Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

OPAT - Obwodnica Północna Aglomeracji Trójmiejskiej / Via Maris

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Awatar użytkownika
greylin
Bywalec
223 postów
Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

Mapa jest nowa, ale to wciąż te same projekty, ino teraz wybrane z pięciu. Do realizacji jeszcze dłuuuuuga droga.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1797 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

LUDE pisze:Chyba tak źle nie bedzie :wink:

Jest nowa mapa projektowanej drogi
http://www.obwodnicapolnocnaaglomeracji ... 1470mm.pdf

Inwestorem jest Gdynia ? :shock:
A tak btw, zastanawiam się kto wykonał ten projekt, bo pewnie dla oszczędności przypasowano projekt do kartki, ale czytelność straszna po przekręceniu planu o jakieś 60 gradów (chociażby dla samego planu cyfrowego mogliby dać północ do północy - to jest kwestia przyciśnięcia jednego guzika i kilka megabajtów na płycie)...
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

LUDE pisze: Inwestorem jest Gdynia ? :shock:
Nie inwestorem inwestycji. Gdynia tylko wyłożyła kasę na STEŚ.
domin
Nowy/a na forum
1 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

Nie wiem do końca jak to wygląda od strony prawnej, ale na odcinku ul. Modrzewiowej w Ciechocienie na którym jest planowana droga budują się na chwilę obecną budynki mieszkalne. W związku z tym została wydana na to zgoda a co za tym idzie plan zagospodarowania przesterznego nie dopuszcza w tym obszarze budowanie jakielkolwiek drogi. Ponadto teren ten znajduje się na obszarze Głównego zbiornika wód podziemnych nr. 110 co skutkuje ograniczeniam w zakresie inwestycji budowlanych w tym budowy autostrad , które to ograniczenia i zakazy wynikają z prawa wodnego.
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

wiekszosc terenów na wschód od miasta to własnie obszary poboru wód podziemnych. obwodnicamiała być zbudowana w formie niższej estakady... jesli dobrze pamietam, czyli na słupach
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

Opinia o wykonawcy STEŚ dla OPATu znaleziona na jednym z forów...
WYG International... hmmm...
Mogę powiedzieć jedno: to najgorsza firma z którą współpracowałem jesli chodzi o przygotowanie koncepcji programowo-przestrzennych, studiow wykonalności czy programów funkcjionalno-użytkowych. Oni maja taką strategię ze wchodza po bardzo niskkich kosztach, i realizują zadania zespołem który ma zbyt mało ludzi, i najczęsciej jeszcze bez odpowiedniego doświadczenia i przygotowania. Mają niestety bardzo złą markę w większości trojmieskich instytucji (a przynajmniej ja nie spotkałem się z opinią pochlebną).
Zyczę im (i sobie) aby przygotowali dokumentacje jak najlepiej, ale mam niestety bardzo duże obawy.
Marcin
Prawie Lider
520 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

Różnica jednak jest taka, że odcinek w sprawie którego padł przytoczony wyżej cytat tak czy owak - na 100 procent powstanie i taki WYG zapisze go sobie na plus - a nasz OPAT - już kurcze niekoniecznie.
lisek_88
Znam to forum
106 postów
Znam to forum
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

Słyszałem że w nastepnym tygodniu bedzie juz informacja jaki wariant na 100 % bedzie realizowany , jestem ciekaw który wariant to bedzie ?
szygrz
Nowy/a na forum
3 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

Jak ma się sprawa planów co do obwodnicy, czy już został wybrany jakiś wariant który będzie na 100% realizowany?
lisek_88
Znam to forum
106 postów
Znam to forum
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

Są 2 projekty trasy narzucanej tylko sa to plany 2 wariantów i tylko z nich beda jeden juz wybierac tu jest link trasy
http://www.obwodnicapolnocnaaglomeracji ... 1470mm.pdf
Z tego co mi wiadomo to jest inwestor tylko cala realizacja idzie przez starostwo i oni beda narzucali ceny dzialek itd czyli jak idzie przez kogos ta obwodnica to nie jest w dobrej sytuacji !!!!! bo pewnie nie dadza 200 albo 300 zł za metr tylko beda pewnie wywłaszczac i dawac ceny jak im leza na sercu pozdrawiam:)
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

Obowiązują ceny rynkowe z danego terenu.
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

W tej inwestycji będzie już obowiązywać specustawa drogowa.
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

Spec ustawa nie daje władzy mozliwości zaniżenia ceny poniżej rynkowej z danego terenu.
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

a który z obu wariantów bardziej Wam odpowiada, ten oznaczony kolorem czerwonym , czy też niebieskim?:)

Ja preferuję niebieski, chociażby ze względu na odnogę na Puck, to że trasa jest poprowadzona dalej od zabudowań i działek ogrodowychczy też fakt, że nie ma zjazdu na Łąkową
lisek_88
Znam to forum
106 postów
Znam to forum
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

ha ha to jest jakas sciema co wy na to jak pod ta obwodnice reda juz wywlaszcza tereny z tego co sie oriętuje to dali po 30 zł za metr jesli jest taka cena rynkowa to ja dziekuje bardzo, a w jaki sposób wywłaszczyli sie nie bawili poprostu powiedzieli wprost ze to idzie pod obwodnice maja takie prawo i tyle jesli ktos nie chce przyjac tych 30 zł za metr nie ma sprawy zakladaja konto w kaszubskim banku bo reda tam jest przydzielona zakladaja konto takiej osobie i wysyłaja numer konta do domu gdzie sa pieniadze za dzialki , i jesli takiej osobie to sie nie podoba to ma isc sobie z nimi do sadu na swoj koszt :)
ODPOWIEDZ