Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Park Miejski w Redzie

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
strfibur
Znam to forum
106 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

a nastepnym etapem niech będzie dopuszczenie do ruchu motocykli potem samochodów a następnie ciężarowych a na koniec przerobić na pas startowy dla samolotów
No i znowu zaczniemy budować następny park dla rekreacji i spacerów
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

strfibur pisze:a nastepnym etapem niech będzie dopuszczenie do ruchu motocykli potem samochodów a następnie ciężarowych a na koniec przerobić na pas startowy dla samolotów
No i znowu zaczniemy budować następny park dla rekreacji i spacerów
szkoda Ciebie strfibur, skoro tak uważasz. Może jak się nauczysz jeździć na rowerze to poznasz, że jest to również bardzo ciekawa forma rekreacji, o której wspominasz.
strfibur
Znam to forum
106 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Ryszard, na rowerze jeżdżę dłużej niż większość z Was ma lat.
Po parku to mogą sobie jeździć małe dzieci na rowerkach
I proponuję dobrze czytać
Bo to chyba nie moje słowa
ArturB pisze:Do waszej mieszkańcy wiadomości:
- prawdopodobnie w drugim etapie uda się poszerzyć ciąg pieszy (z dop. jazdą rowerem) od stacji trafo do mostku, w weekendy jest na nim dość ciasno, wiec raczej uda się ułatwic przejście spacerującym i przejazd czesto rodzinom z dzieciakami na rowerach.
- obok stacji trafo jest kawalek wydeptanego/wyjezdzonego trawnika miedzy ciagiem do mostku a uliczką obok przedszkola, to w.g zapewnien na pewno uda sie zrobic tj lacznik umozliwiajacy wjechanie rowerem, wozkiem dzieciecym czy inwalidzie bez pokonywania 20cm kraweznika
Ja tylko ironicznie skomentowałem
I po co bylo robić park?
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

strfibur pisze:a nastepnym etapem niech będzie dopuszczenie do ruchu motocykli potem samochodów a następnie ciężarowych a na koniec przerobić na pas startowy dla samolotów
Dzieki naszej rowerzystów prośbie park zostął oznakowany znamkami uniemożliwiającymi wjazd motorowerami, motocyklami i samochodami. Obecnie policja moze już karać tych osłów ktoryz wjezdzaja tam poj. silnikowymi. Dla osób jeżdzących na rowerach przejazd przez Park ma znaczenie kounikacyjne , miedzy dzielnicami Redy, alternatywą są ul Gdańska i Obwodowa, a więc dużo nadkładać drogi by trzeba było, mając silnik to nie problem ale osobom używającym mięsni to robi duża równice. Ma równiez znaczenie dla celow rekreacji i dojazdu do Mościch Błot z dzieciakami, całymi rodzinkami.
Jako kompromis nie powstała droga dla rowerów lecz zezwolono na wjazd, ale zezwolenie na wjazd oznacza ustepowanie pierwszenstwa pieszym i tak to działa zazwyczaj.
Artur
Zuza
Prawie Lider
541 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Ciekawe,jakoś to oznakowanie nie przemawia do tych co zasuwają skuterami,motorami po mostku przez rzeczkę,aż dudni wszystko dookoła.
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

Policja ma monitoring i w/g mojej wiedzy mają być karani za łamanie zakazu ruchu (postfactum rejestracja na podsatwie monitoringu).
Apropos jeden z tych gówniarzy mieszka na Prusa 5 i notorycznie jezdzi po chodnikach obok swojego domu, więc zbyt rozsądny to on nie jest.
Artur
Awatar użytkownika
Buba
Częsty Bywalec
473 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Monitoring w parku to chyba fikcja? Z uwagi na posiadanie psa jestem codziennym gościem w parku /rano/ Spacerując dostrzegam różne rzeczy,jakoś dziwnym trafem rzucają mi się w oczy tylko te niechlubne,jak np dziś-oddawanie moczu na oczach spacerujących kobiet w połączeniu z dzikimi okrzykami triumfu, w odległości ok 30 m od kamery, również w zasięgu kamery jest trawnik z klombem,z którego wyrwano 4 sadzonki pięknie kwitnących krzewów,zostały tylko dziury.Albo kącik pt "siłownia" notorycznie okupowany rankiem przez piwoszy sikających bez skrepowania gdzie popadnie.Tak nie zachowuje się nawet mój pies :wink:
Niechaj ci ,co zwykli mówić prawdę,nie liczą na niczyje poparcie na tym świecie" /Monteskiusz/
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

To niestety smutna i żenująca prawda.Pod "nosem"kamery dzieją się baaardzo dziwne,rzeczy.Delikwenci,wręcz śmieją się w nos naszej Policji ;(
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

A dziś na skate parku jakieś zawody chyba,dużo się tam dzieje.Powstał też mur oddzielający domki od skateparku.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Bardzo lubie rododendrony. Kilka posadzono w tym naszym parku, ale marne takie jakies sa. Ja chyba wiem dlaczego., Pare razy widziałem jak pieski obsikiwały te i inne rosliny. Właściciele psów dlaczego nie pilnujecie tych swoich zwierzaków?????
Nie wiadomo także czy miejscy ogrodnicy odpowiednio dbaja o te roslinki.
Rododendrony lubia wypić :-) Wymagają też odpowiedniej,kwasnej i żyznej gleby oraz nawozenia....
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

Romek pisze:Bardzo lubie rododendrony. Kilka posadzono w tym naszym parku, ale marne takie jakies sa. Ja chyba wiem dlaczego., Pare razy widziałem jak pieski obsikiwały te i inne rosliny. Właściciele psów dlaczego nie pilnujecie tych swoich zwierzaków?????
Nie wiadomo także czy miejscy ogrodnicy odpowiednio dbaja o te roslinki.
Rododendrony lubia wypić :-) Wymagają też odpowiedniej,kwasnej i żyznej gleby oraz nawozenia....
ech to prawda... sporo roślinek padło, zostało zadeptanych lub po prostu wygląda marnie. Utrzymanie parku kosztuje, ale widać, że koszą, korą podsypali to może i ktoś do rododendronów zerka.

Swoją drogą ciekawe jest kiedy ktoś te PARKOWE KAŁUŻE wyczyści... bo cuchną!
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

w parku stworzono "aleje przyjaźni" zasadzając dęby :)
http://telewizjattm.pl/serwis-informacy ... ml?play=on
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Aleja przyjażni? Jestem za...tyle tylko, że aleja składająca sie z 7 drzew to chyba nawet nie alejka :)

Uważam także, że dęby te zostały posadzono zbyt blisko siebie. Gdy sie rozrosną, to będą miały ciasno. no, ale z pewnościa uroczyste sadzenie było przeprowadzane pod czujnym okiem fachowca :)
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

To wszystko odnośnie Dni Redy? No tak, sadzenie drzewek przez radnych i uroczysta sesja Rady Miasta najważniejsza ;).
A gdzie relacja z dużo ciekawszych wydarzeń jak np. inscenizacja walk wojsk zaciężnych ( czy jakoś tak)? Może jeszcze wstawią, bo widziałam, że coś tam filmowali
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Dorma pisze:To wszystko odnośnie Dni Redy? No tak, sadzenie drzewek przez radnych i uroczysta sesja Rady Miasta najważniejsza ;).
Ale za to jaka ta sesja uroczysta. Wręczanie ...my Wam, potem Wy nam...wręczajacy staja sie odbierajacymi i na odwrót. Pięknie było. No i te kwiaty, uściski i pocałunki. Pojedyncze, podwójne, potrójne...Ach :lol:

http://www.telewizjattm.pl/serwis-infor ... ml?play=on
ODPOWIEDZ