Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Centrum Handlowe przy Gdańskiej i Puckiej

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

Co prawda, to prawda - jeśli jestem w tamtych okolicach to zazwyczaj albo jadę samochodem albo biegnę ale po jednej stronie ulicy Nie miałam pojęcia, że są aż takie zmiany w przejściach dla pieszych.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

teraz, żeby z kościoła przejść do Burger Kinga trzeba przejść przez chyba 4 przejścia dla pieszych i na każdym osobno przyciskać guzik zmiany świateł, więc w efekcie na każdej wysepce trzeba odstać
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

6 lat temu

najgorsze jest to przejście dwu etapowe, a dokłądnie te jedne na drodze w kierunku Władka
po wciśnięciu przycisku czas oczekiwania to nawet 3 min,
nic dziwnego że piesi z okolic ul.Cechowej mogą być trochę wkurzeni,
ale trzeba być dobrej myśli że może jeszcze przed wakacjami rozpocznie się przebudowa skrzyżowania
przy kościele i tam powstanie przejście jak za starych czasów, tyle że ze światłami,
więc nie będzie potrzebna tak wielka nawrotka idąc do Burger King-a
cli1
Znam to forum
134 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

"W ogóle źle, to wszystko źle zrobione !!"
głupio wyszło
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu


Burmistrz powiedział, że "zyskają mieszkańcy, ponieważ zamiast jednego przystanku (przy kościele) będą dwa"
Jeden przed Polo Marketem, a drugi gdzie?

Przy tym nowym Centrum Handlowym? Bo chyba nie przy Kościele
Przecież nie zrobią dwóch przystanków oddalonych od siebie o mniej niż 100 metrów
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

6 lat temu

Wicek pisze:Burmistrz powiedział, że "zyskają mieszkańcy, ponieważ zamiast jednego przystanku (przy kościele) będą dwa"
Jeden przed Polo Marketem, a drugi gdzie?

Przy tym nowym Centrum Handlowym? Bo chyba nie przy Kościele
Przecież nie zrobią dwóch przystanków oddalonych od siebie o mniej niż 100 metrów
O ile dobrze zapamietałem, to chyba kiedys była mowa o przystanku na Gdańskiej za skrzyzowaniem ( w kierunku Wejherowa)
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

6 lat temu

zgadza się, tam jest już zbudowana nowiuśka zatoczka autobusowa z betonowym podłożem,
znak jeszcze jest zasłonięty i brakuje wiaty, ale to kwestia kilku dni i będzie dostępny.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

o to elegancko
dobra wiadomość

Burmistrz też wspominał coś o rozbudowywaniu tego centrum i budowie stacji paliw

Ciekawe jaka to stacja planuje się wprowadzić
Stawiam na BP
cli1
Znam to forum
134 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

Mnie bardziej ciekawi to połączenie ul. 1-go Maja z Pucką, żeby się tam autostrada jak na Kazimierskiej nie zrobiła. Ludzie chcący ominąć zakorkowany wyjazd Łąkowa/Gdańska będą śmigać tą drogą ...
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

6 lat temu

cli1 pisze:Mnie bardziej ciekawi to połączenie ul. 1-go Maja z Pucką, żeby się tam autostrada jak na Kazimierskiej nie zrobiła. Ludzie chcący ominąć zakorkowany wyjazd Łąkowa/Gdańska będą śmigać tą drogą ...
Myślę, że będą śmigać. Skończy sie sielski spokój mieszkańców ul. 1 maja. No cóż, my w Ciechocinie tez mieliśmy mniejszy ruch na Kazimierskiej, Nowej czy Brzozowej. Skończyło się i będzie coraz gorzej
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

6 lat temu

Generalnie dobrze oceniam dotychczasowe podejście UM i prace na rzecz usprawnienia komunikacji z flagową Leśną na czele. Myślę, że jednak powinni popracować nad dalszym planem wyprowadzenia ruchu z Redy pomijając i tak chorą (szczególnie w rejonie Ciechocina) koncepcję OPAT.
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

6 lat temu

To będziemy mieli drugi sklep ROSSMANN w Redzie, właśnie powiesili szyld z nazwą drogerii na ścianie
budynku Centrum Handlowego.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

Czy ktoś jest może w stanie wytłumaczyć, czym kierowali się ludzie, którzy podjęli decyzję o zamknięciu wyjazdu z kompleksu handlowego (nowa Biedronka + Rossmann) w stronę Wejherowa?
Był piękny wyjazd, który pozwalał na wydostanie się z parkingu z ominięciem węzła Gdańska/Pucka i tym samym zapobiegał generowaniu się korków w tym rejonie. Ale nie - komuś to bardzo przeszkadzało i w tym tygodniu postawiono tam szlaban i napisano "droga pożarowa - nie zastawiać". Trochę brakuje w tym logiki, bo skoro nie zastawiać, to po co szlaban?
Ale tak czy owak - teraz z Biedry jest tylko jeden wyjazd - na Pucką. Czyli jeśli ktoś chce jechać w stronę Wejherowa, to i tak musi zaliczyć węzeł Pucka/Gdańska i czekanie na światłach. Czasem przy tym wyjeździe stoi się dobre kilka minut, bo wbicie się w Pucką (a już zwłaszcza w kierunku Półwyspu) graniczy z cudem. A ponieważ wyjazd jest krótki, to kolejka aut przesuwa się aż na parking. Boję się myśleć, bo będzie w sezonie :/
Dlaczego u nas jak coś się robi, to totalnie bez żadnego pomyślunku :(
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

6 lat temu

Odpowiedź wydaje mi się prosta. Wielu kierowców "wyczaiło", że można przez parking Biedronki "przeciąć" do tego wyjazdu i ominąć światła na skrzyżowaniu ;). Oczywiście, że było to wygodne, ale z drugiej strony niezbyt bezpieczne, bo z parkingu zrobiła się nagle ulica.
ODPOWIEDZ