Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

LIGHT TOWER -nowa inwestycja Semeko w Redzie

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

6 lat temu

Kolejny kompleks mieszkalny o nazwie LIGHT TOWER powstanie przy ulicy Morskiej w Redzie

To podobny format inwestycji do kompleksu jak Aqua Tower, z czterema budynkami o zróżnicowanej wysokości
w tym jedna "wieża" z 18 kondygnacjami

Segment D stanowić będzie jako podstawę budynku z dwukondygnacyjną halą garażową ,segment B 6 kondygnacyjny, C 4 kondygnacyjny, i najwyższy 18 kondygnacji to segment A
Inwestycja jak zawsze podzielona będzie na etapy, pierwszy powstanie budynek C z 47 mieszkaniami
początek budowy jeszcze w tym roku

... projekt i architektura pierwsza klasa

/www.semeko.pl/oferta/Light-Tower-Reda
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

6 lat temu

No, i masz znów 'tower"
Niedawno czytałem o planowanych i budowanych wysokich budynkach w Warszawie. Kiedyś to były wieżowce, wysokościowce czy drapacze chmur. Teraz 'tałery" No, i okazało się, że jedynym wysokim budynkiem w centrum stolicy Polski ,o polskiej nazwie jest Pałac Kultury i Nauki.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

powstaje mały Manhattan w Redzie

Rośnie już Aquatower - 18 pięter
Ma powstać Light tower - 18 pięter
w Prima Reda jeden budynek ma mieć ok. 16 pięter

nie zdziwię się jak ostatni budynek Aquasfery też będzie wyższy od pozostałych (8 piętrowych)

ciężko to sobie wyobrazić jak to będzie wyglądało
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

6 lat temu

Nie dziwię się tym, którzy budują te wieżowce - tałery. Kupili działki, no to wyciskają z nich ile się da. Im więcej pięter, tym więcej mieszkań, no i kasa idzie. Czy to pasuje do charakteru Redy? Moim zdaniem nie. Choć coś w tym jest. Wolałbym, aby teren ten został zabudowany niższymi 2-3 piętrowymi budynkami o niebanalnej architekturze stojącymi wśród zieleni.
Mnie się udało wybudować dom 1 piętrowy. Gdybym nie musiał, to nigdy nie zamieszkałbym w takim "tałerze" obojętnie jak on będzie się nazywał. Tak czy siak to blokowisko.Nie zależy mi na widoku Zatoki puckiej ani na sąsiedztwie basenu z rekinami. Wole widok mojego ogrodu oraz sąsiednich także. wolę zapach bzu (teraz kwitnie) i śpiew ptaków.
Z całym szacunkiem dla mieszkańców, ale ja nie lubię tam bywać, i bywam rzadko. Nie wiem prawdę mówiąc co tam sie znajduje, poza dobrą okulistką i dobrą apteką. no, ale to juz sprawa mojej indywidualnej niechęci do duzych skupisk ludności. Mieszkałem kiedyś w blokowisku i wiem co to znaczy. Jednakże mieszkanie w bloku ma swoje dobre strony. nieliczne, ale ma.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

6 lat temu

Załączniki
f972623ea6edaf3ea58904031bfb65ec.jpg
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

A ja się zastanawiam czy naprawdę jest popyt na tyle mieszkań w tych okolicach? Ponoć społeczeństwo się nam starzeje, dzieci od lat rodzi się coraz mniej, skąd się biorą ci wszyscy chętni na taki ogrom lokali na rynku mieszkaniowym, zwłaszcza, że nie tylko w Redzie nowe domy/blokowiska wyrastają na grzyby po deszczu?
Marcin
Prawie Lider
519 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

6 lat temu

Efekt tego starzenia społeczeństwa i zmniejszenia ilości dzieci widać w SP2 szczególnie Do niedawna nasz powiat był (może nadal jest) w czołówce urodzeń dzieci w Polsce...
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

Salamandra pisze:A ja się zastanawiam czy naprawdę jest popyt na tyle mieszkań w tych okolicach? Ponoć społeczeństwo się nam starzeje, dzieci od lat rodzi się coraz mniej, skąd się biorą ci wszyscy chętni na taki ogrom lokali na rynku mieszkaniowym, zwłaszcza, że nie tylko w Redzie nowe domy/blokowiska wyrastają na grzyby po deszczu?
biorąc pod uwagę, że deweloperzy sprzedają większość mieszkań jeszcze jako dziurę w ziemi i często przy oddaniu budynku do użytku nie ma już co kupować, bo wszystko wyprzedane, możemy stwierdzić chyba, że jest taki popyt

skąd się biorą Ci wszyscy chętni?
Dużo młodych ludzi napływa do Trójmiasta z innych miast/wiosek. Z Mazur z Kujaw itd. przyjeżdżają na studia, albo do pracy i osiedlają się tu na stałe. Z kolei dużo mieszkańców Trójmiasta wyprowadza się na obrzeża do mniejszych miasteczek (m.in. do Redy, Rumi, Pruszcza) lub wiosek.
Poza tym coraz szybciej ludzie uciekają z domów rodzinnych
Wicek pisze:powstaje mały Manhattan w Redzie

Rośnie już Aquatower - 18 pięter
Ma powstać Light tower - 18 pięter
w Prima Reda jeden budynek ma mieć ok. 16 pięter

nie zdziwię się jak ostatni budynek Aquasfery też będzie wyższy od pozostałych (8 piętrowych)
...
no i już wiem, że ostatni budynek Aquasfery będzie większy niż 8 pięter
na wizualizacji (naszego małego Manhattanu - bez Prima Redy) widać, że będzie miał 10 pięter
Załączniki
panorama_aktualizacja2.jpg
http://www.semeko.pl/oferta/Light-Tower-Reda
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

6 lat temu

A na placu Light Tower wszystko zgodnie z planem
trwają prace końcowe przy budowie fundamentu pod segment bloku "C"
na dniach zaczną się pnąć pierwsze ściany części parterowej czyli lokali handlowych
oraz hali garażowej w bocznej części

... ciekawiło mnie od początku bliskość tych kompleksów, i jeśli chodzi o segmenty 5 -cio piętrowe,
no to jest tak w miarę , ale to też typowy standard Semeko -wski w odstępie bloków, czyli ok. 20 - 25 m.
to tyle by sąsiadka z jednego bloku mogła się dogadać z sąsiadką z drugiego bloku.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

Taki nic nie znaczący news :P

Miasto nadało ulicy pomiędzy Aquaparkiem (wjazd na parking), a Aquatower / Light tower nową nazwę.
Teraz wjazd na parking Aquaparku to ulica Marynarska :p

Wcześniej ulica prowadząca z Morskiej do Prima Reda została nazwana Bosmańską... fajnie, że utrzymują nazwy marinistyczne :)
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

4 lat temu

Spółka Semeko Aquatower Sp. z o.o. złożyła wniosek o pozwolenie na budowę budynku wielorodzinnego. Możemy się więc spodziewać, że w sąsiedztwie dwóch wież niebawem wyrośnie kolejny budynek
Maruder
Nowy/a na forum
3 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 4 lat temu

4 lat temu

Tak by okolica miała wyglądać z nowym budynkiem.
W nowym budynku przewidziane są 3 dominanty.
wind.jpg
Ostatnio zmieniony |7 Paź 2019|, o 12:33 przez Maruder, łącznie zmieniany 1 raz.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

4 lat temu

witaj na forum i zapraszamy do szeregu wpisów
Maruder
Nowy/a na forum
3 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 4 lat temu

4 lat temu

Tak mała odległość wynika z przyjęcia przez projektanta dewelopera tzw. zabudowy śródmiejskiej. Co ciekawe nie ma o tym mowy w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego. Normalnie dla budynków wyższych niż 35m odległość między budynkami powinna wynosić min. 35m. Cześć Lighttower jest od strony wieży w Aquatower...
Major pisze:
6 lat temu
A na placu Light Tower wszystko zgodnie z planem
trwają prace końcowe przy budowie fundamentu pod segment bloku "C"
na dniach zaczną się pnąć pierwsze ściany części parterowej czyli lokali handlowych
oraz hali garażowej w bocznej części

... ciekawiło mnie od początku bliskość tych kompleksów, i jeśli chodzi o segmenty 5 -cio piętrowe,
no to jest tak w miarę , ale to też typowy standard Semeko -wski w odstępie bloków, czyli ok. 20 - 25 m.
to tyle by sąsiadka z jednego bloku mogła się dogadać z sąsiadką z drugiego bloku.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

4 lat temu

O kurczaki
czyli Wind Tower przyniesie kolejne wieże.
Po Aquatower, Light tower i planowanej wieży Prima Reda powstaną kolejne w ramach Wind tower... a chyba tylko Semeko wie jak będzie wyglądał ostatni budynek Aquasfery - o ile kiedyś w ogóle powstanie :)

Skąd info, że będą 3 dominanty?
Z decyzji środowiskowej wynika, że dwie po 18 kondygnacji (południowo zachodnia i południowo wschodnia)
https://bip.reda.pl/dokumenty/4187
ODPOWIEDZ