Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Nowy dworzec w Redzie?

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

Salamandra pisze:W ankiecie jest wyraźnie napisane na czerwono "UWAGA! Lokalizacja i funkcjonowanie obecnego dworca nie zmieni się!"
na początku nie było, więc widocznie dużo ludzi zwracało uwagę na to, że jest to mylące.
Brawo dla urzędników, za szybką reakcję
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

trwa głosowanie na konkretną lokalizację nowego peronu?dworca?
są opisane zalety i wady każdej z 4 lokalizacji oraz usytuowanie na mapie

http://miasto.reda.pl/2017/lokalizacji- ... tanku-skm/
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

Szkoda, że na bieżąco nie pokazują wyników głosowania.
rozwoj
Znam to forum
107 postów
Znam to forum
Rejestracja: 7 lat temu

6 lat temu

A Ja sie zastanawiam czy budowa dodatkowego dworca nie moze poczekac...sa w Redzie wazniejsze inwestycje biorac pod uwage rozwoj zabudowy mieszkaniowej i tempo wzrostu liczby mieszkancow...mam na mysli organizacje przychodni lekarskich, organizacje publicznych przedszkoli i rozbudowy sieci szkol podstawowych (szkoly sa przestarzale sa przepelnione i funkcjonuja na dwie zmiany )...
MIASTO to MIESZKANCY
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

rozwoj ale to nie miasto będzie budowało ten nowy dworzec
Ja to rozumiem tak, że to PKP miałoby to zrobić przy okazji przebudowy torów Gdynia-Słupsk, a udział miasta jest taki, że musi uwzględnić to w planie zagospodarowania.
PKP z pewnością nie dołoży się nam do przechodni, przedszkoli itd... ale jakby chcieli wybudować nowy peron... czemu nie skorzystać?
Tylko trzeba go mądrze zaplanować
rozwoj
Znam to forum
107 postów
Znam to forum
Rejestracja: 7 lat temu

6 lat temu

Hmm...pewnie sam peron PKP zbuduje ale dworzec (cos slyszalam ze ma byc ze strefa handlowa) to szczerze watpie, znam realia i pewnie bez udzialu gminy (teren, srodki) oraz dofinansowania od Marszalka sie nie obedzie...
MIASTO to MIESZKANCY
rozwoj
Znam to forum
107 postów
Znam to forum
Rejestracja: 7 lat temu

6 lat temu

Takze jesli chodzi o sam Peron to jestem bardzo na tak, ale jesli chodzi o mega dworzec to uwazam ze aktualnie sa wazniejsze inwestycje do zorganizowania (przychodnie, szkoly,publiczne przedszkola i problem (chyba nie do rozwiazania) komunikacji drogowej)
MIASTO to MIESZKANCY
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

zgadzam się z Tobą
zresztą swoją opinie wyraziłem w ankiecie
Peron ok, ale zamiast dworca z pasażem handlowym wolałbym strefę rekreacji dla mieszkańców.
Po co nam dworzec?
Poczekalni nie potrzebujemy, bo przecież nikt nie będzie się tam przesiadał z pociągu Szczecin - Olsztyn na Hel - Zakopane, kasa biletowa nie wymaga wielkiego dworca, zresztą w ogóle jest niepotrzebna bo na takim przystanku wystarczy automat biletowy, dla kiosku też nie trzeba dworca...
dziwny pomysł z dworcem, dlatego ja od razu byłem przekonany, że chodzi o sam peron z drobną infrastrukturą a nie jakiś wielki dworzec
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

6 lat temu

Wicek pisze: Poczekalni nie potrzebujemy,
My, to kto? My (ja) potrzebujemy poczekalni. W czasie brzydkiej pogody nie trzeba czekać pod chmurką lub pod wiatami, które w wietrzne dni niewiele pomagają. Tam tez mozna oczekiwac na podróżnych. Lepiej, gdy poczekalnia bedzie, niż gdyby jej miało nie byc.
rozwoj
Znam to forum
107 postów
Znam to forum
Rejestracja: 7 lat temu

6 lat temu

Poczekalnia? w realu = miejsce na drzemke dla osob o nagannej higienie (z calym szacunkiem bo roznie to w zyciu bywa ale...juz nie jedno widzialem w pomieszczeniu kas biletowych na istniejacym dworcu w Redzie)
MIASTO to MIESZKANCY
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

6 lat temu

Ja też niejedno widziałem w różnych miejscach. Osoby o "nagannej higienie" drzemały w autobusie, pociagu, na ławce w parku. No i co? Zlikwidowac miejsca drzemek "nagannych" ? Chyba nie tędy droga. Nie mozna przecież wykluczyć, że wielu z tych ludzi może potrzebowac pomocy. Nie wszyscy to "patole", choc i oni to jednak istoty ludzkie.
rozwoj
Znam to forum
107 postów
Znam to forum
Rejestracja: 7 lat temu

6 lat temu

Fajnie ze sie zgadzamy ze bedzie to miejsce na drzemke dla osob o nagannej higienie bo obawialem sie ze bedziesz calkiem zaprzeczal...
MIASTO to MIESZKANCY
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

6 lat temu

Jeździsz czasem latem SKM lub autobusami miejskimi? Jeszcze bardzo wiele osób oszczędza na mydle i dezodorantach, bardzo wiele.
"Naganny" , czy tez higienicznie poprawny moze podrzemać w pociągu no i poczekalni. Jeszcze długo nie wszyscy będą pachnęli 'perfumą"
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

6 lat temu

To może jakiś kompromis z tą poczekalnią ?? Może coś tego typu: LINK DO ZDJĘCIA

Tylko bym więcej ścianek dał, żeby bardziej to zamknąć i dla mnie gitara
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

Romek, ale żeby spełnić Twoje marzenia nie trzeba budować dworca.
Zresztą nawet SKM ma już "poczekalnie" na peronie (jak w załączniku).
Takie są już na Żabiance, Cisowej, a za chwilę będzie na Chyloni

Czy taka poczekalnia spełni Twoje oczekiwania, czy dalej konieczny będzie dworzec?
Poczekalnie wewnątrz dworcowe sprowadzają menelstwo i ja z takich wolę nie korzystać.
Oczywiście, gdybyśmy byli jakimś wielkim centrum przesiadkowym to ok... ale u nas każdy idzie (przynajmniej tak myślę) na konkretny pociąg, a nie posiedzieć na peronie dwie godzinki
Załączniki
1192146_Peron-SKM-Gdansk-Zabianka-AWFiS.jpg
z trojmiasto.pl
ODPOWIEDZ