Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Park Miejski w Redzie

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Awatar użytkownika
Mazur
Prawie Lider
520 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

W Redzie straż miejska Cię nie zaatakuje...
Mamo.... bo się potnę !!!
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

No i już jest pozytywnie. Jakby jeszcze przyjął się zwyczaj australijski, że po grilowaniu pozostawia się po sobie nienaganny porządek i grill wyczyszczony dla następnych, byłoby bosko ! Podjadę sobie na rowerku zajrzeć jak się rozwinie sezon grilowy - faktycznie może być miło.
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Ktoś się orientuje czy w tym roku beda prowadzone jakieś pracy na terenie przy parku gdzie mają powstać boiska i kawiarenka?
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

redziaczki pisze:Ktoś się orientuje czy w tym roku beda prowadzone jakieś pracy na terenie przy parku gdzie mają powstać boiska i kawiarenka?
tam gdzie miały powstać boiska prowadzono prace ziemne już 2 lata temu... i w sumie nic się nie zmieniło...
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

8 lat temu

Na You Tobe ukazał się filmik z pięknymi ujęciami naszego Parku Miejskiego wykonany z drona

... fantastycznie wygląda to wszystko z góry

Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

7 lat temu

Dziś miałem okazję bryknąć się rowerem po Parku Miejskim i trochę smutno się robi, gdy się popatrzy na tę część w której pija się piwko, a niekoniecznie bawi z dziećmi. Śmieci porozwalane na trawnikach i alejkach, same alejki zapuszczone, trawa i chwasty zarosły już tak mocno, że nie widać już nawet krawężników w wielu miejscach - jeszcze trochę i zacznie to przypominać to dziadowskie pole po drugiej stronie rzeki, które zarosło takimi krzaczorami, że aż strach się bać tam iść.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

7 lat temu

Park jest ładny. Podoba mi się. Podobałby mi sie jeszcze bardziej gdyby zrobiono tam 2-3 wielobarwne klomby, Miejsca jest sporo.
Nasi miejscy ogrodnicy umieliby z pewnościa to zrobic, gdyż te kompozycje kwiatowe stojące na ulicach są bardzo piękne
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

7 lat temu

Ja nie neguję tego, że nasz park jest ładny - obawiam się tylko, że zaczyna być w pewnych miejscach (tych, które są poza widokiem od strony placu zabaw) zapuszczony.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

7 lat temu

RECIECH pisze:Ja nie neguję tego, że nasz park jest ładny - obawiam się tylko, że zaczyna być w pewnych miejscach (tych, które są poza widokiem od strony placu zabaw) zapuszczony.
Tak, to prawda
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

Czy ktoś się orientuje kto zarządza parkiem miejskim? Na alejkach jest tyle liści że wieczorem nie widać jak ścieżki idą Chyba gospodarz powinien grabić te liście raz na jakiś czas? Od razu dodam, że nie są to liście z jednego dnia a z kilkunastu na pewno
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

7 lat temu

i tutaj kłania się instytucja Straży Miejskiej - to nie musi być formacja darmozjadów uprzykrzających życie ludziom, ale skromna ekipa pomagająca mieszkańcom - zależy od podejścia.... dziś nikt nie sprawdza trucicieli, nikt nie sprawdza posesji np. pod kątem wycięcia krzewów wyłażących z podwórka na cały publiczny chodnik (a to tylko pierdoła).... lub też sprawdzania pijaków albo narastającego syfu w parku... SM to piękna idea - spieprzona przez tłuste prosiaki siedzące w "służbówkach" przy fotoradarach....
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

proszę nie wracajmy do tematu Straży Miejskiej
To jest bezsensowny, bardzo kosztowny twór stworzony tylko po to, żeby znajomi decydentów mieli dobrze płatną robotę. Po raz kolejny napiszę. Lepiej przeznaczyć połowę planowanej kasy dla SM na dodatkowy patrol policji dedykowany takim czynnościom, które wymagasz od SM.

Co do samego parku, pojawił się 3 przetarg na dzierżawę terenu w parku z przeznaczeniem na zagospodarowanie i wybudowanie budynku z usługami gastronomicznymi

http://miasto.reda.pl/2016/trzeci-nieog ... -przetarg/

Ciekawe czym tym razem się uda - przydałaby się tam sympatyczna kawiarenka.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

7 lat temu

Trudna sprawa, trudny teren - nieuzbrojony. Jestem ciekaw, co z tego będzie. Jak ktoś ma kasę i biznesplan mu się zepnie, to będzie OK.
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

7 lat temu

Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

7 lat temu

Ja rozumiem, że to jakaś forma edukacji uczniów. Ale czy myśli się na poważnie o tak daleko idącej rewitalizacji tej części parku? Bo o punkcie gastronomicznym wiemy - ale czy poza tym coś jeszcze?
ODPOWIEDZ