Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Centrum Medyczne - Reda Ciechocino

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

wiosną 2018 roku przy ulicy Długiej / Puckiej ma rozpocząć się budowa Centrum Medycznego. Centrum ma być otwarte wiosną 2019.
Przyszłe centrum medyczne powstanie na działce o powierzchni 5300 m2 i pomieści budynek z przeznaczeniem na usługi zdrowotne oraz mieszkalne. Planowany termin rozpoczęcia budowy przypada na wiosnę 2018r. Część zdrowotno – rehabilitacyjna ma zostać oddana do użytku wiosną 2019, a część mieszkalna w 2020r.

Nowy ośrodek będzie posiadał gabinety rehabilitacyjne świadczące usługi w zakresie:

neurorehabilitacji
kardiorehabilitacji
hydrorehabilitacji
Ponadto inwestycja ma pomieścić aptekę i następujące gabinety POZ:

gabinet POZ dla dorosłych
gabinet pediatrii dla dzieci chorych i zdrowych
gabinet stomatologiczny
gabinet ginekologiczny
Szczegóły http://www.budger.pl/
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

6 lat temu

No i bardzo dobrze. Niech budują. Nawet nie pytam, czy to bedzie na NFZ. Tego chyba nikt nie wie. Jesli ktos mnie by pytał czy architektura budynku mi sie podoba, to powiem, że nie za bardzo. architekt nie zaszalał. No, ale to rzecz gustu, innym być może się podoba.
Jeśli to "coś" na skrzyżowaniu Puckiej i Wejherowskiej zostało "klepnięte" przez architekta miejskiego....
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

6 lat temu

Pierwsze co mnie zaskoczyło to fakt, że inwestorem jest firma z Redy.
Wizualizacje szału nie robią.
widok2.jpg
Jakby ktoś myślał jeszcze o jakiejś fajnej inwestycji w Redzie, to naprawdę mogę polecić świetnego architekta - wygrywa konkursy, uwzględnia lokalne uwarunkowania, śledzi światowe trendy - poważnie, jakby co to proszę na priv
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

6 lat temu

To jest nasze przekleństwo - rynek. Dziś każdy (sorry - prawie każdy) kupujący już w drzwiach krzyczy - ile? Czy może być taniej? Dlaczego tak drogo? U architekta też tak krzyczy, więc ten jest tani. W efekcie mamy takie paskudztwa w całej Redzie. Jeśli do tego dodać, że cały kraj jest paskudnie zagospodarowywany przestrzennie, a Reda w tym kraju bywa podawana za przykład szczególny byle jakiej zabudowy - to mamy obraz ile trzeba zrobić, żeby tę sytuację choć trochę poprawić.
Patrząc na powyższy obrazek mam wątpliwości, czy to jest centrum medyczne? Wygląda jak zwykły, paskudny blok mieszkalny. Czy to nie pomyłka?
Niestety -kolejna komercyjna budowla jest zwyczajnie - BRZYDKA
Ostatnio zmieniony |3 Paź 2017|, o 06:28 przez Robin, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

Oby się nie skończyło tak, jak z planowaną budową centrum handlowego, niemalże w tej samej lokalizacji
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

6 lat temu

Wielu inwestorom nie zależy, aby budowle były ładne. Ma byc jak najtaniej. Tylko nieliczni bogaci decydują sie na projekty indywidualne i zlecają to dobrym architektom.
Prawie całe Ciechocino, to projekty typowe (mój tez) czesto "ulepszane" przez właścicieli (mój nie) Oczywiscie bierze sie to z tego, ze naród nie jest majętny i inwestorzy tną koszta gdzie się da.
A to Centrum, no cóż nazwa jest obiecujaca
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

Ponoć o gustach się nie dyskutuje, ale czy Wy trochę nie przesadzacie?
Nie powiem, że to najładniejszy budynek jaki w życiu widziałem, ale bez przesady
Nie jest aż takim straszakiem jak go malujecie.

Też bym wolał coś ładniejszego... ale nie wydaje mi się, żeby ten budynek szpecił miasto
Robin pisze:...Patrząc na powyższy obrazek mam wątpliwości, czy to jest centrum medyczne? Wygląda jak zwykły, paskudny blok mieszkalny. Czy to nie pomyłka?...
to ma być "budynek z przeznaczeniem na usługi zdrowotne oraz mieszkalne"
Tylko część budynku ma być centrum medycznym - reszta to zwykły blok
Zigi akurat wstawił zdjęcie od strony garaży. Dorzucam zdjęcie od strony "usług zdrowotnych"
Załączniki
czrc.JPG
http://www.budger.pl/wp-content/uploads/2017/09/widok-02.pdf
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

6 lat temu

Z ciekawości chciałem wejść na stronę tego architekta, który jest podany w tej ramce informacyjnej (nie pamiętam jak to się profesjonalnie nazywa), by zobaczyć inne projekty z porfolio. Niestety, strona choć podana, to nie istnieje. I tyle w tym temacie.
Udało się znaleźć, że ten sam architekt zaprojektował klinikę specjalistyczną przy Miłosza w Rumi.
Ja mam propozycję do dewelopera (przepraszam, inwestora) - a może by tak to jeszcze poprawić? Proooszę!
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

6 lat temu

Zigi pisze: Ja mam propozycję do dewelopera (przepraszam, inwestora) - a może by tak to jeszcze poprawić? Proooszę!
Ja też proooooszę!!!!!!!!!!!!!!!
rozwoj
Znam to forum
107 postów
Znam to forum
Rejestracja: 7 lat temu

6 lat temu

Inwestycja super bo brakuje w Redzie uslug medycznych a mieszkancow coraz wiecej...trzymam kciuki
MIASTO to MIESZKANCY
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

6 lat temu

Powinno być tak, że nie prosimy tylko żądamy od radnych uchwalenia dobrych planów zagospodarowania. Tak, by inwestor musiał Redę upiększać, a nie jeszcze bardziej szpecić .
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

6 lat temu

Plan powstał i obowiazuje. Czy jest zły? Zawsze można było coś poprawić wtedy, gdy powstawał. Teraz "po ptokach"
Czy mozna zmusić inwestora, aby Redę upiększał ? Może i tak, choć nie wiem jak. Jeśli zostaną spełnione wszystkie wymogi planu zagospodarowania, to nie ma chyba zbytnich możliwości. Zostało chyba tylko trochę pomarudzić (mam na myśli siebie)

rozwoj, placówek tego typu w Redzie i okolicach chyba nie brakuje. W kazdej chwili możesz pójść i skorzystać z usług specjalistów. No, chyba, że zamarzysz sobie NFZ. To inna bajka. No, ale powstanie kolejnej firmy, gdzie możesz sie wykurować nie będzie złe. Niech budują. Konkurencja moze wymusić spadek cen.
jarekm
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 10 lat temu

6 lat temu

Tak? W każdej chwili można pójść do specjalisty?
Chyba żyjesz w innym mieście i w innym kraju.
Nawet do okulisty najbliższy termin to końcówka przyszłego roku. No i weź zaplanuj na przyszły roku uraz oka. Do dentysty rejestracja telefoniczna tylko nikt telefonu nie odbiera a pacjenta niech boli, co to kogo obchodzi. Nawet najnowsze centrum medyczne nie pomoże jak nie zmienią się zasady.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

6 lat temu

Ale to będzie prywatna klinika (jak rozumiem), więc w tym aspekcie nic się nie zmieni.
jarekm
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 10 lat temu

6 lat temu

No właśnie PRYWATNA

W Redzie potrzebna jest przychodnia z prawdziwego zdarzenia ale dla ludzi a nie dla bogaczy.
Rządy się zmieniają a zwykłych ludzi co płacą składki wszyscy mają głębokim poważaniu.
ODPOWIEDZ