Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Park Miejski w Redzie

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1796 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Romek, zacznijmy od tego, że Wejherowo nigdy nie było wzorem jeżeli chodzi o odśnieżanie. Ja dziś rano przejeżdżałem przez Redę i faktycznie na ulicach typu spokojna, Mickiewicza i dalej w stronę Semeko to dosyć ślisko było (ale nie była to katastrofa)
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Uważam, ze Reda jest odsnieżana jest az za dobrze. Tak!
Prosze pokaż mi choc jedna ulicę po której nie mozna chodzic lub jeździc. Tej zimy jeszcze duzego sniegu nie było (mam nadzieje, że ie będzie), ale w ubiegłym roku było go sporo. Słuzby odsniezające miasta dzialały szybko i sprawnie.
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Ja chciałam w ogóle poruszyć temat odśnieżania, ale nie tylko. Także sypania piaskiem. Może to nie o parku ale nie wiem gdzie o tym napisać. Chyba trochę przyzwyczailiśmy się, że nie ma mrozu i śniegu tej zimy, ale nigdzie na osiedlu nie zauważyłam by gdzieś był wysypywany piasek. Wszędzie jest lód, zabić się można. I kto za to odpowiada? Spółdzielnia i miasto? Znowu ich zima zaskoczyła?
cli1
Znam to forum
134 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

dzisiaj zauważyłem że służby oczyszczania miasta kupiły kłada do odśnieżania chodników i tym podobnych dróżek, co więcej, widziałem jak ten kład przejeżdżał koło parku (od 1 Maja do skate parku) więc może wkrótce zajmą się też odśnieżaniem alejek w parku :)
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Dorma pisze:Ja chciałam w ogóle poruszyć temat odśnieżania, ale nie tylko. Także sypania piaskiem. Może to nie o parku ale nie wiem gdzie o tym napisać. Chyba trochę przyzwyczailiśmy się, że nie ma mrozu i śniegu tej zimy, ale nigdzie na osiedlu nie zauważyłam by gdzieś był wysypywany piasek. Wszędzie jest lód, zabić się można. I kto za to odpowiada? Spółdzielnia i miasto? Znowu ich zima zaskoczyła?
nie wiem, które chodniki i ulice na osiedlu naleza do spóldzielni. W Ciechocinie, gdzie mieszkam, wszystkie ulice należą do miasta i sa, jak napisałem od wielu lat odsiezane i posypywane w sposób nie budzący zadnych zastrzezen.
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Ja mieszkam w tak zwanym centrum ( spokojna, łąkowa) i nie widziałam od kilku dni ani grama piasku nigdzie. Nie mówie o odśnieżaniu, ale jest tak ślisko, że naprawdę to jest niebezpieczne. Może ktoś inny się wypowie, że widział. to niech powie gdzie, bo ja nie widziałam
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1981 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Romek pisze:Uważam, ze Reda jest odsnieżana jest az za dobrze. Tak!
Prosze pokaż mi choc jedna ulicę po której nie mozna chodzic lub jeździc. Tej zimy jeszcze duzego sniegu nie było (mam nadzieje, że ie będzie), ale w ubiegłym roku było go sporo. Słuzby odsniezające miasta dzialały szybko i sprawnie.
Zgadzam się. W zeszłym roku (tzn. przełom 2010/2011) Gdynia była zasypana po brzegi, a w Redzie czyściutko. Nawet 12 Marca, choć wówczas jeszcze do połowy bez asfaltu, była pięknie oczyszczona pługiem śnieżnym i jeździło się bez najmniejszego problemu.
W tym roku właściwie jest podobnie - u nas, w Nowym Betlejem pług odśnieża nawet najmniejsze uliczki. Gorzej niestety jest, gdy nie ma śniegu, lecz błoto, bo miasto jakoś nie kwapi się do wyrównywania dziur i wybojów, więc jeździ się nieciekawie. Ciekawa jestem, czy w innych częściach miasta, na ulicach jeszcze niewyasfaltowanych jest podobnie?
Awatar użytkownika
suria
Częsty Bywalec
433 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

Dorma a okolice Łąkowej to nie są tereny wspólnot i spółdzielni? To właściciel terenu odpowiada za jego odśnieżanie i zabezpieczenie.
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

No chyba są, ale właściciel terenu jakoś o obsypanie piaskiem nie zadbał jak widać.
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Jeżeli chodzi o odśnieżanie nie widzę żadnego problemu.Chodzę po parku codziennie,po mieście codziennie i po osiedlu i nie widzę tragedii.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Wygląda na to, że w Parku pojawi się kawiarenka
Na ostatniej sesji rady miejskiej w Redzie w głównym stopniu skupiono się na zmianach miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego i nowej drodze przy osiedlu Buczka.Na pierwszy rzut poszła sprzedaż gruntu przy ul. Buczka oraz zmiana fragmentu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w północno-zachodniej części Rekowa.
Następnie radni zmienili fragment planu w południowej części dzielnicy ul. 12 Marca oraz w rejonie ulicy Łąkowej, Gdańskiej, Obwodowej i Ceynowy aby w okolicach parku powstała strefa gospodarcza dla kawiarenki i innych usług a nie zabudowa mieszkaniowa. Ponadto zmieniono budżet i wieloletnią prognozę finansową.
- Zmieniliśmy plany zagospodarowania, bo okazuje się, że zatwierdzone plany wstecz są jednak zbyt rygorystyczne wobec mieszkańców i nie umożliwiają rozbudowę pewnych elementów domów jak dach czy kolejna kondygnacja – mówi Kazimierz Okrój, przewodniczący rady.

Dużą uwagę skupiono na nowym połączeniu drogowym Leśna-Cegielniana, który od połowy tego roku zacznie funkcjonować dla samochodów i pieszych. W kwietniu całkowicie zostanie zamknięty przejazd kolejowy przy ulicy Gniewowskiej a samochody z rejonu ul. Gniewowskiej i os. Buczka będą zjeżdżały w stronę byłych zakładów gumowych. Potem pod wiaduktem kolejowy do ronda w międzytorzu, aby skręcić w prawo w stronę ulicy Gniewowskiej na wysokości ul. Sobieskiego i Ogrodowej lub wyjechać w kierunku ul. Wejherowskiej na krajową „6”.

- Dla pieszych będą schody na ul. Gniewowskiej do pokonania ze względu na różnicę wysokości – dodaje burmistrz Krzysztof Krzemiński. - Dla niepełnosprawnych będzie winda. Zmieści się wózek ale pojazd dla niepełnosprawnego w tym miejscu już nie przejedzie. Może przejechać chodnikiem do międzytorza.

Jak wyjaśnia burmistrz, projekt unijny nie przewidywał pochylni dla pieszych od strony osiedla Buczka tylko schody. Jeśli zaistnieje taka potrzeba władze wybudują pochylnię dla wózków jeszcze w tym roku. Sesję zakończono uchwałą o wyróżnieniach burmistrza za wspieranie działań, bezinteresowną pomoc potrzebującym i przyczynienie się do rozwoju miasta swymi osiągnięciami.

- Wyróżnienie będzie przyznane jako nagroda rzeczowa lub pieniężna do 3-krotności miesięcznego wynagrodzenia – mówi Kazimierz Okrój. - Dla osób fizycznych, prawnych, organizacji społecznych, przedsiębiorstw i instytucji
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

Nie wiem czy było, w każdym razie wklejam. Rozstrzygnięcie na budowę przystani kajakowej. Wynik mianowicie taki, że żadna z firm nie realizuje inwestycji.

http://www.pomorskie.eu/res/BIP/Reda/pr ... i_etap.pdf
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

Do waszej mieszkańcy wiadomości:
- prawdopodobnie w drugim etapie uda się poszerzyć ciąg pieszy (z dop. jazdą rowerem) od stacji trafo do mostku, w weekendy jest na nim dość ciasno, wiec raczej uda się ułatwic przejście spacerującym i przejazd czesto rodzinom z dzieciakami na rowerach.
- obok stacji trafo jest kawalek wydeptanego/wyjezdzonego trawnika miedzy ciagiem do mostku a uliczką obok przedszkola, to w.g zapewnien na pewno uda sie zrobic tj lacznik umozliwiajacy wjechanie rowerem, wozkiem dzieciecym czy inwalidzie bez pokonywania 20cm kraweznika
Artur
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1981 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

A o jakim konkretnie rejonie piszesz, bo nie bardzo wiem, o jaki mostek, jaką stację trafo czy uliczkę obok przedszkola chodzi.
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

Główny ciąg, najmocniej uczęszczany, alejkę z nowo posadzonymi drzewkami do mostku na rzece, alejkę która łączy 2 części Redy od ul Olchowej do ul Osiedlowej (obok budynku Łąkowa nr 25)
Jako rowerzysta gdy jadę z synkiem odczuwam "dyskomfort" bo nie cierpię aby przeze mnie piesi czuli się zagrożeni nawet gdy jade 5-10km/h. Widzę dośc częśto od roku że szerokość tego ciągu w weekendy wyraznie jest za mała, rozwiazaniem jest albo separacja rowerzystow od pieszych lub integracja i poszerzenie. Przychylam sie do integracji z ustepowaniem pierwszenstwa pieszym bo to miejsce rekreacji przede wszystkim ale ciezko ustepowac pierwszenstwa jesli trzeba zjedzac w krzaki/trawnik z dzieckiem to trudne do wykonania.
Artur
ODPOWIEDZ