Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Nowy pomnik w parku

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
hanns
Ja tu zaglądam
30 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 8 lat temu

2 lat temu

Ostatnio na spacerze w parku ( tym z drzewami, trawa i rzeką , nie mylić z innymi parkami) zauważyłem cokół prawdopodobnie pod pomnik. Na tym cokole jest cytat Jana Pawła II . Wiecie coś o tym pomniku , kogo ma upamiętniać, jak ma wyglądać ?
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

2 lat temu

No widać zmienia się nam Reda. Dotychczas opieraliśmy się głupocie nadawania bezsensownych nazw (np. rond), czy mnożenia różnego rodzaju pomników. Najwyraźniej napływa do nas fala nowych mieszkańców o innych poglądach. Nie mamy innych potrzeb w mieście? Jeśli dany "obiekt" miałby poprawić estetykę, był dobrze zaprojektowany, wnosił coś pozytywnego .... Tymczasem projektantami nowego cudu redzkiej architektury byli pewnie radni - nauczyciele, ślusarze, piekarze czy przedstawiciele innych zacnych zawodów. Kiedy wreszcie ktoś zacznie panować nad naszym chaosem architektonicznym?
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

2 lat temu

Zgadzam się. Też jestem przeciwny budowania pomników upamiętniających coś niejako na siłę. I do tego bryłą, której walory będą może i poprawne, ale zapewne nijakie. Czy będzie z tego wizytówka miasta? Coś, co dobrze się komponuje z otoczeniem? Czy będzie jakiś element integracji z otoczeniem? Obawiam się, że przezwycięży myślenie rodem z lat 80 i 90 - postawmy pomnik, a dziadki będą zadowolone. Mam wrażenie, że miasto robi się coraz młodsze, jeśli chodzi o mieszkańców, ale myślenie władz idzie w odwrotnym kierunku.

Ale bądźmy dobrej myśli. Może to będzie pomnik głupoty urzędników?
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

2 lat temu

A propos kreatywnych instalacji w przestrzeni publicznej.

https://antyweb.pl/litewsko-polskie-gwi ... -wrazenie/

Tutaj coś ekstra. Wiadomo, że to nie było tanie. Ale to co mnie boli coraz bardziej w naszym mieście, to brak kreatywności.
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

2 lat temu

No tak, to inne podejście. Montaż różnego rodzaju ciekawych instalacji, poprawiających wizerunek, użytecznych. To inna historia. Potrzebna jest właśnie kreatywność, nowe spojrzenie. To raczej domena ludzi młodych, studentów. Myślę, że nie jest w naszym UM tak źle, żeby dobre pomysły były z automatu odrzucane. Ważne, żeby były. Może doczekamy się różnych, ciekawych "wizytówek" ....
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

2 lat temu

Pomnik pamięci Pawła Hincke, zapewne był to kiedyś jakiś radny a potem osoba związana z zespołem Redzianie. Odsłonięcie pomnika 12 czerwca.
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
ODPOWIEDZ