Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Węzeł integracyjny przy Dworcu PKP

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

26.10 poznamy kto będzie przez 9 miesięcy przebudowywał węzeł i czy miasto dobrze zaplanowało budżet na tę inwestycje
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

6 lat temu

Jak tam Wicek, masz jakieś informacje, cóż za firma przebuduje nam węzeł ?

dziś mieliśmy poznać wykonawcę jednej z największych inwestycji drogowych w Redzie
Awatar użytkownika
myszkaaa_83
Forumowicz
47 postów
Forumowicz
Rejestracja: 6 lat temu

6 lat temu

Składanie ofert do 2 listopada zostało przedłużone. Po tym terminie będzie wiadomo
szym911
Znam to forum
90 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

6 lat temu

Koperty otwarte, miasto przewidywało na przebudowe niecałe 11mln a najniższa złożona oferta to blisko 18mln...
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

hahaha, parodia jakaś.... chyba w tym roku na wszystkie inwestycje brakło pieniędzy bo zostały źle wyliczone Dobrze, że na takie inwestycje jak bieżnia czy chodnik przy obwodowej udało się wyskrobać jakiś grosz i inwestycje zrealizować ale np rozbudowa szkoły podstawowej to ten sam cyrk co tutaj
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Marcin
Prawie Lider
519 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

6 lat temu

Mi to wygląda na delikatnie mówiąc amatorszczyznę. Na bieżnię było dofinansowanie, musiało się udać. Chodnik i ścieżka przy Obwodowej niestety w założonym na początku zakresie też nie została zrealizowana... ale co tam. Szefostwo miasta w odpowiedzi na mój lekko krytykujący ton maila wyraziło zdziwienie, że co to ja w ogóle chcę, wszystko jest git. Także cieszmy się i radujmy.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalk
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

@Marcin, bieżna była dofinansowana ale i tak miasto mniej przeznaczyło ze swojej strony niż musiało dać i było szukanie kasy.... węzeł też jest dofinansowany i co?
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
szym911
Znam to forum
90 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

6 lat temu

Tylko znalezc dodatkowe 7 mln to nie będzie tak łatwo jak z bieżnią, jest to spora suma jak na takie nie duże miasto jak Reda.
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

Takiej kasy nie znajdą.... i pewnie jeszcze okaże się, że to dofinansowanie tej inwestycji ma jakieś zapisy, że jak się nie zacznie w tym roku to przepadnie
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

6 lat temu

Mi się wydaje że to nie jest wcale efekt złych wyliczeń przez miasto,

to jest raczej problem ciągle rosnących w tym roku cen materiałów budowlanych,
np.cena asfaltu podskoczyła blisko 40%, zbrojenia i materiałów stalowych ok.30%,
cementu i materiałów sypkich typu żwir, kruszywo to ceny z miesiąca na miesiąc rosną,
dlatego może są takie rozbieżności cenowe w ofertach.
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

No ale nie 7 baniek
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

o rany...
7 mln... tyle to ta inwestycja pierwotnie miała kosztować
Może Marszałek coś dorzuci, choć sam ma problemy, bo brakuje mu 4 mln na przetarg SKM... póki co miał dofinansować nasz węzeł w kwocie 3,9 mln i to miała być ponad połowa kosztów... a okazuje się, że to kropla w morzu

troszkę cytatów:
...Pod koniec 2018 roku Reda ma mieć węzeł integracyjny. Obiekt, którego budowa będzie kosztowała ok. 7-8 mln złotych, ma poprawić mieszkańcom korzystanie ze szlaków komunikacyjnych i bezpieczeństwo w rejonie skrzyżowania ul. Gdańskiej i Młyńskiej...
...W poniedziałek (29 maja), w gdańskim Urzędzie Marszałkowskim burmistrz Redy podpisał umowę na dofinansowanie w wysokości 3,9 mln zł, czyli około 52 proc. kosztów kwalifikowanych...
... - Na przełomie lipca i sierpnia ma zostać wyłoniony wykonawca. Prace powinny rozpocząć się jesienią, a zakończyć pod koniec 2018 roku - mówi Krzemiński...
http://wejherowo.naszemiasto.pl/artykul ... id,tm.html

jak dla mnie mało prawdopodobne jest, aby przetarg został rozstrzygnięty
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

6 lat temu

Ja nie wiem - z jednej strony rozumiem wzrost cen materiałów, ale nie że cena wzrasta o 250% ... to się chyba do jakiejś telewizji nadaje ...
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
vibra_bober
Forumowicz
78 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

Generalnie firmy budowlane ostrożnie wchodzą w nowe zlecenia, szczególnie w tzw drobnicę lokalną. Materiały budowlane z dnia na dzień drożeją bo rośnie popyt, w koncu ruszyły projekty UE i nastąpiła kumulacja zleceń. Inna sprawa to niedobór pracowników. Dzis nie ma praktycznie większej budowy bez pracowników z Ukrainy a i tych ostatnio mniej bo część z nich po zniesieniu wiz ruszyła na saksy do Germanów.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

mnie zastanawia coś innego.
To inwestycja jak się okazuje za blisko 20 mln... czyli dość spora.
Dlaczego tylko dwie firmy się zgłosiły do przetargu?
UM daje za mało czasu na złożenie oferty czy naprawdę firmy budowlane mają tyle zleceń, że nie rzucają się nawet na inwestycje za prawie 20 mln?
ODPOWIEDZ