Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

OPAT - Obwodnica Północna Aglomeracji Trójmiejskiej / Via Maris

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Awatar użytkownika
Alfista
Lider Forumowicz
1204 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Budowa potrwa ze 20 lat jeżeli do tego dojdzie przecież to centrum Chyloni, gęsta zabudowa, kłopoty z działkami itd.
To nie budowa autostrady w szczerym polu. Bez wiaduktów , albo tuneli się nie obejdzie.
Awatar użytkownika
darus
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Wygląda na to, że planowany przebieg trasy uległ modyfikacji - obecnie stanowi przedłużenie obecnej obwodnicy Trójmiasta.
Planowany przebieg obwodnicy
Z tego co pamiętam, to OPAT miała stanowić przedłużenie obecnej obwodnicy Trójmiasta.

OPAT
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2881 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

darus pisze:Z tego co pamiętam, to OPAT miała stanowić przedłużenie obecnej obwodnicy Trójmiasta.

OPAT
No to w takim razie pewnie się pomyliłem. Choć wydaje mi się, że widziałem jakiś wariant, w którym OPAT miała wychodzić z przerobionej Hutniczej w Gdyni, bez połączenia z obwodnicą w Cisowej.
wluczy-kij
Ja tu zaglądam
21 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

Kolejna kielbasa rzucona maluczkim na wybory 2010 - zbudujemy Wam obwodnice = korki znikna! A g@#$% prawda! Korki nie znikna bo musialyby zniknac samochody albo popyt na wypoczynek nad morzem - na to 1. chyba nikt nie liczy, a drugiego nie chce...?! Poki nie powstanie porzadne polaczenie Obwodnicy 3city z krajowa 6 i poszerzenie tej drugiej nie ma co liczyc na poprawienie komunikacji w MTK. OPAT mozna miedzy bajki wlozyc bo zupelnie nie jest teraz potrzebny!
wluczy-kij
pomorskie.blogspot.com
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2881 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

wluczy-kij pisze:...Poki nie powstanie porzadne polaczenie Obwodnicy 3city z krajowa 6 i poszerzenie tej drugiej nie ma co liczyc na poprawienie komunikacji w MTK. OPAT mozna miedzy bajki wlozyc bo zupelnie nie jest teraz potrzebny!
Porządne połączenie krajowej 6 z obwodnicą Trójmiasta to planowana trasa lęborska. Ona ograniczy przede wszystkim ruch tranzytowy w centrum Rumi, Redy i Wejherowa. Problem w tym, że borykamy się także z intensywnym ruchem w kierunku Helu, szczególnie w okresie letnim. A tutaj OPAT pomoże, bo odkorkuje latem Rumię i Redę. Na drodze krajowej do Pucka i tak pewnie będą tworzyć się korki, ale nie będzie ich w centrum Rumi i Redy, co znacząco ułatwi życie mieszkańcom tych miast. Jest istotna różnica, czy korki będą tworzyć się na OPAT, czy na Gdańskiej w Redzie (jeśli OPAT miałoby nie być).

Od oceny, czy taka droga jest potrzebna, czy nie, są analizy oceniające m.in. natężenie ruchu. Z tego co wiem, to takie analizy były wykonywane i wniosek z nich idzie taki, że ta droga jest potrzebna.
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

wluczy-kij pisze:Kolejna kielbasa rzucona maluczkim na wybory 2010 - zbudujemy Wam obwodnice = korki znikna! A g@#$% prawda! Korki nie znikna bo musialyby zniknac samochody albo popyt na wypoczynek nad morzem - na to 1. chyba nikt nie liczy, a drugiego nie chce...?! Poki nie powstanie porzadne polaczenie Obwodnicy 3city z krajowa 6 i poszerzenie tej drugiej nie ma co liczyc na poprawienie komunikacji w MTK. OPAT mozna miedzy bajki wlozyc bo zupelnie nie jest teraz potrzebny!
uch niepotrzebny? znacząco odciąży Cisową, Rumię, Redę, w korki na drodze już w kierunku pucka od połchowa (to zalezy dokad bedzie opat.. o ile bedzie) tez nie wierzę, pewnie i będą, ale nie takie jak dotychczas a ruch bedzie o wiele płynniejszy.

marzeniem byłaby trasa lęborska... OPAT, połaczenie lesna-cegielniana i obwodowa-kosynierów.... ech... dobrze miec marzenia
Starszy
Ja tu zaglądam
16 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

Proszę Państwa w trakcie kampanii wyborczej w zakresie Burmistrza Redy był taki ładny spot w TK Chopin nasz nowy Burmistrz stoi przy mostku imieniem Wickiego i melduje, że Obwodowa będzie miała połączenie z drogą do Pucka. Teraz zaczeli remont Puckiej i rzecony mostek stał się bardzo wąskim gardłem komynikacyjnym. Poza tym pozostaje połączenie Kosynierów z Obwodową ten skandal trzeba przenieść do PROSTO Z POLSKI i gwarantuję że się ruszy. Teraz Leśna Cegielniana, chciałbym wiedzieć ile dokładnie poszło na to kasy, temat wlcowany jest od chyba 25 lat były podobno projekty, gdzieś zginęły. Jakieś czołgi które nie mogły jechać w tunelu czy po wiadukcie. Nasz kochany UM płaci za wszystko. Pozosytaje kwestja OPAT, moim zdaniem jest to gigantyczna utopia, bo korki przeniosą się do Wejherowa i tak wszscy będziemy stali w korku. Nawisem chciałbym aby ta droga powstała, miałbym bliżej do wnuka.
Awatar użytkownika
darus
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Do Starszego
Proponuję dokładnie przejrzeć forum.
Na temat połączenia Leśna - Cegielniana: tutaj.
Realizacja połączenia Obwodowa - Pucka jest zapisana w Strategii Rozwoju Miasta, ale na razie jest wstrzymana ze względu na OPAT. Ale masz rację, że należałoby sobie o tym przypomnieć.
Korki nie przeniosą się do Wejherowa, bo Trasa Kaszubska (Chwaszczyno-Boże Pole) powstanie szybciej niż OPAT.
Co do kasy, to żeby otrzymać dofinansowanie z funduszy UE na budowę drogi (i nie tylko) trzeba wykonać projekt i wiele innych dokumentów. To wszystko kosztuje, a gwarancji na to, że dofinansowanie się otrzyma - nie ma.
Awatar użytkownika
HarrY
Częsty Bywalec
407 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

ja juz nie doczekam, ale moze dzieci :)
Awatar użytkownika
darus
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Informacje na temat OPAT udostępniane przez firmę, która wygrała przetarg na wykonanie projektu drogi:
Obwodnica Północna Aglomeracji Trójmiejskiej
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Na tej stronce zawarta jest informacje, że do 2015 na pewno nie skończą...

Do tego czasu to przez Redę w sezonie już na pewno się nie przejedzie.
Awatar użytkownika
darus
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

A mnie rozbawiły warianty przebiegu drogi, w szczególności wariant B i E. Obrazki są mało czytelne, ale wynika z nich, że połączenie OPAT z drogą nr 6 przechodziłoby przez park nad rzeką i osiedle Reda Park. :diabel:
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

o słodko!;D mieszkania już w sprzedaży... ciekawe czy ludzie wiedzą co kupują;>
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Już kilka lat temu został wybrany ostateczny wariant przebiegu przyszłej drogi (OPAT) przez Redę i nie jest to wariant przechodzący przez park
Awatar użytkownika
darus
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

No tak, zdaje się, że wybrano przebieg drogi, który mniej więcej oddaje wariant A. Rozbawiło mnie to, że firma, która wygrała przetarg na wykonanie projektu drogi, w ogóle wskazuje inne warianty przebiegu drogi w Redzie i to zakładające budowę połączenia drogowego wzdłuż rzeki. Czyżby temat przebiegu drogi w Redzie był wciąż otwarty?
ODPOWIEDZ