Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Węzeł integracyjny przy Dworcu PKP

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
rozwoj
Znam to forum
107 postów
Znam to forum
Rejestracja: 7 lat temu

6 lat temu

Aha...do ciezarowek nic nie mam poza tym ze troche spowalniaja ruch, sa glosne, ograniczaja widocznosc na drodze i czesto wydaja uciazliwa won z silnika. Pozdrawiam
MIASTO to MIESZKANCY
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

6 lat temu

rozwoj - do puki Reda jest miastem przejazdowym, do puty ciężarówki będą przez Redę przejeżdżać, tak jak im wygodnie i jak pozwalają przepisy, ale wątpię, by chciało im się jechać przez osiedla ... mała to oszczędność czasu a już na pewno nie oszczędność paliwa.

Tak przy okazji, mam prośbę do Ciebie abyś używał opcji EDYTUJ jak chcesz coś dopisać, żeby nie tworzyć kilku odpowiedzi ale jedną spójną
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

rozwoj pisze:...wiec trzeba uwazac z planowaniem by nie zrobic drogi za szerokiej (jak pelnowymiarowe autobusy to i autokary i ciezarowki)...
wystarczy znak zakaz wjazdu powyżej ?? ton (nie dotyczy ZKM / MZK / PKS) i po problemie, ale nie wariujmy aż tak bardzo.
To droga wewnątrz osiedlowa, nie myślmy nawet o tym, żeby zrobić tam więcej niż 2 pasy
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

6 lat temu

Nie widzę problemu. Jak będzie taka potrzeba, to stosowny znak z pewnością się pojawi - tym bardziej, że nawierzchnia musiałaby być dostosowana do tego typu ruchu - a nie sądzę, by była.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

6 lat temu

Rano tir z dostawą do Lidla jakoś tamtędy przejeżdża i na rondzie się wyrabia, więc jednak się da.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

Racja
Rozwiałeś moje wątpliwości
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

6 lat temu

Projekt węzła. Wygląda nieco inaczej, niż na wizualizacji video, która była prezentowana wcześniej. Zmiana, którą zauważyłem polega na tym, że droga pod dworcem będzie jednokierunkowa.
plan1.JPG
Plan2.JPG
wezel_plan-1.jpg
brzezins
Bywalec
207 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

6 lat temu

Widać, że projekt BPBK wygląda "porządnie". Nie to co ul. Obwodowa i ścieżka rowerowa. Co do wcześniejszego wariantu węzła to było wiadomo, że nie był on możliwy do realizacji.

Pytanie jest następujące - kiedy odbędą się konsultacje na temat węzła integracyjnego z mieszkańcami? Czy w ogóle takie konsultacje się odbędą?

Myślałem, że w Redzie progów zwalniających to mamy naddatek, ale już na konto naszego burmistrza zaliczam 4 kolejne. Gratuluję!
Zapraszam na bloga o finansach - http://wnioseknabiznes.blox.pl/
cli1
Znam to forum
134 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

fajnie by było, gdyby ta kładka/tunel wrysowana na końcu peronów przy nowym parkingu kiedyś powstała, bo zakładam, że to byłaby już inwestycja pkp i znalazło się na planie w celu wizualizacji pewnej wizji

PS
ciekawa wizja swoją drogą bo na planie jest zaznaczony peron 3 i "planowany budynek dworca"
rozwoj
Znam to forum
107 postów
Znam to forum
Rejestracja: 7 lat temu

6 lat temu

Ciekawe kto dostanie dzierżawę tego parkingu? i jakie beda opłaty za parkowanie?
MIASTO to MIESZKANCY
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

Z tego co kiedyś mówił nasz burmistrz to parking ma być darmowy
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

parking musi być darmowy i na pewno będzie.
Tylko w takim przypadku ten projekt ma sens
Ciekawe jak zmienią się rozkłady jazdy autobusów
cli1
Znam to forum
134 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

Wicek pisze:Ciekawe jak zmienią się rozkłady jazdy autobusów
masz na myśli na czas remontów ? bo po nim jedyny rozkład jaki może się zmienić wg mnie to tylko dla linii nr 17, z resztą i tak nieznacznie bo po prostu o kilka minut przesunie się start z pierwszego przystanku (odejdzie czas potrzebny na dojechanie do końca obwodowej)
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

6 lat temu

Oświećcie mnie , proszę, bo chyba czegoś nie pojmuję. Na rysunku jest zaznaczony budynek dworca kolejowego oraz projektowany budynek dworca kolejowego. niedawno w innym watku była mowa o jeszcze innym dworcu/przystanku. To ile w końcu tych dworców ma być? Czy przychodnia w "starym dworcu" to juz na wieki pozostanie? Będą budowali nowy dworze, a właściwie dwa. To w końcu ile? A po co budować nowy dworzec, skoro jest "stary" Przychodnia może być wszędzie, dworzec raczej nie.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

cli1 - chodzi mi o rozkłady po zrealizowaniu inwestycji.

Też myślę, że to 17 pojedzie do Auchan, chociaż nie zdziwiłbym się jakby to była 8 ale 17 wydaje się bardziej uzasadniona (raz że trzeba ratować frekwencje, dwa że mieszkańcy Buczka i Redy Centrum z okolic Łąkowej zyskaliby dobre połączenie z Auchan i Aquaparkiem)
ODPOWIEDZ