Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Centrum Medyczne - Reda Ciechocino

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

6 lat temu

Może off, a może nie do końca. Właśnie o tym piszę. Efekt jest taki, że nawet redzkie dzieci jeżdżące na wymiany do Holandii, po kilku dniach pobytu wracają do Redy i stwierdzają, że tu brzydko, a tam ładnie. Tej świadomości nam brakuje, ale przede wszystkim odpowiedzialności. Odpowiedzialność powinny za zły plan zagospodarowania ponosić samorządy, które je uchwalają, a przede wszystkim fachowcy-urbaniści, którzy je faktycznie tworzą. To od ich głów należałoby zacząć.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

6 lat temu

To prawda. Ale bez świadomości społecznej samorządy też niewiele zrobią. Zastanawiałem się, dlaczego w Rumi (w Redzie też zresztą - choć w mniejszej skali) nic nie robi się z tym bałaganem reklamowym przy Gdańskiej. A no prawdopodobnie dlatego, że zarabiają na tym mieszkańcy, właściciele nieruchomości, czyli wyborcy. Po co wprowadzać restrykcyjne prawo, na którym zrazi się część wyborców, a inni być może tego nie docenią? Myślę, że takie jest myślenie większości władz samorządów. I dopóki nie zrozumiemy jako społeczeństwo, że taki "zachodnioeuropejski" porządek jest w naszym interesie, to władze w tym zakresie także nie będą wiele robić.

Ale mimo wszystko jestem optymistą. Nasza dyskusja jest najlepszym dowodem na to, że ta świadomość rośnie i być może rzeczywiście jest już pora, by zauważyli to także władze samorządów.
jarekm
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 10 lat temu

6 lat temu

No i w końcu zrozumiałem.
W Centrum Medycznym nie chodzi o leczenie i nikogo leczenie nie obchodzi.
Chodzi tylko o to jak wygląda.
Dziwi mnie tylko że niektóre budowle budowane przez deweloperów nie rażą swoim wyglądem.

Widzę że niektórym najbardziej by się podobały budowy typu ulica, domy, wszystkie jednakowe, trawniki jednakowe i nawet skrzynki na listy takie same i w tych samych miejscach. Sporo takich w tych państwach o których piszecie a najwięcej to chyba w USA.
Małą wadę tylko to posiada, można się pomylić i wejść do sypialni sąsiadki.

Wygląda że blokowiska z wielkiej płyty to był majstersztyk architektury.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

6 lat temu

Tak Zigi masz rację. Tylko skąd tę świadomość społeczną wziąć. W małych miejscowościach np nadmorskich władza ustawodawcza, wykonawcza i mały biznes są ze soba powiązane rodzinnie. No i jak zlikwidować te budy i straszne "pensjonaty" Trzeba czasu i determinacji.

Formalnie rzecz biorąc temu naszemu Centrum nic zarzucić nie można (chyba). W Redzie napisali (?) ze jest zgodne z mpzp to i w Starostwie na podstawie tego kwitu dali zgodę (?) Jest wszystko ok.
Jak sie dzieje, że w niektórych miejscach powstaja "gargamele" obok tzw polskich dworków nie wiem, lecz domyslam się. nie mogę tego napisać.

Ogladałem w necie relacje Polaka o tym jak w USA kupił dom. Załatwił wszystkie formalności, dostał 2 segregatory kwitów i klucze. Po jakimś czasie podjechał samochód i facet powiedział Polakowi, że trzeba trawe skosić i kwiaty zasadzić, bo brzydko wygląda, a także odmalować elewację, no i ten stary samochód to trzeba wstawiać do garażu. Brzydki wygląd wpływa na cenę nieruchomości obok. Okazało się, że wsród kwitów podpisał klauzulę, ze bedzie to robił. Jesli nie ,to wyraża zgodę na to, że zrobi to firma, a on zapłaci. I to nie żaden urząd, Policja, czy Straż Miejska. . to deweloper. No i domki wygladają ładnie.
O tym jak tam budują też oglądałem. Nieco inaczej niz u nas.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

6 lat temu

jarekm - blokowiska nie były ładne, ale uporządkowane - jeżeli gdzieś były, tworzyły jedno osiedle (wieżowce i osiedle kaszubskie w Weju, u nas bloki przy Łąkowej), jak miło być blokowisko, to tak zrobili a dzisiaj nikogo nie zdziwi, że wśród 5 niebieskich 4-piętrowych bloków powstanie czerwony parterowy domek i na odwrót.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

5 lat temu

Czas odświeżyć temat
Inwestor wystąpił z wnioskiem o pozwolenie na budowę
Wnioskowano o:
"Budowę budynku mieszkalno-usługowego (wielorodzinnego) z przychodnią zdrowia, garażami podziemnymi"
ppw
Ja tu zaglądam
34 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 9 lat temu

5 lat temu

Niby płaci się całkiem duże składki na ubezpieczenie zdrowotne, a jeżeli co do czego przyjdzie, to idzie się prywatnie, bo państwowo zwykle nie ma terminów. A brak terminów wynika przede wszystkim z małej ilości kasi jaką NFZ przeznacza na leczenie. Moim zdaniem, środki z bieżącego budżetu są kiepsko zarządzane. Dlatego tak wielu ludzi szuka dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego.
Ostatnio zmieniony |25 Sie 2018|, o 10:29 przez ppw, łącznie zmieniany 1 raz.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

5 lat temu

myślę, że wszyscy się z Tobą zgodzą :)
Środki pobrane od społeczeństwa są z pewnością źle zarządzane.
Generalnie NFZ to dno dna :)

choć chyba nigdzie nie było powiedziane, że to "Centrum Medyczne" nie będzie się starało o kontrakt z NFZetem... więc kto wie :P
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

5 lat temu

Wicek pisze:
5 lat temu
Czas odświeżyć temat
Inwestor wystąpił z wnioskiem o pozwolenie na budowę
Wnioskowano o:
"Budowę budynku mieszkalno-usługowego (wielorodzinnego) z przychodnią zdrowia, garażami podziemnymi"
W którym miejscu?
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

5 lat temu

Na początku wątku jest opisane: viewtopic.php?p=73426#p73426
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

5 lat temu

dokładnie :P było w pierwszym poście, ale mogę wkleić szczegóły ze stronki :)
Lokalizacja i dojazd
Nowa inwestycja położona będzie w niezwykle atrakcyjnej lokalizacji dzielnicy Ciechocino.

Bliska obecność lasu umożliwi korzystanie z licznych pieszych szlaków, co przy zdrowotno-rehabilitacyjnym profilu inwestycji jest nie do przecenienia. Nadmorskie położenie Redy wpłynie pozytywnie na możliwości rekreacyjno-wypoczynkowe miejsca. Droga krajowa nr 216 biegnąca przy Centrum Medycznym zapewnia łatwy dojazd.

Dojazd komunikacją miejską
Z Dworca Głównego w Redzie na przystanek Reda – Ciechocino kursują autobusy linii 8 i 9. Przystanek autobusowy oddalony jest zaledwie 50 m od przyszłego ośrodka zdrowia.

Dojazd samochodem
Bezpośredni wjazd na działkę znajduję się od strony asfaltowej ul. Długiej. Na miejscu inwestycji będzie znajdował się parking.
http://www.budger.pl/lokalizacja/
Załączniki
budger.jpg
http://www.budger.pl/lokalizacja/
budger.jpg (64,21 KiB) Przejrzano 16293 razy
szymus127
Znam to forum
84 postów
Znam to forum
Rejestracja: 5 lat temu

5 lat temu

Ponawiam, wiadomo coś na temat tej inwestycji? jest w trakcie realizacji czy niewypał :) ?
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

5 lat temu

Inwestor wciąż czeka na pozwolenie na budowę...

Póki co jest "w trakcie rozpatrywania"

Za dwa tygodnie upłyną 3 miesiące od zgłoszenia wniosku :p
Ale tak długi okres oczekiwania* to standard w sumie :)

* oczywiście nie wiemy czy wszystkie dokumenty były ok - czy wniosek wymagał uzupełnienia.
szymus127
Znam to forum
84 postów
Znam to forum
Rejestracja: 5 lat temu

5 lat temu

Dziękuje za szybką odpowiedź :) Jakby coś się ruszyło to proszę dać znać :) !
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

5 lat temu

22.10.2018 r. Budowa budynku mieszkalno-usługowego (wielorodzinnego) z przychodnią zdrowia, garażami podziemnymi otrzymała decyzję pozytywną.

Nic więc nie stoi już na przeszkodzie, by rozpocząć budowę.

Wcześniej zapowiadano, że planowany termin rozpoczęcia budowy przypada na wiosnę 2018r. Część zdrowotno – rehabilitacyjna ma zostać oddana do użytku wiosną 2019, a część mieszkalna w 2020r.

Jest wiec niewielki poślizg :)
ODPOWIEDZ