Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Węzeł integracyjny przy Dworcu PKP

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

7 lat temu

zrazik.wolowy pisze:Nie rozmiesz Jadąc z Rumi z Morskiej w kierunku Wejherowa. Jestem z Redy/Wejhrowa i jadę Morską z Rumi (nie Gdańską). Teraz kierowcy skręcają w prawo na rondzie i dalej Obwodową i Kaźmierską/Szkolną/Łąkową. Założę się, że po wybudowaniu prawoskrętu z Młyńskiej w Gdańską wielu kierowców zacznie wybierać jazdę na wprost przez rondo.
Aaa czyli przelotówka przez Kazimierską/Szkolną/Łąkową jest spoko, ale przez osiedle na wprost już nie bo tam zrobi się mniej bezpiecznie, są dzieci, ucierpi na tym komfort mieszkańców itd ... no wyjątkowym jesteś ignorantem i egoistą.
Romek pisze:Chcemy wszyscy jeździć samochodami? Tak, oczywiście, tylko nie pod moim domem
Amen.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Awatar użytkownika
herring
Częsty Bywalec
340 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

7 lat temu

To jest Huherko niestety najczęstszą postawa. Wszyscy chcą lepszych dróg, ale nie koło swojego domu. Każdy chce mieć zasięg w komórce najlepiej z LTE ale tak żeby anteny były jak najdalej od niego. Niestety każda inwestycja powoduje niedogodności dla okolicznych mieszkańców ale żyjemy w społeczeństwie i warto patrzeć trochę poza swój własny interes

Wysłane z mojego C106 przy użyciu Tapatalka
zrazik.wolowy
Bywalec
156 postów
Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

7 lat temu

Huherko pisze: Aaa czyli przelotówka przez Kazimierską/Szkolną/Łąkową jest spoko, ale przez osiedle na wprost już nie bo tam zrobi się mniej bezpiecznie, są dzieci, ucierpi na tym komfort mieszkańców itd ... no wyjątkowym jesteś ignorantem i egoistą.
A ty prezentujesz postawę typowego "polaczka", skoro mi jest źle to niech innym ch..m też będzie źle, a co tam dlaczego ktoś ma mieć lepiej. Masz jeszcze ochotę na wycieczki osobiste?

Swoją drogą Twoja argumentacja jest jak kulą w płot, bo Szkolna/Łąkowa to szerokie ulice przelotowe, tak zaprojektowane i tak pomyślane - najpiew była ulica a potem domy/mieszkania. W przypadku Młyńskiej to ulica WEWNĄTRZ osiedla, przebiegająca przez jego środek w bezpośredniej bliskości zabudowy wielorodzinnej - jednak jest to trochę co innego niż Szkolna/Łąkowa. Jeżli tego nie rozumiesz to jesteś nie tylko ignorantem a do tego idiotą. Zadowolony? Jak tak mogę cały dzień, ale nie o to chyba chodzi, żeby obrażać się nawzajem.
herring pisze:Niestety każda inwestycja powoduje niedogodności dla okolicznych mieszkańców ale żyjemy w społeczeństwie i warto patrzeć trochę poza swój własny interes
No właśnie, popatrz przez pryzmat mieszkańców osiedla i ich interes, a nie kierowców. Ja w tym interesu osobistego nie mam, bo nie mieszkam bezpośrednio przy Młyńskiej. Mi chodzi o interes osiedla i to, że całe osiedle na tym ucierpi a Pan Burmistrz ogłasza inwestycję bez jakichkolwiek konsultacji - można by wręcz powiedzieć, że jestem społecznikiem.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

Nie rozmiesz Jadąc z Rumi z Morskiej w kierunku Wejherowa. Jestem z Redy/Wejhrowa i jadę Morską z Rumi (nie Gdańską). Teraz kierowcy skręcają w prawo na rondzie i dalej Obwodową i Kaźmierską/Szkolną/Łąkową. Założę się, że po wybudowaniu prawoskrętu z Młyńskiej w Gdańską wielu kierowców zacznie wybierać jazdę na wprost przez rondo.
Nie byłabym tego taka pewna, choćby z tego względu, że obszar przy Młyńskiej to:
- wąskie uliczki
- skrzyżowania równorzędne
- ronda
- ograniczenie do 30 km/h
- przejścia dla pieszych
Czyli wszystko to, co pięknie spowalnia ruch. Gdyby do tego dorzucić jeszcze progi zwalniające (a założę się, że powstaną), to mamy już cały komplet czynników zniechęcających do korzystania z tego odcinka jako tranzytu.
A "PO TO", że jak jedziesz z kierunku Wejherowa i chcesz się "wbić" na dół do Rumi, na Hutniczą itp., to zwykle kręcisz koło Castoramy albo Auchana, tak?
Na Hutniczą jeżdżę tradycyjnie, bo krócej i szybciej niż przez Kosynierów. Serio-serio Na pewno nie wybiorę zjazdu w Młyńską i potem Morską itd. Kompletnie bez uzasadnienia dla mnie.
Nie chodzi o to, że droga jest zamknięta czy otwarta. Tak cięzko Ci zrozumieć, że jeżeli będzi znaczny wzrost ruchu samochodowego, to automatycznie będzie mniej bezpiecznie na przejściach dla pieszych?
Ale tłumaczę przecież, że ja osobiście nie widzę żadnych twardych powodów, by ruch miał się tam zwiększyć aż do tego stopnia, by stać się zagrożeniem dla mieszkańców. Co innego, gdyby zrobili piękną, szeroką przelotówkę z pierwszeństwem przejazdu, ale tak nie jest i nie zapowiada się. I raczej nikt dla własnej wygody nie będzie sobie tamtędy skracał drogi. Dla mnie otworzenie tej drogi na Gdańską ma jedynie dwa cele: umożliwienie wyjazdu z osiedla w stronę Gdańskiej oraz umożliwienie mieszkańcom Morskiej dojazd do SKMki.
Kolejna rzecz o której nie napisałem, to że jeżeli koło Lidla zrobią świtała to w tym miejcu będą korki, tak jak ktoś napisał na Gdańskiej - tak, ale nie tylko. Jeżeli zrobią obok Lidla pełne skrzyżowanie (włącznie z lewoskrętem w stronę Gdyni - nie ma miejsca na dodatkowy pas) to Młyńska będzie notorycznie zakorkowana.
No właśnie - dla mnie to dodatkowy argument, że nikt się nie będzie tamtędy pchał, żeby sobie skrócić podróż, bo raczej ją sobie wydłuży.
Wówczas nawet ty, Salamandro, postoisz sobie w korku na światłach, żeby z zakupami Lidlowymi skręcić z Młyńskiej w prawo.
Trudno. Ale przynajmniej zaoszczędzę sobie lawirowania między blokami, żeby w końcu dopchać się do głównej drogi. Bo wyobraź sobie, że tymi uliczkami też chodzą dzieci i ruch na nich też jest męczący dla mieszkańców
No i tu mamy inne zdanie. Łatwiej będzie pojechać prosto niż kręcić najpierw w prawo na rondzie a potem w lewo w Łąkową/Szkolną
Zatem tutaj się nie przekonamy wzajemnie Ja wolę pojechać szybciej do Łąkowej, a potem samą Łąkową, gdzie zdaje się nie ma ograniczenia do 30 km/h.
zrazik.wolowy
Bywalec
156 postów
Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

7 lat temu

Salamandra pisze: Zatem tutaj się nie przekonamy wzajemnie Ja wolę pojechać szybciej do Łąkowej, a potem samą Łąkową, gdzie zdaje się nie ma ograniczenia do 30 km/h.
Pewnie się przekonamy, bo biorąc pod uwagę zaangażowanie władz miasta to decyzja już dawno podjęta. Mam nadzieję, że Ty masz rację, a to ja się mylę, jednak moja kobieca intuicja podpowiada co innego.

W jednym przyznam Ci rację, żę zmniejszy się ruch na uliczkach bocznych (np. Fenikowskiego), więc gdybym był egoistą i patrzył tylko na swój interes (jak to ktoś mnie przyjacielsko określił ), to byłbym za tym rozwiązaniem, bo właśnie tędy moje dziecko chodzi do szkoły a ja na zakupy
brzezins
Bywalec
207 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

7 lat temu

Moim zdaniem budowa nowego skrzyżowania na ul. Gdańskiej i ul. Młyńskiej nie spełni pokładanych w niej oczekiwań. Mam tutaj na myśli co najmniej kilka kwestii.

1. Osoby mieszkające na ul. Morskiej mają tak blisko, że z reguły idą na dworzec na piechotę
2. Ruch samochodowy wzrośnie zakładając dogodne połączenie do pobliskiego sklepu
3. Przejazd autobusów przez ul. Młyńską będzie znacznie utrudniony - nie ma miejsca na przystanki, jest wąskie rondo i skrzyżowania równorzędne
4. Przybędzie miejsc parkingowych przy dworcu, ale nie sądzę, aby korzystali z nich okoliczni mieszkańcy. Każdy chce zaparkować jak najbliżej pod blokiem.

Jest za parkingiem Park&Ride, nową infrastrukturą, ale nie za przejazdem "na wprost".

Odbiegając od tematu, moim zdaniem znacznie ważniejsze jest skrzyżowanie Łąkowej z Gdańską, które mocno tamuje ruch, gdy pojazdy oczekują na manewr w lewo. Tu jest niebezpiecznie, a nie przy cmentarzu na ul. Gniewowskiej gdzie dorzucono kolejny próg zwalniający granice absurdu zostały dawno przekroczone.
Ostatnio zmieniony |1 Mar 2017|, o 23:13 przez brzezins, łącznie zmieniany 1 raz.
Zapraszam na bloga o finansach - http://wnioseknabiznes.blox.pl/
Stanisław Żółkiewski
Znam to forum
120 postów
Znam to forum
Rejestracja: 8 lat temu

7 lat temu

A kiedy będzie winda na peron? Aby niepełnosprawni na wózkach mogli skorzystać z skm.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2867 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

7 lat temu

Stanisław Żółkiewski pisze:A kiedy będzie winda na peron? Aby niepełnosprawni na wózkach mogli skorzystać z skm.
Na ten temat wiele było mowy w wątku: viewtopic.php?p=55563#p55563
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

faktycznie kontrowersyjne jest wprowadzenie ruchu dwukierunkowego z Gdańskiej i tutaj nie mam jednoznacznego zdania, ale cała reszta dla mnie mocno na plus.
1 - przejście dla pieszych (bez konieczności schodzenia do tunelu)
2 - 200 miejsc parkingowych przy dworcu
3 - ścieżki rowerowe
4 - uporządkowanie terenu przy dworcu

Z ostateczną oceną wstrzymam się do dnia zakończenia inwestycji, ale póki co ja jestem zadowolony i cieszy fakt, że ma to być inwestycja finansowana w dużej mierze przez środki zewnętrzne.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

Ambitnie w 10 miesięcy chcą zmienić rzeczywistość
Zobaczymy kto wygra przetarg
Po wakacjach ruszy w Redzie gigantyczna inwestycja

Wielkimi krokami zbliża się budowa węzła integracyjnego przy dworcu w Redzie. W ramach kilkumilionowej inwestycji powstanie tam między innymi nowy parking, a całkowicie przebudowane zostanie okoliczne skrzyżowanie. To jedno z największych zadań drogowych w historii miasta. Samorząd otrzymał już dofinansowanie, prace ruszą najprawdopodobniej po wakacjach.

Na mocy uchwały zarządu województwa pomorskiego uzyskaliśmy dofinansowanie w kwocie ponad 3 milionów złotych, więc te pieniądze są pewne - mówi Halina Grzeszczuk, zastępca burmistrza Redy. - W prawdzie budżet przedsięwzięcia określany jest na kwotę około 7,7 miliona złotych, ale przetarg pokaże, jaka w rzeczywistości będzie to suma – dodaje.

W ramach węzła integracyjnego przy dworcu PKP kompletnie przebudowane zostanie skrzyżowanie z krajową szóstą, ulica Młyńska z obu stron zostanie połączona z ulicą Gdańską. Oprócz tego powstaną parkingi na ponad dwieście samochodów, rozbudowane zostaną również przystanki komunikacji miejskiej z dojściami na dworzec.

Jesteśmy na etapie końcowym, projekt jest już złożony. Obecnie oczekujemy tylko na pozwolenie na budowę, będziemy podpisywać umowę z urzędem marszałkowskim i prawdopodobnie po wakacjach przystępujemy do realizacji inwestycji – wyjaśnia zastępca burmistrza.
http://www.nadmorski24.pl/aktualnosci/3 ... tycja.html
Awatar użytkownika
AdamMaj
Bywalec
190 postów
Bywalec
Rejestracja: 15 lat temu

6 lat temu

mz zmiany są naturalnym następstwem rozwoju, najważniejsze aby były mądrze przeprowadzone
jeśli patrzelibyśmy tylko na swoje podwórko, to na miejscu mieszkań wielu z nas, nadal pasłyby się krowy
rozwoj
Znam to forum
107 postów
Znam to forum
Rejestracja: 7 lat temu

6 lat temu

Na stronie TTM jest wypowiedz Pana Burmistrza...prawdopodobnie przez Mlynska puszcza komunikacje miejska do Morskiej i Kosynierow...ciekawe
Na poczatku troche gadaniny o dniach Redy...potem sa odpowiedzi na pytania http://m.telewizjattm.pl/nasze-programy ... ml?play=on
MIASTO to MIESZKANCY
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

6 lat temu

Myślę, że gdyby przerobić linię 17 tak, by z Obwodowej Morską dojeżdżała do Auchan (tak jak ZKM 87) i dojeżdżała do dworca w Redzie to spokojnie można by zwiększyć taktowanie i wydłużyć godziny kursowania i nie byłby to autobus tylko dla kilku ludzi, bo faktycznie dojść z Buczka na dworzec piechotą a autobusem to specjalnie dużej różnicy czasowej nie ma, ale dojść z Buczka czy Łąkowej do Auchan no to tu już jest bardzo duża oszczędność czasu (i nóg) nawet dla osób z okolic Ciechocina.

Ale to takie moje odstępstwo od tematu, w dalszym ciągu jestem za węzłem integracyjnym
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

trochę mało szczegółów, ale na pewno pomysł dobry, aby puścić autobus do Auchan przez Aquapark.
Trzymam kciuki, choć nie wiem, czy autobus (większy niż busik) poradzi sobie z rondem na Młyńskiej - jak będę tamtędy przechodził muszę się przyjrzeć.
Bo choć na Obwodowej autobus nie ma żadnych problemów z rondem, to to rondo na Młyńskiej jest znacznie mniejsze
rozwoj
Znam to forum
107 postów
Znam to forum
Rejestracja: 7 lat temu

6 lat temu

No wlasnie trzeba to mocno przemyslec by przypadkiem nie zrobic problemu przebudowujac przelot ul. Gdanska przez Mlynska, Morska, Kosynierow z Hutnicza, Estakada i Obwodnica w obu kierunkach (atrakcyjna alternatywa) byle by tylko dla osobowek wiec trzeba uwazac z planowaniem by nie zrobic drogi za szerokiej (jak pelnowymiarowe autobusy to i autokary i ciezarowki)...ale tam chyba nie ma tyle miejsca (na szczescie dla Semekowych Mieszkancow)
MIASTO to MIESZKANCY
ODPOWIEDZ