Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

EDS Retail Park Reda

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

4 lat temu

Decydują nie tylko kryteria geograficzne, czyli te 500 m. co opisałeś, ale też obowiązują kryteria demograficzne, czyli 1 apteka na 3 tys. mieszkańców w odległości nie mniejszej niż te 500 m

... ale jak dla mnie i pewnie dla większości osób im więcej aptek tym lepiej, sami wiemy jakie rozbieżności cenowe leków bywają w różnych punktach, szczególnie tych drogich leków gdzie ceny różnią się czasami nawet kilkadziesiąt złoty,
czy też niekiedy z powodu braku ważnego leku w jednej aptece to jedziemy do drugiej.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

4 lat temu

Zigi pisze:
4 lat temu
A z nazwą nie trafili. Kolejny "PARK" w Redzie. Może jeszcze zmienią.
Te nazwy to jest chyba jakiś dziwny stan swiadomości tych, co to wymyślają. Kiedys park to oznaczało tylko jedno-teraz niekoniecznie. Kiedyś w galerii to raczej sie nie kupowało - teraz owszem bardzo często. Nie mam z tym problemu, bawi mnie jedynie, gdy np w niewielkiej miejscowości stoi sklep wielobranżowy i nosi nazwę galeria....chociaż własciwie dlaczego nie? Chcieli to nazwali :-)
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

4 lat temu

cli1 pisze:
4 lat temu
Co do lokali, które mogą tam powstać to z apteką może być problem. W myśl ustawy apteka dla aptekarza odległość od najbliższej apteki musi wynosić chyba 500m (nie wiem tylko czy w linii prostej czy po drogach :P ). Najbliższa apteka jest niedaleko ronda z młynem - idealnie 500m wg map google w linii prostej.
Apteka Starowiejska (obok zejścia do tunelu) do apteki przy Obwodowej na pewno ma mniejszą odległość niż 500 metrów :)

Ale tylko tak strzeliłem :)
Pożyjemy zobaczymy co nam tam wybudują w tym :) parku :)
Awatar użytkownika
herring
Częsty Bywalec
340 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

4 lat temu

Wicek pisze:
4 lat temu
cli1 pisze:
4 lat temu
Co do lokali, które mogą tam powstać to z apteką może być problem. W myśl ustawy apteka dla aptekarza odległość od najbliższej apteki musi wynosić chyba 500m (nie wiem tylko czy w linii prostej czy po drogach :P ). Najbliższa apteka jest niedaleko ronda z młynem - idealnie 500m wg map google w linii prostej.
Apteka Starowiejska (obok zejścia do tunelu) do apteki przy Obwodowej na pewno ma mniejszą odległość niż 500 metrów :)

Ale tylko tak strzeliłem :)
Pożyjemy zobaczymy co nam tam wybudują w tym :) parku :)
Ale została otwarta gdy tych przepisów jeszcze nie było :)
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

4 lat temu

Po co te wszystkie przepisy. Rynek to sam wyreguluje. Nie trzeba regulować ilości biur notarialnych, biur porad prawnych, geodetów, sklepów spożywczych, warzywnych i obuwniczych.
A tak nawiasem mówiąc to chętnie zobaczyłbym sklep obuwniczy na naszym rynku handlowym, lecz niestety chyba nie będzie.
Rozmawiałem niedawno z człowiekiem, który byłby skory do uruchomienia takiego biznesu, lecz po przeprowadzeniu wstępnej analizy człowiek
ten stwierdził, że za dużo wysysa port handlowy....dla niego zastaje zbyt mało. Po prostu nie opłaca się.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

4 lat temu

Nie znam się to się wypowiem :)
Mi się wydaje, że to zależy jaki obuwniczy.
Jak złoty pentofelek to raczej się nie utrzyma, ale jakby to był jakiś CCC czy Deichmann to pewnie dałby radę... ale tutaj raczej nie postanie.
Za mały kompleks i za blisko Portu Handlowego Rumia.
herring pisze:
4 lat temu
Ale została otwarta gdy tych przepisów jeszcze nie było :)
a faktycznie :)
aż musiałem sprawdzić ile czasu ten budynek z Rossmann-em stoi w Redzie.
wow 4 lata... ale ten czas zasuwa :)
słoneczko15
Nowy/a na forum
3 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 4 lat temu

4 lat temu

Z tego co poszperałam w necie - ma być jakiś przyjazny fajny sklep spożywczy, lokalna fajna piekarnia.
I kilka sieciowych sklepów - w tym jeden bardzo fajny - którego nie ma wogóle jeszcze na Pomorzu.

A sama Firma wydaje się też być spoko - bo dużo robią i dużo się o nich pisze - znalazłam nawet artykuł

https://retailnet.pl/2019/05/09/146676- ... -w-polsce/
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

4 lat temu

słoneczko15 - autorem artykułu jest EDS :) Myślę, że najemcy się znajdą. Lokalizacja jest dobra.
słoneczko15
Nowy/a na forum
3 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 4 lat temu

4 lat temu

Zigi nie wiem kto jest autorem artykułu, ale pomysł na park jak dla mnie jest OK.
Mam nadzieję, że szybko zbudują. Nie mogę się już doczekać! :D
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

4 lat temu

cli1 pisze:
4 lat temu
Co do lokali, które mogą tam powstać to z apteką może być problem. W myśl ustawy apteka dla aptekarza odległość od najbliższej apteki musi wynosić chyba 500m (nie wiem tylko czy w linii prostej czy po drogach :P ). Najbliższa apteka jest niedaleko ronda z młynem - idealnie 500m wg map google w linii prostej.
Chyba martwy jest ten przepis, bo przy Rossmannie też jest apteka. Oddalona od tej przy rondzie ok. 300 m.
Michał
Prawie Lider
915 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

4 lat temu

Jeszcze lepiej jest w okolicy kościoła : w przychodni , w Polo Markecie i koło księgarni
Tam 3 są co kilkadziesiąt metrów :D także zgadzam się że ten przepis chyba jest martwy
Redzianin od urodzenia
Awatar użytkownika
herring
Częsty Bywalec
340 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

4 lat temu

Przepis nie jest martwy tylko obowiązuje od połowy 2017 albo i później. Wcześniej była pełna dowolność.
słoneczko15
Nowy/a na forum
3 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 4 lat temu

4 lat temu

Apteka nie potrzebna / ciekawe jakie sklepy będę ??? Ktoś coś wie ???
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

4 lat temu

Wniosek o pozwolenie na budowę tego obiektu jest już w trakcie rozpatrywania.
Chyba faktycznie chcą zacząć budowę po wakacjach :-)
Awatar użytkownika
myszkaaa_83
Forumowicz
47 postów
Forumowicz
Rejestracja: 6 lat temu

4 lat temu

Wicek pisze:
4 lat temu
Wniosek o pozwolenie na budowę tego obiektu jest już w trakcie rozpatrywania.
Chyba faktycznie chcą zacząć budowę po wakacjach :-)
Oddanie inwestycji planowane jest dokładnie za 327 dni :D :D :D

https://edspark.pl/inwestycje/eds-park-reda
ODPOWIEDZ