusu. Nie znam sie na tym. Niech fachowcy przedstawią propozycje. Ciekawe, czy władze miasta wiedzą o tym, że są takie oczekiwania.Ja im tego nie zgłaszałem. Może powinienem.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

6 lat temu

Romek, Wicek - obecnie z Rumi jeździ linia 87 od Janowa przez Auchan i ostatni przystanek Aquasfera - po przebudowie skrzyżowania przy dworcu możnaby ją było przedłużyć do dworca SKM i byłoby dobre połączenie. Aczkolwiek nie zmienia to faktu, że to dalej ZKM Gdynia, a u nas większość autobusów to MZK i trzeba by było kupować dwa bilety, na dwa różne autobusy. Ale po takim rozwiązaniu można by pomyśleć nad przebudowaniem linii 17, żeby nie jechała przez całą Redę, tylko bezpośrednio z Marianowa na dworzec Gniewowska -> Gdańska -> SKM i dalej do Auchana trasą np.: SKM -> Obwodowa -> Aquasfera -> Port Auchan i tą samą trasą wracała na dworzec.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

6 lat temu

Huherko, to byłoby chyba niezłe rozwiązanie ( z tą 17)
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

No to wiemy jaką nazwę nosić będzie nowy przystanek :)
Reda Centrum, czyli nowy przystanek kolejowy

Do 2023 roku powstanie nowy przystanek kolejowy w Redzie – "Reda Centrum". Inwestycja związana jest z przebudową torów kolejowych. Na sesji, która odbędzie się w środę (28 lutego) ma zostać uchwalony miejscowy plan zagospodarowania.

Nowy przystanek kolejowy powstanie na wysokości ulicy Łąkowej w Redzie.

– Inwestycja jest związana z przebudową linii kolejowej nr 202. Pracowaliśmy nad tym od grudnia 2016 roku, czyli od momentu kiedy uzyskaliśmy informację, że PKP PLK przystępuje do przebudowy tych torów. To jest pomysł z lat osiemdziesiątych, aby w tym miejscu zlokalizować przystanek w pobliżu osiedli mieszkaniowych – wyjaśnia Halina Grzeszczuk, zastępca burmistrza Redy.

Na terenie nowego przystanku kolejowego znajdzie się potrzebna infrastruktura, w tym kasy biletowe i biletomaty.

– Oprócz przystanku w pobliżu znajduje się teren usług, może powstać również parking. Przystanek powstanie do 2023 roku – dodaje Halina Grzeszczuk.

Obiekt zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, osób starszych, kobiet w ciąży, a także rodziców z małymi dziećmi. Pojawią się także nowe wiaty, oświetlenie, ławki i czytelna informacja pasażerska. Wyższe perony pozwolą wygodniej wsiąść do pociągów.
http://www.nadmorski24.pl/aktualnosci/3 ... ejowy.html

jak stawiacie? Szybciej doczekamy się biletomatu i ułatwień dla niepełnosprawnych na starej stacji czy na nowym przystanku?
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

To będzie kolejny przystanek oprócz istniejących czy nowy zamiast obecnej stacji Reda Główna?
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

6 lat temu

To będzie dodatkowy przystanek.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

Jasne, że dodatkowy
Zamykanie obecnej stacji to byłby niezły strzał w kolano dla miasta :)

Jak dla mnie to te 3 przystanki Reda - Reda Centrum - Reda Pieleszewo będą zbyt blisko siebie, wolałbym, żeby PKP i miasto zainwestowało w obecną stacje.
PKP w kwestii wyposażenia (poczekalnia na peronie, biletomaty, tablice led itd. kładka z drugiej strony)
Miasto w kwestii węzła i DOBREGO transportu publicznego z KAŻDEJ dzielnicy miasta, oraz oznakowania głównych atrakcji miasta po wyjściu z dworca
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

6 lat temu

Ten nowy przystanek z pewnościa ułatwi życie mieszkańcom osiedla Buczka...ups, Konopnickiej, Gniewowskiej, Łąkowej oraz mieszkańcom Ciechocina. choć, akurat ja (mieszkam w Ciechocinie) gdy juz muszę podróżować SKM to idę "z buta" (dla zdrowotności) lub dojeżdżam autobusem (8,9,18,19)
Myslę, że gdy juz ten przystanek zostanie wybudowany, to kolejki bedą miały takie przyspieszenie, że krótkie odcinki nie bedą stanowiły problemu :-)
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

Na pewno części mieszkańców ułatwi, ale ja nie jestem zwolennikiem robienia z pociągu autobusu, czy tramwaju :)

Nam to nie przeszkadza, że pociąg będzie stawał co 500 metrów, ale postawmy się w sytuacji mieszkańców Wejherowa.
Dodatkowy przystanek Reda Centrum i Rumia Biała Rzeka to 5 minut dłuższej jazdy.
Niby nie dużo, ale lepiej brzmi 36 minut jazdy do Gdyni niż 41

Taki sam chory pomysł ma Gdynia, żeby między Gdynią Główną a Gdynią Wzgórze św. Maksymiliana wcisnąć jeszcze jeden przystanek.

Dla mnie to błędna droga, która zmniejszy atrakcyjność SKM, chyba że SKM zrobiłaby Sprintery co najmniej raz na godzinę, które ominęły by mniejsze przystanki.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

Wicek pisze:
6 lat temu
Taki sam chory pomysł ma Gdynia, żeby między Gdynią Główną a Gdynią Wzgórze św. Maksymiliana wcisnąć jeszcze jeden przystanek.
Serio są takie pomysły? Chyba kogoś zdrowo powaliło :roll:
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

serio, serio
był moment, że był ten przystanek bardzo prawdopodobny
na szczęście chwilowo temat upadł
tutaj więcej szczegółów https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Co ... 13342.html

ale w tym roku są wybory, więc jeszcze cuda mogą się dziać :)
ODPOWIEDZ