Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Węzeł integracyjny przy Dworcu PKP

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

6 lat temu

Wydaje mi się, że odpowiedź masz w zasadzie powyżej. Do tego dodałbym, że jest to raczej inwestycja dość niejednorodna pod względem specjalizacji.
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

6 lat temu

Patrząc na sąsiednie inwestycje np. w Rumi czy w Wejherowie teraz dopiero się zastanawiam nad ceną.
Czy ta cena 11 mln. faktycznie nie jest niska (przypomnę wiosną było to 8 mln)
Redzki węzeł będzie bardziej rozbudowany, większy parking od pozostałych bo na 250 miejsc
więcej zatoczek autobusowych,więcej prawo i lewo skrętów, itp. i co ważne modernizacja kolektora sanitarnego,
czyli głównej rury ściekowej centralnie pod ulicą która musi być częściowo odnowiona.
to teraz dla porónania:
W Janowie powstaje węzeł za 30 mln (dofinansowanie U.E. 14mln) tunel drogowy,kładka piesza,
parking na ok. 200 miejsc, pętla autobusowa, itp
W Wejherowie węzeł Kwiatowa z infrastruktura przy dworcu za 48 mln (dofinansowanie U.E. 18,9 mln)
z tunelem drogowym, modernizacja tunelu pieszego, parking na ponad 150 miejsc, itp
W Pucku powstanie nowy węzeł o średniej wielkości o wartości 8 mln (połowa to dofinansowanie)

... czy czasami te redzkie 18 mln nie jest bardziej realne cenowo, ponieważ nasza inwestycja wcale
nie jest taka mała, nawet nie średnia.
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

6 lat temu

inwestycja jest duża to i cena za prace większa. wycena miasta to inna bajka, nie wierzę w to że firmy nie interesują się takimi inwestycjami. Patrząc na mniejsze inwestycje które są realizowane w obrębie najbliższych miast, wcale tak nie jest. Firmy wykonawcze mają niestety znacznie większą wiedzę niż Urząd Miasta w zakresie realnych cen. I to jest problem
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

6 lat temu

No właśnie, tylko skoro ludzie mający wyceniać teoretyczny budżet na budowę się na tym nie znają i robią wycenę z kosmosu, to chyba trzeba wymienić takich niekompetentnych urzędników. Bo chyba to właśnie ich zadanie, żeby wycena była jak najbardziej realna, a tymczasem to nawet my tu na forum pokazaliśmy jakie ceny mają budowy w miastach obok.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

Zgadzam się z Tobą @Huherko i tak jak pisałem, to nie pierwsza wycena inwestycji gdzie cena mocno rozmija się z ofertami bieżnia, chodnik na obwodowej - tu akurat nie były duże różnice i udało się wyskrobać ale na przykład rozbudowa szkoły na semeko, kótra jest bardzo potrzebna i miała się rozpocząć w te wakacje także została przeszacowana o kilka milionów
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

6 lat temu

Myślę, że urzędnicy miejscy nie zajmuja sie bezposredno wykonywaniem kosztorysów inwestycji. Prawdopodobnie to wyglada tak, że burmistrz wie jaka kwota dysponuje i do tej kwoty planuje zakres przedsiewziecia, zas wynajęci fachowcy czyli projektanci i kosztorysanci dokonują wstępnego kosztorysu. To, ze kosztorysy inwestora rozmijaja sie z kosztorysami przyszłych wykonawców jest zwiazane z dużym zapotrzebowaniem na firmy wykonawcze. Jest robota. Nie w Redzie , to w innym miejscu.
Mój sasiad opowiadał mi o tym, ile czasu zajęło mu znalezienie firmy do wybudowania domu. Myslał, że bedzie tak, jak budował dom jego brat 5-6 lat temu. Zlecił firmie, chłopaki przyjechali, postawili dwie przyczepy kampingowe i pracowali od świtu do zmroku. Uwinęli sie szybko i w miare tanio. Tak było
Firmy owszem, są chetne do podjęcia budowy, ale ceny poszły w górę. No, sąsiad był zmuszony do budowy systemem gospodarczym. Znajoma koparka zrobiła wykop, znajomy zbrojarz pokazał jak sie robi zbrojenie, znajomy murarz "wyciągnał winkle" (postawił narożniki budynku) itp...Chałupa stoi, a sąsiad ma kłopoty z kolanami i kregosłupem
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

6 lat temu

patrząc na domy w okolicy które się budują, nie widać systemów gospodarczych... i nie są to domy z górnej półki
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

6 lat temu

narek pisze:patrząc na domy w okolicy które się budują, nie widać systemów gospodarczych... i nie są to domy z górnej półki
W mojej okolicy (Ciechocino) widać. Ten mój sąsiad zaoszczędził , budując system gospodarczym ok 30% Dziś wraz z innym sąsiadem układali instalację wod-kan i co
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

ciekawe co dalej będzie z tą inwestycją.
Zdaje się, że to miała być flagowa inwestycja tej (kończącej się) kadencji władz miasta.
Przetargu (jeszcze) nie unieważniono, a w biuletynie informacji publicznej widziałem, że miasto stara się o kredyt na 6 mln zł...
Czyżby jednak miasto było aż tak zdeterminowane, żeby częściowo zrealizować tę inwestycje kredytem?

Z drugiej strony zostały "oszczędności" na zaplanowanej, a niezrealizowanej rozbudowie SP2... tylko, że SP2 prędzej czy później i tak będzie trzeba rozbudować... więc logiczne by było nie przesuwać środków z tej inwestycji, tylko w nowym budżecie dołożyć do niewykorzystanych tegorocznych i jeszcze raz wystartować z przetargiem

Ciekawy jestem losów tego węzła - niewątpliwie przydałby się
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

Obawiam się, że jak na siłę będą szukać na to kasy, ba wezmą jakiś kredyt to rozbudowa SP2 w przyszłym roku też nie dojdzie do realizacji Zapewne cena która w tym roku była poza budżetem na rozbudowę szkoły, w przyszłym roku będzie jeszcze większa
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
szym911
Znam to forum
90 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

6 lat temu

Chyba jednak te 6 milionow kredytu to nie jest na węzeł bo na stronie urzędu unieważnili przetarg na węzeł integracyjny. Troche słabo to wygląda węzła brak, szkoła nierozbudowana, ścieżka na obwodowej niedokończona...niezrealizowanych projektów cała masa. Po co robić konsultacje kolejnego węzła przy Gniewowskiej jak nie ma środków na węzeł przy dworcu. Bicie piany nic więcej...
Ostatnio zmieniony |16 Lis 2017|, o 17:32 przez szym911, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Leo
Bywalec
158 postów
Bywalec
Rejestracja: 9 lat temu

6 lat temu

Jak to po co????? Idą wybory wiec trzeba ,,mówić,,
nie ma głupich pytań, ale odpowiedz może Cię zaskoczyć...
Awatar użytkownika
grabula
Forumowicz
40 postów
Forumowicz
Rejestracja: 10 lat temu

6 lat temu

Leo pisze:Jak to po co????? Idą wybory wiec trzeba ,,mówić,,
Mam nadzieje, że mieszkańcy Redy pokażą czerwona kartkę burmistrzowi i reszcie rady miejskiej. Czas na zmiany. Jak nie jestem zwolennikiem partii rządzącej to uważam, że pomysł z dwukadencyjnością jest dobry bo burmistrz za bardzo "obrósł w piórka".
Ostatnio zmieniony |16 Lis 2017|, o 17:14 przez grabula, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Leo
Bywalec
158 postów
Bywalec
Rejestracja: 9 lat temu

6 lat temu

nie ma głupich pytań, ale odpowiedz może Cię zaskoczyć...
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

grabula pisze: Jak nie jestem zwolennikiem partii rządzącej to uważam, że pomysł z dwukadencyjnością jest dobry bo burmistrz za bardzo "obrósł w piórka".
Niestety muszę przyznać rację
ODPOWIEDZ