Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

OPAT - Obwodnica Północna Aglomeracji Trójmiejskiej / Via Maris

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Awatar użytkownika
Glider
Częsty Bywalec
420 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

No to faktycznie są kandydaci z realnymi szansami na dostanie się do Sejmu (może z jednym wyjątkiem):
Sellin - 2 miejsce na liście PiS,
Senyszyn - 1 miejsce na liście LiD,
Aziewicz - 2 miejsce na liście PO,
Paprocki - 2 miejsce na liście LPR.
Warto zarejestrować ich wypowiedzi i potem przypomnieć, gdy będą posłami.
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Moje pytanie zadałem Panu Jarosławowi Sellinowi, dlatego że był w rządzie. Pytanie i odpowiedź brzmiały mniej więcej tak:

Panie wiceministrze dlaczego rząd postanowił zrezygnować z OPAT`u?
Jarosław Sellin(J.S): Czego?
Artur (A): Obwodnica Północnej Aglomeracji Trójmiejskiej
J.S: To jest ta droga za Lęborkiem?
A: Nie to jest Trasa lęborska, OPAT to kontynuacja obodnicy, która zaczyna się w Gdyni, a kończy gdzieś na półwyspie omijając krajową 6 i 218 odciążając RUmię i Redę.
JS: Yhm, Ja chciałem powiedzieć, że ja się nie zamuje w rządzie transportem, i najzwyczajniej w świecie nie wiem...
A: Rozumiem
JS: ... ale za rządów PiSu wybudujemy tyle autostrad, że na tą najwidoczniej nie starczy pieniądzy i są ważniejsze drogi.


To nie jest słowo w słowo tak jak tu napisałem ale kontekst jest zachowany, nie starczy pieniędzy... Pan poseł próbował jeszcze stwierdzić, że to wina SLD bo nie zaczeli czegoś tam robić (chodziło mu o dokumentacje) a ja mówię, że z tego co się orientuję to sprawa już była gotowa tylko w ostatnich dniach Polaczek zdecydował się, że nie będzie OPAT`u.
Awatar użytkownika
suria
Częsty Bywalec
433 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Tym samym Sellin sobie u nas "przerąbał ";) i głosów Redzian i Rumian nie dostanie :)
Awatar użytkownika
malinka
Bywalec
160 postów
Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

A tyle było planów i dyskusji na ten temat-mrzonki i nic więcej. :(
Awatar użytkownika
darus
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

A mnie bardziej martwi brak połączenia Kosynierów i Obwodowej.
OPAT już dawno była przegraną sprawą i obecny szum trochę mnie dziwi.

Więcej tutaj:

http://www.wejherowo.naszemiasto.pl/wyd ... 76913.html
Awatar użytkownika
adam
Prawie Lider
657 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Normalnie zagotowało się we mnie, jak przeczytałem jaki numer wykręciło Achuan. To by była dla mnie najlepsza droga do pracy. Co jakiś czas jeżdżę na rowerze lub chodzę na dłuższe spacery przez łąki do Rumi, i już rozumiem dlaczego od jakiegoś czasu budowa tej drogi stanęła w polu. Niebawem będzie ładnie wykończona, ale tylko na tyłach centrum handlowego (kończy się rondem). ..... (długie pip)
Awatar użytkownika
Glider
Częsty Bywalec
420 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Wspomniany przez darusa artykuł przeczytałem rano w lokalnym dodatku do Dziennika Bałtyckiego i przyznam, że mnie też to ruszyło.
Nie wiem, czy to jakaś klątwa wisi nad Redą, czy to tylko władze są tak nieudolne, ale tutaj nic nie może być normalnie zrobione.
Raczej nie winię Auchan, bo dla nich to jest tylko interes. Jak mogą zaoszczędzić trochę kasy, to z tego korzystają. Ale jak jest sporządzona umowa, pozwalająca na takie działanie?
Dlaczego Rumia potrafi przyciągnąć inwestorów (Castorama, Auchan), dlaczego w Rumii remontuje się drogi, większość ze ścieżkami rowerowymi? W Redzie nawet Lidl był rok czasu zamknięty, a teraz droga, która kończy się na granicy miasta. Niestety takich przykładów można podać więcej.
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Nasi redzcy radni nie potrafią sobie z niczym poradzić. Może najwyższy czas żeby mieszkańcy także się upomnieli o OPAT??
Awatar użytkownika
adam
Prawie Lider
657 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Glider pisze: Raczej nie winię Auchan, bo dla nich to jest tylko interes. Jak mogą zaoszczędzić trochę kasy, to z tego korzystają. Ale jak jest sporządzona umowa, pozwalająca na takie działanie?
Oczywiście, jeżeli mogli bezkarnie(?) przerwać budowę drogi, to wina leży raczej po stronie władz naszego miasta, które taką umowę podpisały (kiepski prawnik?). Trochę znam te łąki i byłem zdziwiony, że Achuan zgodził sie wybudować drogę na takim gruncie za własne pieniądze. Tylko czy aby na pewno całość inwestycji miał finansować Achuan?
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Z tego co pamiętam to na początku były takie założenia że cały koszt pokryje Auchan. A teraz zostaje tylko czekać aż wybudują połączenie Leśna - Cegielniana walnąć znak, droga tylko dla mieszkańców Redy i Rumi.
Awatar użytkownika
darus
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Nasi włodarze z UM co najmniej przekombinowali. Ugadując się z SEMEKO w sprawie planu zagospodarowania tego terenu, który miał umożliwić budowę aquaparku i osiedla domów wielorodzinnych, dzielili skórę na niedźwiedziu. I się przeliczyli. Wydaje mi się, że chodzi tu o to, że Auchan nie jest taki głupi, żeby robić za darmo drogę na terenie, na którym SEMEKO planuje swoje inwestycje. Tym bardziej, że prawdopodobnie cały ten teren już jest, albo niedługo będzie własnością SEMEKO, i napewno nie odsprzedaliby Auchan terenu pod drogę po niskiej cenie.... .
Mam nadzieję, że pochopne działania naszych władz nie spowodują, że nie będzie ani drogi, ani aquaparku.

Co do drogi ul. Leśna - ul. Cegielniana, to jeszcze nie jest pewne, że i ona powstanie. Jeśli nie zostanie dofinansowana ze śodków unijnych w ramch RPO, to napewno samorządów nie będzie stać na jej budowę.
Awatar użytkownika
adam
Prawie Lider
657 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

...a miało być tak pięknie :(
STARY1
Częsty Bywalec
390 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

adam pisze:...a miało być tak pięknie :(
A jest tak jak zwykle :cry: :cry:
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Zabrali nam OPAT, Obwodową i Kosynierów, a pod znakiem zapytania stoi Leśna-Cegielniana...
Jak nie wymyślimy czegoś to będzie strasznie. Na sąsiednim forum jeden z użytkowników wymyślił, żeby jak będą otwierali Oszołoma to zrobić mały proteścik i chodzić po tych światłach, żeby nie mogli ludzie wjeżdzać do nowo otwartego centrum handlowego:) Jest to jakieś rozwiązanie można by to połączyć jeszcze z oprotestowaniem OPATU a raczej jego braku i wspólnymi siłami z Rumią zablokować na kilka godzin krajową 6:)
Zaprosić media... może byśmy coś wywalczyli;)
STARY1
Częsty Bywalec
390 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Może i mały "poteścik" by coś pmógł, tyle tylko, ze nie wiemy na jakich zasadach władze naszego miasta dokonały ustaleń z "Oszołomem".
Być może umowa jest tak skonstruowana, że Auchan działa zgodnie z prawem.
Jeśli tak jest, to wszystkie protesty można rozbić o kant... no a jeśli nie, to taka propozycje warto rozważyć.
Przedtem jednak należałoby chyba zasiegnąć informacji u źródła, czyli w Urzędzie Miejskim.
ODPOWIEDZ