Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Węzeł integracyjny przy Dworcu PKP

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
szym911
Znam to forum
90 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

6 lat temu

Pytanie czy będzie jakiś sensowny kontrkandydat w nadchodzących wyborach, z tego co pamiętam to przed ostatnimi wyborami był tylko jeden i to mało wyrazisty dlatego robić zmianę dla samej zmiany i postawić w to miejsce kogoś kto nie wróży poprawy wydaje się mało rozsądne. Ja rozumiem że nie na wszystko są środki finansowe ale chyba ktoś tam to wszystko powinien analizować i zaprojektować coś na skromniejszą skale, bo jakiś sensowny parking przy dworcu bez względnie by się przydał. Dziwne że ten kto planował rozbudowę urzędu miasta aż tak bardzo nie pomylił się w analizach jak przy projekcie rozbudowy szkoły...wychodzi na to że to wygoda urzedników jest tu priorytetem.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

6 lat temu

grabula pisze:...pomysł z dwukadencyjnością jest dobry bo burmistrz za bardzo "obrósł w piórka".
Tylko chciałbym zauważyć, że dwukadencyjność będzie liczona począwszy od nadchodzących wyborów, jeśli w ogóle zostanie wprowadzona. Inaczej byłoby to złamanie zasady, że prawo nie działa wstecz. Na szczęście to, czy będzie zmiana burmistrza będzie zależało wyłącznie od woli wyborców, a nie od decyzji ustawodawcy.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

6 lat temu

Kiedyś funkcjonowało powiedzenie; "szanuj szefa swego, bo możesz mieć gorszego" Chyba w każdym mieście burmistrzowie sa krytykowani, bez względu na to co robią. żawsze sie znajdą oponenci. Zawsze coś mozna zrobic inaczej, lepiej. Taka robota.
Co będzie w nastepnych wyborach? Nie wiadomo. Nie wiadomo kto będzie się ubiegał. Nie jestem az tak bardzo zorientowany w naszym miejskim zyciu politycznym, lecz nie za bardzo widze innego kandydata.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

wydaje mi się, że za chwilę zostanie jeszcze raz rozpisany przetarg na ten węzeł.

W innym przypadku aż strach pomyśleć na co miastu potrzebny kredyt na 6 mln zł... skoro w tym roku żadnych spektakularnych inwestycji nie było*. Wszystkie najdroższe przetargi unieważniono

* zrobiono 2/3 chodnika na Obwodowej, modernizują stadion - ale to przy dużym udziale środków zewnętrznych, więc kredyt na to raczej nie jest potrzebny.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

Zwłaszcza, że adaptacja budynku UM, która kosztowała 5 mln, kredytowania jakoś kiedyś nie wymagała
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

Idąc tym tokiem myślenia w przyszłym roku powinny ruszyć dwie duże inwestycje Flagowa dla miasta czyli węzeł przy dworcu i rozbudowa szkoły - konieczna gdyż dzieci przybywa a miejsca brak. Patrząc na to co się dzieje, nie ma szans aby obie inwestycje zostały zrealizowane. Co wybierze nasza władza.... Węzeł by mogła się pokazać, czy przychylność rodziców dzieci które będą miały normalne warunki do nauki?
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Marcin
Prawie Lider
519 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

6 lat temu

Z informacji "zbliżonych do UM" wynika, że tej jesieni ogłoszony będzie ponowny przetarg na rozbudowę szkoły. Ale to jest info jeszcze sprzed informacji o wynikach przetargu na węzeł... Rzeczywiście ten rok nie jest udany choć "władza" jest innego zdania... No i też nie do końca jest tak, że winny jest tylko szef... Inna sprawa, że kontrkandydata póki co nie widać.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalk
Awatar użytkownika
Johny Bravo
Częsty Bywalec
312 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

6 lat temu

grabula pisze:
Leo pisze:Jak to po co????? Idą wybory wiec trzeba ,,mówić,,
Mam nadzieje, że mieszkańcy Redy pokażą czerwona kartkę burmistrzowi i reszcie rady miejskiej. Czas na zmiany.
Dokładnie! Jestem tego samego zdania. U nas w Redzie rządzi beton, który albo już się wypalił, albo po prostu nie ogarnia realiów... Już gdzieś kiedyś pisałem - jako przykład podając burmistrza z Rumi - przyszedł młody, ambitny - i chyba gołym okiem widać ile się dzieje u sąsiadów.
Dworzec w Rumi (wielokrotnie nagrodzony), budowy/ przebudowy ulic, węzeł w Janowie - to tylko niewielka część inwestycji! - a Reda... no cóż...
Awatar użytkownika
herring
Częsty Bywalec
340 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

6 lat temu

Dworzec w Rumi to projekt jeszcze starej pani burmistrz i jej ekipy ale prawda jest taka że aktualny burmistrz robi dobrą robotę,rozwija kolejne projekty i ogólnie daje radę.u nas niestety oprócz nowego urzędu miasta jest stagnacja i porażki przy kolejnych przetargach

Wysłane z mojego C1-U02 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
grabula
Forumowicz
40 postów
Forumowicz
Rejestracja: 10 lat temu

6 lat temu

herring pisze:Dworzec w Rumi to projekt jeszcze starej pani burmistrz i jej ekipy ale prawda jest taka że aktualny burmistrz robi dobrą robotę,rozwija kolejne projekty i ogólnie daje radę.u nas niestety oprócz nowego urzędu miasta jest stagnacja i porażki przy kolejnych przetargach

Wysłane z mojego C1-U02 przy użyciu Tapatalka
No Urząd Miasta to "wzorowa" inwestycja! Nawet pieniążki się znalazły żeby powstał od razu cały
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

Ten budynek UM to się długo będzie czkawką odbijał na budżecie miasta
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

Salamandra, nie tylko on Przypuszczam, że każda kolejna inwestycja będzie się odbijała
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Marcin
Prawie Lider
519 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

6 lat temu

Jest nowe rozdanie z UM, dziś pojawiło się ogłoszenie o przetargu na węzeł integracyjny. Termin składania ofert długi - ponad miesiąc...

http://bip.reda.pl/zamowienia/pokaz/3107
szym911
Znam to forum
90 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

6 lat temu

Nowy przetarg na węzeł rozstrzygnięty a jedyna złożona oferta nie wiem czy nie jest czasami jeszcze wyższa od poprzedniej, 18,22403zl
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

hehe to jest kabaret
Miasto przeznaczyło mniej środków niż planowało w poprzednim przetargu
Czyli mimo tego, że połowy inwestycji w zeszłym roku nie wykonano, zaciągnięto kredyt to w nowym budżecie dalej nie wystarczy na budowę węzła
Poprzednio miasto planowało przeznaczyć 10 089 250 zł
Wiedząc, że to blisko o 8 mln zł mniej niż planował najtańszy wykonawca miasto przeznaczyło na budowę 10 044 033 zł... czyli brakowało 8 mln zł... więc miasto zmniejszyło budżet o 45 tys zł
hehe dobry tok rozumowania

i faktycznie tym razem MTM zażyczył sobie 225 tys zł więcej niż poprzednio

Spokojnie za miesiąc kolejny przetarg
miasto obniży kwotę w budżecie poniżej 10 mln, a MTM podniesie cenę do 20 mln
ODPOWIEDZ